דטרויט, מישיגן

מיוצר בדטרויט: ארגון SCIENTOLOGY חדש עומד עכשיו באבן הפינה של עיר המכוניות, ארה"ב

14 באוקטובר 2018

המטרופולין במערב התיכון של ארה"ב מתאושש מזמנים קשים ונמצא בדרכו חזרה, ועכשיו מקבל בברכה ובגאווה טכנולוגיה רוחנית בארגון חדש במרכז העיר.

דטרויט – האהבה של אמריקה למכוניות נולדה כאן; מוטאון, הצליל של המוזיקה שלה נוצר כאן; ואלוף האגרוף העולמי ג'ו לואיס, אחד מאלופי הספורט האפרו-אמריקאים, הגיע מכאן.

פעם העיר הרביעית המאוכלסת באמריקה, מקום מושבה של התעשייה הכי מצליחה במדינה והמקום שבו התקיימו כמה מההפגנות השקטות הכי גדולות למען זכויות אזרחיות בהיסטוריה של המדינה, בהנהגתו של הכומר מרטין לות'ר קינג ג'וניור, דטרויט גם עברה זמנים קשים.

אבל בדיוק כמו הבן שלה, אלוף האגרוף במשקל כבד לואיס, דטרויט היתה על הקרשים אבל לא קיבלה נוק-אאוט. עכשיו זאת "העיר האמריקאית שעושה קמבק", בזמן שמאמינים מקומיים ומכל מקום מפגינים אמונה בעיר המכוניות, ומתכוונים להחזיר את הקסם לעיר המוטאון.

מר מיסקביג' מדבר אל הקהל בלב מרכז העיר של דטרויט ביום ראשון, ה-14 באוקטובר.

היום התנועה "להחזיר את דטרויט" מקבלת אנרגיה מגאווה מידבקת, וארגון ה-Scientology הוא חלק בולט מהמנוע שמניע את המאמץ הזה. ארגון Scientology קיים בעיר מאז 1963, וביום ראשון סתווי בהיר באמצע אוקטובר קהל של יותר מ-2,000 איש התאסף בפינת שדרות ג'פרסון ורחוב גריסוולד במרכז העיר כדי לחגוג את ההתעוררות לחיים של ארגון חדש מרהיב.

מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, הנחה את טקס הפתיחה כדי לפתוח באופן רשמי את הארגון החדש. בנאום הפתיחה, מר מיסקביג' דיבר על סדר הגודל של הרגע ובדיוק מה מסמל הארגון ה-Scientology החדש הזה. כלומר, ״זה לא מרד ולא רצון להמיר את דתו של אף אדם, אלא התקווה שהאדם יוכל למצוא את רגליו בעולם המאוד מבולבל ומכני הזה. ואם הוא יכול לעשות זאת, אז אולי הוא גם יכול לשקם את האושר, הכנות, האהבה והאדיבות שעימם הוא נוצר".

"אתה לא יכול לזרז אהבה", כמו שנאמר בשיר, אבל עבור כל הנוכחים היו "רוקדים ברחובות". הפתיחה החגיגית התחילה עם צליליים האיקוניים של מוטאון ומהר מאוד התקדמה למגוון מנהיגים קהילתיים ואזרחיים שחלקו ברכות ואיחולים.

תפאורת הרקע של חגיגות הפתיחה היתה ארגון ה-Scientology בן שמונה הקומות, שנמצא מזרחית לגורד השחקים ברח' ג'פרסון מערב מס' 150 ומעבר לכביש מדטרויט הארט פלאזה. המיקום הוא אבן פינה אמיתית – המקום שבו עמד הבניין הראשון של מצודת פונטצ'רטריין – שמאוחר יותר תהפוך לעיר דטרויט. וכדי להוסיף עוד משמעות לסיפור, הבניין שנפתח רשמית הוא במקום של הכנסייה הראשונה של העיר שנבנתה ב-1701.

היום, הבניין ההיסטורי בשטח של 5,100 מטרים רבועים שעומד בשדרות גריסוולד מס' 1 נבנה ב-1927. הארגון, שעבד עם בעלי מלאכה מקומיים, שחזר בדקדקנות את הפרטים המורכבים על הבניין ההיסטורי – מציורי התקרה וקישוטי הפליז שמעטרים את פנים הבניין בסגנון הניאו-קלאסי, ועד לעיצוב החיצוני מאבן גיר וברזל בעיצובו של קוראדו פרדוצ'י – אדם שלמעשה הגדיר את המראה של מרכז העיר דטרויט – בנוסף לשעון על צידו של הבניין שמוכר לתושבים יותר מ-50 שנה. בתור ארגון ה-Scientology של דטרויט, הבניין עכשיו מוכן להמשיך את ההיסטוריה הדתית של לתת שירות לבירה האמריקאית של אומץ ואופי.

אכן, העבודה של Scientology והארגונים בחסות Scientology מבוססת כאן כבר הרבה זמן, מהפצת אלפי חוברות של 'האמת על סמים', ועד לתנועת 'הדרך אל האושר' שכיסתה את רחובות העיר עם אלפי עותקים של המדריך ההגיוני לחיים טובים יותר מאת ל. רון האברד, בנוסף לשיתוף הפעולה של סיינטולוגים עם מחוקקים מקומיים כדי לתמוך בחופש הדת.

בין המנהיגים המקומיים שקיבלו בברכה ביום ראשון את הארגון לבניין החדש שלו היו סטיבן שפרייצר, נשיא 'השולחן העגול למען מגוון והכללה'; יוברט רוברטס, מנהל חונך של פרוייקט ההעצמה לנוער InvolvedDad; עורכת-דין לזכויות האזרח אליסון פולמר; וארטינה הארדמן, נציגת מדינת מישיגן של מחוז 3 (בדימוס) ובהווה המנכ"לית של מרכז המשאבים Mack Alive. הם כולם דיברו על ההתנסויות הארוכות שלהם עם החברים בארגון ה-Scientology.

מר שפרייצר, נשיא 'השולחן העגול למען מגוון והכללה', דיבר על התנופה שהארגון שנפתח מוסיף להתעוררות העיר: "היחסים בינינו התחילו לפני 15 שנה כאשר הקמנו את הפורום למען הדדיות בין אמונות של מחוז ואשטנאו. ומאז, אתם הייתם אבן חן. כי הגעתם עם ענווה ושכנוע מעורר השראה כדי לשמוע מה יש לקהילה לומר. עשיתם את זה בשכונות העניות של אמריקה, ועכשיו הגיע הזמן גם של מרכז העיר דטרויט ... אז כן, אתם כבר מעוררים תקווה ממש כאן באבן הפינה הזאת של העיר".

מר רוברטס, מנהל חונך של פרוייקט ההעצמה לנוער InvolvedDad, דיבר על הדרך שבה התוכנית 'עולם נקי מסמים' השפיעה על עבודתו עם הנוער המקומי: "התחלתי להרצות בבתי-ספר ובבתי מעבר מול אנשים שחוזרים הביתה מבית-הסוהר. ואחרי שפגשתי אחד מכם, התחלתי לעבוד עם 'האמת על סמים'. ועכשיו, כאשר הצעירים האלה רואים סיפורים אמיתיים מהחיים של אנשים אחרים, ובכן, זה קוד הגישה כדי לפתוח את חוסר הביטחון שלהם. הם מתחילים להרגיש יותר בנוח ומתחילים לחשוב: 'אני יכול להזדהות, ואני נאבק עם סמים'. אתה רואה את הקליק במיינד שלהם והם מקבלים אותך.... כן, אנחנו מעודדים, אנחנו מרתקים ואנחנו משפיעים על הצעירים של דטרויט".

גב' אליסון פולמר, עורכת-דין לזכויות האזרח שמגינה על זכויות ההורים, דיברה על ההשפעה שיש ל-CCHR על ההפחתה של התעללות פסיכיאטרית ברחבי העיר והמדינה שלה: "אני אוהבת לחשוב על CCHR בתור מבצע של משימת חילוץ. אמרתי זאת בעבר ואמשיך לומר זאת, CCHR מגיעה לחלץ. הם כלב השמירה של תעשיית הפסיכיאטריה, וזאת לא דעתי האישית, זאת האמת המלאה. יש להם את העובדות כדי להפריך את השקרים, והם ציידו אותנו בעובדות האלה. מההתחלה, CCHR אמרה 'אנחנו מגנים עליכם'. ובכל תביעה שבה נלחמתי כדי לשחרר ילד מכליאה פסיכיאטרית, הצלחנו לנצח ולשחרר אותו".

ולבסוף, כשהיא מדברת על כוחה של הדרך אל האושר ביחד עם רוחה של דטרויט, גב' ארטינה הארדמן, נציגת מדינת מישיגן של מחוז 3 (בדימוס) אמרה: "כל אזרח במדינה הזאת צריך שיהיה ברשותו עותק של 'הדרך אל האושר'. אני אומרת לכם, הספר הוא עד כדי כך טוב. זה אור מנחה שיש לחיות לפיו. כן, מר האברד חלק את החוכמה שלו איתנו. וארגון ה-Scientology המרשים הזה עומד כאן עכשיו בתור מקום מפלט כדי לחלוק את החוכמה הזאת שוב ושוב. אז כשכולנו נפגשים כאן ביום הפתיחה החגיגית המדהים הזה, אנחנו חוגגים התעוררות מחודשת של דטרויט – עיר הניסים!"


כאשר הם נכנסים לארגון ה-Scientology החדש של דטרויט, המבקרים מתקבלים בברכה על-ידי מרכז המידע לציבור שמציג מבוא ל-Dianetics ול-Scientology. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע מציג גם את המיזמים ההומניטריים הרבים ש-Scientology תומכת בהם, כולל קמפיין החינוך העולמי של זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת של חינוך על סמים, מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; וחיל היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפך לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים בעולם.

הקפלה של דטרויט משמשת להתכנסויות קהילתיות של Scientology שכוללות שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם, כמו גם שפע של אירועים לכל הקהילה כגון נשפים, סמינרים וסדנאות, שפתוחים לבני כל הדתות.

הקפיטריה מציעה מקום להתרועע עבור אלו שנוכחים באירועים, כמו גם לחברי הקהילה בהפסקות בין שירותי ה-Scientology שלהם.

הארגון החדש מספק את כל שירותי המבוא. אלה כוללים סמינרים של Dianetics ו-Scientology בשעות אחר הצהריים, בערבים ובסופי השבוע, המקנים סקירה של עקרונות בסיסיים ויישומם בחיים, כמו גם את המערך של 'קורסי Scientology לשיפור החיים' כדי לעזור לשפר כל היבט של החיים.

ארגון דטרויט גם כולל עשרות חדרים מצוידים במיוחד שמספקים את הסביבה האידיאלית עבור אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology. חדרי קורסים רבים מוקדשים גם להכשרה של אודיטורים (יועצים רוחניים), עבור סיינטולוגים שלומדים את טכנולוגיית האודיטינג, והכול כדי לעזור לאחרים להשיג חופש רוחני. הבניין החדש מקבל בברכה הן סיינטולוגים והן את אלו שמעוניינים ללמוד עוד על ארגון ה-Scientology.


הפתיחה של ארגון ה-Scientology החדש של דטרויט מגיעה במהלך תקופה של התרחבות מהירה עבור הדת עם כמעט 70 ארגוני סיינטולוגיה חדשים מלוס-אנג'לס ועד ללונדון, מבוגוטה ועד לברלין ומתל אביב ועד לטוקיו.

בשנה האחרונה, ארגוני Scientology חדשים נפתחו בדבלין, אירלנד; בברמינגהם, אנגליה; באמסטרדם, הולנד; ביוהנסבורג צפון, דרום-אפריקה; בסולט-לייק סיטי, יוטה; בעמק הסיליקון, קליפורניה; בפרת', אוסטרליה; באורלנדו, פלורידה; ובשטוטגרט, גרמניה.

פתיחות נוספות מתוכננות בחודשים הקרובים מרכזים תרבותיים באירופה, באמריקה הלטינית, בצפון אמריקה ובאפריקה.