קאושיונג, טייוואן

ארגון אידיאלי בשער
של העולם דובר הסינית

7 בדצמבר 2013

היה זה רגע לו עמלו הסיינטולוגים של טייוואן במשך שנים.

בניין המתנשא לגובה של 13 קומות בדאונטאון של קאושיונג...

שטח של 10,000 מטרים רבועים...

וטומן בחובו לא רק את ההבטחה אלא את הנתיב לחופש רוחני.

ב-7 בדצמבר, 2013, בתוך מבול של קונפטי תחת ענן של בלונים, קהל של יותר מ-4,000 איש הריע כשהסרט נפל על ארגון הסיינטולוגיה הראשון בטייוואן והארגון האידיאלי הראשון באסיה.

ביום שבת, ה-7 בדצמבר, בתוך מבול של קונפטי ותחת ענן של בלונים, סרט נגזר על ארגון סיינטולוגיה האידיאלי של קאושיונג, טייוואן. ליותר מ-4,000 סיינטולוגים ואורחים מרחבי אסיה ואוקיאנה הצטרפו פקידי ממשל לאומיים ועירוניים לטקס החנוכה.

הארגון האידיאלי החדש של קאושיונג העומד בשער של העולם דובר הסינית הוא מתנה ל-”אי היפה” מחברי התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית בטייוואן ויותר מ-100 אומות מרחבי העולם.

החנוכה של הארגון האידיאלי של קאושיונג היא מיוחדת במינה בשל העובדה שהיא התרחשה מיד לאחר השחרור המונומנטלי של עידן הזהב של הטכנולוגיה, שלב II.

כהכנה לפתיחה החגיגית, קבוצה של 30 חברי צוות טכני מטייוואן סיימו את ההכשרה של עידן הזהב של הטכנולוגיה, שלב II. הזן החדש של צוות מתן שירות טכני, ביחד עם חומרי סיינטולוגיה שמעולם לא היו זמינים בסינית, מאפשרים את ההכשרה של אודיטורים (יועצים רוחניים) בטייוואן בפעם הראשונה. עד עכשיו, סיינטולוגים טייוואנים היו צריכים לנסוע לארגוני סיינטולוגיה בחו”ל כדי להפוך לאודיטורים מוסמכים. הארגון האידיאלי של קאושיונג ערוך ומוכן להכשיר את כל הסיינטולוגים כאודיטורים, כולל אלו אשר מאיישים את הרשת הגדלה של מרכזי סיינטולוגיה, שכרגע מונים 16 והם מתפרשים מטיינן לטייפה.

טקס החנוכה טומן בחובו משמעות רבה אף יותר בשל העובדה של. רון האברד, כבחור צעיר, ערך מסע ברחבי אסיה בחיפושו אחר השאלות הבסיסיות על מוצאו של האדם ועל המקור האולטימטיבי של החיים. הוא חקר תרבויות מרוחקות וחוכמה סודית, ובמהלך המחקר הוא גם זכה לכניסה למנזרי לאמה בודהיסטיים אסורים בגבעות המערביות של סין. מגעיו האישיים הרבים עם מסורות של דתות המזרח הם אלו שדרבנו את מחקרו הבא על המיינד והרוח האנושית, שלבסוף הוביל לייסוד של דת הסיינטולוגיה.

גולת הכותרת של הפתיחה החגיגית של קאושיונג היתה ביקורו הראשון בטייוואן של מר דיוויד מיסקביג’, יו”ר מועצת המנהלים Religious Technology Center. מר מיסקביג’ ניהל את טקס החנוכה ופנה לקהל הסיינטולוגים: ”יש לי את הכבוד להצטרף אליכם ביום שבו כל-כך הרבה חלומות התגשמו: חלומכם המתמשך למה שעומד מולנו; החלום התמידי של כל הסיינטולוגים להביא את המורשת של ל. רון האברד לעולם דובר הסינית; והגשמת חלומו של ל. רון האברד לשוב לאסיה ברוחו ולהחזיר את החוכמה שהוא הציץ בה מבעד למנהרה ארוכה של זמן. כל החלומות הללו יתגשמו עכשיו, כי זה היום שבו – כמו בשיר סיני – סרט ייפול כמו משי הנידף ברוח כשאנו מציגים את סיינטולוגיה לאסיה עם הארגון האידיאלי הראשון של טייוואן”.

ד”ר אוליבר שה, סיינטולוג מייסד טייוואני ומנחה הטקס, קיבל בברכה את הקהל עם הדבר הבא: ”בשם כל הסיינטולוגים של טייוואן, אנו מודים מקרב לב לחברי הקהילה שלנו ושותפינו שעבדו איתנו במשך כל-כך הרבה שנים – באופן ספציפי למשרד לעניינים אזרחיים של העיר קאושיונג על חסותם ותמיכתם האדיבה באירוע שלנו היום. בפתיחה זו, אנחנו לא רק מביעים את תודתנו, אנחנו מעניקים את עזרתנו התמידית לכל פינה בקאושיונג. בין שזה זכויות האדם, חינוך נגד סמים, חינוך לערכים, שיקום פושעים, לא משנה מה הצורך – הדלתות שלנו תמיד פתוחות ועזרתנו היא שלכם”.

פקידי ממשל לאומיים ועירוניים השתתפו גם כן כדי לקבל בברכה את הארגון החדש. מביניהם, היועץ לענייני מדיניות לנשיא טייוואן, ליאנג-צ’י טן, שהודה על השירות ההתנדבותי של הארגון במשך שנים: ”הארגון שלכם מקיים מסורת של עזרה במדינתנו כבר יותר משני עשורים. וכולנו זוכרים כשרעידת האדמה הקשה 921 פקדה את טייוואן, היה זה אסון בעל ממדים עצומים. ארגון הסיינטולוגיה מיד שלח מתנדבים לעזור לטפל באסון. אז לא הופתעתי כשנשיא טייוואן העניק לכם את פרס ’אזרחים טובים, מעשים טובים’ על עבודתכם ברעידת האדמה הזו”.

ד”ר צ’נג-שינג הואנג ממשרד הפנים גם הכיר בתרומה המשמעותית של מתנדבי סיינטולוגיה בכל הרמות של החברה הטייוואנית והוא אמר: ”במשך שנים השקעתם מזמנכם ומחייכם לעבודה נגד סמים והפצה של זכויות האדם. לכן אני מדבר איתכם היום מטעם המשרד כדי להכריז שארגון הסיינטולוגיה זכה עכשיו בפרס השנתי על ’פרס הקבוצה הדתית המצוינת’ בשנה העשירית ברציפות.”

המייסד והנשיא של המוסד התרבותי של אגודת ז’ינגווה, מאסטר צ’ינג-יאו, חלק כבוד לעבודתו של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד כשהוא אמר: ”למר האברד היה מאוד אכפת מגורלו של האדם. אנו חולקים את אותה המטרה – עולם טוב יותר. יש לומר שהארגון הזה נבנה כדי ליישם את מה שהוא חזה עבור האדם. אז ברצוני להעניק לכם את הברכות הלבביות שלי שבאמצעות מאמציכם האדיבים, אתם תעשו עולם יפה יותר ותביאו אושר למין האנושי”.

בנאום הברכה של המנכ”לית של המשרד לעניינים אזרחיים של קאושיונג, צו-וון צנג, היא אמרה: ”בשם ראש העיר וממשל העיר קאושיונג, ברצוני להביע את הערכתנו ולקבל בחום את כל הסיינטולוגים מטייוואן ומחו”ל. אנו מייחלים שההתרחבות של ארגון הסיינטולוגיה תעצים את העיר קאושיונג לפרוח ולשגשג. בואו נעבוד יחד כדי ליצור עולם טוב יותר”.

חבר מועצת העיר קאושיונג, פו-לין הואנג הדגיש את המיזם של זכויות האדם של ארגון הסיינטולוגיה: ”אני במיוחד גאה בשותפות שלי עם תכנית זכויות האדם שלכם מזה חמש שנים. היה לי את הכבוד לתמוך באירועים העירוניים הרבים שלכם שכולם הביאו לכך שאלפי אזרחים למדו על זכויותיהם. יש לכם השפעה עצומה כי התכנית שלכם אינה מסתיימת רק בעיר, היא במדינה כולה, וזה אומר טייוואן טובה יותר וזוהרת יותר לכולנו”.

לונג-יו צ’ונג, יו”ר המוסד הבינלאומי לַסילוק השקט של גידולי אופיום, דיבר על שותפותו המוצלחת עם התכנית נגד סמים בחסות ארגון הסיינטולוגיה: ”כפעיל ותיק בפעילויות למניעת סמים באסיה, החומרים שלכם של ’האמת על סמים’ העניקו לי את הכוח ואת הביטחון. והכי חשוב, אתם הענקתם לי תקווה שאדם אחד יכול לעשות צעד ענק עם הכלים שמוענקים על-ידי הארגון שלכם”.

_________________

ארגון קאושיונג החדש מספק לכל המבקרים מבוא לדיאנטיקה וסיינטולוגיה, וקודם כול במרכז המידע לציבור. מעל 500 סרטיים המציגים את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה, וכן את החיים והמורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. מרכז המידע מספק גם מבט מקיף על התכניות ההומניטריות הרבות בחסות הארגון – לרבות המיזם החינוכי הכלל-עולמי של זכויות האדם ; חינוך נגד סמים בהיקף דומה; תכנית מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי למידה ולימוד קרוא וכתוב; ותכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה כיום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

בקפלה ייערכו כל סוגי המפגשים של סיינטולוגיה, לרבות שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם – וגם אירועים קהילתיים הפתוחים לבני כל הדתות.

בארגון החדש תמצא חדרי קורסים וחדרי סמינרים רבים, בנוסף לעשרות חדרי אודיטינג.

בנוסף, ניתן למצוא בארגון גם מתקני תרגום קבועים על מנת לספק חומרים נוספים מתורגמים, וגם אולפני הקלטה ועריכה להפקת מצגות בסינית.