סן-דייגו, קליפורניה

קליפורניה החולמת הופכת למציאות כשארגון הסיינטולוגיה החדש נפתח בסן דייגו

19 בנובמבר 2016

חניכת הארגון האידיאלי זכתה לשבחים כרגע עבור החלום האמריקאי בעיר שמייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד קרא לה בית.

אם תיסעו לאורך הכביש הראשי של חוף האוקיאנוס השקט דרומה לאורך קו החוף המתפתל של דרום קליפורניה לאורך רצועה של 112 קילומטרים של חופים חוליים המתחממים במזג האוויר המושלם ביותר – בכל מקום – תגיעו אל העיר סן דייגו. זה היה המיקום עבור אחר צהריים שטוף שמש של שבת בקו הרקיע של מרכז העיר סן דייגו – רקע מעורר השראה כדי לחגוג את פתיחת ארגון הסיינטולוגיה החדש בעיר.

מר דייוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, הנחה את טקס החניכה של הארגון האידיאלי בסן דייגו, בשבת, ה-19 בנובמבר.

"אם אי פעם היה יום שבו ׳קליפורניה החולמת׳ קיבלה משמעות חדשה לגמרי, זה עכשיו עם טקס החנוכה של ארגון אידיאלי של סיינטולוגיה״, אמר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת הסיינטולוגיה. "אם אי פעם היה מקום שנועד מראש לרגע הזה, אז זוהי סן דייגו. אז כשאנחנו חונכים את הארגון האידיאלי הזה, אנחנו עושים זאת בשם המייסד שלנו ולכבוד העיר הזאת שבה הוא חי בעבר. ולכן, אנחנו מתחייבים להשתמש בטכנולוגיה הזאת לחיים – באופן נרחב, בנדיבות וללא הבחנה עבור 'העיר היפה באמריקה!' "

אירוע הפתיחה בסן דייגו שם דגש על עידן דרמתי של התרחבות עבור סיינטולוגיה ומציין את הארגון האידיאלי ה-55 שפותח את הדלתות. ארגונים אידיאליים קיימיים עכשיו בערים בכל רחבי העולם – מלוס-אנג׳לס עד לונדון, ממלבורן עד מילאנו ומתל אביב עד טוקיו. "אידיאלי" הוא הסטנדרט שנקבע על-ידי מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד כדי שכל ארגון יוכל להיות ביטוי מושלם של עקרונות הדת ועיסוקיה המעשיים.

אם כן, בשבת, 19 בנובמבר, כ-3,500 סיינטולוגים ואורחיהם היו במקום לחזות באירוע הפתיחה ההיסטורי של ארגון סן דייגו. החל מהנעימות הראשונות של תזמורת המריאצ'י המעורבבות עם הצלילים המרוממים של 'נערי החוף' "Surfin' USA", ועד לנכבדים המייצגים את כל הקשת הפוליטית והחברתית של העיר והמחוז של סן דייגו – טקס החניכה גילם בצורה חיובית את התרבות העשירה של העיר.

הטקס גם חלק כבוד למקום היוצא דופן שיש לסן דייגו בחייו של ל. רון האברד (ל.ר.ה). כי זו עיר שבה הוא לא רק חי בנעוריו, אלא מאוחר יותר יצא בקריירה ספרותית אגדית שהתפרשה על יובל שנים ומיקמה אותו בין הסופרים הנצחיים והנקראים ביותר בכל הזמנים.

"אפילו אחרי 40 שנה ל.ר.ה ייזכר בחיבה ב-'ארץ לעולם-לא' הזאת, שבה הוא שזר את סיפוריו הראשונים למען הספרות הזולה, בקוטג' על הצוק", אמר דיוויד מיסקביג'. "זאת גם היתה הנקודה הראשונה שבה הוא יצא לאסיה – כשהוא עלה על ספינה של הצי עם חליפה שחוקה, מעיל דק ושתי פרוטות. בגלים הנשברים של ואיקיקי, הוא מספר על כך שהוא ייבא גלשן מהונולולו, וכך הפך לאדם הראשון שתפס גלים באֶנסיניטַס. אז, כן, זהו צומת הדרכים של ההיסטוריה שלכם עם ל.ר.ה – והעתיד שלכם עם המורשת שלו".

ארגון סן דייגו החדש עומד בפרוזדור של מרכז העיר בשדרה הרביעית, במרחק של כמה גושי בניינים מהעירייה. הבניין בן 4,550 המטרים הרבועים, הממוקם במרכז העירוני המשגשג, מקבל בברכה את כולם מסן דייגו ומעבר לה.

"ארגון אידיאלי מעצם טבעו הוא חלק מהקהילה שלו", המשיך מר מיסקביג'. "אז ארגון הסיינטולוגיה הזה מייצג ידיעת קרוא וכתוב בבתי-ספר, רחובות נקיים מפשע ומסמים, שגשוג במקום העבודה וזכויות אדם בכל מקום אחר שבו אנשים הולכים".

מי שנתן מושג על מה בדיוק כוללת מחויבות הומניטרית היו נכבדי סן דייגו שנכחו במקום וקידמו בברכה את הארגון: מר ג׳ון רדמן, דירקטור התוכנית לטיפול באיזורים של סחר מאסיבי בסמים (HIDTA); ד"ר ביאטריז וילאריל, יועצת חינוכית למחוז סן דייגו; גב' אסטלה דה לוס ריוס, חברה בוועדת ההיגוי הלאומית לסחר בבני אדם; והאלוף בדימוס בארט בילינגס, מהדירקטוריון הרפואי של המשמר הלאומי.

מר רדמן דיבר על משבר הסמים באיזור ואיך המוסד לעולם נקי מסמים בתמיכת סיינטולוגיה פועל כדי למנוע את זה: "רצועת הגבול הזאת היא אחד האיזורים עם הסחר המאסיבי ביותר בסמים במדינה ואחד מהמפחידים ביותר. אבל לתמונה נכנס ׳עולם נקי מסמים׳ והשותפות שנוצרה איתו. ביחד עם 'המוסד לעולם נקי מסמים' יצרנו שיתוף פעולה של מורים, פקידי ממשל לבריאות הציבור ואדמיניסטרטורים כדי להיפגש כאן באיזור הגבול שלנו. בעקבות המחויבות הזאת, ליותר מ-100,000 ילדים הוענקה ההזדמנות לחיות חיים נקיים מסמים".

קולונל בילינגס ציין ש-"כל יום 22 יוצאי צבא שמים קץ לחייהם. ורבות מאותן התאבדויות מחוברות ישירות לתרופות פסיכוטרופיות. אז אנחנו צריכים להרחיב את דריסת הרגל שכבר קיימת ברחבי העולם של ועדת האזרחים לזכויות האדם – גם כאן בבית וגם מחוץ למדינה. ככל שיהיו לנו יותר נקודות מגע שמגבירות את המודעות להתעללות הפסיכיאטרית, כך ישתפר מצב האוכלוסיות שלנו. עם הארגון האידיאלי הזה, אתם מקימים מאחז בסן דייגו. מאחז שיכול להביא ואכן יביא עזרה ותמיכה לחיילים שלנו. ועל כך, אני מצדיע לכם".

החשיבות של מעורבות הארגון בתחום זכויות האדם השתקפה בהערות של גב' דה לוס ריוס: "בעולם הזה, עם כל הכותרות של החדשות והתוהו ובוהו, אנחנו זקוקים לכל העזרה שנוכל לקבל. ואני מודה לכם על שמירת זכויות האדם בתודעתם ובנפשם של האנשים. כי רק אם נאהב זה את זה, נחבק בזה את זה ונחלוק כבוד זה לזה, לא רק לעצמנו אלא לכל המין האנושי, יוכלו להיות לנו זכויות אדם בכל מקום. בעיניי, הגיבורים האמיתיים הם אנשים כמוכם כאן היום – ארגון הסיינטולוגיה".

"אתם צריכים להבין, בלי החומרים שלכם להורים שלנו אין סיכוי", אמרה ד"ר וילאריל. בזכות הדרך אל האושר, אני הורה טוב יותר, מורה טובה יותר, מנהיגה קהילתית טובה יותר, והעבודה שלי קלה באותה מידה. פשוט אין לנו תוכניות מהסוג הזה. לאף אחד אין. אז כן, היום הוא יום עבור החלום האמריקאי. וכשהדלתות האלה פתוחות עכשיו, בואו נחגוג את האפשרות להגשים את החלום הזה עבור כל ילד בסן דייגו".


הארגון החדש בסן דייגו מספק למבקרים מבוא לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת על התוכניות ההומניטריות הרבות בתמיכת סיינטולוגיה. הן כוללות מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזים ללימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמייצגת היום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הארגון האידאלי של סן דייגו כולל גם קפלה שמשמשת להתכנסויות קהילתיות של סיינטולוגיה, כולל שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסים להענקת שם, וגם למגוון אירועים לכל הקהילה שפתוחים לבני כל הדתות. הבניין כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמוקדשת לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.


אירוע הפתיחה של ארגון סן דייגו מסכם שנה של התרחבות עבור סיינטולוגיה. אירועי פתיחה התקיימו לאחרונה בסידני, אוסטרליה; הארלם, ניו-יורק; בודפשט, הונגריה; אטלנטה, ג'ורג'יה; מילאנו, איטליה; טוקיו, יפן; בוגוטה, קולומביה; ו-באזל, שווייצריה. כמו כן, הקיץ סיינטולוגיה פתחה את Scientology Media Productions, סטודיו חדשני מבחינה טכנולוגית שמשתרע על שטח של 20 דונם בהוליווד, קליפורניה, שבו המסר של הדת יוכרז בשידורי טלוויזיה ורדיו, באינטרנט ובמדיה החברתית ובכל אפיק מדיה אחר.

ויש עוד בדרך, עם אירועי פתיחה של ארגונים אידיאליים ב-2017 שמתוכננים לערים גלובליות ולבירות תרבותיות בצפון אמריקה, דרום אמריקה, אירופה, אפריקה ואוסטרלאסיה.