ברמינגהם, בריטניה

מהפכה של הנפש בעיר שמהווה את מלח הארץ של בריטניה: ברמינגהם

21 באוקטובר 2017

'עיר אלף המלאכות' מקבלת בברכה את ארגון הסיינטולוגיה החדש בלב ברמינגהם בטקס פתיחה חגיגי שנערך בשבת, 21 באוקטובר 2017.

ברחבי העולם, אפילו אנשים שלא מכירים את ברמינגהם מקרוב התאהבו בכל-כך הרבה דברים שצצו מהמטרופולין הזה שנמצא במרכז בריטניה. מאומנים לתעשייה, ממטוסים לשייקספיר ואפילו פנסי רחוב – ברמינגהם האירה את הדרך הן מבחינה תעשייתית והן מבחינה תרבותית במשך מאות שנים.

בעיר הזאת הגאה מאוד בעברה – שעדיין ממשיך לגדול, להמציא מחדש ולשגשג – נערכה חגיגת פתיחה באווירה של שיתוף פעולה למען עתיד משגשג. או ליתר דיוק, זה היה יום שייצג את המהות של המוטו הנועז של ברמינגהם: קדימה.

לכן באווירת היום הזה, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, הכריז: "כשהסרט הזה שנתלה כאן לרגל הפתיחה ייפול, יעלה מסך ... ולכן באחריותו של כל סיינטולוג לרומם את מלח הארץ של אנגליה, ובכך להפוך את המהפכה התעשייתית למהפכה רוחנית״.

הנוכחות של מר מיסקביג' בלב "עיר אלף המלאכות" ב-21 באוקטובר מסמלת את החשיבות של היום, כאשר הוא חנך את ארגון הסיינטולוגיה החדש של ברמינגהם.

ברמינגהם ממשיכה להיות מנהיגה בייצור ובתעשייה, והפתיחה היללה את רוח החדשנות של ברמינגהם, לקצב הדופק החשמלי של העיר. האירוע נפתח עם שיר הלל לשורשיה של ברמינגהם כמולדת ההבי מטאל, בלוויית תזמורת של נכבדים שדיברו על ציוני דרך אהובים שהוחזרו לקהילה, וחלומות שהתגשמו בזכות הכלים לחיים של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד.

בתיאום עם אותה רוח של שותפות, ואחרי כל-כך הרבה ערים שפתחו את דלתותיהן לארגוני סיינטולוגיה חדשים, ברמינגהם רחוקה מלהיות סיפור הצלחה שהתרחש בן לילה. למעשה, הארגון עבד יד ביד עם קבוצות קהילתיות ומתנדבים באיזור במשך יותר מעשרים שנה, התחבר עם אנשים וקבוצות בתוכניות אוריינות, במיזמים למניעת השימוש בסמים, מוּדעוּת לזכויות האדם וחינוך לערכי מוסר.

למעשה, ובמהלך 12 החודשים האחרונים, מתנדבים מקומיים וחברי קהילה עזרו לחלק אלפי עותקים של חוברות 'האמת על סמים', והגיעו ליותר מ-140,000 אנשים מאז שהארגון החל לפעול באיזור. אלפים נוספים קיבלו חינוך על ערכי מוסר אוניברסליים באמצעות חלוקת 'הדרך אל האושר' של ל. רון האברד, כמו גם עותקים של 'הכרזת האו"ם בדבר זכויות האדם'. לפיכך, אירוע הפתיחה של הארגון החדש רק יתרום להרחבת היקף הסיוע לקהילה בתחומים הומניטריים.

המבנה החדש של ארגון הסיינטולוגיה של ברמינגהם נבנה ב-1930 ועומד על אחוזה של עשרים וארבעה דונם ברובע הקוסמופוליטי של מוסלי. המבנה מוכר בתור אתר מורשת בעל ערך על-ידי המועצה למבנים ומונומנטים היסטוריים באנגליה ועכשיו הוא משוחזר בצורה נאמנה, לרבות הלבנים האדומות המסורתיות של ברמינגהם, ציפוי האבן של פורטלנד, הדלתות שעשויות מעץ האלון והשיש הבריטי המרהיב. ביחד, המתקן בן 4,200 המטרים הרבועים עומד כעת מוכן לשרת קהילות ברחבי המידלנדס.

עם הבהרת המחויבות, נכבדים בולטים הצטרפו לסיינטולוגים ולאורחים הנוכחים כדי לקדם בברכה את המתקן החדש. הם כללו את: מר יאן לאבלוק BEM, יועץ בכיר למועצת הדתות של ברמינגהם; ד"ר פול באידן-אדמס, דירקטור שירותי סיוע לתמיכה רב-תרבותית בבריטניה; גב' דיאנה קואוד, נציגת הברית הלאומית למניעת השימוש בסמים; גב' דסימה פרנסיס MBE, מייסדת, מהמוסד ׳מנַערוּת לבגרות׳.

יאן לאבלוק, יועץ בכיר למועצת הדתות של ברמינגהם, דיבר על מה חזה היום כמבשר של חיים משופרים עבור אזרחי העיר שלו: "מה שכולנו מקדמים בברכה היום הוא פתיחתו של משאב שתורם לטובתה של ברמינגהם; שתורם למודעות טובה יותר למי שאנחנו באופן אישי ולמה שאנחנו יכולים להוסיף לרווחה הכללית. המרכז הזה הוא מחויבות אדירה מצדכם, ואני, שמקבל אתכם בברכה כשותפים רוחניים, מצפה למאמצים שלכם לא רק להפוך את העיר הזאת לעיר טובה יותר אלא להפוך את העולם למקום טוב יותר".

ד"ר פול באידן-אדמס, דירקטור שירותי סיוע לתמיכה רב-תרבותית בבריטניה, הדגיש את סיפור ההצלחה שלו בעזרה לנוער בסיכון להתגבר על מחסומים להצלחתם שלהם: "כשאתם מנסים לדבר לבני נוער, אתם צריכים להגיד להם 'הי, אני שונה – אני מביא לשינוי', ואז, כדאי מאוד שתספקו את הסחורה. קחו בחור צעיר שהיה לו חלום להיות טייס – אבל הוא לא היה יכול ללמוד. הנה הוא, עומד על סף התהום, החלום שלו בצד השני, וביניהם אין כלום חוץ מתקווה. אז לימדתי אותו על טכנולוגיית הלמידה ועל ה-'מדרג' והוא יישם את זה, והוא התחיל ללמוד: גבהים, כיווני רוח, מהירות נחיתה. עכשיו, הבחור הזה יכול לטוס, כי עם טכנולוגיית הלמידה של ל. רון האברד החלומות שלכם יכולים להתגשם".

דיאנה קואוד, נציגת הברית הלאומית למניעת השימוש בסמים, ראתה במו עיניה את התוצאות מצילות החיים של נרקונון, טכנולוגיית הגמילה מסמים שפותחה על-ידי ל. רון האברד: "כשאתה עוזר למישהו להילחם בהצלחה בסמים, אתה לא מציל רק אדם אחד, כי גם החיים של הוריו, של האחים והאחיות שלו ושל ילדיו נהרסו. למעשה, עם כל אדם שאתה מציל, אתה עוזר למאות נוספים, ואני לא יכולה לסבול את זה יותר כשאני רואה ממשלות, בתי-חולים ורופאים שנכשלים עצמם, מאכזבים את המכורים ומאכזבים את משפחותיהם. אז אתם הורסים את החומות בין העבר להווה, בין כישלון להצלחה, ובכך נותנים למשפחות הבריטיות עתיד".

דסימה פרנסיס, מייסדת המוסד הדינמי ללא כוונת רווח ׳מנערוּת לבגרות׳, דיברה על היופי בעזרה לזולת: "ארגון הסיינטולוגיה ותורתו של מר ל. רון האברד מזכירים לי את הסונטות של שייקספיר, כלומר: 'הדבר שהוכן במיומנות יפהפייה – מרומם את נפש האדם'. ולמר האברד היה האינטלקט הזה, הלב הזה והנשמה הזו. הוא ידע שהוא צריך לעזור לאחרים להסתכל מעבר לגוף הפיזי שבו הם שוכנים ולראות מי הם באמת. איזו מתנה, לקחת דברים כאלה מסובכים ולהפוך אותם לכל-כך פשוטים. ובכן, העובדה היא ש-ל. רון האברד מחזק כל בן אדם – כדי שהוא יוכל לרומם את נשמתו גבוה מעבר לשמיים".


הארגון החדש מספק למבקרים מבוא לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע גם מפרט את התוכניות ההומניטריות הרבות שסיינטולוגיה תומכת בהן. הן כוללות מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שהפכה לכוח הסיוע וההצלה העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הקפלה של ארגון ברמינגהם משמשת למפגשים הקהילתיים של סיינטולוגיה שכוללים שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. היא גם תשמש לאירועים של הקהילה הרחבה, שיהיו פתוחים לחברים מכל הדתות. הבניין כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, ואגף שלם שמוקדש לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.


הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של ברמינגהם מגיעה במהלך תקופה של התרחבות מהירה עבור הדת עם 60 ארגוני סיינטולוגיה חדשים מלוס-אנג'לס לטמפה, מלונדון למילאנו, מיוהנסבורג לטוקיו ומתל אביב לקאושיונג. במהלך העשור האחרון, אותם אירועי פתיחה דחפו להתרחבות כלל-עולמית של הדת בקצב שעולה על כל 50 השנים הקודמות ביחד.

ב-2017, פתיחות של ארגוני סיינטולוגיה חדשים התרחשו באוקלנד, ניו-זילנד; בסן פרננדו ואלי, קליפורניה; במיאמי, פלורידה; בקופנהגן, דנמרק; ורק בשבוע שעבר בדבלין, אירלנד.

פתיחות נוספות מתוכננות בשנים-עשר החודשים הקרובים למרכזים תרבותיים באירופה, באמריקה הלטינית, בצפון אמריקה ובאפריקה.