דיוויד מיסקביג': אוחז בהגה בעידן של התרחבות

דיוויד מיסקביג':
אוחז בהגה בעידן של התרחבות

פותח זן חדש של ארגוני סיינטולוגיה בערים עיקריות ומכפיל את גודלה של סיינטולוגיה בחמש השנים האחרונות.

על מנת לספק את הביקוש ההולך וגובר מסביב לעולם לשירותי דיאנטיקה וסיינטולוגיה ולתוכניות השיפור החברתי, ותוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של המאה ה-21, מר מיסקביג' השיק את אסטרטגיית 'הארגון האידיאלי'. מטרת האסטרטגיה היא להפוך את כל ארגוני הסיינטולוגיה לארגונים אידיאליים ולהגשים את השאיפה שהציב ל. רון האברד לסיינטולוגים – ליצור ביום מן הימים ארגונים שיהוו התגלמות גשמית של הטכנולוגיה של סיינטולוגיה ויעזרו לכל האנשים להשיג חופש רוחני.

ארגון אידיאלי הוא ארגון שעוצב לספק את מלוא השירותים של דת הסיינטולוגיה לחברים בה ולקהילה. "אידיאלי" הוא תקן שמכיל בתוכו גם את המתקנים הפיזיים וגם את השירות שמסופק לחברי הדת ולקהילה. בארגונים האלה ניתן לראות תצוגות מולטימדיה שמסבירות לציבור על כל ההיבטים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, על המייסד ל. רון האברד, ועל התוכניות לשיפור חברתי ולסיוע לקהילה של ארגון הסיינטולוגיה.

השירות הדתי מסופק בחדרי קורסים וחדרי ייעוץ רוחני אסתטיים ושקטים. בנוסף ישנן ספריות, חנויות ספרים, חדרים לקרנת סרטים ולהעברת סמינרים ואולמות אירועים רחבי ידיים עבור שירות סוף שבוע, חתונות, טקסי הענקת שם ומפגשים קהילתיים אחרים.

מ-2003 עד אמצע 2010, קמו עשרים ושניים ארגונים אידיאליים, בין היתר בבירות התרבות העולמיות – ארגון הסיינטולוגיה הלאומי של ספרד, ב-'שכונות האותיות' במדריד; ארגון הסיינטולוגיה של ניו-יורק בסמוך לטיימס סקוור; ארגון הסיינטולוגיה של סן-פרנסיסקו, קליפורניה, בבניין טרנסאמריקה המקורי וההיסטורי; ארגון הסיינטולוגיה של לונדון, אנגליה, הממוקם בלב העיר; וארגון הסיינטולוגיה של ברלין, גרמניה, ליד שער ברנדנבורג.

מאז אפריל 2009 נפתחו כבר שנים-עשר ארגונים חדשים. באפריל, מר מיסקביג' חנך שלושה ארגונים אידיאליים – במאלמו, שבדיה; דאלאס, טקסס; ונאשוויל, טנסי. באוקטובר 2009 הוא חנך ארגונים אידיאליים ברומא ובוושינגטון, די-סי, ובינואר ובפברואר 2010 הוא פתח ארגונים בקוויבק ובלאס-וגאס תוך שהוא מפקח על פתיחת 'ארגוני הסיינטולוגיה עבור אירופה' בבריסל. ורק חודשיים לאחר מכן, באפריל 2010, מר מיסקביג' ניהל את פתיחת הארגון החדש בלוס-אנג'לס. ביולי 2010 הוא גזר את הסרט בשלושה ארגונים אידיאליים חדשים: במקסיקו סיטי; בפסדינה, קליפורניה; ובסיאטל, וושינגטון.

60 ארגונים נוספים נמצאים בשלבי תכנון, עיצוב או בניה, כולל שטח של יותר מ-23,000 מטר רבוע תחת שיפוץ בתל אביב, בטווין-סיטיס, במלבורן ובסידני.

אלה הם הארגונים האידאליים של סיינטולוגיה שנועדו להציג את החוכמה של סיינטולוגיה למיליונים רבים ברחבי העולם.