ג'ובורג צפון, דרום-אפריקה

רוח חגיגית: יוהנסבורג מקבלת בברכה ארגון חדש של סיינטולוגיה בחגיגה מחשמלת

23 בדצמבר 2017

סיינטולוגיה מסיימת עונת התרחבות עם פתיחה חגיגית מחשמלת בגבעות הצפוניות של "עיר הזהב" – יוהנסבורג.

מתוך צללי העבר דור חדש עולה, הוא מוצא את קולו ויוצר ארץ שמוגדרת על-ידי חופש הביטוי ומודעות רוחנית – דרום-אפריקה חדשה.

יוהנסבורג (ג'ובורג) שפעם היתה מחולקת, מוכרת על-ידי ההיסטוריה בתור ערש האנושות, עכשיו ידועה בזכות האנרגיה התוססת והבלתי פוסקת שלה וממשיכה להיות בקו החזית של שינוי מאוחד. בתור אחת מ-50 הערים המובילות בעולם מבחינת גודל ומסחר, הבירה האפריקאית הזאת היא ביתם של הרבה כוחות יצירתיים ותרבותיים – אנשים וארגונים שנחושים לפלס נתיב טוב ובהיר יותר עבור הצלחה קהילתית.

מר דיוויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, הנחה את טקס הפתיחה ובירך את כל הנוכחים בחגיגה התוססת ביום שבת, ה-23 בדצמבר.

הרוח הזאת של חדשנות ותקווה חדשה הדהדה באחר צהריים נעים ביום שבת ביוהנסבורג צפון כאשר 1,500 סיינטולוגים ואורחים התאספו כדי לחגוג את הפתיחה החגיגית של ארגון סיינטולוגיה חדש ומהמם בגבעות של רנדבורג.

לכבוד האירוע הזה, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, קיבל בברכה את הנוכחים בהתאם לבקשה של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד (ל.ר.ה) מלפני יותר מ-50 שנה למלא את דרום-אפריקה, שסבלה מהפרדה גזעית, בשפיות והדרכה: "אם מישהו ישאל מה זה אומר לנהוג על פי החלום של ל.ר.ה של 'אדם אחד, קול אחד' לעבר השאיפה של מדינה אחת, מטרה אחת ומכוח אפריקאי לגאווה אפריקאית ומאפריקה לנצח לאפריקה מלאת חיים, כל מה שצריך לעשות זה לחשוב על המילים הבאות 'אפריקה לנצח' ו-'אפריקה אינסופית', כי כאן נמצא שער האריות שלנו אל הנצח".

טקס הפתיחה החגיגית היה מלא ביצירתיות וביטוי מלא חיים שהצלילים הקסומים של תופי הדג'מבה נתנו לו את הקצב, ביחד עם רקדנים מסורתיים והצלילים של מקהלה מקומית. החגיגות התפתחו במהרה למקהלה של אנשים מכובדים מכל רחבי יוהנסבורג וחאוטנג שקיבלו בברכה את הארגון וחזו לו עתיד מזהיר כאשר הם גזרו את הסרט האדום הענק.

אחרי הכול, מדובר בעתיד שנולד בעקבות המורשת ההומניטרית שהארגון הוביל במחוז חאוטנג. למעשה, הקמפיין מאוחדים למען זכויות האדם בחסות הסיינטולוגיה עורר את ההשראה לתנועה למען זכויות האדם במחוז חאוטנג, והביא לכך שיותר מ-40,000 איש קיבלו כוח מהידיעה על הזכויות שלהם. יש גם את התוכנית של עולם נקי מסמים שבג'ובורג לבדה חילקה יותר מ-300,000 חוברות של 'האמת על סמים' והביאה לירידה בפשעים שקשורים לסמים באיזורים בסיכון גבוהה – הירידה הראשונה מזה יותר מעשור.

הארגון החדש עומד לשרת קהילה משגשגת של סיינטולוגיה וגם להמשיך את המסורת ההומניטרית החזקה. הארגון, שעומד בפינת הרחובות בראם פישר והאנטר ברנדבורג, הוא מקן בשטח של 6,500 מטרים רבועים שעומד על שטח של 8 דונמים על ראש גבעה, וצופה על ג'ובורג שהוא נועד במיוחד כדי לשרת אותה.

ההתחייבות הזאת למתן שירות היתה המכנה המשותף שדיברו עליו הנציגים הרשמיים של העיר והמחוז שנכחו במקום כדי לקבל בברכה את הארגון החדש, כולל צ'יף פאני, ממועצת זאליסידינגה למסורת אפריקאית; מר מרטין מנדה, יועץ לוועדה הראשית של האו"ם בדרום-אפריקה בנושא פליטים; גב' איימי פאקודה, דוברת הפרלמנט לנשים של חאוטנג; והכומר ארול ג'ייקובס מהמיניסטריון של אל דורדו. כל אחד מהם דיבר על הקשרים שלהם עם אנשי קהילה ומתנדבים שפועלים בתוכניות של סיינטולוגיה.

צ'יף פאני, ממועצת זאליסידינגה למסורת אפריקאית סיפר לקהל על ההתנסות שלו עם הטכנולוגיה של ל.ר.ה: "הפעם הראשונה שנתקלתי בטכנולוגיה שלכם היתה כאשר עבדתי בעיירות שמקיפות את יוהנסבורג. למרות הפשטות שלהם, הכלים האלה הביאו אמון, הגינות וכבוד לאנשים האלה ... זה היה כמו קסם. אז התחלתי ללמוד בעצמי וצעד-אחר-צעד, לימדתם אותי את ה-'קסם' הזה. ומהר מאוד, האמנתי שיש לי את הכוח לעזור לאנשים שלי, כי אחרי שלמדתי את כל 19 הקורסים האלה – הפכתי להיות הצ'יף שיש לו את כל התשובות".

מר מרטין מנדה, יועץ לוועדה הראשית של האו"ם בדרום-אפריקה בנושא פליטים, דיבר על סיינטולוגיה והתפקיד שלה בהבאת מציאות חדשה עבור תושבי חאוטנג: "בעוד שאחרים מקובעים בהשקפת העולם שלהם, אתם מהפכנים בעלי חזון. אתם מרוממים נשמות בעזרת זכויות האדם. אנחנו צריכים עכשיו להקים מועדונים של זכויות אדם בכל מקום, בבתי-ספר, בארגונים וכנסיות בכל קהילה. וכך, באופן הזה, מהראש ללב שלה, אפריקה יכולה להתעורר לחיים ולהיות חופשייה עם עתיד מלא בזכויות אדם".

דוברת הפרלמנט לנשים של חאוטנג, גב' איימי פאקודה, הדגישה את הספר הדרך אל האושר מאת ל. רון האברד ואת היכולת שלו לרומם דור שלם: "לפני כן, בנות בנות 12 היו נכנסות להיריון ... עכשיו, הן מוגנות על-ידי השלמות האישית שלהן שהן מצאו מחדש. ואם לפני כן בחורים צעירים האמינו שזה בסדר לגנוב כי 'הם לוקחים בחזרה את מה שהיה שלהם במקור', עכשיו הם משיבים לעצמם את הכבוד העצמי שלהם. תאמינו לי, בעזרת הדרך אל האושר אנחנו מחזירים למין האנושי את האנושיות שלו".

ואחרון, הכומר ג'ייקובס סיפר שהוא אחד מתוך שבעה אנשי דת במשפחה שלו, שכל אחד מהם חזה בהתדרדרות של המוסר וטוב הלב: "אנחנו מטיפים ואנחנו מלמדים, ורואים את העולם שלנו נעלם לנו מתחת לרגליים. הורים, בתי-ספר, מנהלים, הם באים אליי ואומרים 'בבקשה כומר, אני צריך את העזרה שלך'. אבל לאן אני מפנה אותם? לפני כמה שנים לא הייתי יכול להגיד לכם לאן או למי לפנות, אבל עכשיו אני יודע, וזאת ברכה משמיים. כי מצאתי את דיאנטיקה וסיינטולוגיה, ואת כל מה שאתם מביאים לעולם הזה".


הארגון החדש בצפון יוהנסבורג מספק למבקרים מבוא לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע גם מפרט את התוכניות ההומניטריות הרבות שסיינטולוגיה תומכת בהן. הן כוללות מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזים ללימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה היום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הקפלה של ארגון יוהנסבורג צפון משמשת למפגשים הקהילתיים של סיינטולוגיה שכוללים שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. היא גם תשמש לאירועים של הקהילה בכללותה, שיהיו פתוחים לחברים מכל הדתות. הבניין כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, ואגף שלם שמוקדש לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.


הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של יוהנסבורג צפון מגיעה במהלך תקופה של התרחבות מהירה עבור הדת עם 60 ארגוני סיינטולוגיה חדשים מלוס-אנג'לס לטמפה, מלונדון למילאנו, מיוהנסבורג לטוקיו ומתל אביב לקאושיונג. במהלך העשור האחרון, אותם אירועי פתיחה דחפו להתרחבות כלל-עולמית של הדת בקצב שעולה על כל 50 השנים הקודמות ביחד.

ב-2017 התקיימו פתיחות של ארגוני סיינטולוגיה חדשים באוקלנד, ניו-זילנד; בסן פרננדו ואלי, קליפורניה; במיאמי, פלורידה; בקופנהגן, דנמרק; בדבלין, אירלנד; בבירמינגהם, בריטניה וב-אמסטרדם, הולנד.

פתיחות נוספות מתוכננות ב-2018 למרכזים תרבותיים באירופה, באמריקה הלטינית, בצפון אמריקה ובאוסטרליה.