פריז, צרפת

ארגון אידיאלי חדש מסנוור של Scientology זוהר בפריז, עיר האורות

6 באפריל 2024

דת ה-Scientology חנכה ארגון אידיאלי חדש מרשים באירוע ובמיקום שאין כדוגמתם. הארגון מציע חופש רוחני אמיתי בבירת התרבות העולמית, ומציין את הפרק המהמם האחרון של התרחבות הדת עם פתיחה חגיגית שהיתה באמת magnifique.

מגדל אייפל. שער הניצחון. הלובר. נהר הסיין. האולימפיאדה בקיץ השנה.

עכשיו, לרשימת הדברים שאנשים חייבים לראות בפריז, הוסף את יצירת המופת הארכיטקטונית והרוחנית המהממת של שש קומות של זכוכית ועץ שהיא ארגון ה-Scientology וסלבריטי סנטר האידיאלי של פריז רבתי.

באחר צהריים נפלאים ביום שבת, לאחר שהיה שנים בהתהוותו, הקירות והרצפה של האודיטוריום המפואר החדשני של הארגון רעדו משמחה ועליזות כאשר נכבדים מהתאחדות הסיינטולוג'יסטים הבינלאומית (IAS) שנסעו מכל רחבי העולם התכנסו לאירוע הזה של פעם בחיים. הם הצטרפו ל-Humanitarians צרפתים ולהמונים מאותם פריזאים בולטים שמאמציהם הובילו להישג המהמם הזה, שעכשיו הוא אוצר לכולם.

הקהל מחא כפיים פעם אחר פעם, תחילה על המוזיקה החיה שפתחה את החגיגות, ואז על הנאומים ממנהיגים אזרחיים שבהכרת תודה ובחן קידמו את פתיחתו של הארגון.

מר דיוויד מיסקביג', שדבריו משקפים את טבעו החשוב של המאורע, מנחה את הטקס ההיסטורי שחולק כבוד לארגון ה-Scientology וסלבריטי סנטר החדש המרהיב של פריז רבתי.

אבל התשואות החזקות ביותר, גם בפנים וגם בשטח בחוץ – שם אלפים נוספים צפו באירוע על מסכי ענק באוהלים ענקיים שהכילו את הקהל הרב – היו עבור מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, כשהוא חנך את המרכז החדש והמרשים הזה.

"לא, לא הייתי מחמיץ בעד שום הון שבעולם להיות כאן איתכם", הוא אמר לקהל הרועש שקיבל את פניו. "למרות שפתחנו ארגונים אידיאליים במוקדים תרבותיים אחרים, מגה-ערים משמעותיות לכל התנועה העולמית שלנו, ובכן, הארגון הזה עולה על כולם".

"אחרי הכול, אתם נמצאים בבירה התרבותית של כדור הארץ, ובראש רשימת 'הטובים ביותר'. האומנות הטובה ביותר. האוכל הטוב ביותר. המגדל הטוב ביותר", אמר מר מיסקביג'. "ועכשיו העיר הזאת יכולה גם לטעון לבעלות על: בניין הארגון האידיאלי הטוב ביותר בכדור הארץ".

באמצע החגיגה המלהיבה, מר מיסקביג' גם דיבר על המורשת של העיר כביתם של אלה שלחמו למען חופש.

"יש זכות מלידה של הארץ הזאת שאי אפשר לשכוח אותה. היא מגיעה מהקולות החזקים של הנאורוּת מימי העבר שלכם", אמר מר מיסקביג'. "אני מתכוון בזה לאלה שהיו הראשונים שלחמו למען זכויות האדם, כבודו של האדם, ושהגו את הביטוי שהוא כמעט ביטוי נרדף לרוח ימינו: חירות, שוויון ואחווה.

"אני אומר ששום דבר לא מייצג את אותם אידיאלים טוב יותר – ולמעשה, את העשייה הנדרשת כדי להשיג את אותם אידיאלים – מאשר הארגון האידיאלי החדש של פריז״.

מר מיסקביג' הזכיר לקהל שבפריז היה ארגון ה-Scientology הראשון על אדמה אירופית, שהוקם ב-1959, אבל אז הוסיף, "כך אתם עומדים ליצור את האגדה העתידית שלכם".

ארגון ה-Scientology החדש המדהים בן 9,000 המטרים הרבועים בפריז רבתי משמש להאיר את צמיחתה האדירה של הדת ברחבי העולם – ומציין את הפתיחה החגיגית הרביעית בששת השבועות האחרונים. ההישג המדהים הזה בן שש הקומות המכוסה זכוכית עומד במרכז כדי שכל פריז תוכל לראותו – כשהוא משקיף על כביש ה-A1, האוטוסטראדה הסואנת ביותר בצרפת, וכך יראו אותו יותר מרבע מיליון אנשים כל יום.

הארגון ממוקם במחוז סן-דני של פריז רבתי ובמרחק צעדים ספורים מהסטאד דה פראנס, האצטדיון הלאומי שיארח כמה תחרויות באולימפיאדת פריז בקיץ 2024, וכמו כן את טקס הנעילה. סן-דני ישמש גם כבית לכפר הספורטאים האולימפיים.

מעבר למעטה החיצוני הזוהר ולשער העץ הגיאומטרי המודרני, אולם המבואה הנישא לגובה של המבנה משקף את הנוכחות של עץ סקויה מקסים. "טבעות צמיחה" ששובצו אחת אחת ברצפת הטרצו ומעקה מעגלי שמעוטר בדוגמת עלים מרחיבים את מוטיב הסקויה כאשר אורחים עושים את דרכם במעלה המרחב שגובהו 15 מטרים השטוף באור טבעי מחלון הסקיילייט העצום שמעל.

הבית החדש המהמם לקהילת ה-Scientology הוותיקה ביותר בצרפת מיועד במפורש לשרת את 20 הרבעים (קהילות) של פריז, שלא לדבר על כל המחוזות ברחבי האיל-דה-פראנס. לשם כך, המתקן משכן באלגנטיות את יוזמות הדת הרבות של סיוע לקהילה ואת הבריתות הרב-דתיות. האודיטוריום המושלם מבחינה אקוסטית מעוצב עבור אירועים מסוגים שונים, לרבות פורומים בין-דתיים, ועידות של חינוך על סמים וועידות פסגה על זכויות האדם, וגם משמש כאודיטוריום להופעות מכל הסוגים – כפי שמוצג על-ידי המוזיקה הכובשת שפתחה את החגיגה ביום הזה.

בין השירים שהקימו את הקהל על רגליהם היה ההמנון המקורי "For Liberty We Stand". כל הנוכחים מחאו כפיים והצטרפו לשירה כאשר המבצעים שרו:

החופש נמצא כאן בידינו

לומר כן אנחנו יכולים

תחי צרפת, זאת ההזדמנות שלנו

בחירות אנו דוגלים!

מספר נכבדים מקומיים ושותפים של הארגון דיברו לאחר מכן בחניכה העליזה הזאת, לרבות ד"ר מוסלים פידהאוסן, מלומד בולט בנושא הדת, מומחה בין-דתי ואימאם, שדיבר על תפקידו של הארגון בנתינת תקווה היכן שלעתים חסרה תקווה, ובמיוחד באמצעות התקנון המוסרי הלא-דתי של ל. רון האברד, 'הדרך אל האושר'.

"כשזה נוגע לכל האנשים", אמר ד"ר פידהאוסן, "ללא קשר לגזע או לאמונה שלהם, כולנו יכולים להסכים על המטרות העיקריות האלה של החיים: להיות מאושרים ושתהיה לנו האמת. אתם נותנים להם הזדמנות למצוא את הדרך שלהם לאושר.

"אפילו כאן במחוז 93, המורשת שלכם הולכת לפניכם. הצוותים שלכם העבירו את 'הדרך אל האושר' למקומות שבהם אושר קרוב לוודאי נחשב רק לסיפור אגדה", אמר ד"ר פידהאוסן. "הפצה מדלת לדלת בשכונות הקשות ביותר, וחלוקה מיד ליד באזורים מסחריים, כשאתם מגיעים למאפיות, לקצבים ולבתי-קפה – ביחד הענקתם 40,000 עותקים אישיים מופלאים, ובכך גרמתם לרחובות האלה לחייך".

מר ז'אן מאהר, מומחה לזכויות האדם הבינלאומיות אשר שירת כיועץ לממשלות לאומיות באירופה ובארה"ב בסוגיות של זכויות, נעשה מודע לראשונה ללהט של הארגון לנושא לפני יותר מעשור. מאז, הוא פעל כשותף להיאבק למען האימוץ של זכויות האדם בצרפת וברחבי העולם. "זה כבוד לדבר איתכם ברגע הלא-ייאמן הזה", אמר מר מאהר במהלך נאומו.

"כאזרח צרפת, אני בהחלט רואה בזה חובה וכבוד לשאת הלאה את המורשת הזאת של זכויות האדם. והמסורת שלכם של שירות כוללת חלוקה של לא פחות מ-400,000 עלוני 'זכויות האדם' לכיכרות העיר, לתחנות הרכבת ולכל רחבי צרפת. בפעולותיכם בקהילות שלנו, אתם עוזרים ליצור חברה שהיא לא אנוכית, אלא חברה שבה אנשים מכבדים זה את זה".

מר דיוויד גויון, מומחה משפטי לחוקה ומרצה באוניברסיטה שלחם נגד אשפוז פסיכיאטרי כפוי, פועל לצד ועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR). "אני מדבר איתכם היום מתוך השותפות שאנחנו חולקים בניסיון להאיר את אור האמת על אי-צדק. חייבים לערער באופן שיטתי על הגבלת החופש ולהילחם בה בחומרה.

"אשפוז כפוי בתוך בתי-חולים הוכפל בשנים האחרונות במדינה הזאת. ועם 80,000 אשפוזים בשנה, המצב האמיתי הוא קודר. אבל עם CCHR, הצלחתי לפתוח דלתות היכן שבעבר לא יכולתי, כדי לצאת נגד ההתעללות הגוברת הזו", אמר מר גויון. "אתם אלה ששוברים את אחיזת החנק של הפסיכיאטריה ומחזירים לאלפים את חייהם!"

ד"ר פטר גרמטיקוב הוא נציג של 'יוזמת הדתות המאוחדות' וככזה יש לו חברוּת בוועדת האו"ם לחופש הדת והאמונה. ד"ר גרמטיקוב שיבח את עבודת הארגון בקידום שיח עם דתות אחרות. "הקהילה הבין-דתית הבינלאומית מבוססת על הבאת חברה רגועה יותר וטובה יותר לכל הדתות.

"אם אתם רוצים לדעת מיהו הקול של התקדמות בין-דתית, זה אתם – ארגון ה-Scientology! הוכחתם מחויבות ללא תנאי לאחדות בין-דתית", המשיך ד"ר גרמטיקוב. "בכך אתם מקדמים שלום עתידי, שותפות בעתיד ושגשוג בעתיד. זה למעשה מובן מאליו שאתם נמצאים בחוד ההובלה בקרב התנועות הדתיות של ימינו".

הדוברת האורחת האחרונה, גב' אלודי מומון, היא עורכת-דין עיקשת שמתמחה בהגנה על חירויות האזרח ועל חופש הדת. "היום הוא התגלמות ההתמדה שלכם לאור היום.

"הרגע הזה הוא המימוש שלכם. הוא הונע על-ידי ההתמדה שלכם והלהט שלכם. אילו יכולנו לשמר רק כמות קטנה מהחיים שאתם מפיחים במה שאתם עושים, העולם הזה היה שונה, בהיר יותר ושלֵו יותר. אנחנו מציבים את הכנסייה בחזרה במרכז הכפר.

"אז, לכבוד המייסד שלכם והחזון שלו, הארגון האידיאלי החדש הזה מייצג את אותו חופש אינסופי עבור כל פריז וכל צרפת!"

כשהטקס התקרב לסיומו, מר מיסקביג' פנה אל הקהל. "ועם זה, אנחנו מתכוננים לקבל את פני פריז, בכללותה. כך תתחיל המורשת החדשה שלכם, כשתזמינו את העולם לגלות את Scientology יותר מאי פעם בהיסטוריה. אבל כרגע, אנחנו חוגגים את הארגון האידיאלי המעולה הזה בעיר האורות".

כשאז, אלפי חברי הקהילה הנלהבים והמבקרים הסקרנים נהרו בלהיטות אל הכניסה המפוארת של הארגון. ואז כשהסרט הכחול הענק שעל ראש הבניין הנוצץ גלש למטה, זיקוקים נורו לשמיים, קונפטי סטרימרים מילאו את האוויר, הדלתות נפתחו לרווחה וההמונים חצו את המפתן כדי לסייר בבית הרוחני החדש הזה, ארגון ה-Scientology וסלבריטי סנטר האידיאלי החדש המרהיב של פריז רבתי, שעכשיו בהחלט פתוח.

לא רק עבור היום הזה, ולא רק עבור האורחים האלה – אלא עבור כל פריז, לנצח נצחים. תחי צרפת! תחי Scientology!


ארגון ה-Scientology וסלבריטי סנטר החדש של פריז רבתי מספק לעיר היכרות עם Dianetics ו-Scientology ועם כל התוכניות ההומניטריות בחסות הדת, החל ממרכז המידע לציבור. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים שזמינים ב-17 שפות שונות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד, ל. רון האברד. מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת של התוכניות ההומניטריות המפורסמות שהדת מאפשרת, שכוללות יוזמה כלל-עולמית לחינוך על זכויות האדם; תוכניות מרחיקות לכת לחינוך, מניעה וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפכה לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם. המרכז פתוח למבקרים שמוזמנים לסייר להנאתם ולחזור מתי שירצו.

בנוסף לאירועים קהילתיים בשם שיתוף פעולה אזרחי, האודיטוריום של הארגון מאפשר מפגשים קהילתיים של Scientology, כולל שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. הארגון החדש כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לעשרות חדרי אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology.


ארגונים אידיאליים של הדת מממשים את הגשמת חזונו של המייסד ל. רון האברד עבור הדת. הם לא רק מספקים את הבניינים האידיאליים כדי לשרת סיינטולוג'יסטים בהתקדמותם למצבים גבוהים יותר של מודעות וחופש רוחניים, אלא הם גם מיועדים לשמש כבית לקהילה כולה וכמקום מפגש למאמצים משותפים כדי לרומם אזרחים מכל הדתות.

הפתיחה החגיגית של ארגון ה-Scientology וסלבריטי סנטר האידיאלי של פריז רבתי היא רגע משמעותי בהתרחבות שכבר הושגה ב-2024. בין הארגונים האידיאליים שנפתחו השנה נמצא ארגון ה-Scientology של שיקאגו, שנפתח ביום ראשון, ה-3 במרץ, בלב הדאונטאון ב-Printer’s Row ההיסטורי של העיר; ארגון ה-Scientology של דל ואיה, שנפתח ביום שישי, ה-1 במרץ, במקסיקו סיטי, שמתנשא לגובה 12 קומות מעל למובלעת ההיסטורית של העיר; וארגון ה-Scientology של אוסטין, שנפתח בשבת, ה-24 בפברואר, ממש מול הקמפוס של אוניברסיטת טקסס במסדרון המרכזי השוקק חיים שידוע בתור 'הדראג' – כל שלושת הארגונים האידיאליים נחנכו ברצף היסטורי של תשעה ימים.

בסיכומו של דבר, הדת פתחה ארגונים אידיאליים חדשים בערים גדולות בכל רחבי העולם, לרבות לונדון, ברמינגהם ודבלין באיים הבריטיים; ברחבי אירופה בבריסל, רומא, מילאנו, פדובה, מדריד, ברלין, המבורג, שטוטגרט, קופנהגן, מאלמו, אמסטרדם, באזל ובודפשט; במזרח התיכון בתל אביב; לאורך כל שולי האוקיאנוס השקט בטוקיו, קאושיונג, אוקלנד, סידני, מלבורן ופרת'; בדרום-אפריקה ביוהנסבורג ובפרטוריה; עוד בקנדה בקוויבק ובקיימברידג'; ובערי הבירה של אמריקה הלטינית מקסיקו סיטי ובוגוטה.

ההתרחבות חסרת התקדים של Scientology מיוצגת גם על-ידי פתיחת ארגונים אידיאליים חדשים ברחבי ארצות-הברית, שכוללים את ניו-יורק סיטי, הארלם, בופאלו, וושינגטון די-סי, אטלנטה, טמפה, אורלנדו, מיאמי, נאשוויל, סינסינטי, קולומבוס, דטרויט, הערים התאומות, קנזס סיטי, דאלאס, דנוור, סולט לייק סיטי, פניקס, לאס וגאס, פורטלנד וסיאטל. ובקליפורניה לבדה, בסקרמנטו, סן פרנסיסקו, לוס גאטוס, סן חוזה, עמק הסיליקון, ונטורה, עמק סן פרננדו, פסדינה, לוס אנג'לס, אינגלווד, אורנג' קאונטי וסן דייגו.

לרשימה שלמה של ארגוני Scientology אידיאליים, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.


כדי להפיץ את המסר של Scientology אפילו יותר רחוק ולענות על ההתעניינות המהממת בדת, התנועה השיקה ערוץ טלוויזיה בלוויין משלה, ערוץ ה-Scientology, ב-DIRECTV ערוץ 320, שמשדר גם בסטרימינג ב-scientology.tv, וגם בפלטפורמות רבות ב-17 שפות על פני 24 אזורי זמן.