ונטורה, קליפורניה

הארגון האידיאלי של SCIENTOLOGY מתנשא כמו גל ענק אגדי בעיר הגולשים ונטורה

22 בפברואר 2020

הפתיחה החגיגית ליד החוף של הארגון המהמם החדש על הכביש המהיר 101 מסמלת נקודת ציון בצמיחה המרשימה של Scientology ברחבי מדינת הזהב.

ארגון ה-Scientology, שרוכב על גל בלתי נגמר של התרחבות עבור הדת, גזר את הסרט על ארגון אידיאלי חדש, ביום שבת, 22 בפברואר, בפיסת גן העדן הזאת לגלישת גלים. הארגון האידיאלי הראשון שהוקדש למחוזות ונטורה וסנטה ברברה נפתח מול קהל נלהב של כ-4,000 סיינטולוג'יסטים ונכבדים ברמה הפדראלית, ברמת המדינה וברמה מקומית. החניכה מהווה את השיא של תקופת צמיחה שאפתנית במהלך העשור האחרון, שרק מאיצה לתוך 2020.

עבור 100,000 הנוסעים שעוברים מדי יום על כביש 101, הארגון החדש המוקף בזכוכית נוצץ כמשואה לחופש שאין לטעות בה במרחק דקות ספורות מדאון טאון ונטורה ואתר הגלישה, ובמרחק של כ-500 מטרים בלבד מחוף סן בואנוונטורה. הארגון משתרע על 6,100 מטרים רבועים, במבנה מהמם ומרווח שמספק את היכולת להרחיב במידה עצומה את הגעת הארגון לקהילה ואת שירותיו למאות האלפים שקוראים לרצועת החוף הזאת בית.

מר מיסקביג' מנחה את טקס החניכה במחוז ונטורה, בדרום קליפורניה, של ארגון Scientology חדש שישרת את מאות האלפים שקוראים לחופים האלה בית.

אווירה חגיגית של הישג, שנישאת על-ידי בריזה של האוקיאנוס השקט, מתפשטת באירוע. את החגיגה הגדולה הנחה מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, שאמר לנוכחים שהגל שהם חיכו לו עומד להופיע עכשיו: "גל מושלם. גל אינסופי. גל שכל אחד יכול לרכוב עליו לרמות גבוהות יותר של יכולת ואלמוות רוחני. אבל, כמובן, לא כולם יודעים היכן מסתיים קו החוף ומתחילה ההתקדמות של תקופת חיים – וזה המקום שבו אתם נכנסים לתמונה עם הזמנה לחופש ושיעור על איך לתפוס את הגל הזה ולעולם לא להיות שוב אותו הדבר".

כהכרה בשותפות הממושכת של ונטורה וסנטה ברברה עם התוכניות לשיפור חברתי והתוכניות ההומניטריות בחסות הדת, סדרה של נכבדים מפורט וויינימי עד מונטסיטו התכנסו לקבלת פנים נלהבת בטקס החניכה של הארגון האידיאלי החדש.

מי שהצטרף לחברי קהילת ה-Scientology ולנציגים הרשמיים של הדת היו חבר המועצה סטיבן גאמה, מהעיר פורט וויינימי, במחוז ונטורה; שרון ביירן, יועצת לרובע הרביעי של מחוז סנטה ברברה; ג׳ון צ'אבז, איש קישור הסוכנות ההתנדבותית, הסוכנות הפדראלית לניהול מצבי חירום (FEMA); וברברה גופן-מולר, נשיאת טרי-קאונטי של איגוד האומות המאוחדות.

בתיאור הנקודות הבולטות בעבודה של הארגון לעבר אחריות לסביבה, חבר המועצה גאמה תיאר את המדריך המוסרי החילוני של ל. רון האברד, 'הדרך אל האושר', בתור ספר שיש לו את "הכוח להכניס אנשים לפעולה." הוא המשיך וציין: "מתנדבי 'הדרך אל האושר' שלכם כבר יצאו איתנו לאורך כל חוף אורמונד במבצעי הניקיון שלנו. משעות הבוקר המוקדמות ועד שסיימנו באותו יום, אתם נמצאים שם ודואגים לסביבה היקרה שלנו ועוזרים לה לשגשג.... אז לא רק שהארגון החדש הזה יעזור לשמר את כל מה שטוב בקשר לביתנו המדהים, אלא שהוא יהיה משואה מעוררת השראה לסביבה אפילו טובה יותר, לשכנים טובים יותר ולקהילה טובה יותר לכולנו״.

שרון ביירן ממחוז סנטה ברברה שיבחה את ההשפעה שהיתה לחינוך על סמים בחסות Scientology באיזור להעלאת מודעות ובסופו של דבר להצלת חייהם של צעירים. "הסרט שלכם 'האמת על סמים' מספק את החזון וההכוונה שאנשים זקוקים להם ב-2020", היא אמרה. "הוא ישיר ומספר את זה כמו שזה. זאת בדיוק הסיבה שהוא עובד. והסיבה שבגללה, עם תוכנית 'האמת על סמים׳ כאן בבתי-הספר התיכוניים של טרי-קאונטי, התלמידים כבר אומרים, 'אני בחיים לא הייתי מעשן מריחואנה אם הייתי רואה את הסרט הזה, ואני לא אעשה את זה שוב'.... אז, אחד אחד, אתם עוזרים לממש הנחה חדשה לגמרי. אתם עוזרים להוביל את הילדים שלנו כך שאף ילד לעולם לא יפנה לדרך של לקיחת סמים".

ג'ון צ'אבז, איש הקישור לסוכנות ההתנדבותית ל-FEMA, נתן וידוע למספר הרב של יועצים רוחניים מתנדבים של Scientology בקהל, כשהוא חולק כבוד למסירות שלהם למאמצי שיקום מקומיים בעקבות השריפות בוונטורה. "כשאתם מתמודדים עם משבר בסדר הגודל הזה", הוא אמר, "אתם זקוקים לקהילה חזקה ולתמיכה של הדת. והיועצים הרוחניים המתנדבים היו שם. אתם הייתם בשטח בוונטורה סיטי. אתם הייתם שם באוחאי. עבדתם ביחד עם הכבאים וחילקתם מסכות ברחובות. נשארתם ממש עד הסוף. אתם חוליה מכרעת בשרשרת המענה בשעת אסון שלנו. למעשה, אתם נמצאים אצלי ברשימת החיוג המהיר שלי!"

גם ברברה גופן-מולר מטרי-קאונטי של איגוד האומות המאוחדות היתה מלאת שבחים, כשהיא דיברה על המסירות הבלתי נלאית של הארגון לחינוך על זכויות האדם, על נתינת השראה לפורומים ולסדנאות באמצעות בתי-ספר באיזור שפועלים באופן עצמאי תחת מימון ציבורי וארגוני מלכ"ר. לאור מחויבותו הממושכת של מייסד ה-Scientology ל. רון האברד לתמוך בזכויות האדם, גב' גופן-מולר הכריזה: "לפני שבעים וחמש שנים, הנבואה עבור האו״ם היתה זאת: בתוך בניין הזכוכית הייחודי שלו, שכנה עוצמה שתשנה את העולם. ובכן, יש לכם כאן עכשיו בית זכוכית יפה משלכם, שבו כל העולם יראה אתכם. הנוכחות שלכם היא בעלת עוצמה. אז בערב חגיגת יום ההולדת למייסד שלכם, בואו נאמר עכשיו, 'כן, מר האברד, הנה בית של חופש נצחי כדי לשנות חיים בכל רחבי חוף הזהב הזה!' "


הבניין החדש המהמם מספק לאיזור מבוא ל-Dianetics ול-Scientology, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד. מרכז המידע מספק גם סקירה מפורטת על התוכניות ההומניטריות הרבות בחסות הדת – כולל מיזם חינוכי כלל-עולמי של זכויות האדם; תוכניות מרחיקות לכת לחינוך, מניעה וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפכה לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם. המרכז פתוח מבוקר עד ערב למבקרים כדי לסייר בו בנחת ולחזור ולבקר בו שוב ושוב כרצונם.

האודיטוריום של הארגון משמש למפגשים של חברי קהילת ה-Scientology, שכוללים שירותי סופשבוע, חתונות וטקסי הענקת שם – וגם לאירוח אירועים שפתוחים לבני כל הדתות למען שיתוף פעולה עם הקהילה. הארגון החדש כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לעשרות חדרי אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology.


ארגונים אידיאליים של הדת מממשים את הגשמת חזונו של המייסד ל. רון האברד עבור הדת. הם לא רק מספקים את הבניינים האידיאליים כדי לשרת סיינטולוג'יסטים בהתקדמותם למצבים גבוהים יותר של מודעות וחופש רוחניים, אלא הם גם מיועדים לשמש כבית לקהילה כולה וכמקום מפגש למאמצים משותפים כדי לרומם אזרחים מכל הדתות.

בעשור האחרון היתה הפתיחה של ארגונים אידיאליים חדשים ברחבי ארה״ב, כולל ניו-יורק סיטי, הארלם, בופאלו, וושינגטון די-סי, אטלנטה, טמפה, אורלנדו, מיאמי, נאשוויל, סינסינטי, קולומבוס, דטרויט, הערים התאומות, קנזס סיטי, דאלאס, דנבר, סולט לייק סיטי, פניקס, לאס-וגאס, פורטלנד וסיאטל. הפתיחה של הארגון האידיאלי החדש בוונטורה מציינת את הארגון ה-12 שנפתח במדינת קליפורניה – לוס-אנג'לס, סקרמנטו, סן פרנסיסקו, לוס גאטוס, סן חוזה, עמק הסיליקון, סן פרננדו ואלי, פסדינה, אינגלווד, אורנג' קאונטי וסן-דייגו.

התקופה הזאת של צמיחה מואצת עבור דת ה-Scientology מיוצגת גם על-ידי הפתיחה של ארגונים אידיאליים חדשים של הדת בערים גדולות בכל רחבי העולם, כולל לונדון, ברמינגהם ודבלין באיים הבריטיים; ברחבי אירופה בבריסל, רומא, מילאנו, פדובה, מדריד, ברלין, המבורג, שטוטגרט, קופנהגן, מאלמו, אמסטרדם, באזל ובודפשט; במזרח התיכון בתל אביב; לאורך כל שולי האוקיאנוס השקט בטוקיו, קאושיונג, אוקלנד, סידני, מלבורן ופרת'; בדרום-אפריקה ביוהנסבורג ובפרטוריה; ועוד בקנדה בקוויבק ובקיימברידג'; ובערי הבירה של אמריקה הלטינית מקסיקו סיטי ובוגוטה.

לרשימה שלמה של ארגונים אידיאליים חדשים של Scientology, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.


כדי להפיץ את המסר של Scientology אפילו רחוק יותר ולענות על ההתעניינות האדירה בקשר לדת, התנועה השיקה ערוץ טלוויזיה בלוויין משלה, ערוץ ה-Scientology, ב-DIRECTV ערוץ 320, שגם משדר בסטרימינג ב-scientology.tv, וגם בפלטפורמות רבות ב-17 שפות על פני 24 איזורי זמן.