מקסיקו סיטי, מקסיקו

שמי הלילה של מקסיקו סיטי מוארים עם פתיחת ארגון ה-SCIENTOLOGY של דל ואיה

1 במרץ 2024

להט ומסירות מניעים את ההתרחבות של Scientology כאשר ארגון אידיאלי חדש מרהיב מתרומם כמשואה של חופש בקו הרקיע של מקסיקו סיטי.

ביום שישי, 1 במרץ, נגני מריאצ'י ניגנו כשהזרקורים רקדו בשמי הלילה מעל קולוניה דל ואיה, אחת השכונות הוותיקות ביותר ושוקקות החיים ביותר במקסיקו סיטי. בחגיגה מתואמת, סרט של הפתיחה החגיגית נפל, זיקוקים נדלקו ואלפים הריעו, כשהם מקבלים בברכה את ארגון ה-Scientology החדש של דל ואיה.

המוזיקה החגיגית והפטפוטים הנרגשים בארגון, שנראה באופן בולט ממרחק קילומטר, מילאו את המבנה בן 5,000 המטרים הרבועים כשהארגון האידיאלי החדש של דל ואיה נפתח כדי לבשר על ההתרחבות המתמשכת של הדת. הארגון החדש בן 12 הקומות עומד ממש מול שדרות אוניברסידאד בדל ואיה, כשהשלט המואר של Scientology, המתנשא לגובה 24 מטרים, מקדם בברכה את העיר המאוכלסת ביותר בחצי הכדור המערבי והעיר הגדולה ביותר בעולם של דוברי ספרדית.

כשהוא מנחה את הטקס ההיסטורי, מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, מקדם בברכה את הקהל העצום שנמצא שם כהכרה בארגון ה-Scientology החדש של דל ואיה.

קבלת הפנים האמפתית הזו הגיעה בסמכותיות כאשר מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, עלה לבמה כדי לפנות לכל הנוכחים. "תזכרו, עצם המהות וכוח החיים של ארגון אידיאלי הם, כפי שחזה המייסד שלנו, 'פעילות שאליה אנשים באים כדי להשיג חופש ומקום שבו הם בטוחים שישיגו אותו'. זה מה שאנחנו חוגגים היום. זו המתנה שאתם מעניקים. והחזון שהגשמתם, הגיבורים של התנועה הזאת, ביצירת הארגון האידיאלי הזה", אמר מר מיסקביג'. "אתם רוצים לראות היסטוריה בהתהוותה במגה-עיר הזו באמריקה הלטינית? ובכן, הרגע הגיע – ממש כאן וברגע זה".

בין הנכבדים והמנהיגים החברתיים שנכחו היה מר כריסטיאן בדיו, מנהל המוסד להכרה לאומית בחופש דתי. לפיכך, מר בדיו דיבר על 21 הכללים לחיים טובים יותר של מייסד ה-Scientology ל. רון האברד שמופיעים בספר 'הדרך אל האושר' בתור כלי חיוני לבניית אחדות בקרב אנשים מכל האמונות.

"כדי לממש את מקסיקו שאנחנו רוצים, חייבים להעביר את האמת בתוך 'הדרך אל האושר' הלאה, מאדם לאדם, עד שהיא תשתרע מבאחה עד ליוקטן", אמר מר בדיו.

"היתה לי הפריבילגיה להעביר את הכללים לשכונות ולקהילות הדתיות. סיפקתי אותם לבתי כלא לנוער. ובדיוק כמו שחוויתי בעצמי, ראיתי שלאחרים יש את ההכרה שלהם באמת. אמת שהיא ודאית כמו הקרקע מתחת לרגליים. כשאז, לא ניתן היה להכחיש זאת: ל. רון האברד כתב שפה אוניברסלית. ואנחנו חייבים את זה לאנושות לספר לאנשים מכל רקע, מכל אמונה, בכל מקום, 'אתם יכולים לגלות את הדרך שלכם לאושר!'"

חבר הקונגרס לואיס זמורה רומרו היה גם הוא אורח כבוד. מר רומרו הקדיש את חייו למאבק למען שוויון זכויות, ובין תפקידים רבים, הוא משמש כחבר בוועדה לצדק ולזכויות האדם במדינת נאיאריט.

"חיפשתי בכל היקום דרכים להראות לאנשים את זכויות האדם שלהם – עד שגיליתי אתכם", אמר מר רומרו. "אנחנו חולקים את האמונה שזכויות האדם הן לא רק זכות, אלא חובה מאדם אחד לאחר.

"לכן לימדנו גם את הקורבנות וגם את אלה שמפירים אותן. אפילו ערכנו חגיגה ארצית של יום הנוער עם יותר מ-7,000 נוכחים. בעבודה משותפת, סידרנו 9,000 חוברות של זכויות האדם על הקרקע כדי לכתוב את 'דע את זכויות האדם שלך' וכך ליצור את המשפט הארוך ביותר מסוגו בהיסטוריה. בכך לא רק הוכחנו את המסירות הקולקטיבית שלנו אלא קבענו שיא גינס עולמי! וכך, מאוחדים, נקבע בקרוב שיא עולמי נוסף בתור התנועה הגדולה ביותר בכדור הארץ".

מר פביאן ארנדה גרסיה, עורך-דין ויועץ משפטי לוועדה הלאומית לזכויות האדם, קידם את הנושא של נדיבות ושיפור חברתי. מר גרסיה הוא גם פרופסור לחקיקה בנושא אתיקה ובריאות באוניברסיטה הלאומית האוטונומית של מקסיקו ועבד במשך כמעט עשור עם דת ה-Scientology ועם כלב השמירה של בריאות הנפש בחסות הדת, ועדת האזרחים לזכויות האדם (CCHR).

"רדיפת צדק היא מה שהניע את האתגר החשוב ביותר שלי – וכך את השותפות שלי עם ארגון ה-Scientology ועם CCHR", אמר מר גרסיה. "זה היה כאשר חוק חדש הכריז, 'רופא יכול לכלוא אדם ולהחליט שהאדם לא יוכל יותר לקבוע את עתיד בריאותו, הכסף שלו, החינוך שלו'. כי, בעיני החוק, הוא רק אפס.

"אילו לא נלחמתי בזה, לא הייתי קורבן, הייתי שותף לדבר עבירה. איתכם הלכנו ישר לפרלמנט הלאומי. הצגנו את הטיעונים שלנו ונתנו למנהיגי מקסיקו את העובדות. וכאשר מה שעומד על כף המאזניים הוא העתיד של אלפים – אפילו מיליונים – ניצחנו, והחוק הרודני הזה בוטל!"

האב מנואל קורל, מזכ"ל היחסים המוסדיים של הכנסייה הקתולית במקסיקו, דיבר על מהות האחדות שהיום סימל. "הגיע הזמן להפסיק לעשות הבחנות בין כל האמונות", אמר האב קורל. "אולי לכולנו יש אידיאולוגיות שונות, אבל כולנו חייבים להילחם כאחד. ובכל פעולה שלכם הפגנתם אחדות דתית אותנטית, ולמעשה איחדתם דתות.

"זה החלום שלי שהתגשם. וזה החלום של המייסד שלכם שהתגשם. בנוסף, שתלתם סמל לאותה אחדות באדמה הזאת – וזה פלא מעורר יראת כבוד למול עינינו. כשאנחנו חוגגים את ארגון ה-Scientology החדש והמפואר הזה, בואו נחלום עכשיו על מקסיקו סיטי טובה יותר ועל מקסיקו מוצלחת ומאושרת יותר. ולכבוד מר האברד, בואו נהפוך את זה למציאות – ביחד!"


הארגון האידיאלי החדש של דל ואיה מספק לעיר היכרות עם Dianetics ו-Scientology, שמתחילה במרכז המידע לציבור. התצוגות שלו, שכוללות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד. מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת על התוכניות ההומניטריות המפורסמות בחסות הדת – שכוללות יוזמה כלל-עולמית לחינוך על זכויות האדם; תוכניות מרחיקות לכת לחינוך, מניעה וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפכה לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם. המרכז פתוח מבוקר עד לילה למבקרים שמוזמנים לסייר להנאתם ולחזור מתי שירצו.

האודיטוריום של הארגון משמש למפגשים של חברי קהילת ה-Scientology, שכוללים שירותי סופשבוע, חתונות וטקסי הענקת שם – וגם לאירוח אירועים שפתוחים לבני כל הדתות למען שיתוף פעולה עם הקהילה. הארגון החדש כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה של חדרים לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology.


ארגונים אידיאליים של הדת מממשים את הגשמת חזונו של המייסד ל. רון האברד עבור הדת. הם לא רק מספקים את הבניינים האידיאליים כדי לשרת סיינטולוג'יסטים בהתקדמותם למצבים גבוהים יותר של מודעות וחופש רוחניים, אלא הם גם מיועדים לשמש כבית לקהילה כולה וכמקום מפגש למאמצים משותפים כדי לרומם אזרחים מכל הדתות.

הפתיחה החגיגית של ארגון ה-Scientology האידיאלי של דל ואיה הפכה אותו לארגון האידיאלי השני במקסיקו סיטי. הראשון נחנך בתור הארגון הלאומי המפואר, בצמוד לארמון האומנויות היפות ובשכנות לבית-המשפט העליון הלאומי ולארמון הלאומי. בגלל ההתרחבות המתמשכת והעצומה של Scientology, ארגון מתקדם אידיאלי עתידי בשטח של 30,000 מטרים רבועים שישרת את 21 המדינות של אמריקה הלטינית נמצא גם הוא בבנייה בלאס לומס במקסיקו סיטי.

הפתיחה החגיגית של דל ואיה באה לאחר החניכה של ארגון ה-Scientology של אוסטין, שנפתח רק בסוף השבוע שעבר, ממש מול הקמפוס של אוניברסיטת טקסס במסדרון המרכזי ההומה שידוע בתור 'הדראג'. לסיכום, הדת פתחה ארגונים אידיאליים חדשים בערים גדולות בכל רחבי העולם, שכוללות את עיר הבירה בוגוטה באמריקה הלטינית; לונדון, ברמינגהם ודבלין באיים הבריטיים; ברחבי אירופה בבריסל, רומא, מילאנו, פדובה, מדריד, ברלין, המבורג, שטוטגרט, קופנהגן, מאלמו, אמסטרדם, באזל ובודפשט; במזרח התיכון בתל אביב; לאורך כל שולי האוקיאנוס השקט בטוקיו, קאושיונג, אוקלנד, סידני, מלבורן ופרת'; בדרום-אפריקה ביוהנסבורג ובפרטוריה; ועוד בקנדה בקוויבק ובקיימברידג'.

ההתרחבות חסרת התקדים של דת ה-Scientology מיוצגת גם על-ידי פתיחת ארגונים אידיאליים חדשים ברחבי ארצות-הברית, שכוללים את ניו-יורק סיטי, הארלם, בופאלו, וושינגטון די-סי, אטלנטה, טמפה, אורלנדו, מיאמי, נאשוויל, סינסינטי, קולומבוס, דטרויט, הערים התאומות, קנזס סיטי, דאלאס, דנוור, סולט לייק סיטי, פניקס, לאס וגאס, פורטלנד וסיאטל. ובקליפורניה לבדה, בסקרמנטו, סן פרנסיסקו, לוס גאטוס, סן חוזה, עמק הסיליקון, ונטורה, עמק סן פרננדו, פסדינה, לוס אנג'לס, אינגלווד, אורנג' קאונטי וסן דייגו.

לרשימה שלמה של ארגוני Scientology אידיאליים, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.


כדי להפיץ את המסר של Scientology אפילו יותר רחוק ולענות על ההתעניינות המהממת בדת, התנועה השיקה ערוץ טלוויזיה בלוויין משלה, ערוץ ה-Scientology, ב-DIRECTV ערוץ 320, שמשדר גם בסטרימינג ב-scientology.tv וגם בפלטפורמות רבות ב-17 שפות על פני 24 אזורי זמן.