לונדון, בריטניה

סיינטולוגיה במרכזו
של עולם דוברי האנגלית

22 באוקטובר 2006

ארגון הסיינטולוגיה של בריטניה, שניצב ברחוב המלכה ויקטוריה בלב התרבותי של לונדון, משך יותר מ-3,000 סיינטולוגים, תושבי לונדון ואנשים נכבדים מכל רחבי העולם לטקס הפתיחה שלו באוקטובר 2006. טקס הפתיחה של הארגון החדש שנוהל על-ידי מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, סימן את חשיבותו של האירוע.

בין האורחים הנכבדים שהשתתפו בטקס הפתיחה, כל אחד מהם השתתף יחד עם סיינטולוגים במיזמים הומניטריים או קהילתיים, היו קומנדר קווין הארלי ממשטרת לונדון; איאן לאודר הנכבד, חבר מועצת עיריית לונדון; ואיפטיקהר אייאז הנכבד, שליח קבוע לשלום באומות המאוחדות ונציג ועדת האו"ם לזכויות האדם.

מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, ניהל את טקס החניכה של הארגון החדש הזה.

בנאום הפתיחה שלו לנאספים, נתן מר מיסקביג' הצהרה נחרצת לגבי משמעותו של הארגון החדש בלונדון:

"כמו שכל תושב לונדון יודע, מעבר לכביש נמצאת קתדרלת סנט פול, המקום בו כ-400 שנה קודם לכם ג'ון דון הצהיר: 'אף אדם אינו אי, מותו של כל אדם מקטין אותי, כי אני כרוך באנושות, ולכן אף פעם אל תשלח לברר למי מצלצל הפעמון, הוא מצלצל עבורך.'

"המשפט הזה, כפי שכל סיינטולוג יודע, מצוטט בפרק המפורסם על אחריות של ל. רון האברד ב-'נוהל מתקדם ואקסיומות'.

"כל מה שהארגון הזה מייצג, הוא כוח לשימור ולשיפור החיים – המתנה של אוריינות לילדים מקופחים, השבת כבודם העצמי של אלו שאיבדו את דרכם, הקלת סבל, עקירת דעות קדומות גזעניות וחידוש הקשרים שקושרים בני אדם זה לזה.

"כל זה ועוד קשור לאחריות. אנו לעולם לא אמורים לשלוח מישהו לברר למי מצלצל הפעמון כי אנו יודעים שהוא מצלצל עבורנו, ואנחנו יודעים שזה בגלל שאנחנו כרוכים באנושות.

"אני רוצה שכולכם תזכרו מה ל.ר.ה בעצמו כתב בדיוק כשנוסד ארגון הסיינטולוגיה הראשון בעיר הזאת: 'השאיפה שלנו, עם מה שיש לנו, לא יכולה להיות פחות מאשר הדרישה שלנו לידע.'

"וכיום זה אכן כך. ברשותכם הידע המלא של מורשתו בארגון שנמצא לפניכם. אני מפציר בכם להשתמש במורשת הזאת באופן מלא, ובפעם הבאה שתשמעו את הפעמון מצלצל, הוא יצלצל בזמן חגיגה".