סידני, אוסטרליה

ארגון אידאלי חדש בליבה של עיר הנמל של אוסטרליה

ה-3 במאי 2014

בערב השלישי במאי, יותר מ-2,500 סיינטולוגים מכל רחבי אוסטרליה מילאו את רחוב קסלריי בטקס חנוכת הארגון האידאלי החדש של ארגון הסיינטולוגיה בעיר הנמל.

לכבוד האירוע ההיסטורי, המנהיג של דת הסיינטולוגיה, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, מר דיויד מיסקביג', נסע לסידני כדי להנחות את טקס ההקדשה.

"יש סימן חדש בשמי הלילה הדרומיים והוא מצביע על משהו שמעולם לא נראה קודם לכן - הארגון האידאלי של סידני שלכם. העובדה שהוא נפתח בעקבות מה שהוא עולם חדש לגמרי של סיינטולוגיה נותן לו אפילו משמעות נוספת. משום שעם כל העזרה שנתתם עד כה למיליונים, יש לכם עכשיו את האמצעים - בעידן הזהב הזה שלנו - לרומם את העיר הזאת ואת האומה הזאת עם החופש ללא גבול של סיינטולוגיה." – מר דיוויד מיסקביג' יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center

ביתו של הארגון, אתר מורשת שנבנה במקור ב-1908, משקיף אל הייד פארק וניצב בין מספר מבנים שהם ציוני דרך יקרי ערך ביותר של העיר - כולל ההיכל העירוני, בניין המלכה ויקטוריה ומגדל סידני. הארגון שיקם לפרטי פרטים את המאפיינים ההיסטוריים של המבנה, שהבולטים ביניהם הם עמודי הלבנים וחזית חלונות הזכוכית עם מסגרת הברונזה שמייחדים את המראה של רחוב קסלריי.

הארגון השלים בנוסף שידרוג של כל המבנה למאה ה-21, עם שתי קומות שלמות נוספות. כארגון אידאלי, המבנה יכול להכיל את הקהילה שלו שגדלה בהתמדה ולשרת כנקודה מרכזית לכל האמונות והתרבויות ברחבי ניו סאוט ווילס.

בפנייתו הטקסית אל יותר מ-2,500 הסיינטולוגים הנוכחים, אמר מר דיויד מיסקביג': "יש סימן חדש בשמי הלילה הדרומיים והוא מצביע על משהו שמעולם לא נראה קודם לכן - הארגון האידאלי של סידני שלכם. העובדה שהוא נפתח בעקבות מה שהוא עולם חדש לגמרי של סיינטולוגיה נותן לו אפילו משמעות נוספת. משום שעם כל העזרה שנתתם עד כה למיליונים, יש לכם עכשיו את האמצעים - בעידן הזהב הזה שלנו - לרומם את העיר הזאת ואת האומה הזאת עם החופש ללא גבול של סיינטולוגיה."

נכבדים לאומיים ומדיניים שקידמו בברכה את הארגון החדש כללו את חברת הפרלמנט הלאומי, כבוד ג'ולי אוונס, נשיא המועצה האוסטרלית למען זכויות אדם בחינוך ומקבל מדליית המסדר האוסטרלי, דוקטור סב אוזדובסקי, מנהלת תוכניות בשירות התמיכה בעבריינים צעירים, גב' קליסי בסה, וזקן האבוריג'ינז של אנשי דונגהטי, מר ביל אלן.

בברכת השלום שלה, אמרה כבוד ג'ולי אוונס: "יש לנו אוסטרליה שהיא עשירה באמונות ותרבויות שונות. ואתם חלק חדש בולט בנוף המאה ה-21 שלנו. ובאמת, לראות את הבית החדש שלכם זוהר ונוצץ במרכז העיר הזו, זה בהחלט מתאים לאוסטרליה העכשווית שלנו."

נשיא המועצה האוסטרלית למען זכויות אדם בחינוך, דוקטור סב אוזדובסקי, העריך את עבודתם של סיינטולוגים אוסטרליים בתחום זכויות האדם: "זכויות אדם דורשות עירנות מתמדת כדי לשמור עליהן והבנה של הדבר עליו אתה שומר. עליך להבין משהו לפני שאתה יכול לעשות אותו ורק אז אנחנו יכולים להפוך את זכויות האדם לממשיות עבור אנשים. זו הסיבה לכך שהקדשתם את עצמכם לתחום הזה במשך 60 השנים האחרונות. אז טוב שזהו המרכז הנפלא עבור עבודתכם ההומניטארית החיונית בכל רחבי אוסטרליה."

מנהלת התוכניות בשירות התמיכה בעבריינים צעירים, גב' קליסי בסה, הודתה לכל הנוכחים עבור המעורבות החברתית שלהם: "בשנות העבודה שלנו יחד, היינו שותפים לאירועים, קבוצות ממוקדות, פורומים, פגישות, הכשרה ופעילויות קבוצתיות שמתפרסות על פני כל התוכניות החברתיות שלכם. חייהם של אלה שאנחנו מגיעים אליהם משתנים בצורה דרמתית. למעשה, הסיפורים שלהם שונים האחד מהשני אבל הנושא הוא משותף. הם מודים על כך שדרכינו הצטלבו כשהם נזקקו לעזרה - ושחיים נוספים ניצלו."

זקן האבוריג'ינז של אנשי דונגהטי, מר ביל אלן דיבר על חוויותיו בעבודה עם הארגון: "היכרנו אחד את השני ב-2008. נדהמתי מהגישה החברית בה נתקלתי ומכך שאנשים עבדו כל כך טוב ביחד. נכחתי בוועידת פסגה איתכם והיו שם: מאורים, אבאוריג'ינים וסיינטולוגים. היינו מאוחדים, ואתם הייתם אלה שיצרו את החיבור והמחישו את ההערכה האוניברסלית לשתי התרבויות המסורתיות שלנו. ובעבור זה זכיתם בכבוד הרב ביותר מבחינתי."

_________________

הארגון האידאלי החדש בעיר הנמל מספק לכל המבקרים מבוא לדיאנטיקה וסיינטולוגיה, שמתחיל עם מרכז המידע לציבור. המצגות שלו מכילות יותר מ-500 סרטים, שמציגים את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. מרכז המידע מספק גם מבט מקיף על התכניות ההומניטריות הרבות בחסות הארגון – לרבות המיזם החינוכי הכלל עולמי של זכויות האדם; תוכנית בהיקף דומה לחינוך נגד סמים, מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי לימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה כיום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם. המרכז פתוח מבוקר עד ערב למבקרים לסייר בו בנחת ולחזור ולבקר בו שוב ושוב כרצונם.

הקפלה של הארגון משמשת להתאספויות קהילתיות של סיינטולוגים, כולל שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם – וגם לאירוח אירועים קהילתיים מקיפים הפתוחים לבני כל הדתות. הארגון האידאלי החדש כולל גם הרבה חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמיועדת לאודיטינג סיינטולוגי (ייעוץ רוחני).

_________________

הפתיחה החגיגית באה בעקבות תקופה של התרחבות מרשימה של הדת. אכן, בששת החודשים האחרונים ראינו: