יוהנסבורג, דרום-אפריקה

קהילה מגוונת מקבלת בברכה את המרכז החדש לשיפור החיים ביוהנסבורג

26 במרץ 2010

מוזיקה אפריקאית מסורתית ציינה את הפתיחה של המרכז החדש לשיפור החיים של סיינטולוגיה ב-26 במרץ 2010, עם אלף סטודנטים מהאוניברסיטה, מנהיגים קהילתיים וממשלתיים, אומנים וסיינטולוגים מקומיים שמילאו את רחוב סטיישן ביוהנסבורג לכבוד טקס הפתיחה.

מנהיגי קהילה ובכירים בממשלה פנו אל אלף המשתתפים, וקידמו בברכה את מרכז הסיינטולוגיה החדש לשיפור החיים במחוז בראמפונטיין ביוהנסבורג.

המרכז ממוקם ליד אוניברסיטת וויטסווטרסרנד (WITS) במחוז בראמפונטיין, והוא נותן שירות לקהילה הרב-גונית שהשאיפה המשותפת שלה מבוטאת במוטו של המחוז: "המקום שבו אנשים עולים לגדולה". מנחה הטקס, מנכ"ל המרכז, אדמונד דלאדלו, התחייב לעבוד עם הקהילה כדי להפוך את המוטו הזה למציאות.

הנואמים האורחים שיקפו את הרב-גוניות של המחוז וכללו את אדי מבוואני מפקד המשטרה של מחוז הילברו, שדיבר על שיתוף הפעולה בין הקצינים שלו לבין הקמפיינים של ארגון הסיינטולוגיה לחינוך נגד סמים וללימוד זכויות האדם. "המיקום של המרכז הוא מצוין", אמר מפקד המשטרה מבוואני, "ואנו מצפים לעבודה משותפת עם הארגון בתוכניות שיעזרו במלחמה בפשיעה ובשיפור רמת החיים של האזרחים באיזור הזה".

הסיינטולוג והמפיק המוזיקלי רובין הוגרט תיאר איך סיינטולוגיה עזרה לו בפועלו להביא את המוזיקה של דרום אפריקה לקהל מאזינים רחב יותר – לרבות ההפקות 'מבורך' ו-'רוח אפריקאית' עם מקהלת הגוספל של איזור סווטו, ששניהן זכו בפרסי גראמי עבור 'האלבום הטוב ביותר של מוזיקת עולם מסורתית' ב-2007 וב-2008 בהתאמה. "מרכז זה הוא עבורכם", אמר מר הוגרט. "הוא עבור כולם – צייר, מלך, משורר, פועל, סטודנט, מוזיקאי, בעל ואישה. עבור ברמפונטיין, עבור יוהנסבורג, עבור דרום אפריקה ועבור אפריקה עצמה. וזאת הסיבה שאני כל-כך גאה לעמוד כאן באירוע החשוב הזה. המרכז הזה לשיפור החיים פותח את הדלת לעתיד חדש, לחיים טובים יותר, לרנסנס של אפריקה".

לאחר גזירת הסרט, המשתתפים סיירו בתצוגות האינטראקטיביות של המרכז לשיפור החיים, שמציגות את העקרונות של דיאנטיקה וסיינטולוגיה ואת היישום שלהם בחיים. המרכז הוא שלוחה של ארגון הסיינטולוגיה של יוהנסבורג, והוא מספק קורסים מעשיים שמטפלים במגוון סיטואציות בחיים, לרבות קשיי למידה, בעיות במערכות יחסים, ומתח שקשור לחיים האישיים ולעבודה.
אנשים שמבקרים במרכז לשיפור החיים החדש של סיינטולוגיה, מסיירים בעצמם בין תצוגות המולטימדיה שמתארות את האמונות והעיסוק המעשי של סיינטולוגיה, את חייו ומורשתו של מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד, ואת התוכניות לשיפור חברתי והתוכניות ההומניטריות של ארגון הסיינטולוגיה.

בנוסף, נשאה דברים גב' פומזיל זומה, ביתו של נשיא דרום אפריקה ג'קוב זומה. "דמיינו עולם שבו לכולם ברור בדיוק מה מוטעה ומה נכון", היא אמרה. "דמיינו עולם שבו תוכלו להגשים את יעדיכם ומטרותיכם, כשאתם בשלום עם עצמכם ועם אלו שסובבים אתכם. ובכן, חברי הדרום אפריקאים, הגעתי למסקנה שאנו יכולים להשיג את כל זה עם הכלים שהמרכז החדש הזה לשיפור החיים של סיינטולוגיה מביא לשכונה שלנו".

חבר הפרלמנט סטלאמוראגו טובג'אן – מזכ"ל 'הקונגרס למנהיגים מסורתיים' ויושב ראש 'המוסד לאצולה אפריקאית' – גם עלה על הבמה. "המייסד של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, ל. רון האברד, היה מנהיג אמיתי של בני אדם", אמר מר טובג'אן. "למדתי שדיאנטיקה היתה רק הצעד הראשון שלו בדרך לחופש רוחני ושהוא הביא לנו את הכלים שאנו צריכים כדי לשפר את החיים שלנו, ולא משנה מה עוצר אותנו. זה די מדהים שאדם, אשר כל מילותיו הוכחו כאמיתיות, ניבא שהציוויליזציה החשובה הבאה בפלנטה הזאת תצמח כמובן בחלק הדרומי של אפריקה".

הטקס הסתיים עם גזירת הסרט המסורתית, שסימלה את הפתיחה הרשמית של המרכז. מאות זרמו פנימה כדי לסייר במרכז המידע לציבור, כשהם צופים בסרטים ובמצגות המולטימדיה שתיארו את האמונות ואת העיסוק המעשי בסיינטולוגיה, את החיים וההישגים של ל. רון האברד, ואת התוכניות לשיפור חברתי ולסיוע לקהילה, הן באפריקה והן ברחבי העולם.