קולומבוס, אוהיו

א-ו-ה-י-ו: ארגון SCIENTOLOGY חדש נפתח בקולומבוס

9 בנובמבר 2019

מנהיגים מהעיר והמדינה מברכים את הארגון החדש על כביש 33 בלב מדינת הערמון.

קרא לה הלב של אמריקה. קרא לה ארץ שבה האנשים הם אמריקאיים אמיתיים כמו פאי תפוחים וגזוז. זהו מרכז אוהיו, וממש במרכזה נמצאת קולומבוס, עיר הבירה של המדינה ואחת הערים הגדלות במהירות הרבה ביותר במדינה.

בתור העיר הצעירה ביותר מבין שלוש הבנות האחרות של אוהיו (לצד קליבלנד וסינסינטי), קולומבוס שופעת אנרגיה יזמית ופרופיל עירוני שמשתנה ללא הפסק, וראויה בצדק לכינוי: העיר הקטנה הגדולה ביותר באמריקה. אבל, כמובן, מה שבאמת מגדיר את הנתח הזה של המערב התיכון הוא אהבתה הנצחית לקבוצת הפוטבול של Ohio State Buckeyes – אלופה לאומית שמונה פעמים שנמנית עם המתמודדות הנצחיות להיות בין עשר הגדולות.

במרחק דקות מאצטדיון "הורסשו" המפורסם שלהם, באחר צהריים סתווי צונן בשבת, 9 בנובמבר, סיינטולוג'יסטים ואורחים התכנסו ליום משחק מסוג שונה: הפתיחה של ארגון Scientology חדש במרכז אוהיו.

באחר צהריים צונן באוהיו, מצטרף למר מיסקביג' קהל עליז בחגיגת ההישג המדהים הזה.

מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, פנה לכל הנוכחים, כולל אותם חברי קהילה שעזרו להביא את הארגון החדש הזה לחיים: "תודה רבה, ואיזה כבוד זה לעמוד בקולומבוס ביום שבו אתם מנקדים את ה-'i' של אוהיו! כתוצאה מכך, ואין צורך לומר, זה גם יום לנפח בגאווה את החזה של המערב התיכון. כי בעוד שקולומבוס אולי גילה את אמריקה, הודות להתמדה, לנחישות ולתעוזה המוחלטת שלכם, נתתם לאמריקה ארגון Scientology חדש שאיתו היא יכולה עכשיו לגלות את עצמה".

החגיגות נפתחו עם תזמורת צועדת של 20 כלים – שמרמזת על 'התזמורת הטובה ביותר במדינה' – שביצעה את הפזמון העליז של ״Hang on Sloopy". בתור שיר הרוק הרשמי של אוהיו, הלהיט הקלאסי הזה התברר כהקדמה מעוררת השראה למקהלה של מכובדים שהגיעו לכבוד מה שהתגשם – משואה לשיתוף פעולה קהילתי ולשינוי ברחבי מרכז אוהיו.

בניגוד ליופייה הטבעי, האיזורים הכפריים והעירוניים של המדינה נפגעו מהתקוממות חברתית. שום משבר לא זכור יותר מאשר מגפת הסמים האופיואידיים, שהיתה אחראית למותם של 4,000 תושבי אוהיו בשנה ועמדה בראש הדירוג הלאומי. כתוצאה מכך, הארגון מניע תוכנית חינוכית של ׳האמת על סמים' שכבר נתנה הסברה ליותר מ-200,000 תלמידים. באותה נימה, הארגון נותן חסות למיזם של זכויות האדם שיוצר את תוכנית הלימודים של מחנות נוער מקומיים ותוכנית חינוך על ערכי מוסר שמבוססת על הספר 'הדרך אל האושר', שמעצים עכשיו ילדים בסיכון עם עקרונות הגיוניים מנחים לחיים.

כמוקד לסיוע לקהילה עם שיפור חברתי, ארגון ה-Scientology החדש בעיר יספק את הקישור בין מרכז אוהיו לבין תשוקתם של תושביה לעזור לזולתם. ממקומו הבולט של הארגון על הכביש המהיר הבין-מדינתי 33, שבו מעל 70,000 נוסעים עוברים מדי יום, הבניין החדש בן 4,600 המטרים הרבועים ישרת את האיזור כולו, מדאון טאון קולומבוס ועד דייטון ומנספילד.

כשהם מדברים בשבחם של המעשים הטובים שכבר הושגו, נכבדים מהממשלה ואישים אזרחיים שקידמו בברכה סיינטולוג'יסטים לביתם החדש כללו את אדם מילר הנכבד, נציג מחוז הבחירה ה-17 של מדינת אוהיו; אלברט לונג ג׳וניור, הקצין המנהל של איגוד מועצות בתי-הספר של הוועידה המפלגתית של השחורים באוהיו; ד"ר ג'ון הווארד, המייסד השותף של התאחדות ה-Basketball Legends בקולומבוס; ו-וילי ברטון, כוכב ה-NBA לשעבר ונשיא ה-Educated Stars of Tomorrow – תוכנית המצטיינים באוניברסיטה.

נציג מדינת אוהיו אדם מילר הילל את הארגון ואת מסירותו הכנה לפעילות קהילתית: "עירבתם מפקחי בתי-ספר, מנהלים ופקידי ציבור בתחום הבריאות להתמודד עם הפחתת הסמים. עירבתם את תוכנית השמירה על רחובות העיר כדי להגן על הרחובות שלנו מפני פשיעה והפרת זכויות. לקחתם על עצמכם תפקידי מנהיגות במועצות אזרחיות כדי לתמוך בקהילות נקיות יותר שיכולות לקיים את עצמן. וזה התקבל בצורה טובה להפליא. אז כן, אנחנו מוקירים את גישת המערב התיכון ה-'מיושנת' שלכם של ידידות שכונתית, אחריות שכונתית ומחויבות שכונתית".

אלברט לונג ג׳וניור, הקצין המנהל של איגוד מועצות בתי-הספר של הוועידה המפלגתית של השחורים באוהיו, הדגיש את העבודה של סיינטולוג'יסטים למען יצירת שינוי חברתי עם 'הדרך אל האושר': "רבים מבני הנוער שלנו זקוקים ל-GPS לחיים. וראינו את הכללים שכובשים צעירים וצעירות ולא רק מראים להם את הדרך, אלא את שולי הכביש. כללי הזהב האלה שינו את האופן שהם מרגישים לגבי החיים. כאשר בעבר הם סירבו ללכת לבית-הספר, היום הם עוברים תפנית ומסיימים את הלימודים. כאשר בעבר הם ביצעו פשעים, היום הם נקיי כפיים. וכאשר בעבר הם רצו להיות חברי כנופיות, עכשיו הם רוצים להיות חלק מהקהילה שלהם. תאמינו לי, זאת יצירת חיילים של שינוי שלעולם לא יחזרו אל החשכה".

ד"ר ג'ון הווארד, המייסד השותף של התאחדות ה-Basketball Legends בקולומבוס, הדגיש את ההשפעה של פילוסופיית הלמידה של מייסד ה-Scientology ל. רון האברד: "אולי אני משוחד, אבל אני מאמין שטכנולוגיית הלמידה היא התגלית החשובה ביותר של מר האברד. כשאתם מסתכלים על עבודתו, אתם יכולים לראות את המחשבה הקפדנית שהוא הכניס לתוכה. אתם רואים איך הוא בחן את מה שהוא ראה והעלה פתרונות אמיתיים. הוא היה גאון שהקדים מאוד את זמנו. ואנחנו נראה את המורשת ההומניטרית שלו ממשיכה ישר לאורך הדורות. אז כאן, עם המרכז הזה עבור כתביו, ארגון ה-Scientology החדש בלב המערב התיכון של אמריקה, אנחנו יכולים להמשיך להתפעל מהמחשבות שלו, מהחידושים שלו ומהשיטות שלו שמציתות מחדש את נפש האדם".

ולבסוף וילי ברטון, כוכב ה-NBA לשעבר ונשיא ה-Educated Stars of Tomorrow – תוכנית המצטיינים באוניברסיטה, דיבר על הנוסחה המנצחת של 'עולם נקי מסמים': "ביחד אנחנו עוזרים לילדי אוהיו לעשות את המהלך הנכון. מעתה והלאה, הילדים האלה מבינים שכאשר הם מביטים במורד הדרך להתמכרות, זה מבוי סתום. ועם הארגון החדש שלכם, אנחנו נראה תלמידי Buckeye רבים נוספים שמסתובבים אחורה לפני שהם מגיעים אל אותו מבוי סתום. וזה אומר שהיום אנחנו חוגגים הרבה מעשים טובים ממש כאן בעיר הזאת. אז בטח, אנשים עשויים לשאול אותי 'איך זה היה לקלוע 50 נקודות במשחק יחיד?' אבל עכשיו אני הולך לנצל את ההזדמנות ולשאול אתכם 'איך זה היה לבנות את הארגון הזה בתור מרכז לשינוי כאן בקולומבוס?' כי זה בהחלט מבצע של אול-סטאר, אם אי פעם ראיתי אחד. ועכשיו, זה הזמן עבורכם לתפוס את מרכז העניינים. ברכותיי!"


הבניין החדש מקבל בברכה סיינטולוג'יסטים וגם את כל מי שמעוניין לגלות עוד על Scientology.

כאשר הם נכנסים לארגון ה-Scientology החדש של מרכז אוהיו, המבקרים מתקבלים בברכה על-ידי מרכז המידע לציבור שמציג מבוא ל-Dianetics ול-Scientology. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע מציג גם את המיזמים ההומניטריים הרבים ש-Scientology תומכת בהם, כולל הקמפיינים לחינוך לזכויות האדם ברחבי העולם; תוכנית מרחיקת לכת של חינוך על סמים, מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; וחיל היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפך לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים בעולם.

האודיטוריום של מרכז אוהיו משמש לכל הכינוסים של קהילת הסיינטולוג'יסטים, כולל שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. בנוסף, האודיטוריום פתוח לכל הקהילה ולכל דת עבור מגוון רחב של אירועים. מנשפים וסמינרים עד סדנאות והרצאות, הכול למען תיקון הקהילות ברחבי מרכז אוהיו.

בית-הקפה מציע מקום להתרועע, בין אם עבור מבקרים שמסיירים בארגון, אלו שנוכחים באירועים הרבים המתוכננים שלו או חברי קהילה בהפסקות בין השירותים שלהם ב-Scientology.

הארגון החדש מאפשר את העברת כל שירותי המבוא וקורסים שמקנים סקירה של עקרונות יסוד של Dianetics ו-Scientology והיישום שלהם בחיים. בין הפופולאריים ביותר ישנם סמינר היעילות האישית, קורס ההצלחה באמצעות תקשורת וסדרת קורסים לשיפור החיים, שכל אחד מהם מיועד לעזור לשפר היבט ספציפי בחייו של אדם.

בנוסף לשירותי מבוא, הארגון כולל אגף שלם של חדרים שמצוידים במיוחד כדי לספק אודיטינג (ייעוץ רוחני פרטני) של Scientology. אלה שעוברים הכשרה כדי להפוך לאודיטורים (יועצים של Scientology) יוכלו עכשיו ללמוד באגף של חדרי קורסים רבים, כשכל אחד מהם מותאם במיוחד עבור היבטים ספציפיים של הכשרה.


הפתיחה של ארגון ה-Scientology החדש של מרכז אוהיו דוחפת קדימה ללא הפסק עשור של התרחבות עצומה עבור הדת, עם יותר מ-70 ארגוני Scientology חדשים בערים בעולם – מאורלנדו עד פרת', מדבלין עד דטרויט ומקנזס סיטי עד יוהנסבורג.

פתיחות נוספות של ארגונים מתוכננות ב-12 החודשים הבאים בערים ברחבי צפון אמריקה, אוסטרליה, אירופה ובריטניה.