שיקום היושר

ועדת האזרחים לזכויות האדם

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR) היא ארגון התנדבותי ללא מטרת רווח שמפקח על תחום בריאות הנפש. CCHR הוקמה על-ידי ארגון הסיינטולוגיה בשנת 1969 והיא מסורה לחיסול של התעללויות פסיכיאטריות ולוודא שהמטופלים מוגנים. CCHR תמכה בחקיקה של יותר מ-160 חוקים המגנים על אינדיבידואלים מיחס מתעלל או מכפייה של העוסקים בפסיכיאטריה, דרשה הסכמה מודעת לטיפול פסיכיאטרי, עצרה מתן של סמים ושוקים חשמליים בכפייה לילדים וסייעה לחקיקה של עונשים חמורים על התעללות מינית של פסיכיאטרים ופסיכולוגים במטופליהם.

CCHR הבינ"ל, שמשרדי ההנהלה שלה ממוקמים בלוס אנג'לס, קליפורניה, מדריכה רשת הגנה עולמית בתחום זכויות אדם עם כ-200 סניפים ברחבי 34 מדינות. בין חברי CCHR ישנם רופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עורכי דין, מחוקקים, בכירי ממשל, אנשי חינוך ונציגי זכויות אזרח. ב-CCHR הבינלאומי יש גם מוזיאון שמציג את ההיסטוריה שעיצבה מאות שנים של ברוטאליות פסיכיאטרית.

CCHR מפיצה סרטים תיעודיים שחושפים את הדרכים השונות של התעללות פסיכיאטרית: ההשלכות ההרסניות של אבחון ותיוג של אינדיבידואלים ומתן מרשמים לסמים פסיכוטרופיים (משני חשיבה), הברית רודפת הבצע בין הפסיכיאטרים לתעשיית התרופות, המחסור במדע מאחורי האבחונים של פסיכיאטריה והריבוי בסימום חיילים בשירות פעיל וחיילים משוחררים שמגדיל את מספר מקרי המוות שלא בשדה הקרב אלא מהתקפי לב והתאבדויות.