סולט לייק סיטי, יוטה

ברוח החלוצים ההיסטוריים שלה, העיר סולט לייק סיטי מקבלת בברכה את הארגון האידיאלי הראשון של סיינטולוגיה.

17 בפברואר, 2018

בלב הרי הרוקי, ברחוב סאות' טמפל המפורסם, ארגון הסיינטולוגיה של סולט לייק סיטי פותח את דלתותיו לכולם.

בעיר שהשם שלה עצמו נושא קונוטציות של אמונה דתית ומחויבות עבור כל האמריקאים, ארגון הסיינטולוגיה של סולט לייק סיטי פותח היום, ה-17 בפברואר, רשמית את התוספת החדשה ביותר שלו לקהילה המתרחבת בעקביות של ארגוני סיינטולוגיה ברחבי העולם.

בשבת נעימה עם שמש חמימה – לא רגיל לאמצע החורף בעיר ההררית הציורית הזאת – ארגון הסיינטולוגיה התקבל בברכה על-ידי מנהיגים קהילתיים ודתיים שהצטרפו לחברים מקומיים ואיזוריים כדי לפתוח באופן רשמי את ביתו החדש ביוטה, רק קילומטר וחצי מהלב של סולט לייק.

בעוד שהטמפרטורות בסולט לייק בפברואר בדרך כלל נשארות מתחת לנקודת הקיפאון, החמימות של הברכה בפתיחה החגיגית הזאת היתה אופיינית לצאצאיהם הישירים של חלוצי העיר, שאמונתם בכבוד לחירויות הפרט ממשיכה לזרום כמו מגמה נסתרת בתוך הקהילה.

מר מיסקביג' פותח באופן רשמי את ארגון הסיינטולוגיה של סולט לייק סיטי, בחברתם של חברי קהילה מקומיים שהובילו את הדרך בהפיכת הארגון האידיאלי של סיינטולוגיה החדש של יוטה למציאות ב-2018.

בזמן שארגון הסיינטולוגיה של סולט לייק סיטי הכריז על מקומו ברחוב המפורסם הזה, למרגלות רכס ווסאץ' המלכותי, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, בירך את הקהל.

"לפני שהסרט הזה נופל וכל הר שמסביב מתנשא לגובה של מאתיים או מאתיים ושלושים מטרים", הוא אמר, "אנחנו מגיעים למה של. רון האברד היה רוצה שתזכרו לפני שאתם מסתכנים במסע לרוחב העמק הזה. לא 'שיהיה במזל' ולא 'דרך צלחה', אלא פשוט: 'אל תשנה את דתו של אף אחד, אל תשנה את הפוליטיקה של אף אחד. במקום זאת, למד את האדם להשתמש במה שיש לו ובמה שהוא יודע לשם יצירה אמיתית של ציוויליזציה על כדור הארץ בפעם הראשונה'. כתוצאה מכך מגיע חופש מבורות ואז, אולי, ממלכת גן עדן עלי אדמות".

יותר מאלף סיינטולוגים ואורחיהם התכנסו למרגלות הפסגות המרשימות של העיר כדי לחנוך את הארגון האידיאלי הראשון של סיינטולוגיה במדינה. המנון הפתיחה – "We Will Rock You" – ביטא באופן הולם את הרקע, בעוד שנכבדי העיר והמדינה אימצו את הרוח ההומניטרית שאפיינה את הטקס.

סולט לייק, שידועה בידידותיות ורוח קהילתית, כבר התנסתה בתועלות מהתוכניות החברתיות הדינמיות של הארגון שמבוצעות על-ידי סיינטולוגים מקומיים ומתנדבים. התוצאות היו לעתים קרובות דרמתיות: חקיקה להגנה על זכויות המשפחה מסימום בכפייה של ילדים; תוכנית לסילוק רעלים שמבוססת על הטכנולוגיה פורצת הדרך של ל. רון האברד שעזרה להציל את חייהם של 100 קציני משטרה של יוטה שנחשפו לרעלים של מתאמפטמינים; והיחידה של היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה של סולט לייק שתרמו 30,000 שעות של מענה בשעת אסון בשנה האחרונה בלבד.

המתקן החינני החדש של ארגון הסיינטולוגיה בן 4,000 מטרים רבועים קרוב ללב העיר עומד כהתחייבות של הקהילה של סולט לייק לשיפור החברתי של יוטה. כעדות לכך, מכובדים מרחבי המדינה הגיעו לברך את ההתחייבות הזאת ולחלוק לה כבוד. הבולטים ביניהם היו: סנטורית של מדינת יוטה, גברת מרגרט דייטון; קצין (בדימוס) של יחידת הפשעים החמורים של יוטה, סמל ברנדון בורגון; המנהלת של 'מבצע מסילת הרכבת המחתרתית', גברת טארין דיפו; והמקשר של הסוכנות ההתנדבותית של מדינת יוטה, מר קן קראודי.

סנטורית דייטון ציינה לשבח את חברי הקהילה המקומית אשר הצטרפו אליה בגבעת הקפיטול כדי להילחם למען זכויות המשפחה וחופש דתי. "ביחד הובלנו חקיקה שמגנה על משפחות מפני פירוק, רק בגלל שהורים לא היו מוכנים לתת לילדיהם סמים פסיכוטרופיים מסוכנים", היא אמרה. "וכשהחוק הזה עבר, ביחד הבטחנו את הזכות החשובה ביותר של המשפחות ביוטה: הזכות להיות משפחה".

ברנדון בורגון, סמל (בדימוס) של יחידת הפשעים החמורים ביוטה, נזכר איך החיים שלו השתנו בזכות העבודה של הסיינטולוגים בסולט לייק. "כשאני רואה סיינטולוגים והעבודה שאתם עושים", הוא אמר, "אני רואה תג שאומר: 'אנחנו כאן כדי לעזור'. הסתכלתם על הקצינים שטובעים ברעלים של מעבדות המתאמפטמינים, והושטתם לנו יד כשאף אחד אחר לא ידע מה לעשות, ואמרתם: 'אנחנו הולכים לעזור לכם'. ובגלל זה, אתם יכולים לסמוך עלינו שלא נשכח לעולם את ל. רון האברד ואת ארגון הסיינטולוגיה".

גברת טארין דיפו מ-'מבצע מסילת הרכבת המחתרתית', שפועלת כדי להציל קורבנות של סחר בבני אדם ברחבי העולם, הדגישה את המסירות של חברי ארגון הסיינטולוגיה לזכויות הבסיסיות של המין האנושי. "פגשנו לראשונה חברים מהארגון שלכם כשמסרתם עדות בגבעת הקפיטול", היא אמרה. "מיד שיתפנו פעולה במאמצי חינוך למען שחרור גברים, נשים וילדים מהעבדות המודרנית. אבל אם זאת לא מחויבות מספקת, אפילו סיכנתם את החיים שלכם, כשאתם תומכים בפעולות החילוץ שלנו לחשוף סוחרים אמיתיים. כן, אתם מחנכים, אתם נותנים כוח ואתם בהחלט משחררים בשם החופש".

מר קן קראודי דיבר על הערצתו כלפי היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה. "אתם מוכנים להגיע לכל מקום, לעמוד מול כל דבר... למעשה, במהלך תקופת האסונות הזאת שהגיעה לשיא חדש, הייתם בכל מקום. אז, אני אומר לכל הסיינטולוגים שנמצאים שם, אתם צריכים להתגאות, כי אתם יוצרים שינוי עצום", הוא אמר. "כלומר, גם במונחים של מה שעשיתם וגם של מה שאתם ממשיכים לעשות. הייתי רוצה לומר שאנחנו 'קורצנו מאותו החומר' כמוכם. ואנחנו חושבים שזאת מחמאה עצומה עבורנו. כי אתם לא רק זוכים לקבלה, אלא זוכים לשבחים עבור המענה שלכם בשעת אסון ביוטה ובכל רחבי העולם".


כשמבקרים נכנסים לארגון הסיינטולוגיה החדש של סולט לייק סיטי, הם מקבלים מבוא לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע גם מפרט את היוזמות ההומניטריות הרבות שסיינטולוגיה תומכת בהן. הן כוללות מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ויחידת היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שהפכה לכוח הסיוע וההצלה העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הקפלה של ארגון הסיינטולוגיה של סולט לייק סיטי משמשת להתאספויות קהילתיות של סיינטולוגיה שכוללות שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם, כמו גם לא מעט אירועים קהילתיים כגון נשפים, סמינרים וסדנאות, הפתוחים לבני כל הדתות.

קפיטריית הפסגות מציעה מקום מפגש לאלו המשתתפים באירועים, כמו גם לחברי קהילה בהפסקות בין שירותי הסיינטולוגיה שלהם.

הארגון החדש מספק את כל שירותי המבוא. אלה כוללים סמינרים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה בשעות אחר הצהריים, בערבים ובסופי השבוע, המקנים סקירה של עקרונות בסיסיים ויישומם בחיים, כמו גם את המערך של 'קורסי סיינטולוגיה לשיפור החיים' כדי לעזור לשפר כל היבט של החיים.

ארגון הסיינטולוגיה של סולט לייק סיטי גם כולל עשרות חדרים שרוהטו וצוידו במיוחד שמספקים את הסביבה האידיאלית לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה. חדרי קורסים רבים גם מוקדשים לכשרה של אודיטורים (יועצים רוחניים), עבור סיינטולוגים שלומדים את הטכנולוגיה של אודיטינג, כדי לעזור לאחרים להשיג חופש רוחני.


הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של סולט לייק סיטי מגיעה במהלך תקופה של התרחבות מאסיבית עבור הדת עם 60 ארגוני סיינטולוגיה חדשים מלוס-אנג'לס עד טמפה, מלונדון עד מילאנו, מתל אביב עד טוקיו ומקאושיונג עד בוגוטה, כולל 18 שנפתחו רק במערב ארצות-הברית. "אידיאלי" זה הסטנדרט שנקבע על-ידי ל. רון האברד כדי שכל ארגון סיינטולוגיה יהיה ביטוי מושלם של עקרונות הדת ועיסוקיה המעשיים, כולל התוכניות הרבות שלה של הגעה אל הקהילה והתוכניות ההומניטריות.

בשנה האחרונה, התקיימו פתיחות של ארגוני סיינטולוגיה אידיאליים חדשים באוקלנד, ניו-זילנד; בסן פרננדו ואלי, קליפורניה; במיאמי, פלורידה; בקופנהגן, דנמרק; בדבלין, אירלנד; בברמינגהם, אנגליה, באמסטרדם, הולנד, וביוהנסבורג צפון, דרום-אפריקה.

פתיחות נוספות של ארגוני סיינטולוגיה מתוכננות ב-2018 בערים ברחבי אירופה, אמריקה הלטינית, צפון אמריקה, אפריקה ואוסטרליה.