האם מותר שיהיו ילדים קטנים בארגון הימי?

האם מותר שיהיו ילדים קטנים בארגון הימי?

מותר לגברים ונשים בארגון הימי להתחתן, אבל אם הם רוצים להביא ילדים, עליהם לעשות זאת מחוץ לארגון הימי.

הארגון הימי הוא מסדר דתי חדש יחסית. הוא נוסד ב-1967, ועד 1976 היה ממוקם על כלי שיט ללא ילדים קטנים על הסיפון. כשהארגון הימי עבר ליבשה ב-1976, לא היה לו נסיון עם ילדים, אך כשהחברים בו ילדו, הוא סיפק מתקנים שישרתו אותם. ב-1986, לאחר עשר שנות נסיון עם ילדים, הלך והתבהר שחובותיו של חבר בארגון הימי אינן הולכות יד ביד עם גידול ילדים. לדוגמה, חבר בארגון הימי חייב להיות זמין לנסיעות בהתראה קצרה, לעתים לתקופות ארוכות. זהו אינו מצב יציב לגידול ילדים קטנים.

משום כך, ב-1986 הונהגה מדיניות לפיה חברי הארגון הימי שרוצים ילדים יקבלו חופשה מהמסדר עד שהילדים יגדלו. מהבחינה הזאת הארגון הימי לא שונה ממסדרים דתיים אחרים.

זה בשום אופן לא אומר שהאדם מפסיק להיות חבר בארגון הסיינטולוגיה. האדם פשוט ימשיך להיות סיינטולוג שאינו חבר צוות בארגון הימי, ויעסוק באיזו קריירה שיבחר. ברגע שילדיהם יגדלו או יגיעו לגיל בו הם יכולים לבחור להצטרף לארגון הימי בעצמם, ההורים מוזמנים לחזור לארגון הימי.

עבור חברי הארגון הימי שהביאו ילדים לפני שהמדיניות השתנתה ב-1986 נבנו בתי-ספר על מנת לספק לילדים חינוך טוב. לדוגמה, במשך כמה שנים כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית הפעילה פנימיות פרטיות עבור הילדים בארגון הימי במחוזות ריברסייד ולוס-אנג'לס. באופן דומה, סיפק הארגון הימי בתי-ספר עבור ילדי הארגון הימי בפלורידה ובניו-יורק, כמו גם במתקנים של הארגון הימי מחוץ לארצות-הברית. כל הילדים שלמדו בבתי-הספר האלו נשלחו לשם בעקבות בקשה מפורשת של ההורים.

כיום, אם הורה לילדים קטנים רוצה להצטרף לארגון הימי, על הילדים להיות כשירים לארגון הימי ולרצות להצטרף מרצונם החופשי. באופן כללי, הגיל המינימלי להצטרפות לארגון הימי הוא הגיל המינימלי בו מותר לעבוד באופן חוקי באותה מדינה. ארגון הסיינטולוגיה פועל על פי כל חוקי העסקת הילדים, ונאסר על חברי הארגון הימי הקטינים לבצע משימות או לעבוד יותר שעות משהחוק מתיר.

קטינים יכולים להצטרף לארגון הימי מרצונם החופשי עם אישור מההורים או מאפוטרופוס שאושר על-ידי ההורים. ברגע שהקטין הצטרף לארגון הימי, אם הוריו אינם חברים בארגון הימי, חייב להיות לו בנוסף אפוטרופוס שאושר על-ידי ההורים.

הארגון הימי מספק חינוך עבור חברי הארגון הימי הקטינים שצריכים להשלים את דרישות הלימודים. מדובר על חברי ארגון ימי קטינים שגילם מאפשר להם לעבוד באופן חוקי, בדרך-כלל בגילאי 14 עד 18. במקומות בהם החוקים המקומיים מגבילים את מספר שעות העבודה לקטינים, לוחות הזמנים שלהם מותאמים לחוק. זה משתנה מאיזור לאיזור. הלימודים מתקיימים במשך מספר השעות הנדרש על-פי חוק.