האתר הרשמי של ארגון הסיינטולוגיה: נרקונון, גמילה מסמים ומאלכוהול, תוכנית לטיפול בהתמכרות

נרקונון
תוכנית בינלאומית לגמילה מסמים שמצילה חיים

שימוש בסמים בקנה מידה עולמי הוביל למה שניתן לתאר ללא עוררין כעולם שטוף בדם ובאומללות אנושית.

כתגובה, ניצב נרקונון (שמשמעותו "ללא סמים"), תוכנית הגמילה מסמים ומניעת השימוש בהם שנוסדה ב-1966 ומבוססת על התגליות של ל. רון האברד.

תוכנית נרקונון לא רק מטפלת בהיחלשות המנטלית והפיזית שמואצות על-ידי השימוש בסמים, אלא גם בסיבות שבגללן אדם פונה לסמים מלכתחילה.

כתוצאה מכך, שיעור ההצלחה של נרקונון הוא לא רק הגבוה בעולם, הוא גבוה פי ארבעה מהממוצעים הבינלאומיים.

אבל כשהשימוש בסמים הורס כיום את החיים של 200 מיליון איש ברחבי העולם, המאבק לחיסול השימוש בהם חייב לכלול גם מניעה. למטרה זאת, בוגרי נרקונון ומתנדבים מנהלים את אחת מתוכניות העלאת המודעוּת לסמים היעילות ביותר בעולם. נכון להיום, התוכנית סיפקה את העובדות בנוגע לשימוש בסמים ליותר מ-17 מיליון צעירים.

סיינטולוגים עזרו במימון הקמתו של 'נרקונון ארוהד'. המטה שהוקם ב-2001 הוא המתקן הראשי של רשת נרקונון. הוא משתרע על פני 864 דונם של איזור מיוער לחופי אגם אופאולה (Lake Eufaula) בדרום-מזרח אוקלהומה. בנוסף להיותו המתקן הגדול ביותר מסוגו בעולם שמספק מגורים, 'נרקונון ארוהד' גם משמש כמטה ההכשרה הבינלאומי למומחי גמילה מסמים. מאז פתיחתו, הוא סיפק התמחות במקום לאנשי מקצוע מ-13 ארצות ו-43 מדינות בארה"ב.

כיום, הרשת העולמית של נרקונון לגמילה מסמים ולמניעת השימוש בהם כוללת יותר מ-180 מרכזים וקבוצות ברחבי 47 ארצות – כפול ממספרם לפני עשר שנים.

Narconon