לאס-וגאס, נבאדה

העיר שגדלה הכי מהר בארצות הברית מקדמת בברכה ארגון חדש של הדת שגדלה הכי מהר בעולם

6 בפברואר 2010

מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, ניהל את טקס הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה וה-Celebrity Centre של לאס-וגאס ב-6 בפברואר 2010, וקיבל את פני הסיינטולוגים והאורחים לארגון החדש שלהם. הוא התקבל בתשואות נלהבות על-ידי הנוכחים שהודו לו על פתיחת הארגון בלאס-וגאס ועל התפקיד המשמעותי שהוא מילא בהפיכת הדבר לאפשרי.

מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, ניהל את חניכת ארגון הסיינטולוגיה החדש וה-Celebrity Centre של לאס-וגאס.
לאחר גזירת הסרט של הבניין המשופץ במלואו בשדרות אמרסון 2761, סיינטולוגים ואורחים סיירו בארגון הסיינטולוגיה החדש וה-Celebrity Centre של לאס-וגאס.

הארגון החדש, שממוקם בשדרות אמרסון 2761, מתפרש על יותר מתריסר דונמים בנווה המדבר לאס-וגאס. בית-הכנסת ובית-הספר לשעבר עבר שיפוץ נרחב כדי שיוכל לספק את כל שירותי הדת של סיינטולוגיה, וגם כדי שישמש בית לשירותים קהילתיים שהארגון מספק דרך הפעילויות הרבות והתוכניות ההומניטריות של חבריו.

בין האורחים המכובדים שהשתתפו בטקס הפתיחה היו חברת הקונגרס האמריקאי שלי ברקלי, ראש עיריית לאס-וגאס אוסקר גודמן, חבר מועצת העיר לאס-וגאס סטיבן רוס והמומחית מטעם המחלקה לשירות הציבור של לאס-וגאס ונציגת ראש העיר במועצה הקהילתית הבין-דתית, מריה קסטיו-קאוץ'.

בברכתו לחברי הקהילה ולאורחים אמר מר מיסקביג', "עיר שנחה על חלומות של אומנים ושמתייחסת לכל אחד כאישיות, היא הכי קרוב שאפשר להגיע לרוח שאנו מייצגים. נכון, כבר פתחנו ארגונים חדשים בלבם של מרכזי תרבות. אבל אנחנו מדברים על 'הבמה המרכזית של כדור הארץ'. הארגון הזה נמצא בעיר כה בוהקת עד כי זוהרה נראה לעין מהחלל. ועכשיו היא מהווה בית לארגון הסיינטולוגיה וה-Celebrity Centre החדש ביותר שלנו".

ראש עיריית לאס-וגאס, אוסקר גודמן, קידם בברכה את הארגון החדש: "יצירתיות אומנותית לא רק משנה את הצורה שבה עיר תופסת את סביבתה, אלא גם את הצורה שבה תושביה חושבים על עצמם. היא משנה את נקודת המבט והיחס שלהם כלפי החיים עצמם. וכאן אתם ממלאים תפקיד חשוב במיוחד. ועל כן, כראש העיר שגדלה הכי מהר, אני מצפה בכליון עיניים לשיתוף פעולה עם הדת שגדלה הכי מהר".

חברת הקונגרס ברקלי התייחסה למיזמים של הארגון בנוגע לזכויות האדם: "זה בהחלט מעודד לראות את חברי הקהילה שלכם עוברים בין המשפחות, בתי-הספר, ארגוני הנוער וארגוני קהילה אחרים בלאס-וגאס כדי לספק חינוך אפקטיבי על זכויות האדם. דרך מעורבות ותרומה קהילתית אפקטיבית כמו זאת, ארגון הסיינטולוגיה ימשיך לחזק את האומה ולבנות בסיס כלל-עולמי לשלום".

כשהוא מתאר את תפקידו של הארגון החדש, הסביר מר מיסקביג' שה-Celebrity Centres הם אותם ארגוני סיינטולוגיה מיוחדים שנועדו לחזק את התרבות על-ידי חיזוק האומן. כלומר:

"הארגון הראשון מהזן החדש הזה נפתח רק שנה שעברה בנאשוויל, הידועה גם בתור עיר המוזיקה, ארה"ב. "אבל כמו שציין כבוד ראש העיר, מה שקורה בעיר הזאת קורה בכל בירת תרבות אחרת על פני כדור הארץ.

"ואפילו יותר מכך – ועם כל הכבוד לצניעות של ראש העיר שלכם – לא לונדון, לא פריז, לא טוקיו, לא מילאנו או ניו-יורק נמצאות בראש רשימת ההופעות של אומנים בקנה מידה בינלאומי בימינו. לא, זאת עובדה שאדם יכול לומר: 'אני מופיע בלאס-וגאס, עיר המופעים, כדור הארץ.'

"אז, כן – וללא ספק – כאשר ל. רון האברד דיבר על 'אומנות כפי שאנשים רואים אותה, שומעים אותה ומרגישים אותה, כי אומנות היא לא רק חומר למחשבה לקבוצה קטנה וסגורה של יודעי דבר אלא מזון לנפשם של כל בני האדם...', הוא באותה מידה יכול היה לדבר על מה שהעיר הזאת מייצגת כבירה עולמית של אומנות ובידור – מקום בו מתייחסים אל הופעות גדולות כאל 'כוח עליון', מקום בו כל עוד הקהל מרותק, אין משמעות ל-'מעל ומעבר'", המשיך מר מיסקביג'.

"לכן זה מאוד משמעותי שאנו עומדים כאן היום וגוזרים את הסרט של ארגון אידיאלי שמגלם בתוכו משהו נוסף של.ר.ה אמר על אומנות – ואני מצטט:

"'תרבות תהיה מפותחת כמידת החלומות שלה, ואת חלומותיה חולמים האומנים.'

"וזה עדיין לא כל מה שהארגון האידיאלי החדש הזה מייצג. מפני שכארגון אידיאלי של סיינטולוגיה, הוא מצויד היטב כדי לאמץ את כל האנשים האחרים שמרכיבים את התרבות הזאת. אני מתכוון לאותם אנשים שנמצאים בשוליים של כל הופעה, אלו שמשרתים, דואגים, תומכים ומספקים את הצרכים של כל בדרן – כי גם הם לאס-וגאס, ולכן הארגון הזה הוא גם שלהם. ואותו הדבר לגבי כל אותם אנשים שמפיחים חיים בעיר הזאת: הטכנאים, המורים, השוטרים, הטבחים, המנהלים ובעלי מקצועות אחרים – מה שהארגון הזה מציע הוא גם שלהם אם רק ירצו.

"אז אם השימוש וההתמכרות לסמים מציפים כל מתחם בידור ואז נשפכים החוצה ומציפים את הרחובות – הארגון הזה יכול ללגרום לשינוי", הוא אמר. "למעשה, יש לכם את התוכניות שלנו נגד סמים שבאופן קבוע מורידות את היקף השימוש ב-40, 50, ו-60 אחוז בכל מקום בו הן פועלות. כמו כן, אם יש ילדים שאף פעם לא יתקרבו להשגה של שום מטרה משמעותית מהסיבה הפשוטה שהם לא יודעים לקרוא ולא יכולים ללמוד, יש לנו טכנולוגיה שמעלה באופן שגרתי את רמת האוריינות שתיים או שלוש כיתות מעל תוך שבועות ספורים. ואם יש משפחות מסוכסכות או פילוגים ומריבות בשכונה, יש לכם את המדריך לחיים שמבוסס על השכל הישר, 'הדרך אל האושר'. ובכל מקום שבו המארג החברתי נפרם והאזרחים נופלים בין הכיסאות, הארגון הזה כאן כדי לעזור".

בנעילת טקס הפתיחה, דיבר מר מיסקביג' אל העיר לאס-וגאס לאור פתיחתו של הארגון החדש: "העיר שלכם קמה מתוך החול והפכה לאימפריה אומנותית שמעוררת השראה בכל העולם. בתור שכזו, היא באמת מקום של חלומות – אפילו חלומות ראוותניים. ומאחר שגם אנחנו יודעים מה זה אומר לבנות על חלומות, ארגון הסיינטולוגיה החדש הזה מסמל את האמונה שלנו בכם, האומנים, את הכבוד שאנו רוכשים לתעוזה שבחזון שלכם – וביחד, אנו נאיר את העיר הזאת באור כה חזק, שהוא יאיר לנצח".

כשהוא מלווה בסיינטולוגים מקומיים שהובילו את המבצע לבניית הארגון החדש, מר מיסקביג' גזר את הסרט והזמין את כולם להיכנס.