קנזס סיטי, מיזורי

בית חדש בהארטלנד:
ארגון ה-SCIENTOLOGY גוזר את הסרט על ציון דרך בקנזס סיטי

2 בנובמבר 2019

קנזס סיטי מאמצת ארגון חדש בשכונת Crossroads Arts District במרכז העירוני של הדאון טאון.

סע לאורך שני נהרות מתפתלים דרך שטחי אדמות חקלאיות שנפרשות עד לאופק, ותגיע לעיר גדולה חדורת אווירה של עיירה קטנה, ממש במרכז ארצות-הברית.

כמה מהתושבים יגידו לך שאם תקשיב היטב, עדיין תוכל לשמוע את הקאובויים הסחוטים מעייפות רוכבים על סוסי הבוקרים דרך העיר. אחרים אומרים שברחובות נותר חותם נצחי של צלילי הפסנתר הנוהם של קאונט בייסי והסקסופון המתגבר של צ'רלי פארקר, שניים מהאייקונים המוזיקליים שרכשו את ניסיונם בערש הג'אז האמריקאי שבעבר נקרא ״פריז של המישורים".

חמישים שנה מאוחר יותר, וקנזס סיטי עדיין פועמת עם אומנים מהמאה ה-21 שמגדירים את המרכז הזה של אמריקנה בתוך מרכז העצבים החקלאי של המדינה. אין מקום שבו התנועה הזאת חיה יותר מאשר ב-Crossroads Arts District, שם בשבת, ה-2 בנובמבר, קרה משהו יוצא דופן.

ביום סתווי שטוף שמש שצבע את הרקע המושלם, קהל של יותר מאלף איש התאסף בצומת רחובות 18 וגראנד כדי לקבל בברכה ארגון Scientology חדש שפותח את דלתותיו.

מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, עלה לבמה לקול קבלת פנים משולהבת בטקס החניכה של ארגון ה-Scientology של קנזס סיטי.

מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, הנחה את טקס החניכה. בנאום הפתיחה שלו, מר דיוויד מיסקביג' הדגיש את האווירה העליזה לכבוד ביתה החדש של הדת במערב התיכון: "קנזס סיטי, שבה כמו שאומרים, התושבים מדברים על ה-'אמריקאי' הטהור ביותר בכל 50 המדינות והברביקיו הוא הכי טוב שיש בכל מקום בגלקסיה הגסטרונומית. זוהי גם עיר שבה 'האתיקה של העבודה' היא עדיין כפי שהיתה לפני שהמילה 'אתיקה' איבדה את המשמעות שלה. אז, כן, קנזס סיטי הנה אנחנו מתחילים!"

הטקס, שתיעל את האנרגיה של קהל נלהב ושילב אותה במקצב הסווינג והרוק הכבד שעזר ליצור את צורת הג'אז המאולתר של ה-"ביבופ", התקדם לקצב הג'ייב כבר מהאקורד הראשון. הופעת פתיחה של מוזיקת הסטנדרט בלוז של "Lester Leaps In" התערבבה בפזמון הפאנק של "קנזס סיטי – הנה אני בא", בזמן שהחגיגות התגברו בקרשנדו של מנהיגים חברתיים ונכבדים שהכריזו על ביתה החדש ההיסטורי של הדת.

המבנה המשוחזר להפליא, שנבנה ב-1926, הוא ציון דרך עירוני ואתר מורשת רשום בעל משמעות לאומית. עם עיצוב הבוז-ארט האמריקאי עד היסוד, החזית החיצונית הסימטרית אופיינית לבניינים מונומנטליים מהמאה ה-19 שעדיין מגדירים את הערים באמריקה כיום. גולת הכותרת היא ללא ספק המבואה בקומת הקרקע שמתנשאת לגובה שתי קומות, מעוטרת בחמישה סוגים ייחודיים של שיש, תקרת קורות שנצבעה בעבודת יד בעיצוב עם השראה אצטקית ונברשות עצומות ממדים שחושלו בפליז ובברזל מחושל – זוהי קבלת פנים מרהיבה לארגון שמוקדש כולו לרומם את הקהילה שלו.

ובעוד שהמערב התיכון מפורסם בערכים מסורתיים, הוא גם נושא היסטוריה ססגונית של גנגסטרים, הימורים, הברחת ויסקי ושחיתות. כמובן, חלק מהססגוניות הזאת עשוי להיות חלק מהפולקלור ההוליוודי, אבל שיעורי הפשעים האלימים בקנזס סיטי עדיין מדורגים בין עשר הערים המובילות במדינה. ביטול הסטטיסטיקות האלה היה מבצע ברחבי העיר כדי לנקוט פעולה, ומה שתמך במבצע הזה היה קמפיינים לזכויות האדם ולשיפור חברתי בחסות הדת שכבר פועלים למען יצירת קנזס סיטי טובה יותר ובטוחה יותר. לדוגמה, תוכניות כמו ׳האמת על סמים' מאומצות על-ידי גופים מקומיים לאכיפת החוק להעברת התוכנית לנוער בסיכון, שיעורים בנושא 'הדרך אל האושר' למען בניית אופי מועברים לקהילות נוצריות מקומיות ויועצים רוחניים מתנדבים של Scientology באו לעזור לקורבנות של אסונות טבע. לא משנה מהן הנסיבות או מהו הצורך, התשובה של התנועה לשאלה היא תמיד זהה: "עזרתנו ניתנת לך".

נציגים נכבדים שחלקו כבוד למחויבויות האלה ובתורם נתנו את ברכותיהם היו סקוט וגנר, ראש העיר הזמני של קנזס סיטי מ-2015 עד יולי 2019; ג׳ף אוונס, סגן הנשיא של Crossroads Arts District; קליאו מק'לפלין, יועצת להתאחדות הארצית של יועצים להתמכרות; והכומר מלווין מריט, המייסד של Ground Level Ministries בקנזס סיטי.

סקוט וגנר, ראש העיר הזמני של קנזס סיטי (2019-2015), קיבל בברכה בחום את הארגון החדש ואת חבריו: "בסוף, הכול סובב סביב שיתופי פעולה. שום גוף יחיד לא יכול לעשות הכול. מה שקושר את אלה מאיתנו שחיים ועובדים יחד הוא שאנחנו יודעים שקנזס סיטי היא נהדרת ויש לה את הפוטנציאל להפוך להיות נהדרת אפילו יותר. הקמת הארגון החדש שלכם כאן אומרת לאחרים: 'הי, משהו קורה בקנזס סיטי – אולי גם אנחנו צריכים להיות חלק מזה'. תודה על כך שאתם משקיעים בעתיד שלנו, ותודה על כך שאתם נותנים את הלב לעתיד של ההארטלנד האמריקאי הזה. ברוכים הבאים לשכונה".

ג׳ף אוונס, סגן הנשיא של Crossroads Arts District, חלק כבוד לעבודה של הארגון בשחזור ביתם החדש בלב השכונה: "נכון מאוד, הבית שלכם עומד ממש במרכז של שכונת Crossroads Arts District. אבל אתם לא לקחתם את ההבדלה הזאת כדבר מובן מאליו – אתם נקטתם פעולה. כשהצטרפתם ושחזרתם את ציון הדרך היקר הזה, הכרזתם: 'אין שום קו גבול לאומנות – אנחנו הולכים ליצור יצירת מופת ממש כאן על הקרקע הזאת'. ובכן, הייתי ממש מופתע כשנכנסתי לכניסה המפוארת שלכם וראיתי מה בדיוק עשיתם. זה שימור יפה של האמריקנה בקנזס סיטי. כלומר, הבית שלכם משקף את האישיות של הבית שלנו בתור קהילה".

קליאו מק'לפלין, היועצת להתאחדות הארצית של יועצים להתמכרות, מספרת איך היא גילתה את טכנולוגיית הגמילה מסמים של נרקונון: "השתתפתי בטקס חלוקת תעודות ושמעתי את הסיפורים של ייאוש מאלה שנלחמו וניצחו נגד הסמים. זה היה מרגש, זה היה בלתי נשכח. בני האדם היקרים האלה, כל אחד מהם, נכנע למשהו שלא העניק חיים, אלא גזל אותם. אבל עכשיו, עם נרקונון, הם חזרו לחיות. הפכתי למאמינה לכל החיים. וזה היה מהנה לעבוד איתכם, להקים לתחייה אנשים מארקנסו עד אוקלהומה ומכאן במיזורי".

הכומר מלווין מריט, המייסד של Ground Level Ministries בקנזס סיטי, דיבר על האפשרויות שפתוחות עכשיו לכל תושב בעיר: "הדיבורים היום הם יותר מדי על דתות שונות וכנסיות שונות ועד כמה כולנו שונים ונבדלים. אם רק נתאחד, תראו איזה כוח זה ייצור. ושם מתחיל הקשר שלי עם ארגון ה-Scientology. אנחנו כבר עובדים זה לצד זה עם היועצים הרוחניים המתנדבים שלכם באירועים של שיתוף פעולה בקהילה שלנו.... כן, אני מתלהב. העולם צריך להבין שאנחנו כולנו יועצים רוחניים מתנדבים. וכאן בקנזס סיטי, שותפים למטרה, ביחד אנחנו הולכים לעשות משהו בקשר לזה!"


כאשר הם נכנסים לארגון ה-Scientology החדש של קנזס סיטי, המבקרים מתקבלים בברכה על-ידי מרכז המידע לציבור שמציג מבוא ל-Dianetics ול-Scientology. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד, ל. רון האברד.

מרכז המידע מציג גם את המיזמים ההומניטריים הרבים ש-Scientology תומכת בהם, כולל הקמפיינים לחינוך לזכויות האדם ברחבי העולם; תוכנית מרחיקת לכת של חינוך על סמים, מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; וחיל היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפך לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים בעולם.

האודיטוריום של קנזס סיטי משמש לכל הכינוסים של קהילת הסיינטולוג'יסטים, כולל שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. בנוסף, האודיטוריום פתוח לכל הקהילה ולכל דת עבור מגוון רחב של אירועים. מנשפים וסמינרים עד סדנאות והרצאות, הכול למען הרמת קנזס סיטי לגבהים גבוהים יותר.

בית-הקפה מציע מקום להתרועע, בין אם עבור מבקרים שמסיירים בארגון, אלו שנוכחים באירועים הרבים המתוכננים שלו או חברי קהילה בהפסקות בין השירותים שלהם ב-Scientology.

הארגון החדש מאפשר את העברת כל הסמינרים והקורסים של שירותי המבוא. הם נערכים בשעות אחר הצהריים והערב ובסופי השבוע, והם נותנים סקירה של עקרונות יסוד של Dianetics ו-Scientology והיישום שלהם בחיים. בין הפופולאריים ביותר יש סדרת קורסים לשיפור החיים, שכל אחד מהם מיועד לעזור לשפר היבט ספציפי בחייו של אדם.

בנוסף לשירותי מבוא, הארגון כולל 20 חדרים שמצוידים במיוחד כדי לספק אודיטינג (ייעוץ רוחני פרטני) של Scientology. אלה שרוצים ללמוד את הטכנולוגיה של אודיטינג יוכלו לעבור הכשרה במספר חדרי קורסים, שמשתרעים על קומה שלמה של הבניין ההיסטורי הזה. עם סיום הקורס, האודיטורים (יועצים רוחניים) החדשים האלה יוכלו לעזור לאחרים להשיג חופש רוחני. הבניין החדש מקבל בברכה סיינטולוג'יסטים וגם את אלו שמעוניינים לגלות עוד על ארגון ה-Scientology.


הפתיחה של ארגון ה-Scientology החדש של קנזס סיטי דוחפת קדימה ללא הפסק תקופה של התרחבות עבור הדת, עם יותר מ-70 ארגוני Scientology חדשים בערים בעולם – מלוס-אנג'לס עד לונדון, מבוגוטה עד ברלין ומתל אביב עד טוקיו.

פתיחות נוספות של ארגונים מתוכננות ב-12 החודשים הבאים בערים ברחבי צפון אמריקה, אוסטרליה, אירופה ובריטניה.