האתר הרשמי של ארגון הסיינטולוגיה: ל. רון האברד, ביוגרפיה מצולמת, דיאנטיקה וספרים דתיים

ל. רון האברד
המייסד של דיאנטיקה וסיינטולוגיה

ל. רון האברד

"במשך קרוב לעשרים וחמש שנים הייתי עסוק בחקירת היסודות של החיים, של העולם החומרי ושל התנהגות האדם. הרפתקה מסוג זה מובילה אותך לאורך הרבה דרכים ראשיות, דרך הרבה דרכים צדדיות, לתוך הרבה סמטאות אחוריות של חוסר ודאות, דרך הרבה רבדים של החיים …" – ל. רון האברד

הרפתקה מסוג זה היא גם מה שבסופו של דבר הוביל את ל. רון האברד לייסד את דיאנטיקה וסיינטולוגיה, ובכך ליצור נתיב לגבהים רוחניים שאף אחד לא חלם עליהם לפני כן. בין האירועים ההיסטוריים האחרים במסעו: ביולי 1952 ל. רון האברד היה לאדם הראשון שבודד, מדד ותיאר באופן מדעי את נפש האדם, כשהוא מדגים באופן אובייקטיבי פוטנציאלים רוחניים שהיו מתקדמים הרבה יותר מהחשיבה המדעית. בנוסף, התגלה שפוטנציאלים אלה קיימים בכל בן-אדם, וכל בן-אדם יכול להשיגם. כך התפתח התיאור שלו את סיינטולוגיה כהגשמת השאיפה של כל הדתות הגדולות: שחרור הנפש באמצעות חוכמה.

בסיכומו של דבר, עבודותיו של ל. רון האברד על דיאנטיקה וסיינטולוגיה מכילות את ההצהרה הכוללת הגדולה ביותר על המיינד האנושי ועל נפש האדם – יותר מ-5,000 כתבים ו-3,000 הרצאות מוקלטות. בעבודות אלה נמצאות תשובות לתעלומות העמוקות ביותר של החיים: חידת הקיום, חידת המוות, מימושם של מצבים שאפילו לא תוארו בספרות מוקדמת יותר. כמו כן, מעבודות אלה מגיעות הטכנולוגיות של סיינטולוגיה שעוסקות בגידול ילדים, בשיקום משפחות, בחינוך, בארגון, ובמתן הקלה בעתות מחלה או סבל.

על מנת שטכנולוגיות אלה יהיו זמינות לכולם, ל. רון האברד הורה להקים ארגוני סיינטולוגיה בכל רחבי העולם, וכך נולדה דת עולמית חדשה. זוהי דת מעשית. ניתן ליישם אותה על כל היבט של הקיום האנושי והיא דת עכשווית. אבל במהותה ובכל ארגון סיינטולוגיה טמונה ההזמנה המתמדת הבאה מהמייסד שלה: "אנו מגישים לך את המתנה היקרה של חופש ושל נצחיות – באמת, בכנות".