שירות סוף שבוע

שירותי סוף שבוע הם נקודת המוקד של קהילה מאוחדת והם מציעים אמיתות מעשיות שחברי הקהילה ומבקרים יכולים להשתמש בהן כדי לשפר את החייהם. כל אדם הוא הנשמה האלמותית שלו ועל-ידי השתתפות בשירותים אלה הוא יכול לגלות את האמת באימרה זאת. זהו מסר של השראה ותקווה שכל אדם עוזב איתו אחרי שירות סוף שבוע.

שירות סוף השבוע של ארגון הסיינטולוגיה מורכב מקריאה של עיקרי האמונה של הדת, דרשה המבוססת על כתביו של מייסד דת הסיינטולוגיה ל. רון האברד, או השמעה של אחת ההרצאות המוקלטות שלו. היועץ הרוחני מעביר גם אודיטינג קבוצתי, שיטה של ייעוץ רוחני של סיינטולוגיה שמששתפים בו כל חברי הקהילה ומודיע על אירועים ותוכניות של הדת. השירות תמיד מסתיים בתפילה.

עיקרי האמונה של דת הסיינטולוגיה

כל שירות סוף שבוע מתחיל בהקראה של עיקרי האמונה של דת הסיינטולוגיה. מסמך זה מחזק את השאיפות הרוחניות של הדת, מפרט את השליחות החברתית של הדת, ונותן לחבריה את האפשרות להקדיש את עצמם מחדש לדת הסיינטולוגיה.

הדרשה

סיינטולוגיה מאמינה שאדם קובע את עתידו הרוחני באמצעות העקרונות והעיסוקים שנמצאים בכתבים של דת זאת, באמצעות הפעולות שלו כלפי אחרים והשמירה שלו על כללי ההתנהגות כפי שהם מצוינים בעיקרי האמונה של דת הסיינטולוגיה. כתוצאה מכך, הדרשה של סוף השבוע בדרך כלל דנה בנושא שקשור לעיקרון או לעיסוק חשובים של סיינטולוגיה ודנה ברלוונטיות שלו לקיום היומיומי. השאיפה האולטימטיבית של היועץ הרוחני היא שכל חבר בקהילה יצא מהארגון עם רמה גבוהה יותר של מודעות רוחנית כתוצאה מהאמיתות שנלמדו במהלך השירות ועם הבנה גדולה יותר של איך ליישם אמיתות אלו בחייו שלו.

הרצאה של ל. רון האברד

סיינטולוגיה, שנולדה במאה ה-20, היא ייחודית בין הדתות הגדולות של העולם כי כל הכתבים שלה תואמים במדויק את המילים הכתובות והמדוברות המקוריות. מילים אלו נשמרו במדויק כפי שהן נכתבו או נאמרו – והן תמיד יישמרו כך – הודות לטכנולוגיה הזמינה בעידן זה, דבר אשר מבטיח לסיינטולוגים שהדת שלהם תשאר טהורה וללא שינויים. מר האברד נתן יותר מ-3,000 הרצאות לקהל מסביב לעולם, שבהן הוא מתאר את הגילויים שלו ואת מסלול המחקר שהוא עבר כדי לגלות אותם. בחלק מהרצאות אלו נידונים מושגים מתקדמים שנועדו לסיינטולוגים מנוסים, אבל הרצאות רבות דנות ביסודות דת זאת והן מתאימות לקהל הרחב. לעתים קרובות אחת ההרצאות האלו נבחרת להשמעה בשירות סוף השבוע.

אודיטינג קבוצתי

ייעוץ רוחני, הידוע בתור אודיטינג (מהמילה הלטינית audire, שפירושה "להקשיב"), הוא העיסוק הדתי המרכזי של סיינטולוגיה. ולכן זה רק טבעי שאודיטינג הוא חלק אינטגרלי מכל שירות סוף שבוע. היועץ הרוחני מתפקד בתור האודיטור של הקבוצה, ומעביר שירות אודיטינג שהותאם במיוחד לקבוצות והוא מתאים לדרשה של אותו היום. אודיטינג קבוצתי מורכב מפקודה או מסדרות של פקודות אודיטינג (שנקראות תהליכים) שיכולות להעלות את המודעות של האדם ולהביא אותו לתקשורת טובה יותר עם סביבתו. והכי חשוב, תהליכים אלו מאפשרים לאדם לשחרר את עצמו מהשפעות חומריות מזיקות של העולם החומרי וכך להפוך להיות יותר בעל יכולת להשיג מחדש את המודעות הרוחנית שלו.

הודעות

מאחר וסיינטולוגים מסורים באופן פעיל לעיסוקים של דתם, לרבות השגת השאיפה של סיינטולוגיה להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר עבור כל המין האנושי, רבים מהמשתתפים בשירות סוף השבוע לוקחים חלק בפעילויות של עזרה לקהילה והתנדבות שבזכותן דת הסיינטולוגיה מפורסמת. ולכן, חלק מהתפקידים של היועץ הרוחני הוא להודיע לקהילה לגבי תוכניות קהילתיות שקיימות באותו הזמן או על פעיליות שבהן דת זאת משתתפת, והוא מעודד את מעורבותם של חברי הקהילה בתרומה לפעילויות אלו.

תפילה

שירות סוף השבוע מסתיים כאשר היועץ הרוחני מקריא את התפילה לחופש מוחלט.