דיוויד מיסקביג׳:
אוחז בהגה בעידן של התרחבות

פותח סוג חדש של ארגונים בערים מרכזיות, סיינטולוגיה הכפילה את גודלה בחמש השנים האחרונות.

כדי לספק את הביקוש ההולך וגובר בכל העולם לשירותי דיאנטיקה וסיינטולוגיה ולתוכניות השיפור החברתי, ותוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת של המאה ה-21, מר מיסקביג' השיק את אסטרטגיית 'הארגון האידיאלי'. מטרת האסטרטגיה היא להפוך את כל ארגוני הסיינטולוגיה לארגונים אידיאליים ולהגשים את השאיפה שהציב ל. רון האברד לסיינטולוגים – ליצור ביום מן הימים ארגונים שיהוו התגלמות גשמית של הטכנולוגיה של סיינטולוגיה ויעזרו לכל האנשים להשיג חופש רוחני.

ארגון אידיאלי הוא ארגון שעוצב לספק את מלוא השירותים של דת הסיינטולוגיה לחברים בה ולקהילה. "אידיאלי" הוא תקן שכולל גם את המבנים הפיזיים וגם את השירות שמסופק לחברי הדת ולקהילה. בארגונים האלה ניתן לראות תצוגות מולטימדיה שמסבירות לציבור על כל ההיבטים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, על המייסד ל. רון האברד, ועל התוכניות לשיפור חברתי והסיוע לקהילה של ארגון הסיינטולוגיה.

השירותים הדתיים מועברים בחדרי קורסים וחדרי ייעוץ רוחני אסתטיים ושקטים. בנוסף ישנן ספריות, חנויות ספרים, חדרים להקרנת סרטים ולהעברת סמינרים ואולמות אירועים רחבי ידיים עבור שירותי סוף שבוע, חתונות, טקסי הענקת שם ומפגשים קהילתיים אחרים.

משנת 2003 יותר מחמישים ארגונים אידיאליים נפתחו ברחבי הפלנטה, לרבות הארגונים בבירות התרבות של העולם – הארגון הלאומי של סיינטולוגיה בספרד בעיר מדריד, בשכונה לטרס; ארגון הסיינטולוגיה של ניו-יורק, מרחק קטן מטיימס סקוור; ארגון הסיינטולוגיה בסן-פרנסיסקו, קליפורניה, בבניין ההיסטורי טרנס-אמריקה; ארגון הסיינטולוגיה בלונדון, אנגליה, שנמצא במרכז העיר, ארגון הסיינטולוגיה בברלין, גרמניה, קרוב לשער ברנדנבורג, ארגון הסיינטולוגיה במוסקבה, רוסיה שנמצא במרחק קצר מהקרמלין והכיכר האדומה. יותר משלושים ארגונים חדשים נפתחו מאז 2009 בלבד.

ארגונים אידיאליים חדשים של סיינטולוגיה כוללים:

60 ארגונים נוספים נמצאים בשלבי תכנון, עיצוב או בניה, בשטח כולל של יותר מ-23,000 מטרים רבועים שנמצאים כרגע בשיפוץ.

אלה הם הארגונים האידאליים של סיינטולוגיה שנועדו להציג את החוכמה של סיינטולוגיה למיליונים רבים ברחבי העולם.