סידני, אוסטרליה

סיינטולוגיה קובעת שיא חדש של התרחבות עם המטה הרוחני החדש לגמרי של מדינות אסיה פסיפיק

4 בספטמבר 2016

הטקס המרשים והחגיגי בישר על ארגון מתקדם אידיאלי חדש ומרהיב המציע התרחבות חסרת מעצורים של התקדמות רוחנית עבור סיינטולוגים מרחבי אוסטרליה, ניו-זילנד ואסיה.

רק עשר דקות ממרכז העיר סידני, אבל במרחק שנות אור מהעיר הסואנת בין 3,600 דונם של יערות בפארק הלאומי ליין קוב, נמצא הבית הרוחני החדש והיפיפה של סיינטולוגיה שנפתח רשמית בנוכחות אלפי אנשים באירוע הפתיחה הרשמית שלו ביום ראשון, 4 בספטמבר.

"היום אנחנו מסמנים עוד הושלם משמעותי, עם פתיחה חגיגית שבפירוש לא היה כדוגמתה", אמר דייוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה. "מפני שאיפה עוד אתם יכולים לחנוך ארגון מתקדם של סיינטולוגיה עוצר נשימה כמו זה? או לצורך העניין, איפה עוד אתם יכולים להציע את החופש האינסופי של הנצח לאיזור המאוכלס ביותר על כדור הארץ? ובכן, זה בדיוק מה שאנחנו עושים היום כשאנחנו גוזרים את הסרט על הארגון המתקדם האידיאלי החדש שלכם באוסטרלאסיה!"

מר דייוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, קידם בברכה יותר מ-2,500 סיינטולוגים מכל רחבי האיזור אשר נכחו באירוע כדי לחגוג את הפתיחה של ארגון מתקדם אידיאלי חדש עבור אוסטרליה, ניו-זילנד ואסיה.

המרכז הרוחני הזה, שהוא הגדול ביותר מחוץ לארצות-הברית, נועד להיות מגדלור של חופש עבור המדינות של אסיה פסיפיק. הבניין, שהוא יצירת מופת ארכיטקטונית עם חלונות גבוהים שמשקיפים על הנוף של הפארק הלאומי – שם קוקברות (שלדג גדול) מזמרות מעלות השחר ועד שעת הדמדומים, משתרע על שטח של 13,500 מטרים רבועים, שוחזר במלואו ומהווה המחשה פיזית לרוחה של סיינטולוגיה.

מר מיסקביג', כשהוא מתאר איך הוא "חזה לראשונה בארמון השוכן בחיק היער הזה בשולי ארץ הפלאות של איקליפטוסים", אמר, "הביטוי הכי מתאים אחרי 'מטריף' הוא 'המושלם שבמושלמים'. וכך גם התזמון של הפתיחה החגיגית".

האירוע ההיסטורי הגיע לאחר עידן זהב חדש של רמות גבוהות יותר של מודעות רוחנית בסיינטולוגיה. זהו עידן זהב הכולל בתוכו עוד הישג מונומנטלי בהפיכת הטכנולוגיה של סיינטולוגיה לזמינה. זה כולל את ההרצאות המוסרטות המקוריות של ל. רון האברד עבור 'הקורס המתקדם' שכעת שוחזרו במלואן, וחומרים מתקדמים עבור הרמות הגבוהות של 'הגשר לחופש מוחלט' של סיינטולוגיה שתורגמו עכשיו ל-17 שפות, כולל סינית ויפנית. כתוצאה מזה, סיינטולוגים עולים על הגשר פי שבעה יותר מאשר בעבר.

הארגון המתקדם האידיאלי החדש מצויד כדי להכיל את המספרים האלה עם מרחבי שירות שכוללים את מרכז הדרכה של האברד, עם 60 חדרי אודיטינג (ייעוץ רוחני), חדרי קורסים להכשרה וההכוונה של אודיטינג סולו (חברי קהילה שנותנים אודיטינג לעצמם דרך המצב של קליר ולשלבים המתקדמים) וחדרי קורסים להכשרה של אודיטורים כדי לשרת בארגוני סיינטולוגיה ברחבי מדינות אסיה פסיפיק.

בארגון המרווח שוכן גם משרד הקישור היבשתי האידיאלי עבור ההנהלה של כל מגזרי הסיינטולוגיה באיזור. זה כולל ארגונים, מרכזים וקבוצות של סיינטולוגיה, כמו גם הייסוד וההתרחבות של מיזמים הומניטריים ותוכניות לשיפור חברתי בחסות סיינטולוגיה.

המבנה האולטרה מודרני בנוי בסגנון מינימליסטי עם קירות זכוכית בכל הקומות שמשתלבים במבנה מרשים מבטון. מחוץ למבנה, נחל הבלו גאם מפלס את דרכו דרך 34 דונמים של יער איקליפטוסים, גן עדן קסום בלב המטרופולין של סידני.

המיקום המיוחד במינו היה מקום הכינוס של יותר מ-2,500 סיינטולוגים ואורחיהם שהגיעו כדי לחגוג את ההישג המדהים הזה ביום ראשון. הצטרפו אליהם מכובדי העיר והמדינה כדי לקחת חלק באירוע.

גב' לה לאם, ראש העיר בדימוס ויושבת הראש של העמותה לתרבות אסייתית בסידני רבתי, אמרה במהלך נאום הפתיחה שלה: "המבנה הזה שמשמש כביתכם היבשתי החדש הוא ייחודי במינו. כפי שאתם יכולים לראות, לבניין עצמו יש הרבה מאפיינים יוצאי דופן – הגודל והעיצוב שלו הם מרשימים, אם לדבר בלשון המעטה. למעשה, הבניין מועמד להיכנס לרשימה רשמית בתור 'מבנה ייחודי ובולט בעיר' שתורם למורשת העיר הזאת. ועם הביסוס של המרכז החדש הזה בתור המוקד הרוחני שלכם, הענקתם מטרה למבנה המפואר שעולה אפילו על יופיו".

ד"ר אמין האדי, יועץ דת לשעבר לראש ממשלת אוסטרליה, הכיר גם הוא בחשיבות התפקיד של הארגון הזה עבור המדינות של אסיה פסיפיק: ״לסיינטולוגיה יש הרבה מאוד משאבים, ואני מאוד אופטימי שהמשאבים האלה ייתנו לא רק תקווה, אלא גם פתרונות מעשיים לאנשים שזקוקים נואשות להצלה. האחריות לשינוי נמצאת לא רק בידיים של פקידי ממשל, אלא בידיים של כל אחד מאיתנו, אתה ואני – כל אזרח. רק אם נעודד אנשים להיות משתתפים פעילים במקום צופים מהצד, נצליח לזכות בחברה שאנחנו מייחלים לה. והמשאלה שלי היא אינדונזיה ואסיה נקיות מסמים. עם העזרה של סיינטולוגיה ושל התוכניות שלה, אני מאמין שאנחנו יכולים להגשים אותה".

גב' גרייסלין סמלווד, פעילה בינלאומית למען זכויות האדם, הזוכה באות הכבוד של 'מסדר אוסטרליה' ופרופסור באוניברסיטת ג'יימס קוק, ציינה ש-"היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה נענו ליותר מ-40 אסונות שפקדו את אוסטרלאסיה, כולל השריפה ביער ויקטוריאן, רעידת האדמה בפוקושימה ביפן והצונאמי בדרום אסיה. ועם סיורי הרצון הטוב שלכם החוצים את המדינות האלה, היועצים הרוחניים המתנדבים הפיצו את הטכניקות שלהם ברמה העממית, עם הכשרה של 100,000 תושבים מקומיים בכלים הפרקטיים ובגישה ההוליסטית של סיינטולוגיה. אתם עוזבים כפר כשתושביו מצוידים בכלים לעזור לעצמם ולטפל בעצמם. ולכן, כאשר אני רואה את האוהלים הצהובים האלה, אני רואה תקווה".

ד"ר קית תומפסון, דיקן מן המניין באוניברסיטת נוטרדם, דיבר באותה רוח דברים. "אומרים ש-'לפי מעשיהם תדע מי הם'. והיום, באמצעות המרכז הרוחני החדש שלכם למען המדינות של אסיה פסיפיק והמחויבות המתמשכת שלכם לשרת אחרים, אנחנו יכולים להיות עדים למעשים שלכם", הוא אמר. "אני יודע בוודאות שבמבנה הזה אתם תעזרו ליצור שיח והידברות כדי לטפח קהילה רב-דתית, קהילה הבנויה על כבוד. אז אני מאחל לכם בהצלחה במאמצים האציליים והקדושים שלכם. כשתמשיכו לעזור לאחרים למצוא את הגדולה ששוכנת בהם, אתם תמשיכו לעבר נצח וגדולה נצחית משל עצמכם".

ד"ר דייוויד בנט, דוקטור למשפטים והיועץ המשפטי של אוסטרליה לשעבר, שהיה עורך-הדין המוביל בתיק בבית-המשפט העליון אשר הגדיר מחדש דת וביסס הכרה דתית עבור סיינטולוגיה, וזכה בו, אמר: "מבין כל התיקים בהם הייתי מעורב, אני מחשיב את הניצחון שלכם שמגדיר את סיינטולוגיה כדת בתור הניצחון שמביא לי את הגאווה הרבה ביותר, כי מאותו היום, בתי-משפט ברחבי העולם הסתמכו על ההגדרה האוסטרלית. ולכן, להיות כאן ולחגוג עם כולכם, ובכן, אני רואה מה יכול להתרחש בעקבות ניצחון משפטי דרמטי ומהפכני בשם של חופש דתי. ואני חש גאווה גדולה אפילו יותר מהידיעה שהדבר שהתחיל בתור מאבק למען מה שהוגן, הוביל להחלטה שהתפשטה ברחבי העולם כדי להבטיח את הזכויות של אנשים מכל האמונות״.

כשהוא מוכן לגזור את הסרט על עתיד חדש לסיינטולוגיה באוסטרלאסיה, מר מיסקביג' ציין את החשיבות שלו: "ועם זה, אנחנו מגיעים לדקות האחרונות לפני שהדלתות האלה ייפתחו לקראת הנצח. ולכן, זהו הרגע המושלם כדי להראות מה זה אומר שיש עכשיו ארגון מתקדם אידיאלי שהוא באמת לא מהעולם הזה. וכך, לכבוד המייסד שלנו וחלומו הנצחי, אני פותח בזאת את האתר הרוחני החדש הזה בשמו של ל. רון האברד וחופש מוחלט".


טקס הפתיחה של הארגון המתקדם וארגון סיינט-היל האידיאלי של אוסטרליה, ניו-זילנד וכל אסיה מגיע בזמן של התרחבות אדירה עבור הדת. תחת הנהגתו של מר מיסקביג', ארגון הסיינטולוגיה פתח את דלתותיהם של יותר מ-50 ארגונים אידיאליים חדשים הממוקמים בשש יבשות. טקסי פתיחה חגיגיים התקיימו לאחרונה בהארלם, ניו-יורק, בודפשט, הונגריה, אטלנטה, ג'ורג'יה, מילאנו, איטליה, טוקיו, יפן, בוגוטה, קולומביה, ובזל, שוויץ.

כמו כן, סיינטולוגיה פתחה לאחרונה את 'מרכז הפקות מדיה של סיינטולוגיה', סטודיו בשטח של 20 דונם עם הטכנולוגיה החדשנית ביותר בהוליווד, קליפורניה, כדי להפיץ את המסר של הדת באמצעות הטלוויזיה, הרדיו, האינטרנט, המדיה החברתית ובכל אפיקי המדיה הנוספים.

פתיחות חגיגיות של ארגונים אידיאליים מתוכננות בשנה הקרובה בניו-זילנד, אירופה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה.