אוסטין, טקסס

כוכב חדש של Scientology עולה בבירת הכוכבים של טקסס, אוסטין

24 בפברואר 2024

קהל מרומם ברוחו מהלל גזירת סרט בעיר הבירה, כשהוא חוגג את החופש של טקסס במסדרון החברתי הראשי של העיר, 'הדראג'.

בפרשת הדרכים של אוסטין, המוני סיינטולוג'יסטים ואורחים התאספו בשעות אחר הצהריים של יום שבת בהיר ונתנו קבלת פנים נלהבת בנוסח טקסס לארגון ה-Scientology האידיאלי החדש של אוסטין. גזירת הסרט, הראשונה בגל של פתיחות חגיגיות בתחילת 2024, גילמה את הרוח של צמיחה ללא הפוגה שהפכה לסימן ההיכר של Scientology היום.

הארגון החדש המפואר של אוסטין עומד ממש מעבר לרחוב מאוניברסיטת טקסס, ב-'דראג', שם 70,000 איש עוברים ברחוב הסואן כל יום. החל מהיום, החלונות הגדולים בקומת הרחוב של הארגון מזמינים עוברי אורח להיכנס, להסתכל, להקשיב ולקבל טעימה של החופש הרוחני של טקסס.

מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, מקדם בברכה את הקהל הנלהב כאשר כוכב חדש של Scientology נוצץ ב-"מדינת טקסס".

מי שהוביל את חגיגת הפתיחה החגיגית היה מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, שקידם בברכה סיינטולוג'יסטים ממדינת הכוכב הבודד עם הכרה במטרתם ובגאוותם.

"אתם טקסס הגדולה וטקסס הקשוחה", אמר מר מיסקביג'. "ולפני שהסרט נופל על ארגון ה-Scientology החדש שלכם, זהו רגע לזכור את מה שאמר לפני זמן רב אחד מהטקסנים המפורסמים שלכם – שזאת היתה האדמה הטובה ביותר שהוא ראה אי פעם, ושהיה שם שטח עצום ליישב. ובכן, זה נכון גם היום. אלא שתחום הפעילות שלכם הוא נפש האדם, ואתם מיישבים אותה כשאתם משיבים לאנשים את האושר, האהבה, הכנות והאדיבות שעימם הם נבראו".

במרחק של קילומטר וחצי מבניין הקפיטול, הארגון האידיאלי החדש מספק מתקנים בסדרי גודל טקסניים כדי להרחיב את הפעילות וההשפעה ההומניטריות של הארגון. כל זה מבטיח דוגמה מופתית של מודעות לסמים ומניעת השימוש בהם עבור הנוער של טקסס, חינוך לזכויות האדם לדורות ואינספור ניצחונות לקורבנות של התעללות בתחום בריאות הנפש.

בין פקידי הממשל והנכבדים שהצטרפו למר מיסקביג' באירוע הפתיחה היה סגן הנשיא של איגוד השותפים של אזור האוניברסיטה, מר מייק מקהון, מנהיג שכונה מסור עבור אזור הקמפוס המערבי. "לאלו מכם שאינם מאוסטין, העיר הזאת היא עיר אוניברסיטאית. אנחנו פועלים כדי לשמור את השכונה שלנו בקדמת הקבוצה כשזה מגיע, ובכן, לכל דבר", אמר מר מקהון.

"והיום אני אאפשר קצת גאווה של הלונגהורן בחגיגה של צעד גדול נוסף בשמירת השכונה שלנו במיטבה. Hook ’em Horns!" [מחוות היד המקורננת של אנשי אוסטין] הוא אמר לקהל השואג.

"כל אחד ואחד מכם צריך להתגאות בידיעה שעזרתם להפוך את ביתנו למה שהוא היום. החברים בקבוצתכם מהווים את עמוד השדרה של מאמץ קהילתי מתמשך. וזו דרך נוספת לומר, אתם הראיתם הבנה מעמיקה של מה שהתושבים שלנו צריכים, עם להט ואכפתיות ליצור קהילה משגשגת ופעילה.

"בעוד שהיום, עם הפתיחה החגיגית הזאת, אנחנו חוגגים את שובו של שחקן מרכזי לאזור האוניברסיטה הזה. אז מה שאני באמת צריך לומר זה, 'ברוכים השבים!'"

מר סם פרייס, ששירת קרוב ל-25 שנים במחלקת הבריאות של אוסטין ועכשיו הוא תומך מסור בחינוך על סמים במרכז טקסס, זיהה את ההשפעה של תוכנית המודעות לסמים בחסות הדת, 'עולם נקי מסמים'. "כבר מההתחלה, הגישה שלנו היתה, 'בואו נחנך אנשים'. והפצנו את המידע של 'האמת על סמים' לכולם. כלומר, הודות לתמיכתכם, לאלפים שמעולם לא היתה להם אפשרות לקבל השכלה יש עכשיו את האפשרות לומר 'אני הולך לחיות ללא סמים!'

"העולם יהיה מקום טוב יותר אם ליותר אנשים היתה האכפתיות והמחויבות שיש לחברי הדת שלכם. אין שום ספק בכך. והודות ל-'עולם נקי מסמים', נתתם לילד הזה מדרום אוסטין את ההזדמנות של פעם בחיים. אז יש לי בקשה אחת אחרונה: המשיכו לעשות את העבודה הטובה שלכם. אתם לעולם לא תדעו לכמה אנשים הצלתם את החיים".

הגב' סימונה תלמה פלאוורס, מנכ"לית 'פעולה בין-דתית' במרכז טקסס, דיברה על הגיוון הבינלאומי של הקהילה הדתית של אוסטין. "יחידה מגשרת בין אמונות שונות היא לא רק 'משהו נחמד לעשות', היא חיונית", היא אמרה. "הייתם עמודי תווך של מסירות ואמון. ועל גבי אותם עמודים, בנינו עכשיו את התנועה הבין-דתית הגדולה ביותר בכל מרכז טקסס".

כשהיא מציינת את האודיטוריום המרווח של הארגון החדש, גב' פלאוורס אמרה, "אני חייבת לומר לכם, אנחנו כל-כך נרגשים מהאפשרות לערוך את האירועים שלנו ממש כאן – במקום החשוב הזה בדאונטאון. הארגון האידיאלי הזה יהיה מרחב משותף שבו כולם מתקבלים בברכה, מקום לדרשות, להרצאות או לפגישות של פיוס. אז מי ייתן והוא ימשיך לנצוץ כמקלט לכל הדתות במשך כל העשורים הבאים!"

הדובר האורח האחרון, מר נלסון לינדר, משמש כנשיא ה-NAACP של אוסטין. הוא נזכר שכילד בג'ורג'יה בסוף שנות ה-50, הוא הלך ברגל לבית-הספר כי לא היו אוטובוסים שנתנו שירות לבית-הספר המופרד שלו. "כמו רבים אחרים, המאבק שלי למען זכויות האזרח נמשך עכשיו כבר עשרות שנים.

"חברה הוגנת דורשת הקרבה ומחויבות", אמר מר לינדר. "למעשה, אדם דגול אמר פעם, 'אי-צדק הוא משהו שאסור לאף אדם שמחזיק בסמכות לסחור בו לעולם'. זה היה מר ל. רון האברד. לומר דבר כזה בכור ההיתוך של שנות ה-60 מעיד על אומץ אדיר.

"בזמנו, רק קומץ אנשים היו באמצע, ניסו להשכין שלום, ועם זאת שם הוא היה. הרעיונות של מר האברד של קידום המושג של צדק אמיתי היו נבואיים ומרשימים.

"ובואו נכיר בזה, הם נתנו לכולכם השראה ליצור תנועה לא רק בטקסס, אלא ברחבי העולם. זו מתנה לא רק לאלה שנמצאים כאן. זו מתנה לאלה שעדיין לא נולדו. אז בשם ה-NAACP של אוסטין, תודה, מר האברד, על כך שאתה קול רם בארץ.

"עם הפתיחה החגיגית הזו היום, אנחנו יכולים לומר עכשיו: כן, מר האברד, אנחנו הופכים את חלומך למציאות. וזו בהחלט סיבה לחגוג".


הארגון האידיאלי החדש של אוסטין מספק לעיר היכרות עם Dianetics ו-Scientology, שמתחילה במרכז המידע לציבור. התצוגות שלו, שכוללות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד. מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת על התוכניות ההומניטריות המפורסמות בחסות הדת – שכוללות יוזמה כלל-עולמית לחינוך על זכויות האדם; תוכניות מרחיקות לכת לחינוך, מניעה וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפכה לאחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם. המרכז פתוח מבוקר עד לילה למבקרים שמוזמנים לסייר להנאתם ולחזור מתי שירצו.

האודיטוריום של הארגון משמש למפגשים של חברי קהילת ה-Scientology, שכוללים שירותי סופשבוע, חתונות וטקסי הענקת שם – וגם לאירוח אירועים שפתוחים לבני כל הדתות למען שיתוף פעולה עם הקהילה. הארגון החדש כולל גם מספר רב של חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לאגף של חדרים לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology.


ארגונים אידיאליים של הדת מממשים את הגשמת חזונו של המייסד ל. רון האברד עבור הדת. הם לא רק מספקים את הבניינים האידיאליים כדי לשרת סיינטולוג'יסטים בהתקדמותם למצבים גבוהים יותר של מודעות וחופש רוחניים, אלא הם גם מיועדים לשמש כבית לקהילה כולה וכמקום מפגש למאמצים משותפים כדי לרומם אזרחים מכל הדתות.

הפתיחה החגיגית של ארגון ה-Scientology האידיאלי של אוסטין היא הראשונה מבין ארגונים חדשים רבים שמתוכננים לסמל התרחבות בשנת 2024 עבור הדת. לסיכום, הדת פתחה ארגונים אידיאליים חדשים ברחבי ארצות-הברית, שכוללים את ניו-יורק סיטי, הארלם, בופאלו, וושינגטון די-סי, אטלנטה, טמפה, אורלנדו, מיאמי, נאשוויל, סינסינטי, קולומבוס, דטרויט, הערים התאומות, קנזס סיטי, דאלאס, דנוור, סולט לייק סיטי, פניקס, לאס וגאס, פורטלנד וסיאטל. ובקליפורניה לבדה, בסקרמנטו, סן פרנסיסקו, לוס גאטוס, סן חוזה, עמק הסיליקון, ונטורה, עמק סן פרננדו, פסדינה, לוס אנג'לס, אינגלווד, אורנג' קאונטי וסן דייגו.

ההתרחבות חסרת התקדים של Scientology מיוצגת גם על-ידי פתיחת ארגונים אידיאליים חדשים בערים גדולות בכל רחבי העולם, שכוללות את לונדון, ברמינגהם ודבלין באיים הבריטיים; ברחבי אירופה בבריסל, רומא, מילאנו, פדובה, מדריד, ברלין, המבורג, שטוטגרט, קופנהגן, מאלמו, אמסטרדם, באזל ובודפשט; במזרח התיכון בתל אביב; לאורך כל שולי האוקיאנוס השקט בטוקיו, קאושיונג, אוקלנד, סידני, מלבורן ופרת'; בדרום-אפריקה ביוהנסבורג ובפרטוריה; עוד בקנדה בקוויבק ובקיימברידג'; ובערי הבירה של אמריקה הלטינית מקסיקו סיטי ובוגוטה.

לרשימה שלמה של ארגוני Scientology אידיאליים, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.


כדי להפיץ את המסר של Scientology אפילו יותר רחוק ולענות על ההתעניינות המהממת בדת, התנועה השיקה ערוץ טלוויזיה בלוויין משלה, ערוץ ה-Scientology, ב-DIRECTV ערוץ 320 שמשדר גם בסטרימינג ב-scientology.tv, וגם בפלטפורמות רבות ב-17 שפות על פני 24 אזורי זמן.