מדריד, ספרד

ארגון לאומי בלב התרבותי של ספרד

18 בספטמבר 2004

בספטמבר 2004, נפתח הארגון הסיינטולוגיה הלאומי של ספרד בלב לבה של מדריד, עם 6,000 איש שבאו לחגוג את פתיחת הארגון החדש. ספרד, שבעבר היתה מרכז של דיכוי דתי, קידמה בברכה את סיינטולוגיה, עם נציגים מגופים דתיים, אכיפת החוק וזכויות האדם שכולם הכריזו שסיינטולוגיה היא התקווה עבור הארץ שלהם.

גזירת הסרט בשכונת הסופרים של מדריד בישרה עידן חדש עבור חופש רוחני בספרד, עם אורחים נכבדים מתחום המשפטים, הדת וזכויות האדם שמכריזים כי סיינטולוגיה היא התקווה היחידה עבור המדינה שלהם.

רגע השיא הגיע כאשר מר דיוויד מיסקביג' הזמין את אלפי הנוכחים להיכנס לארגון החדש שלהם – ארגון שהוא הגה והביא לידי קיום ושבסופו של דבר יוביל ישירות להכרה דתית מלאה בסיינטולוגיה בספרד:

"לספרד ותושביה היה מקום חם מאוד בליבו של ל. רון האברד.

אבל מעבר לכל הדברים האלה, יש כמובן את משמעות היום הזה לא רק לחברי הקהילה הספרדים, אלא לסיינטולוגים ברחבי העולם.

כי אם ספרד היתה הארץ שבה המייסד שלנו הצית את לפיד החופש, היא היתה גם הארץ שבה אתם שמרתם על הלפיד בוער.

בימים האפלים ביותר, כשאתם מתגברים על מכשולים בלתי אפשריים נגד סיכויים מהממים, אתם הדגמתם הלכה למעשה את מילותיו של המייסד שלנו:

"'הישן חייב לפנות את מקומו לחדש, השקר חייב להיחשף על-ידי האמת, והאמת, למרות שהיא מותקפת, תמיד מנצחת בסופו של דבר.'

אז עם הכרת התודה העמוקה ביותר, בשמם של סיינטולוגים מכל קצווי תבל, זה היום שבו אנו חוגגים את משמעות המסירות, היושר וההתמדה שלכם להשגת האידיאלים, לכל תושבי ספרד".

ובמילים אלה, הסרט נגזר ואלפים נכנסו לארגון הלאומי החדש בספרד.

אחרי מאבק שנמשך כמה עשורים, בהחלטה מכרעת מה-31 באוקטובר 2007, בית המשפט הלאומי של ספרד פסק לטובתו של ארגון הסיינטולוגיה, והעניק לארגון הסיינטולוגיה הלאומי של ספרד הכרה דתית מלאה ואישר את זכותו לחופש דתי. בנוסף, בית המשפט הורה שארגון הסיינטולוגיה הלאומי יירשם במשרד לארגונים דתיים.