אטלנטה, ג'ורג'יה

רוח החופש זוהרת באטלנטה
עם הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי הראשון של ג'ורג'יה

2 באפריל 2016

עם ההתחייבות להילחם בסמים, בפשע ובהפרות של זכויות האדם, הטכנולוגיה הרוחנית של סיינטולוגיה מתקבלת בברכה ברוח האירוח הדרומי.

כמו עוף החול הקם לתחייה, אטלנטה היא עיר של ניצחונות מדהימים – והביטוי החדש ביותר למוטו של העיר "אנחנו יכולים לעשות זאת" הוא הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי ב-2 באפריל 2016.

"זוהי סיינטולוגיה עבור הדרום האמריקאי החדש", אמר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת הסיינטולוגיה ויו"ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center. "ולאחר שהסרט יצנח באטלנטה והיא בתורה תעלה, אם מישהו ישאל אל מה אטלנטה עולה, תוכלו לומר בכנות: היא עולה אל הנצח!"

בהנהגתו של מר מיסקביג' ובזכות חזונו, סיינטולוגיה פתחה את הדלתות של יותר מ-50 ארגונים אידיאליים חדשים – מלוס-אנג'לס ועד טמפה, מלונדון ועד מילאנו, מיוהנסבורג ועד טוקיו, ממוסקבה ועד קאושיונג. אירועי הפתיחה האלה היו הניצוצות שהציתו את ההתרחבות העולמית של הדת – התרחבות גדולה יותר בעשור האחרון מכל 50 השנים שקדמו לו.

"היום הזה נותן כבוד לסיפור של יצירת ארגונים אידיאליים ומגלם בתוכו את רוח הארגון האידיאלי. זה מעורר השראה אפילו רבה יותר עקב העובדה שהעיר שלכם היא עיר של השראה ארוכת ימים, עיר של חן וקסם, עיר שבה אפילו לעצי אלון ולשיחי מגנוליה יש נשמה; ועיר של זיכרון שגם מנבאת את העתיד". – מר דייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center

"היום הזה נותן כבוד לסיפור של יצירת ארגונים אידיאליים ומגלם בתוכו את רוח הארגון האידיאלי" אמר מר מיסקביג' ממש לפני שגזר את הסרט הענק ופתח רשמית את ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי של אטלנטה.

"זה מעורר השראה אפילו רבה יותר", הוא אמר "עקב העובדה שהעיר שלכם היא עיר של השראה ארוכת ימים, עיר של חן וקסם, עיר שבה אפילו לעצי אלון ולשיחי מגנוליה יש נשמה; ועיר של זיכרון שגם מנבאת את העתיד".

נאומו של מר מיסקביג' הזכיר את ההיסטוריה הקדומה של ג'ורג'יה, מדינה המוכתמת בשפיכות הדמים של מלחמה ושנאה, אך באותה מידה מלאת הדר ומחויבות מתמדת להשגת חירות לבני האדם – גופם, המיינד והנפש שלהם. אטלנטה, עיר הבירה של ג'ורג'יה – שהיא באמת המרכז המסחרי של הדרום החדש – קמה לתחייה כמו עוף החול, כשהיא בונה את עצמה מחדש פעמים רבות, ושואפת להגיע יותר ויותר גבוה כדי לרומם את אזרחיה.

כאן, בעשורים האחרונים, היה מקום לידתה של מלחמת מצווה למען זכויות האדם ששינתה את אמריקה והדהימה את העולם. כאן עוצב המוטו של אטלנטה: "התחדשות", המסמל עיר גאה, חזקה וחופשית שלא נרתעת מקשיים. וכאן נוצר הפתגם האהוב לגבי תושבי אטלנטה: זו עיר עסוקה מדי מכדי לאמץ שנאה.

והנה עכשיו, ב-2016, קיימת עדות נוספת לחירויות שהן הזכויות המולדות של כל האנשים: הארגון האידיאלי של סיינטולוגיה באטלנטה. "אידיאלי" היה הסטנדרט שנקבע על-ידי מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד כדי שכל ארגון יוכל להיות ביטוי מושלם של עקרונות הדת ועיסוקיה המעשיים.

הבית החדש של סיינטולוגיה ממוקם במטרופולין של אטלנטה בעיר סאנדיי ספרינגס, על ראש גבעה המשקיפה על דרך רוסוול ההומה. בית-האחוזה בסגנון וויליאמסבורג המשתרע על 4,050 מ"ר משדר "קסם דרומי" ומזמין את כל התושבים מאטלנטה ומחוצה לה.

לפתיחה החגיגית של הארגון הגיעו 1,500 סיינטולוגים מאטלנטה ומאיזור החוף המזרחי. באירוע השתתפו גם קולות מובילים בקהילת אטלנטה שקידמו בברכה את הארגון לביתו החדש: פמלה פרקינס קרן, מנהלת התיאום של 'התנועה הבין-דתית של ילדים באטלנטה'; מר אורלנדו ג'ונסון, המנהל של 'מרכז החינוך והמשאבים של קהילת אגפ'; הכומר ד"ר ג'יימס מילנר, המייסד והמנכ"ל של 'עניינים קהילתיים בע"מ'; ודונזלה ג'יימס, סנטורית מדינת ג'ורג'יה.

הכומר מילנר הזכיר לקהל כי "היה לי העונג לצעוד עם ד"ר מרטין לותר קינג ממש כאן ברחובות אטלנטה. נלחמנו בדיכוי. ... סמים הם המדכא האדיר כיום. הם גורמים לאנשים לאבד את האנושיות שלהם". בהתייחסו ליוזמה החינוכית נגד סמים בחסות הסיינטולוגיה הכומר אמר: "אנחנו משתמשים בחומרים האלה, היועצים שלנו משתמשים בהם, ובעזרת התוכנית 'עולם נקי מסמים', השימוש בסמים פחת.

התרומה שלכם כדי להקים את הארגון הזה כאן היא ללא ספק השקעה מעולה לעבר חברה יציבה", הדגיש הכומר מילנר.

מר ג'ונסון ממרכז אגפ דיבר על 'הדרך אל האושר' של ל. רון האברד, תקנון חילוני של אתיקה ומוסר. "אנחנו עובדים עם מכורים, אנחנו עובדים עם עבריינים ועם אנשים המעוניינים להתחיל את החיים מחדש. זהו קהל קשוח, אבל אחרי שאדם לומד את 'הדרך אל האושר' במרכז שלנו, אני רואה שהמסר נשאר איתו.

מה שאנחנו חונכים היום הוא מטרה גדולה יותר, מטלה להפוך את המחר לטוב יותר" אמר מר ג'ונסון. "אז בואו נצעד יחדיו בדרך לחופש אמיתי. ובואו נודה לל. רון האברד עבור תוכנית-האב שלו לחיים".

פמלה קרן מ-'התנועה הבין-דתית של ילדים' קראה להציל את הדור הבא מפשע ומסמים. "בעבודה שלי תמיד חלמתי לשתף פעולה אם אחים ואחיות שחולקים איתי את האהבה שלי לאנושות", היא אמרה. "וזה הדבר הייחודי בקשר לסיינטולוגיה – אתה לא 'מתבדל'. לא, בין עבודת התמיכה שלכם והעקרונות הבסיסיים של האמונה, הכול אצלכם קשור בבנייה".

והסנטורית ג'יימס דיברה על האובדן של אחותה בידיי הפסיכיאטריה. "אף אחד לא היה בצד שלנו ... עד שלא הגעתם אל אולמות עיר הבירה של המדינה שלנו עם 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' ועם התערוכה 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'.

"מאז", אמרה הסנטורית ג'יימס, "חברנו יחד כדי להפיץ את המידע הזה. ... הנהגנו חקיקה כדי לתקוף את שורש הבעיה, והארגון החדש הזה הוא המקום שממנו נוכל להמשיך להפיץ את הבשורה".

לסיכום, הסנטורית ג'יימס אמרה: "כדי לדבר על המשמעות של היום הזה אנחנו חייבים לומר מילה על האדם הנעלה הזה – מר ל. רון האברד הוא היה רלוונטי טרם זמנו, במהלך זמנו, והוא עדיין רלוונטי ביותר בזמננו. כך שבשמו, ועם חנוכת הבית החגיגית היום, מי ייתן וג'ורג'יה שלנו לעולם לא תהיה אותו הדבר".


הארגון האידיאלי החדש של אטלנטה מספק לכל המבקרים מבוא לדיאנטיקה ולסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת על התוכניות ההומניטריות הרבות בחסות ארגון הסיינטולוגיה. ביניהן, מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזים ללימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה כיום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

בארגון האידיאלי של אטלנטה יש גם קפלה המשמשת להתכנסויות קהילתיות של סיינטולוגיה, לרבות שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסים להענקת שם, כמו גם למגוון אירועים קהילתיים שפתוחים לחברים בכל הקבוצות הדתיות. בארגון האידיאלי החדש יש גם הרבה חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמיועדת לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.


הפתיחה של אטלנטה ממשיכה את תקופת ההתרחבות העצומה של סיינטולוגיה ב-12 החודשים האחרונים. ויש עוד בדרך, עם פתיחות שמתוכננות בשנה הבאה במרכזי תרבות באוסטרליה, ניו-זילנד, אירופה וצפון אמריקה.