שיקאגו, אילינוי

חדשות גדולות ב-'עיר הכתפיים הרחבות' כשארגון ה-Scientology נפתח בשכונת Printer’s Row

3 במרץ 2024

אלפים חוגגים את הפתיחה החגיגית של בניין היסטורי באזור 'הלופ הדרומי' ששוקם ונולד מחדש, ומציע תקווה ועזרה לכולם.

ביום נעים שאינו אופייני לחודש מרץ בשיקאגו, רק רחובות ספורים מימת מישיגן וארבעה רחובות ממרכז העיר, קהל של אלפים, לרבות נכבדים מקומיים, קידם בשמחה את הפנינה החדשה ביותר בשכונת Printer’s Row האגדית של שיקאגו, המבנה המשוקם להפליא בן שבע הקומות שעכשיו הוא ארגון ה-Scientology האידיאלי החדש של שיקאגו.

בתור המטרופולין המאוכלס ביותר במערב התיכון, שיקאגו היא גם מוקד עלייה לרגל לחובבי ספורט, ביתם של הבולס, הקאבס והווייט סוקס, הבלאקהוקס, וכמובן, הברס. אולי יותר מכל עיר אחרת, שיקאגו אוהבת את קבוצות הספורט שלה. אלו שהשתתפו באירוע גזירת הסרט הריעו בדיוק באותה קולניות כפי שהם הריעו בעבר לקבוצות האליפות שלהם. כשזה מגיע ל-Scientology, ביום הפתיחה הזה, ה-'עיר של חלומות גדולים' הכריזה בגאווה, "המשחק מתחיל!"

זהו יום גדול ל-'עיר הכתפיים הרחבות' כאשר מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, מקדם בברכה את הנוכחים לטקס החניכה.

יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, מר דיוויד מיסקביג', קידם בברכה את הקהל השמח לפני שהסרט נגזר. "היום העיר הזו, המכונה העיר השנייה, היא באמת עיר שאין שנייה לה", אמר מר מיסקביג'. "לפני שהסרט הזה של 'עיר הרוחות' גולש למטה, זה גם הרגע להכיר במה שאתם כבר יודעים: איך בדיוק כפי שבעבר שיקאגו נולדה מחדש, כך היום יש מקום להתחלה חדשה. ולפיכך, מקום להשיב לאנשים את היכולת לחיות חיים טובים יותר – על פי הערכתם האישית ועם חבריהם ולשחק משחק טוב יותר".

שיקאגו גם מוגדרת על-ידי מארג עשיר של מגוון תרבויות, קבוצות אתניות ודתות שמשתרעות על פני כ-77 שכונות דינמיות. ברוח זו, מנהיגים קהילתיים ואזרחיים פועלים ביחד עם הארגון כדי לאחד שכונות תחת הדגל של בניית שיקאגו טובה יותר.

בין הנואמים האורחים היה עורך-הדין והיועץ לעיר, מר רוב פיורטי. "שיקאגו עומדת זקופה – חובטת נועזת ורבת עוצמה עם אחד מקווי הרקיע המוּכרים ביותר בעולם", הוא אמר לקהל. "העיצובים שנולדו כאן מגדירים את קווי הרקיע של אמריקה, ולמעשה, את קווי הרקיע של העולם. ומה שמדהים בארגון ה-Scientology זה שאתם מבינים אותה. אתם מבינים את האופי של העיר הזאת בכל-כך הרבה רמות.

"כחבר במועצת העיר, נלחמתי איתכם כדי להבטיח את אתר המורשת הזה. ודרך מאמצינו המשותפים, התבוננתי כשהדת השיבה את ציון הדרך הזה לתפארתו מ-1915. יותר מ-25,000 שעות הושקעו – עשרים וחמישה אלף שעות. ותאמינו לי: כל שנייה, דקה ושעה הן הוכחה לכך שאתם אפוטרופוסים מוערכים וראויים לאמון של העיר הזאת!"

ד"ר גוון אפלברי, יועצת למשטרת שיקאגו ולמועצת החינוך בנושא האזרחים, דיברה על החוכמה של מייסד הדת: "אני באמת יודעת קצת על הפוטנציאל שנמצא בתוך הדלתות האלה. אתם מבינים, לפני 47 שנים, ראיתי לראשונה את Dianetics", הספר המונומנטלי מאת מייסד ה-Scientology ל. רון האברד.

"הוא דיבר אליי לפני שאפילו הורדתי אותו מהמדף. ועד היום, אני שומרת את העבודות שלו על המדף שלי כדי שתמיד תהיה לצידי החוכמה שלו", אמרה ד"ר אפלברי. "זה מה שאני קוראת לו זריקת הדחף של החיים. זריקת הדחף של החיים!" היא חזרה ואמרה. הקהל שאג לאישור וקם על רגליו כשהיא חזרה על כך עוד פעמיים נוספות.

"תאמינו לי, אתם בדיוק מה שהדאונטאון צריכה", אמרה ד"ר אפלברי. "אתם הולכים להצית את 'הלופ הדרומי'!"

מר קוולי קוואזה, מנכ"ל מיזם קלאב 21, קואליציה של מועדונים שכונתיים שמקדמים אחדות, שם דגש על החשיבות של שותפות קהילתית והעצמה. כמי שגדל בווסט סייד של שיקאגו, הוא אמר: "התחלתי לפעול במרץ כדי לגרום לשכונות לא רק לשרוד, אלא לשגשג". וכשארגון ה-Scientology החל לתמוך באירועי השכונה, הוא הוסיף, "חזרתם שוב, ושוב ושוב. אז כן, אתם שותפים בקהילה.

"עם הארגון החדש הזה והתוכניות המכוננות שתחדירו לקהילה שלנו, יש לנו תוכנית-אב לבנות, רחוב אחרי רחוב, עיר שאנחנו גאים בה. והיא תעמוד עכשיו על הבסיס האיתן של האנשים שלנו, הארגונים שלנו ושל מרכזים של שינוי כמו ארגון ה-Scientology החדש הזה!"

הדובר האורח האחרון, מר נורמן וייט, עובד בוועדה ליחסי אנוש של העיר. "אתם יודעים, אני מאמין ששיקאגו מגלמת את הקהילה העולמית. כל דגל ותרבות מיוצגים בשיקאגו, בין אם הם פולנים, אירים, איטלקים, היספנים, ערבים או אפריקאים", הוא אמר למשתתפים באירוע. "מצד שני, אפשר לומר שזה גם עלול לגרום לפילוג. עם זאת, לא משנה מה – בין אם זה שחורים, לבנים, לטינים או אסיאתים – כמו שאני רואה את זה, אנחנו משפחת האדם".

מר וייט נזכר בזמן שבו היועצים הרוחניים המתנדבים של הדת הגיבו למגפה. "זה ממש הרשים אותי. אתם שלטתם במצב. למעשה, אם זה היה סרט של גיבורי-על, אז בזמן שכולנו עדיין היינו במיטה והושטנו יד למסכות שלנו, אתם כבר סגרתם את הרוכסן בחליפות שלכם, לבשתם את המעילים הצהובים שלכם והייתם שם בחוץ, 'עושים משהו בקשר לזה'! זה הכול אתם!" אמר מר וייט.

"שמרתם את שיקאגו בטוחה. הפגנתם נכונות אופיינית לעזור – ללא הבחנה. אתם מבינים, יש בחוץ הרבה צורך בעזרה. וזה שעניתם לקריאה זה בדיוק מה שהעיר הזאת צריכה", אמר מר וייט. "עומדת כאן פנינה, היהלום שבכתר, שמייצגת עיר ידידותית יותר, תומכת יותר ופתוחה יותר. מה עוד אפשר לבקש? אז היום, בואו נכיר במה שעומד למול עינינו – בית לכל תושב שבו נוכל להתאחד וכך להשתפר, ביחד. ובואו נפיק את המרב מהיום כדי ליצור מחר נפלא אפילו יותר בעיר שיקאגו!"


הארגון האידיאלי החדש של שיקאגו מספק לעיר היכרות עם Dianetics ו-Scientology, שמתחילה במרכז המידע לציבור. התצוגות שלו, שכוללות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד. מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת על התוכניות ההומניטריות המפורסמות בחסות הדת – שכוללות יוזמה כלל-עולמית לחינוך על זכויות האדם; תוכניות מרחיקות לכת לחינוך, מניעה וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפכה לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם. המרכז, שיש בו גם את בית-הקפה Four Star בצד הרחוב, פתוח מבוקר עד לילה למבקרים שמוזמנים לסייר בניחותא ולשוב בכל עת שירצו.

האודיטוריום של הארגון משמש למפגשים של חברי קהילת ה-Scientology, שכוללים שירותי סופשבוע, חתונות וטקסי הענקת שם – וגם לאירוח אירועים שפתוחים לבני כל הדתות למען שיתוף פעולה עם הקהילה. הארגון החדש כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לעשרות חדרי אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology.


ארגונים אידיאליים של הדת מממשים את הגשמת חזונו של המייסד ל. רון האברד עבור הדת. הם לא רק מספקים את הבניינים האידיאליים כדי לשרת סיינטולוג'יסטים בהתקדמותם למצבים גבוהים יותר של מודעות וחופש רוחניים, אלא הם גם מיועדים לשמש כבית לקהילה כולה וכמקום מפגש למאמצים משותפים כדי לרומם אזרחים מכל הדתות.

הפתיחה החגיגית של ארגון ה-Scientology האידיאלי של שיקאגו בחודש מרץ היא אחת מהנקודות הבולטות של 2024 שכבר מפגינה התרחבות. בין שאר הארגונים האידיאליים שנחנכו בתחילת השנה: ארגון ה-Scientology של דל ואיה, שנפתח רק לפני יומיים במקסיקו סיטי, ומתנשא לגובה של 12 קומות מעל המובלעת האייקונית של העיר, וארגון ה-Scientology של אוסטין, שנפתח רק בסוף השבוע שעבר, ממש מול הקמפוס של אוניברסיטת טקסס במסדרון המרכזי ההומה שידוע בתור 'הדראג'.

לסיכום, בשנים האחרונות, הדת פתחה ארגונים אידיאליים חדשים בערים גדולות בכל רחבי העולם, שכוללות את עיר הבירה בוגוטה באמריקה הלטינית; לונדון, ברמינגהם ודבלין באיים הבריטיים; ברחבי אירופה בבריסל, רומא, מילאנו, פדובה, מדריד, ברלין, המבורג, שטוטגרט, קופנהגן, מאלמו, אמסטרדם, באזל ובודפשט; במזרח התיכון בתל אביב; לאורך כל שולי האוקיאנוס השקט בטוקיו, קאושיונג, אוקלנד, סידני, מלבורן ופרת'; בדרום-אפריקה ביוהנסבורג ובפרטוריה; ועוד בקנדה בקוויבק ובקיימברידג'.

ההתרחבות חסרת התקדים של דת ה-Scientology מיוצגת גם על-ידי פתיחת ארגונים אידיאליים חדשים ברחבי ארצות-הברית, שכוללים את ניו-יורק סיטי, הארלם, בופאלו, וושינגטון די-סי, אטלנטה, טמפה, אורלנדו, מיאמי, נאשוויל, סינסינטי, קולומבוס, דטרויט, הערים התאומות, קנזס סיטי, דאלאס, דנוור, סולט לייק סיטי, פניקס, לאס וגאס, פורטלנד וסיאטל. ובקליפורניה לבדה, בסקרמנטו, סן פרנסיסקו, לוס גאטוס, סן חוזה, עמק הסיליקון, ונטורה, עמק סן פרננדו, פסדינה, לוס אנג'לס, אינגלווד, אורנג' קאונטי וסן דייגו.

לרשימה שלמה של ארגוני Scientology אידיאליים, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.


כדי להפיץ את המסר של Scientology אפילו יותר רחוק ולענות על ההתעניינות המהממת בדת, התנועה השיקה ערוץ טלוויזיה בלוויין משלה, ערוץ ה-Scientology, ב-DIRECTV ערוץ 320, שמשדר גם בסטרימינג ב-scientology.tv, וגם בפלטפורמות רבות ב-17 שפות על פני 24 אזורי זמן.