סקרמנטו, קליפורניה

ארגון הסיינטולוגיה נחנך ציון דרך חדש בבירתה של קליפורניה

ינואר 28, 2012

בירת קליפורניה חגגה את הפתיחתו של ארגון הסיינטולוגיה החדש של סקרמנטו ביום שבת ה-28 לינואר. בטקס הפתיחה נכחו יותר מ-2,500 סיינטולוגים, אורחים ונציגי העיר, המדינה והאומה.

מר דיוויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, חנך את ארגון הסיינטולוגיה החדש של סקרמנטו.

הבית החדש של הארגון, נמצא רק מספר רחובות מבניין הקפיטול של המדינה, הוא אחד מציוני הדרך הארכיטקטוניים הבולטים ביותר של העיר. נפתח במקור כמלון 'רמונה' בשנת 1930, תוכנן על ידי האדריכל הראשון של מדינת קליפורניה, הבניין הוא הדוגמה הטובה ביותר של סגנון התחייה הקולוניאלית של ספרד שנותר בסקרמנטו. הארגון שימר בקפדנות את מבנה הבניין ושוחזר את התכונות שלו עד לתפארתו המקורית של הבניין, כולל הטיח המאפיין, לבנות נוי מזוגגות ואריחי טרה קוטה, פיתוחי ברזל דקורטיביים וסימן הלהב המקורי. עבודת השיקום תוכננה ובוצעה באופן שתהיה לו השפעה סביבתית מינימלית וקיימות מקסימלית, בהתאם לסטנדרטים של מעצת הבנייה האמריקאית בבנייה ירוקה ואנרגיה (LEED) סטנדרתים של תעודת זהב.

טקס הפתיחה של הארגון החדש נוהל על-ידי מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, סימן את חשיבותו של האירוע.

כאשר דיבר מר מיסקביג' על החשיבות של הארגון החדש אמר: "חנוכת הארגון החדש הזו מסמלת הבטחה חגיגית. זו התחייבות להפעיל את מלוא העוצמה של מה שנמצא בין קירות אלה לטובת העיר הזאת. זו התחייבות ליצור עולם שבו אנחנו יכולים להיות גאים. "תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות, ושבה האדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר". זוהי האחריות שלנו כסיינטולוגים. וכן, אחריות שאנו לקחים על עצמנו מרצון."

כמו כן, כדי לציון האירוע נכחו ראש עיריית סקרמנטו קווין ג'ונסון; חבר העצרת של מדינת קליפורניה מייק גאטו; נשיא הליגה האורבנית של סקרמנטו רבתי דוד דלוז; נשיא המועצה הביו-דתית של סקרמנטו רבתי ג'ון פיש; נשיא ומייסד המועצה האמונית הבינלאומית הבישוף רון אלן.

בנאום שכולו הצדעה, בירך ראש העיר קווין ג'ונסון והודה לארגון על הפגנת מחויבותו כלפי העיר: "סקרמנטו היא עיר המגוונת ביותר בארץ, והארגון שלכם ומה שאתם עושים הוא מגוון. המבנה הזה כאן הוא לא רק בניין עבורכם, זה מבנה עבור הקהילה.  זה מבנה ש יעזור לנו להחיות את מרכז העיר. ארגון הסיינטולוגיה הגיעו אלינו ואמרו, תראו, אנחנו רוצים לעזור. אנחנו רוצים לקחת מבנה היסטורי ולשמר אותו ולשפץ אותו ולהפוך אותו ליצירת מופת לתפארת מרכז העיר." באמת רוצינו להפוך את סקרמנטו לאזור הירוק ביותר בארץ ומרכז לטכנולוגיה נקייה ואתם עוזרים להפוך את זה למציאות. אתם עשיתם את החל שלכם."

חבר העצרת של מדינת קליפורניה מייק גאטו שבח את עבודתו של ארגון הסיינטולוגיה של סקרמנטו ו-'ועדת האזרחים לזכויות האדם' שלו שמגנה על ילדים מפני סימום בתרופות פסיכוטרופיות:"יתכן ולילדים האלה לא תהיה הזדמנות למצוא את עצמם לפני שתרשם להם תרופה.  הם עשויים אף פעם לא לדעת מה זה אומר להרגיש רגש טהור בליבם ולחשוב מחשבוה משלהם בשכלם. אתה יכול להיות סמוך ובטוח אני אמשיך לעשות כל שביכולתי על מנת שכל מחוקק והורה ישמע את קולכם, ובכך ישיג כוח משלו לפעול למען כל הילדים בקליפורניה."

נשיא המועצה הביו-דתית של סקרמנטו רבתי ג'ון פיש מכיר בתרומה האפקטיבית של הארגון לקהילה, כולל התוכנית ההומניטרית שעושה שימוש בספר של ל.  רון האברד, הדרך אל האושר :"אני לא יכול להגיד לכם כמה מרומם זה לדעת שיש אנשים שם בחוץ כל יום - הסיינטולוגים - פועלים בנוגע לערכי המוסר בחברה, ומי באמת יודע מה הם עושים. מסיבות אילו ומרבות אחרות, אנו מקבלים בברכה את חברי ארגון הסיינטולוגיה. אנו יודעים שזה תמיד יהיה בית שמציע חברות כלפינו וכלפי אחרים. שם תמיד תהיה הזמנה ויד מושתת."

במיוחד הדגיש את העבודה של ארגון הסיינטולוגיה בנושא זכויות אדם, נשיא הליגה האורבנית של סקרמנטו רבתי דוד דלוז ואמר: "אתם מחנכים אנשים על זכויותיהם ובכך בונים את הדור הבא שעליו אנחנו מסתמכים על מנת שיגן על זכויות אלה עבור כולם, לא משנה מהו הגזע, צבע, אמונה או הדת שלהם. כאן בבירתה של קליפרניה, אנו באים מכל המקומות... אנחנו צריכים לתפח זאת, וזה בדיוק מה שאתם עושים. בגלל שזהו ארגון, שלא רק פתוח לכולם אלה גם נותן בחופשיות לכל אחד את הכלים הרבים שיש לכם. וזה הסיבה שארגון זה הוא מתנה לסקרמנטו באתה המידה כמו שהוא עבור החברים בו."

בצטטו מתוך התוכנית החינוכית העולמית של ארגון הסיינטולוגיה 'האמת על סמים' ברחבי העולם, אמר הנשיא והמייסד של המועצה האמונית הבינלאומית הבישוף רון אלן: "תמיד אמרתי, כשם שהולכת קליפורניה כך הולכת האומה." נקיון הקפיטול ולכסות אותו בחומרים על האמת על סמים יצור אפקט כה גדול עד כי הוא יהדהד בכל אמריקה. תוכנית זו היא התשובה למגפה עולמית. אני רוצה שזו תהיה תוכנית חובה בבתי הספר, ילדים לכל אורכה של אמריקה יעברו דרך תוכנית התלימודים של האמת על סמים."

_________________

ארגון הסיינטולוגיה האידאלי החדש של סקרמנטו מתנשא לגובה של 7 קומות ובעל שטח של מעל 5200 מטר מרובע. בנוסף לאולם המרכזי המתאים לכל התכנסות קהילתית, שירותים ו טקסים דתיים, הארגון כולל מספר חדרי סמינרים וכיתות, וכן עשרות חדרים עבור אודיטינג של סיינטולוגיה (ייעוץ רוחני).

כל קומת הקרקע נשמרה עבור שירותי מבוא, מזמינים מבקרים ואנשים הרוצים לגלות בעצמם מהי סיינטולוגיה. כמו כן, קומת הקרקע כוללת מרכז מידע מקיף לציבור, המספק מצגת מלאה על האמונות ופרקטיקות של דת הסיינטולוגיה, וכן על החיים והמורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. מרכז המידע מספק גם מבט מקיף על פעילויות הומניטריות רבות הממומנות על ידי הארגון, לרבות יוזמות חובקות עולם בנושא זכויות אדם; תכנית חינוך על, מניעה ושיקום מסמים בהיקף דומה; רשת עולמית של מרכזי למידה ולימוד קרוא וכתוב; ותכנית יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה, שכיום מהווה את כוח החילוץ העצמאי הגדול בעולם. מצגות המולטימדיה של מרכז המידע מכילות כ-500 סרטוני מידע וסרטונים דוקומנטריים בלחיצת כפתור. מרכז המידע פתוח מהבוקר עד הלילה מקבל בברכה מבקרים שמוזמנים לסייר להנאתם ולחזור מתי שירצו.

_________________

ארגון הסיינטולוגיה של סקרמנטו הינו הארגון האידיאלי השני שנפתח ב-2012, בארגון הסיינטולוגיה של המבורג, בגרמניה, שנפתח ב-21 לינואר, 2012.

ארגונים אידאליים מגשימים את החזון של ל.  רון האברד לגבי הדת.  הם לא רק מהווים מתקנים אידאליים על מנת לספק שירותים לסיינטולוגים במסעם למצבים גבוהים יותר של מודעות וחופש רוחני, אלא גם תוכננו לשמש כבית לקהילה ומקום של שילוב כוחות כדי לרומם תושבים מכל הדתות.

הארגונים החדשים אחרים שנפתחו בשנים האחרונות כוללות את וושינגטון DC; ניו-יורק, ניו-יורק; פסדינה, קליפורניה; לוס אנג'לס, קליפורניה; סיאטל, וושינגטון; טמפה, פלורידה; מיניאפוליס - סיינט-פול מינסוטה; וכן קוויבק, קנדה; מקסיקו סיטי, מקסיקו ומלבורן, אוסטרליה.

מעל 15 ארגונים אידאליים חדשים מתוכננים להיפתח בשנת 2012.

לרשימה מלאה של ארגוני סיינטולוגיה חדשים בקר ב- Scientology.org..

_________________

דת הסיינטולוגיה נוסדה על ידי הסופר והפילוסוף ל.  רון האברד. ארגון הסיינטולוגיה הראשון נוסד בלוס אנגלס ב-1954 מאז התרחבה הדת למעלה מ-10,000 ארגונים, מרכזים וקבוצות, עם מעל מיליון חברים ב-167 ארצות.

  • למידע נוסף על המיסד של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, ל.  רון האברד, בקר ב- L. Ron Hubbard.org.
  • למידע נוסף על דיוויד מיסקיג' יושב הראש שלמועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, בקר ב- Scientology.org/David Miscavige