אמסטרדם, הולנד

א' מייצגת את אמסטרדם – ארגון סיינטולוגיה חדש מתבלט בעיר האלפא

28 באוקטובר 2017

עיר בירה ברמה עולמית וסמל של תרבות וסובלנות מקבלת בברכה את ארגון הסיינטולוגיה בביתו החדש.

לך לאורך התעלות המקסימות והגשרים המקומרים של מרכז העיר אמסטרדם ואז פנה מזרחה לתוך ה-Knowledge Mile האופנתי והלמדני ההולך וגדל במהירות ותגיע אל הנתיב המהיר של אחת מערי הבירה היצירתיות של אירופה. ה-Knowledge Mile מייצג את משמר החלוץ של ההתפתחות של אמסטרדם וסמל של למידה והתרחבות עבור העיר הזאת שנמצאת באמצע התחדשות מלהיבה.

אכן, אירוע הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של אמסטרדם היה חגיגה מרוממת נפש של ידע, הן במובן המודרני והן במובן הרוחני. כ-1,300 סיינטולוגים ואורחים התאספו בשבת, 28 באוקטובר, במרכז אמסטרדם, כדי לחגוג את הסרת הלוט של ציון דרך מרשים חדש על הפסגה המרכזית של האיזור – ה-Wibautstraat השוקק.

מר דיוויד מיסקביג', המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, מנחה את החגיגה המרשימה של ארגון סיינטולוגיה החדש של אמסטרדם ברחוב ה-Knowledge Mile של העיר.

להנצחת האירוע, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, הכריז: "לפני שהסרט נופל, בואו נעצור לרגע כדי להרהר במקומכם בהיסטוריה ההולנדית – שלא לדבר על המיתולוגיה. כי אתם כבר לא מפליגים לעבר הים ובכיוון הרוח, אתם כבר לא מקיפים כֵפים בדרך הביתה. להפך, פניכם מועדות הרחק יותר החוצה במסלול אל הנצח עצמו".

חגיגות אירוע הפתיחה נגעו כמעט בכל נושא בקשת התרבותית של העיר, החל מהמקצב הקלאסי של "שיר הלל לתעלות אמסטרדם" ועד לתופי הסורינאם ולביצוע אלקטרוני שהדגיש את מקומה של העיר בפולקלור המוזיקה של המילניום החדש. זה היה גם יום שבישר על גיוון ועל שותפות, כשבראש ניצבו נכבדים בולטים המייצגים את האמונה המשותפת באמסטרדם חזקה יותר בתור אמסטרדם מאוחדת יותר.

ארגון הסיינטולוגיה הראשון, ששיקף את השיפור החברתי ואת המסורות הבין-דתיות של העיר, היה פעיל במיזמים לבניית הקהילה מאז פתיחת דלתותיו באמסטרדם ב-1974. רק דוגמה אחת היא סניף ועדת האזרחים לזכויות האדם, שהיתה כוח חיוני בהגנה על זכויות הילדים בהולנד. כאשר הם הציגו בפני ועדת האו"ם למען זכויות הילד את נושא סימום-היתר של ילדי המדינה, זה הוביל להוצאת צו ארצי לחקור את הגורמים השורשיים של הסימפטומים של ADHD.

סיינטולוגים המשיכו ונאבקו נגד שימוש בסמים בעיר באמצעות חלוקת יותר מ-25,000 חומרים של 'האמת על סמים', ובנוסף חולקו 150,000 חוברות של 'הדרך אל האושר' עם הכללים המוסריים האוניברסליים של ל. רון האברד. הארגון הוא גם קול פעיל בפעילויות בין-דתיות, שבהן הוא מגן על דו-שיח כדי לגשר על הבדלים ולהגביר הבנה.

המבנה החדש שמשתרע על 7,340 מטרים רבועים משמש רק להרחיב את טביעת רגלו של הארגון בעיר ומספק נקודת שיגור כדי להגדיל את יכולת ההגעה ההומניטרית שלהם מהמיקום הראשי שלהם, דקות ספורות בלבד ממרכז העיר במטרו, באופניים או במכונית. בתור שכזה, הבניין בן 5 הקומות הוא ציון דרך נוצץ חדש לתקווה ולהדדיות עבור יותר מ-70,000 האנשים שעוברים לידו מדי יום ב-Wibautstraat.

בתמיכה במסר של המרכז לשותפות היו נכבדים מקומיים שהגיעו כדי לקדם בברכה את הארגון לביתו החדש, לרבות מר מרטן לוברס, יושב-ראש של 'ביחד אמסטרדם אחת'; מר מייקל ון גילס, קצין משטרה בכיר במשטרה המחוזית ההולנדית (בדימוס); גב' שילה ויאס, יושבת-ראש מועצת הנשים של אמסטרדם; וארי ון בורן, יושב-ראש היוזמה לדת מאוחדת בהולנד.

מרטן לוברס, יושב-ראש 'ביחד אמסטרדם אחת', דיבר על הארגון כחבר חדש כדי להעשיר את מוסדות הלמידה, החברוֹת והארגונים של "הרחוב החכם ביותר" בהולנד: "כולם זקוקים למקלט שמציע בדידות ושלווה, עם עצמך ועם משפחתך והחברים שלך. בחיים, אנשים חווים אובדן, עוברים טרגדיות ורוצים וצריכים להרהר. וביתכם החדש הוא כמו שלוחה של הרחוב, הדלתות פתוחות והאנשים מתקבלים בברכה. ואני מאמין שכאן כולם יזכו לחמלה ויתקבלו בזרועות פתוחות – כי זה מרכז שבאמת ובתמים מסור לעורר השראה ולרומם את החברה ההולנדית שלנו".

מייקל ון גילס, קצין משטרה איזורי בגמלאות ומומחה רפואי, דיבר אל התנועה של CCHR ואל המורשת שלה להגן על זכויות הילד: "עם CCHR, מצאתי את עצמי בתוך מלחמת מצווה של מיליונים. כאן היה שותף שלא רק הצהיר משהו, אלא גם נקט פעולה. ועשיתם זאת, למען כולנו. הלכתם לפרלמנט הלאומי לומר לו ש-'הילדים שלנו ראויים למשהו טוב יותר'. הגעתם ליותר מ-2,000 רופאים, מחנכים ומנהיגים פוליטיים עם המסר והעובדות שלכם ... הודות ל-CCHR, רופאי ילדים הוזהרו מפני מתן מרשמים לתרופות נגד ADHD – וזה שינוי קבוע".

הגב' ויאס, יושבת-ראש מועצת הנשים של אמסטרדם, הדגישה את העתיד הוורוד של אמסטרדם שעליו בישרו החגיגות ואת 'הדרך אל האושר': "הספר הקטן הזה הוא כלי שימושי מאוד כדי לעודד אנשים לקחת אחריות לחייהם ולחייהם של אחרים סביבם. הוא נותן להם השראה לגדול ולהפוך לאזרחים אחראיים ואוהבים. ולכן, הוא מהווה בסיס איתן לבנות עליו חברוֹת הגונות. בזמן הזה כשסטנדרטים מוסריים מתדרדרים בהולנד ובמקומות אחרים, אנשים צריכים כלים אפקטיביים כדי לחנך את עצמם ... כי השכלה אמיתית היא לא להשיג תעודות אלא להיות בעלי מצפן מוסרי להעצמה עצמית".

מי שסיכם את ההתחלות החדשות שנחגגו היום היה מר ון בורן, יושב-ראש היוזמה לדת מאוחדת בהולנד, שדיבר על הקשר ההדוק בין סיינטולוגיה לרוחניות. "פתגם הולנדי עתיק אומר: 'שפר את העולם והתחל עם עצמך' ... אנחנו זקוקים לתנועה נגדית של רוחניות שתוציא אנשים מבדידות ומבידוד. והטרנספורמציה שלכם וההכשרה החינוכית שלכם תורמות במידה רבה. הכול מתרכז סביב ידע-עצמי ומודעות רוחנית. אתם מציעים תרומה חשובה למודעות רוחנית ולחופש. בתרבות המערב, חשיבה רציונלית ורוחניות הפכו לדברים נפרדים – וסיינטולוגיה מחברת אותן שוב יחד".


הארגון החדש מספק למבקרים מבוא לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שכוללות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע גם מפרט את התוכניות ההומניטריות הרבות שסיינטולוגיה תומכת בהן. הן כוללות מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שהפכה לכוח הסיוע וההצלה העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הקפלה של ארגון אמסטרדם משמשת למפגשים הקהילתיים של סיינטולוגיה שכוללים שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. היא גם תשמש לאירועים של הקהילה הרחבה, שיהיו פתוחים לחברים מכל הדתות. הבניין כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, ואגף שלם שמוקדש לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.


הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של אמסטרדם מגיעה במהלך תקופה של התרחבות מהירה עבור הדת עם 60 ארגוני סיינטולוגיה חדשים מלוס-אנג'לס לטמפה, מלונדון למילאנו, מיוהנסבורג לטוקיו ומתל אביב לקאושיונג. במהלך העשור האחרון, אותם אירועי פתיחה דחפו להתרחבות כלל-עולמית של הדת בקצב שעולה על כל 50 השנים הקודמות ביחד.

ב-2017, פתיחות של ארגוני סיינטולוגיה חדשים התרחשו באוקלנד, ניו-זילנד; בסן פרננדו ואלי, קליפורניה; במיאמי, פלורידה; בקופנהגן, דנמרק; ושניים רק בשבועיים האחרונים בברמינגהם, בריטניה ובדבלין, אירלנד.

פתיחות נוספות מתוכננות בשנים-עשר החודשים הקרובים למרכזים תרבותיים באירופה, באמריקה הלטינית, בצפון אמריקה ובאפריקה.