אורלנדו, פלורידה

כוכב עולה ב-"עיר היפה" כאשר הסרט נופל על הארגון החדש של SCIENTOLOGY

12 במאי 2018

אורלנדו, העיר עם מספר המבקרים הרב ביותר במדינה, רואה חלום שמתגשם כאשר ארגון ה-Scientology החדש של אורלנדו פותח את דלתותיו לכולם.

כמטרופולין שמהווה "ממלכה קסומה", שבו הקסם הוא שגרתי, הסוריאליסטי הוא אמיתי והכוכבים הם מושא המשאלות, "עיר הבירה העולמית של פארקי השעשועים" היא לגמרי ייחודית. כמקום שמהווה ארץ פלאות של אתרים כמו דיסניוורלד, סי וורלד אורלנדו, אולפני יוניברסל ועולם הקסמים של הארי פוטר, בין רבים אחרים, מגרש המשחקים העצום של אורלנדו מושך תיירים אוהבי בילוי ומחפשי ריגושים מכל הגילאים ומכל רחבי העולם.

במרחק דקות ספורות משדרת פארקי השעשועים של אורלנדו, International Drive, אתה תראה את "הכוכב הזוהר" החדש ביותר, שכבר מנצנץ בגלקסיה הבין-כוכבית של הדת. הבניין המרווח יושב על שטח של כמעט שישה-עשר דונם במרכז של העיר הגדולה ביותר במרכז פלורידה, לחופי אגם אלנור. במקום הקסום הזה, שבו צחוק ודמיון הם חסרי זמן, קהל של יותר מ-2,000 סיינטולוגים וחברים התאספו תחת שמש הצהריים במרכז פלורידה ביום ראשון, ה-12 במאי, כדי לחגוג את הפתיחה החגיגית של ארגון חדש של Scientology.

ביחד עם סיינטולוגים שהיו בחוד החנית של המאמצים להפיח חיים בארגון חדש, מר מיסקביג' חונך את ארגון ה-Scientology של אורלנדו.

כדי להנציח את האירוע המיוחד הזה, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, אמר: "מעבר לכל הדברים שבזכותם העיר שלכם מפורסמת, יש דרך נוספת לספר את הסיפור הזה והוא נובע מסוג שונה של קסם. כי עם הנפילה של הסרט החגיגי, ארגון חדש של Scientology נפתח, ואיתו ממלכה של חופש רוחני שבה כל אזרח מושל".

באחר הצהריים האביבי הזה, התזמורת ניגנה מנגינה קצבית – פסקול ממגוון המנגינות מפארקי השעשועים באיזור ששולבו למנגינת היפ הופ מודרנית. זה היה פזמון חוזר של הרמוניה עם המכובדים שנכחו במקום ותמכו במורשת של הארגון באורלנדו, ועודדו את חברי הקהילה להביא את "הקסם אמיתי" לקהילות שלהם.

לוח דמקה של תרבויות קיים בצלו העצום של מיקי מאוס, ומציג מגוון עצום של שאלות ובעיות – במיוחד דברים שקשורים לזכויות האדם ולשימוש בסמים בין התושבים והמבקרים. הארגון החדש, עם התוכניות לשיפור חברתי והתוכניות ההומניטריות שמתפרשות על מגוון בעיות חברתיות, מוכן לספק את התשובות.

שימוש בסמים לא חוקיים הוא בעיה רצינית באיזור אורלנדו רבתי, כמו שהוא בכל קהילה, גדולה או קטנה בפלורידה, שם מייצרים 85% מכדורי האוקסיקודון במדינה. בעזרת המיזם החינוכי הבינלאומי של "האמת על סמים" בחסות Scientology, סיינטולוגים נמצאים בקו החזית וכבר לימדו יותר מחצי מיליון צעירים ומבוגרים באורלנדו לבדה על הסכנות של השימוש בסמים.

אבל מעבר לארונות התרופות ולרכבות ההרים, ישנן קהילות אחרות – שאחת מהן כמעט מוקפת בקילומטרים רבים של שדות מרעה לבקר ושדות חקלאיים – והשנייה מוסתרת בגלוי בין המולת היומיום של מיליוני תיירים. מרכז פלורידה, איזור שמלא בעובדים מהגרים, בבני נוער מוטרדים ובילדי אומנה, נמצא במקום השלישי במדינה בסחר בבני אדם למטרות עבודה וסקס. כדי למנוע את הפרת הזכויות האלה, Scientology נותנת חסות לתוכנית 'מאוחדים למען זכויות האדם', הקמפיין החינוכי הלא ממשלתי הגדול ביותר מסוגו. התוצאה היתה התרוממות מרשימה של קבוצות ואנשים רבים שקיבלו השראה מ-Scientology להילחם נגד רעות כאלה.

היועצים הרוחניים המתנדבים המפורסמים של Scientology בפלורידה, שמהווים דוגמה חיה של הסלוגן המפורסם שלהם "ניתן לעשות משהו בקשר לזה", הם מראה מוכר ברחבי מרכז פלורידה עם החולצות הצהובות המפורסמות שלהם, במיוחד בעונת ההוריקנים בקיץ. הם עזרו לשקם בתים וחיים שנהרסו על-ידי ההוריקנים. היועצים הרוחניים המתנדבים ידועים בכל העולם בזכות תגובתם להתקפה על מרכז הסחר העולמי ב-11.9, לשיטפונות, לרעידות אדמה ולכל מיני אסונות טבע או מעשי ידי אדם אחרים.

קמפיינים נוספים בחסות Scientology כוללים את 'ועדת האזרחים לזכויות האדם', קבוצה לוחמת שחוקרת וחושפת הפרות של זכויות האדם על-ידי הפסיכיאטריה וידועה בפלורידה משום שהיא חשפה את השימוש לרעה בחוק בייקר – ו-'הדרך אל האושר', מדריך המבוסס על ההיגיון הבריא, שמספק לכולם מצפן מוסרי לא דתי לחיות לפיו.

התוכניות האלה משקפות את ההתמדה והמסירות הקבועה של הסיינטולוגים באורלנדו לעזור לבנות עיר מלומדת יותר, מלאת חמלה ותוססת. והם נתנו השראה לשותפות קהילתית ברחבי אורלנדו רבתי.

בין אלה שהגיעו לחגוג את היום המיוחד הזה היו מנהיגים ובעלי ברית מקהילת אורלנדו רבתי, שרבים מהם עלו על הבמה כדי לקבל בברכה את הארגון, כולל גב' סוזן ולדס מהתאחדות מועצות בתי-הספר של פלורידה; מר אדוארד הרמן, מורה של נוער בסיכון בעיר אורלנדו; מר ג'סטין דראך, לוטננט בצבא ארצות-הברית; והכומר ג'ואל לואיס מ-Out of Our Heart Ministries.

גב' ולדס קיבלה בברכה את הארגון ואת תמיכתו ב-'נוער למען זכויות האדם' שעוזרים לשמור את להבת החירות חיה בפלורידה. "משפחות כל הזמן באות אליי ומספרות איך הרעיונות והמידע ש-'נוער למען זכויות האדם' מספקים, הם החינוך החשוב ביותר שקיים. אתם מביאים את החומרים שלכם, ואתם מלמדים את האנשים על זכויות האדם שלהם – הזכות לחינוך, הזכות לאחריות והזכות לחיים ... באמצעות המסר שלכם של זכויות האדם, לימדתם עכשיו יותר מ-25,000 משפחות בפלורידה".

מר דראך סיפר לנוכחים על הגנה על זכויות ביחד עם CCHR למען החפים מפשע: "בתור טייס בחיל הים, הטסתי מטוסים כדי להגן על החוקה והחירויות שלנו. זו היתה, והיא עדיין, חובתי להגן על אלה שהחופש שלהם נשלל מהם. למעשה ישנה אמירה בחיל הים והיא: 'תמיד מגנים, תמיד על המשמר', וזה מוטו שאני רואה שאתם מגשימים. כי יש רק קבוצה אחת של אנשים שהם המקור שיש לפנות אליו והסמכות בנוגע לחוק בייקר במדינה הזאת – וזאת הקבוצה של CCHR וארגון ה-Scientology!"

מר הרמן ציין שהחוברת שכתב מייסד ה-Scientology ל. רון האברד 'הדרך אל האושר' יכולה לעורר דור שנאבק: "כדי שתבינו במה מדובר, הכיתות שאני מלמד בהן הן חממה של חברי כנופיה רשמיים. אבל אחרי שאני מתחיל ללמד, כלל אחרי כלל, אני מתחיל לראות את החיבור שלהם לפילוסופיה של 'הדרך אל האושר'. תלמידים שבדרך כלל היו שותקים מתחילים לדבר. אחרים שלא היו מסתכלים לכם בעיניים עכשיו מדברים על חייהם האישיים. ואני לעולם לא אשכח בחור צעיר שחיפש אותי שנים מאוחר יותר כדי להגיד לי: 'אתה יודע, 21 הכללים האלה שינו את חיי'."

ולבסוף, הכומר לואיס, שביטא את הרוח והמטרה של הארגון החדש, ציין: "אם תשאלו אותי, היועצים הרוחניים המתנדבים וארגון ה-Scientology מעוררים תקווה חדשה. וכאן לפנינו ניצב המקום שאני אוהב לקרוא לו 'ספרייה רוחנית' כדי לעורר את אותה תקווה למען כל האנשים. עכשיו, כבר אין לאף אחד תירוץ להיות לא מלומד. כי מר האברד ריכז את כל החוכמה הזאת והכניס אותה לספרים שמתאימים לכל אדם. אז עם הארגון האידיאלי החדש הזה, אתם מעניקים לאנשים את חופש הבחירה ואת הזכות לשאוף לחופש רב יותר".


הדבר הראשון שהמבקרים וחברי הקהילה רואים כאשר הם מתקרבים לארגון ה-Scientology החדש של אורלנדו המתנשא לגובה ארבע קומות הוא החזית שלו מאמצע המאה. כאשר הם נכנסים לבניין, המבקרים רואים את המרחב המואר והמודרני שתואם את הסביבה שטופת השמש של פלורידה. גוונים של ירוק-כחול בהיר, צהוב חול ואפור משרים אווירה של רגישות שלווה במרכז המידע לציבור שבו מציגים לציבור מבוא ל-Dianetics ול-Scientology. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים ב-17 שפות, מציגות את האמונות והעיסוקים של דת ה-Scientology ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע גם מפרט את המיזמים ההומניטריים הרבים ש-Scientology תומכת בהם. הם כוללים מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם ולגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזי אוריינות ולמידה; ויחידת היועצים הרוחניים המתנדבים של Scientology, שהפכה לכוח הסיוע וההצלה העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הקפלה החדשה של אורלנדו משמשת למפגשים הקהילתיים של Scientology שכוללים שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסי הענקת שם. היא גם תשמש לאירועים של הקהילה בכללותה, כגון נשפים, סמינרים וסדנאות, שיהיו פתוחים לבני כל הדתות.

בית-הקפה לייקס האלגנטי – עם מקומות ישיבה בפנים ובחוץ – מציע מקום מפגש לאנשים שמשתתפים באירועים, וגם לסיינטולוגים בהפסקות בין שירותי ה-Scientology שלהם.

הארגון החדש מאפשר את העברת כל שירותי המבוא לציבור. לדוגמה, סמינרים של Dianetics ו-Scientology בשעות אחר הצהריים, בערבים ובסופי השבוע, עם סקירה על עקרונות בסיסיים ויישומם בחיים, וגם קשת של 'קורסי Scientology לשיפור החיים' כדי לעזור לשפר כל היבט של חייהם.

ארגון אורלנדו גם כולל עשרות חדרים מצוידים במיוחד שמספקים את הסביבה האידיאלית עבור אודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology. חדרי קורסים רבים מוקדשים גם להכשרה של אודיטורים (יועצים רוחניים), עבור סיינטולוגים שלומדים את טכנולוגיית האודיטינג, כדי לעזור לאחרים להשיג חופש רוחני.


הפתיחה של ארגון ה-Scientology החדש של אורלנדו מגיעה במהלך תקופה של התרחבות מאסיבית עבור הדת עם יותר מ-65 ארגוני Scientology חדשים מלוס-אנג'לס עד טמפה, מלונדון עד מילאנו, מתל אביב עד טוקיו ומקאושיונג עד בוגוטה, כולל 28 שנפתחו רק בארצות-הברית.

רק בשנה הקודמת, פתיחות של ארגוני Scientology חדשים התקיימו בסן פרננדו ואלי, קליפורניה; מיאמי, פלורידה; קופנהגן, דנמרק; דבלין, אירלנד; ברמינגהם, בריטניה; אמסטרדם, הולנד;יוהנסבורג צפון, דרום-אפריקה; סולט-לייק סיטי, יוטה; עמק הסיליקון, קליפורניה ופרת', אוסטרליה.

פתיחות נוספות מתוכננות ב-2018 בערים מרכזיות באירופה, בצפון אמריקה ובאפריקה.