פרת', אוסטרליה המערבית

"עיר האורות״ של אוסטרליה מקבלת בברכה את הארגון החדש ביותר של SCIENTOLOGY

5 במאי 2018

פרת' היא אולי מרוחקת, אבל גישתה ההחלטית של העיר עם אווירת יזמות ונכונות לעמוד באתגרים מהווה התאמה מושלמת לדת החדשה המדהימה ביותר שגדלה במהירות הרבה ביותר.

קח את העיר הגדולה המרוחקת ביותר בעולם, שנמצאת בין שני אוקיאנוסים ומדבריות ריקים ברובם; הוסף גל אחרי גל של חלוצים נועזים ואמיצים מאנגליה, סקוטלנד, איטליה, סין, וייטנאם, יוון ועשרות מדינות אתניות אחרות; ערבב את כל זה עם אווירת הגאנג-הו והגישה ההחלטית של נכונות לעמוד באתגרים של אוסטרליה; הוסף לכך גדודים של מחפשי זהב וכורי יהלומים; שיר כמה תווים מהשיר 'וולסינג מתילדה', הוסף קנגורו או שניים, וקיבלת את הרקע לארגון ה-Scientology החדש ביותר בעולם: פרת', עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באוסטרליה המערבית.

האור החדש ב-"עיר האורות" הזו נמצא במרחק גוש בניינים אחד מהכביש המהיר המזרחי, חמש-עשרה דקות בלבד ממרכז העיר פרת' וליד נהר סוואן (נהר הברבורים) המפורסם שבו שוכנות הציפורים השחורות האצילות שעל שמן נקרא הנהר. כאן מעל 1,000 סיינטולוגים ואורחיהם – שכמה מהם נסעו אלפי קילומטרים כדי להגיע לפרת' – התאספו ביום ראשון, ה-5 במאי 2018 כדי לחגוג את הפתיחה החגיגית של ארגון Scientology חדש.

מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, מנחה את החגיגה הגדולה של ארגון ה-Scientology החדש ביותר בעיר הגדולה המרוחקת ביותר בעולם.

מר דיוויד מיסקביג', מנהיג דת ה-Scientology, נסע 14,500 ק״מ כדי להגיע לפרת׳. הוא סיפר לאורחים בפתיחה החגיגית שבקרוב הוא יחצה 32,000 קילומטרים נוספים כדי לגזור עוד סרט. אבל באשר לפרת', מר מיסקביג' הכריז: ״זה ה-עכשיו שציפיתם לו".

כאשר מר מיסקביג' הנחה את טקס החניכה, הוא דיבר על העתיד החדש של Scientology במערב אוסטרליה. "ועכשיו, אנחנו יוצאים מ-'זמן החלום' כדי להגשים את החלום האחרון לפי שהסרט נופל ... כלומר, זה הזמן להביא את עזרתנו בלב שלם וללא אפליה. כי רק כך, ארגון ה-Scientology החדש גם משרת את פרת' וגם הופך לפרת'."

מר מיסקביג' הנהיג תקופה של צמיחה חסרת תקדים עם הפתיחה של 65 ארגונים חדשים בשנים האחרונות.פרת' הוא מספר 66. הארגונים האלה קובעים סטנדרט שהוגדר על-ידי מר האברד ובוצע על-ידי מר מיסקביג', שרואה כל ארגון כביטוי מושלם של העקרונות והעיסוקים של הדת, כולל התוכניות הרבות של הגעה לקהילה ועזרה הומניטרית.

פרת', בפינה הדרום-מערבית של אוסטרליה, מבודדת וקשה להגיע אליה – הטיסה לשם מבאלי היא מהירה יותר מאשר מסידני. העיר האוסטרלית הקרובה ביותר לפרת' היא אדלייד, במרחק של יותר מ-2,000 קילומטרים על החוף הדרומי של היבשת.

הבידוד של פרת' הפך אותה לעיר מעוררת יראת כבוד שבה המוטו הוא "Floreat", מילה בלטינית שפירושה "פרח" או "שגשג". העובדה הזאת לא נעלמה מעיניהם של סיינטולוגים. אחרי הכול, אחת העצות המפורסמות ביותר של מר האברד היתה שכולם צריכים "לפרוח ולשגשג".

באווירה זו הפתיחה החגיגית של הארגון החלה עם ההמנון הלאומי המסורתי של אוסטרליה, "Advance Australia Fair" (צעדי קדימה אוסטרליה הנאה), ואחריו ביצוע נמרץ של שיר הניצחון המקומי, שביטא את רוח היוזמה הנחושה של הסיינטולוגים בפרת'.

בעוד שהאוכלוסייה בפרת' משגשגת, כמו בכל עיר הסמים, הפשע והקשיים החברתיים האחרים מהווים פקטור תמידי. ארגון ה-Scientology של פרת' – שנוסד לפני יותר מ-60 שנה – היה בקו החזית של קמפיינים לשיפור חברתי וקמפיינים הומניטריים.

סיינטולוגים חילקו עשרות אלפי עותקים של חוברות האמת על סמים בחסות הדת. ועדת האזרחים לזכויות האדם, גם היא בחסות הדת, ניהלה קמפיין מצליח בשנים האחרונות כדי לעצור עיסוקים פסיכיאטריים ברבריים, כולל העיקור של אנשים שנחשבו ל-"חולי נפש".

תוכניות אחרות בחסות הדת – הדרך אל האושר, מדריך הגיוני לחיים טובים יותר; ומאוחדים למען זכויות האדם, שמעודד את הזכויות האלה עבור כל בני האדם – גם הן פעילות ביותר בפרת' ובאוסטרליה המערבית.

כל הפעילויות האלה משקפות את עבודתם הקשה והנלהבת של הסיינטולוגים כדי לעזור לבנות עיר נפלאה ותרבות מצוינת בפרת'. ותושבי העיר הבחינו בכך.

הדוברים והנכבדים, שכולם מצטיינים בתחומם, ייצגו את קהילות פרת' בתחום האזרחי, התרבותי, החינוכי, העסקי ובתחום אכיפת החוק. הדוברים כללו את מר סטיב הנסן, חבר במועצת העסקים של אוסטרליה המערבית (BCA); ד"ר ברנרד דוהרטי, פרופסור לתנועות דתיות חדשות, הפקולטה לתיאולוגיה באוניברסיטת צ'ארלס סטרט; ד"ר ג'איה קרישנן, רופאה וחברה בהתאחדות האוסטרלית לרפואה טבעית ומר פול שיל, המייסד של שותפות ארגוני צדקה, Medal Missionaries Community.

בעיר שבה הצלחה והישגים הם שם דבר, מר הנסן דיבר על הצלחתו בהרחבת החברה שלו מחמישה ל-42 מקומות – והכול בזכות הטכנולוגיה האדמיניסטרטיבית של ל. רון האברד. "אם מישהו ישאל 'לשם מה להשתמש בטכנולוגיית האדמין?' אני אומר לו: 'כי היא נותנת לך את התשובות הנכונות'. הנקודה היא שהטכנולוגיה עובדת 110% מהזמן. אני מאמין שהיא יכולה להועיל לכל עסק, לכל אחד, בכל מקום. אני חושב שההזדמנות עבור הארגון הזה היא פנטסטית ויש לי מזל גדול להיות בין אנשים מדהימים ובעלי הכשרה טובה. כאן כל אזרח יכול לגלות את כל מה שהוא צריך כדי לתכנן ולהגשים את חלומותיו האישיים. וזה אומר השפעה עצומה ברחבי אוסטרליה המערבית".

ד"ר דוהרטי ציין את העבודה החלוצית של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' בחסות Scientology במאבקה נגד התעללות פסיכיאטרית. "ממש כאן באוסטרליה המערבית היו בעיות חמורות", אמר הפרופסור. "החמורה ביותר ביניהן היא שילדים מקומיים מקבלים תרופות במרשם נגד רצונם, ואפילו גרוע מכך, מאוימים ב-ECT (טיפול בנזעי חשמל) אפילו בגיל 11. זה לא סתם פשע, זה חסר מצפון ולא הוגן מבחינה מוסרית". אבל ד"ר דוהרטי דיבר גם על הפתרונות בחסות הדת כדי להילחם בפשע הזה: "התחלתם קמפיין מידע שמבוסס על עובדות, ונפגשתם עם חברי הפרלמנט של אוסטרליה כדי לחשוף את האמת המזעזעת. ובסופו של דבר, הבאתם לאיסור על שימוש בנזעי חשמל על קטינים, וכך הגנתם על האזרחים הפגיעים ביותר!"

ד"ר קרישנן דיברה על איך Scientology מדגישה את האלמנט הרוחני של אנשים, משהו שחסר במדע הרפואי המודרני. "אני מאמינה ש-Scientology היא הפתרון שייתן למין האנושי את התשובות שיעזרו להם לטפל טוב יותר בחיים ולשפר את עצמם", אמרה ד"ר קרישנן. "ראיתי את המסירות שלכם, את הלהט שלכם לרומם אחרים ואת הערכים שלכם כדי להגן על כל אזרח בפרת'. אני מרגישה כבוד גדול ותקווה רבה לדעת שיש ארגון שאני יכולה לשלוח אליו אנשים בידיעה שהם יהפכו לאנשים טובים יותר בעזרת התשובות שהם חיפשו", הדגישה ד"ר קרישנן. "ולכן, עם הטקס המרשים הזה, בואו נעיר את רוח האדם וניצור שינוי גדול עבור פרת' וכל אוסטרליה המערבית!"

מר שיל, מה-Medal Missionaries Community, דיבר על הצורך בעבודת צדקה אפילו בעיר משגשגת כמו פרת'. הארגון שלו עובד בשיתוף עם ארגון ה-Scientology במציאת פתרונות לאלו שלכודים בסמים, באלכוהוליזם ובעוני. "מיד זיהיתי את היכולת העצומה של הארגון לתת בחזרה", ציין מר שיל. "לא משנה מה הבעיה: סמים, זכויות האדם, מוסריות – אתם תוקפים את זה בלהט שאין כדוגמתו. עבדתי עם קבוצות הומניטריות מנולרבור ועד קימברלי ודארווין ומעולם לא ראיתי שום דבר כמו הקמפיינים שלכם ... זאת עזרה בעין רבתי", הוא אמר. "כן, זה ארגון ה-Scientology – ארגון הומניטרי במלוא מובן המילה!"


את פני כל המגיעים לארגון ה-Scientology החדש של פרת' מקדמת החזית המרשימה שלו. כאשר חברי הקהילה נכנסים למרחב הפתוח, ניצבת מולם הקבלה עם מראות של מרכז המידע לציבור. המרחב פתוח עם תקרות גבוהות ותאורה בסגנון תעשייתי. קווים נקיים והדגשי מתכת מושחרת עם עץ כפרי גס נותנים תחושה תעשייתית מודרנית בכל רחבי המקום.

המבקרים מקבלים מבוא ל-Dianetics ול-Scientology, שמתחיל במרכז המידע לציבור. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד, ל. רון האברד.

מרכז המידע מפרט גם את המיזמים ההומניטריים הרבים ש-Scientology תומכת בהם. הם כוללים קמפיין חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכניות מרחיקות לכת של חינוך נגד סמים, מניעת השימוש בהם וגמילה; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; וסגל היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפך לכוח הסיוע וההצלה העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הקפלה של פרת' היא מרחב מרשים בגובה שתי קומות עם תאורה שקועה מסביב לקיר המקיף אותה, שיוצרת אשליה של תקרה מרחפת מעל. היא משמשת להתכנסויות קהילתיות של Scientology שכוללות שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם, כמו גם שפע של אירועים לכל הקהילה כגון נשפים, סמינרים וסדנאות, שפתוחים לבני כל הדתות.

הקפיטריה מציעה מקום מפגש למשתתפים באירועים, כמו גם לחברי הקהילה בהפסקות בין שירותי ה-Scientology שלהם.

הארגון החדש מאפשר את העברת כל שירותי המבוא. הם כוללים סמינרים של Dianetics ו-Scientology בשעות אחר הצהריים, בערבים ובסופי השבוע, שמקנים סקירה על עקרונות בסיסיים ויישומם בחיים, כמו גם קשת של 'קורסי Scientology לשיפור החיים' כדי לעזור לשפר כל היבט בחייו של אדם.

הארגון גם כולל עשרות חדרים מצוידים במיוחד שמספקים את הסביבה האידיאלית עבור אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology. חדרי קורסים רבים מוקדשים גם להכשרה של אודיטורים (יועצים רוחניים), עבור סיינטולוגים שלומדים את טכנולוגיית האודיטינג, כדי לעזור לאחרים להשיג חופש רוחני.


הפתיחה של ארגון ה-Scientology החדש של פרת' מגיעה במהלך תקופה של התרחבות עצומה עבור הדת עם יותר מ-65 ארגוני Scientology חדשים מלוס-אנג'לס עד טמפה, מלונדון עד מילאנו, מתל אביב עד טוקיו ומקאושיונג ועד בוגוטה.

בשנה האחרונה, פתיחות של ארגונים אידיאליים חדשים של Scientology התקיימו בסן פרננדו ואלי, קליפורניה; מיאמי, פלורידה; קופנהגן, דנמרק; דבלין, אירלנד; ברמינגהם, אנגליה; אמסטרדם, הולנד; יוהנסבורג צפון, דרום-אפריקה; סולט לייק סיטי, יוטה ועמק הסיליקון, קליפורניה.

פתיחות נוספות של ארגונים מתוכננות ב-2018 בערים ברחבי אירופה, אמריקה הלטינית, צפון אמריקה ואפריקה.