לוס-אנג'לס, קליפורניה

ברוך הבא למרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה: המטה הראשי הענק של התקשורות של סיינטולוגיה פותח את שעריו לעולם

28 במאי 2016

אולפן הטלוויזיה והסרטים של סיינטולוגיה, שעבר שיפוץ ושחזור מלאים, מצויד בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומפיק את כל ערוצי המדיה האפשריים, נפתח ב-28 במאי בהוליווד עם המסר של עזרה – טהורה וללא תנאים – בכל מקום.

בגובה ארבעים וחמישה מטרים מעל שדרות סנסט, במרכז הוליווד, קליפורניה, ניצב מגדל תקשורות המעוטר בסמל: גלי שידור החובקים שני משולשים ואות "S" מעוצבת. הלוגו הגבוה שמציג את עצמו בגאווה לבירת הבידור והתקשורות של העולם אומר דבר אחד בלבד.

מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, קידם בברכה יותר מ-10,000 סיינטולוגים שהתכנסו יחדיו כדי לחגוג את הפתיחה של מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה – מרכז מדיה דיגיטלית חדש ומשוכלל ששולח מסר של עזרה, טהורה וללא תנאים, בכל מקום.

"זהו קו התקשורת שלנו למיליארדים, ללא שום עיוותים או סילופים", אמר דיוויד מיסקביג', המנהיג של הדת, בנאום ליותר מ-10,000 סיינטולוגים וחברים בפתיחה הרשמית של מרכז המדיה העולמי של הארגון. "כי כפי שהפתגם אומר, אם אתה לא כותב את הסיפור שלך, מישהו אחר יכתוב אותו. אז כן, אנחנו כעת הולכים לכתוב את הסיפור שלנו כמו שאף דת אחרת בהיסטוריה לא כתבה. וכל זה הולך לקרות ממש כאן במרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה".

מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה (SMP) מוכן לשדר חדשות חשובות, טובות וחיוניות לעולם. החדשות שמגיעות למסכי הטלוויזיה, עובדות ודעות שמגיעות לרדיו, מגזינים שמגיעים חמים היישר ממכונות הדפוס הדיגיטליות, מידע שמוקרן למחשבים, לטאבלטים ולטלפונים סלולאריים.

כן, סיינטולוגיה נמצאת בחדשות – זה בהחלט מוכיח שהדת היא מאוד מעניינת. אבל עכשיו מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה הוא המדיה.

ביום שבת, ה-28 במאי, נפתח SMP – קומפלקס מדיה היסטורי ועם זאת בעל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. זה מרכז משולב להפקת מדיה דיגיטלית לטלוויזיה, אינטרנט ומגזינים, ומטרתו לרתום את העוצמה של כל ערוצי המדיה האפשריים כדי להביא תשובות אמיתיות לעולם.

"אתם שואלים על מה מדובר ביום הזה", אמר מר מיסקביג'. "זאת היסטוריה של. רון האברד בעצמו תכנן עבור סיינטולוגיה – כדי לחלוק עם אחרים את החוכמה שיש ברשותנו, כדי לעזור לאחרים לעזור לעצמם. וההמשך הבלתי נמנע של זה: להתעלם מקריאות הבוז של אלו שטוענים שאי אפשר להבין את האדם, שאי אפשר לעזור לו. אבל אנחנו יודעים משהו אחר. אנחנו יודעים שאפשר לעזור לאדם. ואף יותר מזה, אנחנו יודעים איך לעשות את זה".

מר מיסקביג ציין שכדי להפיץ את הבשורה של סיינטולוגיה, חייבים ליצור את המדיה האישית שלה. "זאת היתה המטרה שלנו", הוא אמר. "וזאת הסיבה שהמרכז הזה מייצג את המרכיב האחרון במערכת משולבת שמטרתה להעביר את התקשורת העולמית של סיינטולוגיה".

מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה יהיה מרכז העצבים שיפיץ את המסר של הדת לעולם, ומקור המשאבים למספר הגדל בהתמדה של ארגוני סיינטולוגיה, מיזמים הומניטריים ותוכניות לשיפור חברתי ברחבי העולם.

בהתחשב בעובדה ש-"האדם הצעיר הממוצע מבלה 10 שעות ביום באינטרנט, מישהו מחפש את 'משמעות החיים' כל חמש שניות, ... או 'רוחניות' שש פעמים בשנייה. SMP ינצל את הכוח של כל הערוצים האפשריים של מדיה חברתית כדי לספק את התשובות האלה".

"ובגלל ש-95 אחוזים מאוכלוסיית העולם מקשיבים לרדיו בכל יום ובגלל שהצופה הממוצע מבלה 40 שעות כשהוא דבוק לטלוויזיה בכל שבוע, התשובה הברורה מאליה היא שתהיה לנו תחנת רדיו משלנו, ערוץ טלוויזיה משלנו ומתקני שידור משלנו".

מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה הוא קומפלקס בשטח של עשרים דונם ליד צומת השדרות סאנסט והוליווד. האולפן, שנבנה במקור ב-1912, כולל אולפני צילום, חדרים לצוותים היצירתיים, איזורים להפקה של אפקטים חזותיים, עריכת וידיאו, הנפשה, הקלטה ומיקסינג של אודיו, תרגומים ודיבוב לשפה זרה – כל ההיבטים הכלולים ביצירה של סרטים, שידורי רדיו או טלוויזיה ואינטרנט.

בנוסף, ב-SMP נמצאת גם המפקדה הראשית של המגזין Freedom, אשר מפרסם סיפורים בעלי השפעה חודרת בנושאים בעלי עניין ציבורי ועיתונות חוקרת. המגזין Freedom עצמו הורחב לגוף חדשות עולמי אשר כולל דפוס, טלוויזיה, רדיו ואינטרנט.

זהו מרכז מדיה דיגיטלית המודרני והמשוכלל ביותר מסוגו בעולם. הפעילויות של סיינטולוגיה ברחבי העולם, לרבות קמפיינים הומניטריים וקמפיינים לשיפור חברתי, כמו גם חדשות עדכניות מאירועי העולם, מוכנסים למרכז לקליטת המדיה, מרכז המידע הבינלאומי של האולפן, ונגישים בכל נקודות השידור, האודיו וההוצאה לאור של המרכז. בעזרת כבלים מסיבים אופטיים באורך של 45 קילומטרים, כל הדברים האלה מחוברים ללב המרכז שהוא קבוצה של מחשבי-על עם יכולת משולבת של 3.2 גיגבייטים של מידע בכל צורות המדיה האפשריות; משם הם מפוזרים למסדי נתונים של החומרים שלנו שמוגנים בזכויות יוצרים ומועברים לתרגום מיידי.

SMP הוא לא רק התקדמות רצינית עבור סיינטולוגיה – אלא גם מתנה ענקית לקהילה. "אנחנו גם פותחים את הדלתות שלנו בפני ארגונים הומניטריים, ארגוני צדקה ודתות מכל הפלגים הקיימים במחוז לוס-אנג'לס", אמר מר מיסקביג'. "המרכז שלנו יהיה פתוח עבור כל מיני אירועים קהילתיים, תוכניות טלוויזיה לגיוס תרומות, תוכניות דת עבור כל הדתות, ומה לא".

דברי השבח מפי מנהיגים קהילתיים מהוליווד ולוס-אנג'לס הדגישו את הנאמר לעיל. לרון גובלר, נשיא לשכת המסחר של הוליווד ציין: "למה שקורה כאן היום תהיה השפעה עצומה. אנשים מסתכלים על הוליווד ואנשים שמים לב למה שסיינטולוגיה עושה. ואתם לא רק מטילים כאן עוגן, אלא מספקים לסופרים, לבמאים ולכל אנשי המקצוע היצירתיים הזדמנויות יוצאות מן הכלל לשגשג בסביבה הייחודית הזאת. אז בואו נעבוד ביחד כדי לקדם את הוליווד לעבר פסגות גבוהות אף יותר".

נשיאת רשות השימור של לוס-אנג'לס, לינדה דישמן, אמרה שהיא "שמחה שאתם היורשים של האולפן ההיסטורי הזה. העובדה שהמקום הזה ימשיך להיות בשימוש עבור מדיה והפקות אור-קוליות ראויה במיוחד לציון. כי אני יודעת שהשקעתם רבות בשימור שלו. ואף יותר מזה, בגלל העובדה יוצאת הדופן שהמייסד שלכם החל את הקריירה שלו בכתיבת תסריטים בהוליווד מהמקום הזה ממש".

ארתורו סנדובל, קפטן משטרה בלוס-אנג'לס, הכיר בכך שסיינטולוגיה תמיד נמצאת שם כדי לעזור במאמצים נגד סמים ופשע. "מה שמדהים לגבי הארגון הזה והחברים בו הוא שאתם נותנים ולא מבקשים שום דבר בתמורה. עם הפתיחה החגיגית היום, כולנו מקבלים את היכולת להוציא מסרים חשובים שיש בהם אמת בעזרת כל אמצעי התקשורת השונים. ורק בדרך הזאת, אנחנו יכולים לעזור להבטיח שהילדים שלנו יצליחו".

הנואם האחרון היה קווין ג'יימס, מנהל המשרד הטלוויזיה והסרטים של לוס-אנג'לס. "מנקודת המבט של ביטחון העיר והציבור, אני מעריץ את המסירות שלכם לשותפות מדהימה בשטח. ואני גם מעריץ את המקצוענות ואת הנכונות שאיתן אתם מתייחסים למערכת היחסים איתנו, העיר לוס-אנג'לס. אתם מוכנים להיות שותף בעיר. וזה אומר הרבה! אבל עם האולפן החדש שאנחנו חוגגים היום, הייתי אומר שאנחנו לוקחים את השותפות שלנו לרמה חדשה לגמרי".

מר ג׳יימס גם הוסיף ואמר: "אני יודע שסיינטולוגיה היא לא קבוצה שעושה חצי עבודה. אבל, בתור חסיד סרטים מקצועי, שום דבר לא יכול היה להכין אותי לכל זה. ובתור שדרן ומנהל בכיר בתעשיית הסרטים בבירת הבידור של העולם, זה משמעותי כאשר מישהו בא ומעלה את הרף. ואני חייב לומר לכם, לא היינו מופתעים שעשיתם את זה. אבל אף על פי כן, אני בהחלט אמרתי לחבר'ה מבניין העירייה, 'אתם חייבים לבוא ולראות את זה'. כי סיינטולוגיה עשתה את זה שוב".

כאשר הארגון רכש את האולפן מתחנת השידור הציבורית KCET, הוא התחייב לשחזר את המתקן במלואו, כיאה לפיסה חשובה מההיסטוריה של הוליווד. החל מגג הרעפים, דרך הלבנים הייחודיות, ועד לעמודי התיאטרון בסגנון הבנייה של 'סדר קלאסי' מרומי, חדרי ההלבשה ועוד – הכול שופץ באופן יוצא מן הכלל. חלקים רבים מההיסטוריה של האולפן מוצגים, ומעלים זיכרונות על סרטים שצולמו או הופקו שם, לרבות 'חטוף', '55 ימים בפקין', 'אל סיד', 'אהבה אחרי הצהריים' ו-'פלישת חוטפי הגופות'.

ההזמנה שנשלחה ב-1937 לל. רון האברד לכתוב תסריטים, נשלחה מהמקום הזה. ל.ר.ה עבד על סרטים, כולל הסדרה המאוד מצליחה בת 15 הפרקים, 'סודו של אי המטמון'. משרד ב-SMP, שכולל את המפתן הראשון של.ר.ה חצה כדי להתחיל את העבודה שלו בתחום הקולנוע, מכיל תערוכה של התפוקה המופלאה שלו במהלך עידן הזהב של הסיפורת הפופולארית וסרטי הקולנוע.


הפתיחה החגיגית של מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה מגיעה כחלק מהגל הגדול ביותר של התרחבות בהיסטוריה של הדת עם גזירות סרטים על ארגונים אידיאליים ברחבי העולם. הארגונים האלה לא רק מספקים לסיינטולוגים את היכולת להתקדם לאורך הנתיב הרוחני שלהם, אלא הם גם משמשים בתור מטות קהילתיים שמשיקים תוכניות חינוכיות כדי להעלות את המודעות לסמים, להפרות של זכויות האדם, לפרקטיקות מזיקות בתחום בריאות הנפש ולפשע. הם גם הבסיסים שמהם היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה נפרשים לכל עבר כדי לרומם איזורים שלמים עם הטכנולוגיה של סיינטולוגיה, ולהביא עזרה לאלו שמתמודדים עם אסונות טבע. חמישים ארגונים אידיאליים כבר הושלמו, תריסר נוספים מתוכננים להיפתח השנה וחמישים נוספים נמצאים על מסלול ההמראה.

בעשור האחרון גם ראינו את סיינטולוגיה מתחילה פרוייקטים גדולים כדי להפיץ את המסר שלה של עזרה ותקווה. 

זה החל עם ההקמה של Bridge Publications, מרכז הדפוס הדיגיטלי הגדול בעולם, שמסוגל להדפיס על-פי דרישה, כדי להפוך את החומרים של ל.ר.ה לזמינים בכל מקום, ובכל שפה.

לאחר מכן הגיעה ההקמה של מרכז ההפצה והתפוצה הבינלאומי של סיינטולוגיה בלוס-אנג'לס, מרכז ההדפסה וההפצה החדשני בשטח של 18,000 מ"ר.

וזה בנוסף לאולפן צילום סרטים מהשורה הראשונה Golden Era Productions, שבו מפיקים את כל סרטי ההכשרה של סיינטולוגיה.

ולבסוף, הגיע מרכז הפקות המדיה של סיינטולוגיה.

"תחשבו על כל מה שיש לנו להציע מהבחינה של תשובות אמיתיות, אמת אמיתית ועזרה ללא תנאי. ובשלב הזה השאלה הופכת להיות: איך נביא את התשובות האלה לכולם, בכל שפה של כדור הארץ?" אמר מר מיסקביג׳. "התשובה כמובן טמונה במה של.ר.ה התייחס אליו כצורך החיוני בחשיבה בסדרי הגודל הנכונים".

"כדי לפחות להתחיל להעלות על הדעת את סדרי הגודל שמדובר בהם, כלומר, שבעה מיליארד בני אדם. ובכן, לאור מה שראיתם עד כה, ומה שאתם עומדים לראות, אני לא חושב שהשאלה הבאה היא לא הגיונית: האם עכשיו אתם יכולים להעלות את זה על הדעת?"

בנקודה הזאת מר מיסקביג' גזר את הסרט הענק ופתח את מרכז הפקות מדיה של סיינטולוגיה לעולם.