שטוטגרט, גרמניה

החופש שורר כאשר ארגון ה-SCIENTOLOGY שטוטגרט נכנס להילוך

9 בספטמבר 2018

בעיר הולדתם של האוטומובילים ובמוקד התעשייתי של גרמניה, ארגון Scientology חדש דוחף את ההזדמנות לשיפור חברתי ולהתקדמות רוחנית.

בין היער השחור ממערב לאלפים השוואביים מדרום, שטוטגרט יושבת על גבי נהר הנֶקָר, שעובר דרך העמק של העיר הידוע בשם "הקדירה". גבעות משתפלות ונוף של גפנים מנוקדים בעצי סקויה ענקיים מכתרים את העיר הגרמנית הזו שמהווה תחנת כוח, ומפורסמת בתרבות האירוח ובפסטיבלים קולינריים, בנוסף לייצור מכוניות יוקרה בעלות שם עולמי.

יום ראשון, 9 בספטמבר, ציין איחוד של אנרגיה מודרנית והיסטוריה קלאסית כאשר יותר מ-2,500 סיינטולוגים ואורחים התכנסו לפתיחה החגיגית של ארגון ה-Scientology החדש של שטוטגרט.

מר מיסקביג' מנחה את החגיגה החדשנית של ארגון ה-Scientology החדש של שטוטגרט.

לאור הרגע ההיסטורי הזה, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, אמר: "היום, אנחנו חונכים את ארגון ה-Scientology המפואר ביותר של גרמניה ובית שהולם את העוגן הזה של מדינה. הוא מסמל את העובדה ששום דבר אינו משמעותי יותר מהחיפוש אחר חוכמה ... ושום דבר לא נמשך זמן רב יותר מאשר כבוד וחופש. מבחינה זו, הארגון הזה מגלם את יעדי ה-Scientology: ״תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים הגונים יכולות להיות זכויות, ושבה אדם חופשי לצמוח לעבר פסגות גבוהות יותר״.

עם הלהט הזה בדיוק, חגיגת הפתיחה נפתחה עם שיר וריקוד מסורתיים – הוקרה למורשת התרבותית של שטוטגרט ולגאוותה כמובילה לאומית באומנויות הבמה. לאחר מכן המוזיקה התחלפה לקצב הרוק והפופ כאשר קריאה מלהיבה מילאה את האוויר, "לחיינו – עכשיו ולתמיד״. אותה אווירה של תקווה וציפייה המשיכה להערות מצד נכבדים מקומיים אשר דיברו על ההשפעה שתהיה למרכז החדש הזה כשהם יעזרו לשטוטגרט להתמודד עם שפע של בעיות.

ואומנם, בעוד האוכלוסייה של העיר משגשגת, סמים, פשע ומוקשים חברתיים אחרים ממשיכים להוות דאגות מושרשות; והארגון היה בקו החזית של קמפיינים הומניטריים וקמפיינים לשיפור חברתי כדי לעצור את התקדמותם.

רק בשנים האחרונות, ארגון שטוטגרט תמך במיזם של "אמור לא לסמים – אמור כן לחיים", כשהוא מחנך אנשים על הסכנות בסמים על-ידי חלוקת חוברות 'האמת על סמים', מארח אירועי יום פתוח על מניעת השימוש בסמים, משדר תשדירי שירות ומפיק סרטים שמעודדים ילדים ובני נוער לחתום על התחייבות לחיים ללא סמים. בסיכומו של דבר, ׳עולם נקי מסמים שטוטגרט' הגיע ליותר מ-250,000 עם המסר של 'האמת על סמים'.

הארגון גם נתן הסברה ליותר מ-70,000 תושבים ממדינת באדן-וירטמברג על הסכנות בשימוש בתרופות פסיכיאטריות דרך עבודתה של ועדת האזרחים לזכויות האדם, קבוצה ללא כוונת רווח שמהווה כלב שמירה אשר נוסדה על-ידי ארגון ה-Scientology. במקביל נמצאת התוכנית מאוחדים למען זכויות האדם בחסות הארגון, שמקדמת זכויות לכל האנשים; ו-'הדרך אל האושר', מדריך הגיוני לחיים טובים יותר, שגם הוא פעיל בנחישות ברחבי האיזור.

אם כן, כל אחת מהפעילויות האלה ממחישה את המסירות והמחויבות הלהוטה של סיינטולוגים לעזור להביא למודעות רבה יותר ולדחיפה הומניטרית לשטוטגרט ולאזרחיה.

בתור שכזה, ארגון ה-Scientology החדש של העיר מתוכנן באופן יוצא מן הכלל וצויד כדי לשמש כמוקד להתחבר עם שותפים בקהילה וגם כדי לספק שירותים למספר ההולך וגדל של סיינטולוגים. הארגון המרשים במבנה הבולט לעין, שמשתרע על פני 7,250 מטרים רבועים, ממוקם על אחד הנתיבים הראשיים של העיר, רחוב היילברונר.

מבחר מגוון של מנהיגים אזרחיים ודתיים ראויים לציון קידמו בברכה את הסיינטולוגים לביתם החדש. הם כללו את: מר סמיר אל מידאני, יועץ למרכז הבין-דתי בשטוטגרט; גב' ג'ירינה לסיבקובה, יועצת לחינוך נגד סמים לבני נוער, במרכז למניעה ולטיפול בסמים; ד"ר אלקה פרסר-פרנק, נשיאת איגוד הנשים היהודיות של גרמניה; ועורך הדין לזכויות האדם, מר אלכסנדר פטס.

מר אל מידאני סיפר איך השותפות עם סיינטולוגים מקומיים היתה חיונית בקידום סובלנות דתית ושלום בקרב דתות שונות: "בני העדה שלי לא התקבלו בגלל אמונותיהם, אלא במקום זאת נבלמו על-ידי הקהילה שלנו. אבל בעוד שרבים התעלמו מהעשן, אתם לא ברחתם מהאש – אתם רצתם לעברה. אתם מיד עזרתם לנו ליצור קמפיין מידע כדי 'למלא את הריק' על מי אנחנו כדת ובמה אנחנו מאמינים. והודות לפעולות שלכם, הקהילה שלנו לא רק חובקת אותנו, אלא שהפכנו למקור גאווה", הוא אמר. "כשאנשים מבקשים ממני לתאר את טיבם של סיינטולוגים, אני אומר להם: 'תארו לעצמכם אדם אינטליגנטי להפליא ... שמציע ידידות וניגש אל החיים עם תחושת אידיאליזם שאין לטעות בה'."

גב' לסיבקובה אמרה שנגע ההתמכרות לסמים גבה מחיר כבד על בתי-ספר בשטוטגרט ופגע במשפחות גרמניות רבות, כולל שלה: "הדור שלנו חי בעולם של נשייה שמתוכנן ונגרם על-ידי סמים. כבר בחיי, בגלל סמים, אהבתי ואיבדתי. עם כל מנה שהדוד שלי לקח, הוא התרחק מאיתנו לתוך הקור וחבר קרוב קיבל התקף לב. אז הכאב שלי הניע להט עמוק בתוכי להילחם בסמים. ... ועכשיו אני כבר 8 שנים מחויבת ומסורה ליצור עולם נקי מסמים ביחד איתכם. ביחד, עשינו סיורים של 'האמת על סמים' מנירנברג ללייפציג, וחילקנו יותר מ-50,000 חוברות ב-10 ימים. אז כן, אנחנו מעירים דור עם חינוך על סמים 2.0".

ד"ר פרסר-פרנק, נשיאת איגוד הנשים היהודיות של גרמניה, דיברה על איך חייה הושפעו מהתקנון המוסרי החילוני, 'הדרך אל האושר', שנכתב על-ידי ל. רון האברד: "הייתי בת-מזל מספיק ללמוד איך הכללים של 'הדרך אל האושר' ממלאים תפקיד בחיים כי חוויתי אותם דרככם ואיתכם .... הכלל 'שמש דוגמה טובה', כשנתַנו לאינספור עוברי אורח את העותק שלהם של 'הדרך אל האושר' ברחובות דרזדן, הכלל 'שאף לחיות עם האמת', כשערכנו תערוכות להגברת המודעות לשואה בתוך הארגונים שלכם, והכלל של 'להתייחס לאחרים כפי שהיית רוצה שהם יתייחסו אליך' כשהגנתם על זכויותינו סביב השולחן העגול של העיר כשאחרים סירבו לשמוע את מה שהיה לנו להגיד. אז כשאתם מפיחים חיים בכללים בזה אחר זה, אתם מלמדים אלפים איך להתנהג באנושיות. ולכן, מהחופים הצפוניים של המבורג ועד לשדות הדרומיים של מינכן – לעולם לא נשכח את שביל הזהב של 'הדרך אל האושר' של ל. רון האברד".

כמחווה ללהט העז שהורגש במהלך הטקס, עורך הדין לזכויות האדם אלכסנדר פטס זיהה את המשמעות האדירה של היום, לאור הניצחונות החשובים שעזרו להבטיח אותו: "ביחד עשינו היסטוריה, לא רק עבור Scientology, אלא עבור החברה כולה. ביססנו את הזכויות עבור כל כנסייה או איגוד דתי לפעול בחופשיות וללא התערבות ממשלתית תחת החוקה. האמונה שלנו במערכת המשפט היתה מוצדקת, כי הגנו על חופש הדת עבור כל הסיינטולוגים, עבורכם, ויצרנו תקדימים כדי להגן על זכויותיהם של כולם ועל חופש הדת עבור כל אמונה בגרמניה. אז בואו ניתן לארגון ה-Scientology החדש לעמוד כסמל של חופש, עבור כל האנשים כאן בעיר הזאת, באיזור הזה ובכל רחבי גרמניה!"


כשהמבקרים נכנסים לארגון ה-Scientology החדש של שטוטגרט הם נדהמים מפָּלֶטָה של כחול מתכתי, כרום ואפור שמשקפים את הזהות ההיי-טקית של העיר. האורות החיוורים של הבניין המעורבים בעץ מהגוני משתלבים ונותנים אווירה רגועה וידידותית למרכז המידע לציבור שבו מוצג מבוא ל-Dianetics ו-Scientology. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע מציג גם את המיזמים ההומניטריים הרבים ש-Scientology תומכת בהם, כולל קמפיין החינוך העולמי של זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת של חינוך על סמים, מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; וחיל היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפך לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים בעולם.

הקפלה של שטוטגרט משמשת להתכנסויות קהילתיות של Scientology שכוללות שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם, כמו גם שפע של אירועים לכל הקהילה כגון נשפים, סמינרים וסדנאות, שפתוחים לבני כל הדתות.

הקפיטריה מציעה מקום להתרועע עבור אלו שנוכחים באירועים, כמו גם לחברי הקהילה בהפסקות בין שירותי ה-Scientology שלהם.

הארגון החדש מספק את כל שירותי המבוא. אלה כוללים סמינרים של Dianetics ו-Scientology בשעות אחר הצהריים, בערבים ובסופי השבוע, המקנים סקירה של עקרונות בסיסיים ויישומם בחיים, כמו גם את המערך של 'קורסי Scientology לשיפור החיים' כדי לעזור לשפר כל היבט של החיים.

ארגון שטוטגרט גם כולל עשרות חדרים מצוידים במיוחד שמספקים את הסביבה האידיאלית עבור אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology. חדרי קורסים רבים מוקדשים גם להכשרה של אודיטורים (יועצים רוחניים), עבור סיינטולוגים שלומדים את טכנולוגיית האודיטינג, והכול כדי לעזור לאחרים להשיג חופש רוחני. הבניין החדש מקבל בברכה הן סיינטולוגים והן את אלו שמעוניינים ללמוד עוד על ארגון ה-Scientology.


הפתיחה של ארגון ה-Scientology החדש של שטוטגרט ממשיכה צמיחה בלתי פוסקת עבור הדת עם יותר מ-70 ארגוני Scientology חדשים מלוס-אנג'לס עד טמפה, מלונדון עד מילאנו, מתל אביב עד טוקיו ומקאושיונג ועד בוגוטה.

בשנה האחרונה, אירועי פתיחה של ארגוני Scientology חדשים התקיימו בדבלין, אירלנד; בברמינגהם, אנגליה; באמסטרדם, הולנד; ביוהנסבורג צפון, דרום-אפריקה; בסולט-לייק סיטי, יוטה; בעמק הסיליקון, קליפורניה; בפרת', אוסטרליה; ובאורלנדו, פלורידה.

אירועי פתיחה נוספים של ארגונים מתוכננים בחודשים הקרובים בערים גדולות ברחבי אירופה, אמריקה הלטינית, צפון אמריקה ואפריקה.