לוס-אנג'לס, קליפורניה

דיוויד מיסקביג' פותח עידן חדש של שידורים דתיים עם ההשקה של ערוץ הטלוויזיה של סיינטולוגיה

12 במרץ 2018

המנהיג הרוחני חושף ערוץ חדש שיראה את דת ה-Scientology לעולם ויענה על השאלות של הסקרנים.

בשעה 8 בערב (שעון ארה"ב) ב-12 במרץ 2018, ערוץ הסיינטולוגיה עלה בשידור חי ומיד הפך לזמין לעשרות מיליוני בתי אב ברחבי ארצות-הברית ומאות מיליונים נוספים ברחבי העולם דרך האינטרנט. מהאטריום בן שלוש הקומות של בניין פלאג ההיסטורי של סיינטולוגיה בביתה הרוחני בקלירווטר, פלורידה, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, הזמין את העולם לערוץ שמסביר את השליחות של סיינטולוגיה.

"קרוב לוודאי שמעתם על סיינטולוגיה", אמר מר מיסקביג'. "למעשה, כל שש שניות, מישהו מחפש את השאלה 'מהי סיינטולוגיה?' יש הרבה דיבורים עלינו, ואנחנו מבינים את זה. אנשים סקרנים. ובכן, אנחנו רוצים לענות על שאלותיכם, כי למען האמת, בלי קשר למה ששמעתם, אם לא שמעתם את זה מאיתנו, אני יכול להבטיח לכם, אנחנו לא מה שאתם מצפים".

מר מיסקביג' תיאר לקהל שצפה במסכי טלוויזיה, מחשבים ומכשירים ניידים ברחבי העולם את המטרה של ערוץ הטלוויזיה החדש של סיינטולוגיה: לתת לצופים לראות ולחוות את דת עבור עצמם – מיהם הסיינטולוגים, מהי סיינטולוגיה ומה סיינטולוגיה יכולה לעשות – כפי שמסופר על-ידי הסיינטולוגים עצמם ברחבי העולם. "סיינטולוגיה היא דת דינאמית ומתרחבת, ואנחנו הולכים להראות לכם את כולה".

מר מיסקביג' המשיך: "בואו נהיה ברורים, אנחנו לא נמצאים כאן כדי להטיף לכם, לשכנע אתכם או להמיר את דתכם. לא, אנחנו פשוט רוצים להראות לכם. כי, אחרי הכול, העיקרון הראשון של סיינטולוגיה הוא ש-'זה נכון רק אם זה נכון עבורך'."

כשהוא משדר 24/7 בכל הפלטפורמות האפשריות, ערוץ הסיינטולוגיה מייצג ז'אנר חדש של שידורים דתיים שכולל תוכניות מקוריות שלוקחות את הצופים לתוך חיי היומיום של סיינטולוגים, ארגון הסיינטולוגיה כמוסד ולארגונים ההומניטריים והארגונים לשיפור חברתי של הדת. התוכניות הללו מראות את סיינטולוגיה בפעולה, ומספקות לא רק הצצות אל הדת העצמאית היחידה שהופיעה במאה השנים האחרונות, אלא גם מציעות זווית חדשה לבידור טלוויזיוני מרתק שנדרש על-ידי העולם הדיגיטלי של היום.

ערוץ הסיינטולוגיה זמין מיד בכל מקום ובכל זמן. הוא מגיע בטלוויזיה בלווין בארצות-הברית, כמו גם בצפייה ישירה באינטרנט בכל מקום ב-Scientology.tv. הוא זמין גם בשירותי צפייה ישירה כמו Apple TV,‏ Fire TV,‏ Roku ובאפליקציות למכשירים ניידים שניתן להוריד עבור סמארטפונים וטאבלטים. והוא ימשיך להתרחב לפלטפורמות נוספות בעתיד.

הערוץ עולה לאוויר עם שש סדרות מקוריות

ערוץ הסיינטולוגיה עולה לאוויר לראשונה עם שש סדרות מקוריות:

  • הסדרה בתוך סיינטולוגיה, לוקחת את הצופים אל מאחורי הקלעים של דת הסיינטולוגיה – מהמטה הרוחני הבינלאומי שלה ובתי הוצאה לאור שהם בקדמת הטכנולוגיה, למה שקורה ביום טיפוסי בארגון סיינטולוגיה והמאמצים הדקדקניים והקפדניים לשמר 75 מיליון מילים של הקלטות וכתבים דתיים של ל. רון האברד למען הדורות הבאים.
  • פגוש סיינטולוג – מבט מעמיק אל תוך חייהם של סיינטולוגים יחידים בחזית האומנויות, המדע, הספורט, הבידור ועוד.
  • אני סיינטולוג – מציגה עשרות חברים מכל קצות העולם ומכל מקצוע שניתן להעלות על הדעת, המספרים את הסיפורים האישיים שלהם על איך חייהם השתפרו באמצעות סיינטולוגיה.
  • קולות למען האנושות – סרטים תיעודיים קצרים שמציגים אנשים שעושים שינוי מכל הדתות, התרבויות והאומות כשהם מעניקים עזרה לקהילות שלהם באמצעות התוכניות ההומניטריות בחסות סיינטולוגיה.
  • היעד: סיינטולוגיה – כל פרק מביא את הצופה אל תוך ארגון סיינטולוגיה חדש, מציג את מגוון הארגונים שלנו ואת שיתוף הפעולה שמשלב כל ארגון סיינטולוגיה אל תוך מארג הקהילה המקומית.
  • ל. רון האברד: בקולו שלו – מציגה את מייסד הדת לעולם. סיינטולוגיה ממשיכה להיות הדת העצמאית היחידה שקולו של מייסדה נשאר ללא שינוי, והיא מתועדות בהרצאות לציבור שהועברו במהלך רבע מאה. הסדרה הזאת מתעדת את חייו של ל. רון האברד דרך קטעים אוטוביוגרפיים במילים שלו ובקולו שלו.

בנוסף, ערוץ הסיינטולוגיה יציג גם סרטים על האמונות והעיסוקים המעשיים של הדת, וישדר תוכן שיענה על שאלות בנוגע לאמונה, לפילוסופיה ולטכנולוגיה של הדת. הם כוללים תוכן שנע בין עיקרי האמונה הבסיסיים של סיינטולוגיה ואיך ליישם את סיינטולוגיה בעולם העבודה היומיומי ועד לכלים מעשיים לחיים שהדת מספקת.

הכתבים פורצי הדרך של המייסד ל. רון האברד יוצגו גם כן, וישפכו אור על הפילוסופיה שלו, ההיסטוריה של הדת והתקנון המוסרי והמדריך ההגיוני שלו שמהווה ציון דרך, הדרך אל האושר, שכל אדם ברחבי העולם יכול להשתמש בו בלי קשר לדת או לרקע תרבותי. התנועה ההומניטרית של הארגון גם תתפוס מקום מרכזי בערוץ הסיינטולוגיה, וניתן יהיה לראות את ההצלחה העולמית של סיינטולוגיה בחינוך לגבי סמים דרך 'האמת על סמים', הקמפיינים של זכויות האדם העולמיים שלה וההצלחות בחשיפת התעללויות בתחום בריאות הנפש באמצעות ועדת האזרחים לזכויות האדם, קבוצה עולמית אשר מבקשת צדק למען הקורבנות של התעללות הפסיכיאטריה.

תוכניות חדשות יכללו גם תוכניות בידור ואירוח, כמו גם סדרת תחקירים, Freedom TV. בנוסף, ערוץ הסיינטולוגיה יספק פלטפורמה לסרטי תעודה של יוצרי סרטים עצמאיים שמקדמים שיפור חברתי וזכויות אדם כדי לתת קול לאנשים שאחרת אולי לא היו מקבלים הזדמנות להשמיע את קולם על גלי האתר.

SCIENTOLOGY MEDIA PRODUCTIONS: אולפן משוכלל של המאה ה-21 במרכז הוליווד

ערוץ הסיינטולוגיה מייצר את כל התוכן הטלוויזיוני שלו במקום. תוכניות מקוריות משודרות ללא שום פרסומות בתשלום. מכתיבת תסריט ועד לצילום, מעריכה ויצירת פסקולים ועד למיקסינג, התוכניות המקוריות האלה נוצרות על-ידי הצוות וחברי הקהילה של סיינטולוגיה במתחם הפקת מולטימדיה דיגיטלי של ארגון הסיינטולוגיה ב-Scientology Media Productions. בנוסף, Scientology Media Productions מקבל ומשדר סרטים באורך מלא שמיוצרים על-ידי Golden Era Productions, שמייצר סרטים של סיינטולוגיה כבר יותר מ-40 שנה. בסך הכול, הערוץ מקבל תוכן עדכני, 24/7, משש יבשות מ-20 צוותים של כתבי שטח שיושבים ברחבי בריטניה, אירופה, אפריקה, אמריקה הלטינית, אוסטרליה, רוסיה, אסיה וגם ארצות-הברית וקנדה.

Scientology Media Productions יושב במתחם בשטח 4 דונם על שדרת סאנסט המפורסמת בהוליווד שנבנה ב-1921, מה שהופך אותו לאולפן הסרטים הוותיק ביותר בהוליווד שפועל באופן רציף. הוא נרכש מתחנת טלוויזיה ציבורית KCET ב-2011, ובמקור צולמו בו סרטים אילמים לפני שהוא התקדם ליצירת סרטים והפקות טלוויזיה. בנוסף, במקום הזה היה למר האברד משרד שבו הוא כתב תסריטים להוליווד, לפני ההתחלה של דיאנטיקה וסיינטולוגיה.

באולפן ישנם צוותי הפקות רבים שפועלים בשלוש במות קול, 12,600 מטרים רבועים של מרחב הפקות, 16 מצלמות שידור באיכות HD עם שלושה חדרים לבקרת השידור, 20 חדרים לעריכת וידיאו, שישה אולפנים להקלטות קול, ארבעה חדרים להלחנת מוסיקה, שני אולפנים להקלטות חיות של מוסיקה, שבעה חדרי מיקסינג עם יכולות סראונד סאונד 5.1, והכול מחווט באמצעות 43 ק״מ של כבלים עם סיבים אופטיים.

עם ההקמה של Scientology Media Productions, סיינטולוגיה נכנסה לעידן חדש של ייצור מולטימדיה על-ידי הקמת ערוץ טלוויזיה חדש שמגשים את חלומו של המייסד להפוך את הדת לזמינה במלואה ברחבי הפלנטה.