קלירווטר, פלורידה

ארגון הסיינטולוגיה הופך שני בניינים בקלירווטר לסימני-נוף מפוארים בעיר

25 ביוני 2016

ארגון הסיינטולוגיה בקלירווטר חוגג את הפתיחה הרשמית של בניינים חדשים בבירה הרוחנית הבינלאומית – פלאג.

שני בניינים קלאסיים במרכז העיר קלירווטר היו במוקד תשומת הלב של כ-3,000 סיינטולוגים ואורחיהם שהתכנסו בעיר ביום שבת, ה-25 ביוני 2016, כדי להיות עדים לצעד המשמעותי האחרון בהתרחבות של ארגון הסיינטולוגיה.

במהלך טקס הפתיחה של בניין החוף המערבי ובניין האדמיניסטרציה של חברי הצוות של פלאג, המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, דיוויד מיסקביג', אמר: "זהו הלב והמוקד האדמיניסטרטיבי של המטה הרוחני הבינלאומי שלנו, הבסיס היבשתי של פלאג. כי עם יותר מ-50 בניינים ברחבי העיר וכ-300 אלף מטרים רבועים, זוהי נקודת הסנכרון. כאן דואגים שהגלגלים ימשיכו להסתובב".

הקהל העצום התאסף לחזות בשני הסרטים שנגזרו בו-זמנית בפתיחה החגיגית של בניין החוף המערבי (WB) ושל בניין האדמיניסטרציה של חברי הצוות של פלאג, שהיה ידוע בעבר בתור בניין לי ארנולד.

במהלך טקס המפתיחה, המנהיג הרוחני של דת הסיינטולוגיה, דיוויד מיסקביג' אמר: "זהו הלב והמוקד האדמיניסטרטיבי של המטה הרוחני הבינלאומי שלנו, הבסיס היבשתי של פלאג. כי עם יותר מ-50 בניינים ברחבי העיר וכ-300 אלף מטרים רבועים, זוהי נקודת הסנכרון. כאן דואגים שהגלגלים ימשיכו להסתובב".

שני הבניינים יושבים על חלקה מרווחת שנמצאת על הדרך הראשית של העיר, שדרת פורט האריסון שבלב העיר. ביחד, הם מהווים את המתקנים הראשיים של הניהול והאדמיניסטרציה של פלאג.

בניין החוף המערבי הוא ביתה של ההנהלה המקומית, שמתכננת ודואגת לאדמיניסטרציה כדי לאפשר התרחבות מתמשכת של הבסיס היבשתי של פלאג. בבניין נמצאים גם משרדי תיאום בין המשרדים של הפעילויות לשיפור חברתי של סיינטולוגיה, שמטרתן היא לרומם את הקהילה של קלירווטר.

בניין החוף המערבי, בגודל של כ-17,575 מטרים רבועים, אשר נבנה ב-1927, נקרא במקור מלון החוף המערבי – ונחשב בעבר לאחד ממלונות הבוטיק הטובים בפלורידה. המלון אירח מגוון אירועים כגון טקס מיס פלורידה ואת קבוצת פילדלפיה פיליס במהלך אימוני האביב. סיינטולוגיה רכשה את הבניין ב-1981.

אלמנטים היסטוריים של בניין החוף המערבי שוחזרו בקפדנות, החל מהחזית המיוחדת ועבודת הברזל הדקורטיבית על החלונות ועד לחלונות המסורתיים עם הכוורת של 12 זכוכיות; החל מרצפות הטרצו המקוריות ותקרה עם קורות מעץ מהגוני שבלובי האלגנטי ועד לגג הטרקוטה הירוק והסוככים החיצוניים.

בניין האדמיניסטרציה של חברי הצוות של פלאג הוא בניין שבו יושב הצוות התפעולי של מה שהפך להיות ידוע בתור "החוויה של פלאג" עבור חברי הקהילה שמגיעים לפלאג מכ-60 מדינות – זה כולל הכול, החל מהתחזוקה של המלונות הרבים לרבות הפורט האריסון, האוק-קוב והסאנדקאסל ההיסטוריים; ועד להפעלה של תריסר מסעדות ובתי-קפה בניצוחם של שפים זוכי מדליות זהב; ותכנון נשפים וועידות בהם משתתפים יותר מ-27,000 איש בכל שנה. פלאג התרחב משני בניינים ב-1975 – הפורט האריסון והבנק של קלירווטר – ל-55 מבנים. והצוות בבניין האדמיניסטרציה של חברי הצוות של פלאג דואג שכל הבניינים האלה יישארו במצב תקין לחלוטין ושומרים על האיכות של פלאג.

7,000 המטרים הרבועים של בניין האדמיניסטרציה של חברי הצוות של פלאג נבנו ב-1958 והיו ביתם של כל מיני עסקים וארגונים, לרבות הספרייה של קלירווטר. מצבו של המבנה הלך והתדרדר במשך השנים – אבל סיינטולוגיה, אשר רכשה אותו ב-2013, שיחזרה את הבניין והחזירה לו את המאפיינים המקוריים שלו.

12 חודשים של התרחבות

לפני שנה, סיינטולוגיה פתחה מחדש את הבנק של קלירווטר – אחד מהמבנים ההיסטוריים ביותר בעיר – שעבר שיפוץ יסודי. המבנה מהווה כעת מרכז מידע מזמין המציע למבקרים מצגות אורקוליות על סיינטולוגיה, דיאנטיקה ומייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד.

במקביל, סיינטולוגיה פתחה שישה מבנים משופצים לאורך שדרת פורט האריסון, כל אחד מהם מוקדש ליוזמה הומניטרית עולמית אחת ומסור לשיפור קלירווטר; היוזמות הן: יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה, ועדת האזרחים לזכויות האדם, מאוחדים למען זכויות האדם, המוסד לעולם נקי מסמים, הדרך אל האושר וקרימינון. הטקס גם ציין את הפתיחה החגיגית של גינת אוסיאולה – נווה מדבר ירוק המקשט את פינת הרחובות פורט האריסון ודרו, והבית לעריכת אירועים עבור קהילת קלירווטר.

בנוסף, נרקונון סאנקואסט לדוגמה נפתח בנובמבר על שטח של 30.5 דונם, במרחק מספר דקות ממרכז העיר, למען שיפור הקהילה והחברה. מרכז הגמילה מסמים הוא אחד מתוך מספר הולך וגדל של מתקנים שמשתמשים בטכנולוגיה החדשנית שפותחה על-ידי מר האברד.

ובאפריל השנה, מרכז הלמידה הקהילתי של הארגון ליישום הלמידה, אשר עבר שיפוץ מחודש, פתח את שעריו לעיר. מרכז החונכות החדש לדוגמה מציע תוכניות אוריינות המבוססות על המחקר והכתבים של ל. רון האברד, ומטרתו היא השיפור של כל תושבי קלירווטר.


ההתרחבות הבלתי פוסקת של בסיס היבשה של פלאג במהלך השנים האחרונות, כוללת:

  • הפתיחה החגיגית של הקתדרלה של סיינטולוגיה ששטחה 35,000 מ"ר – בניין פלאג;
  • בניין הקואצ'מן – ששופץ ועבר הסבה למרכז הכשרה וייעוץ רוחני עבור יותר מ-2,400 חברים שהם נותני השירות הדתי בפלאג. הבניין כולל תצוגת פופולארית של חפצים ותצלומים היסטוריים מהעבר של קלירווטר;
  • השלמת הפרויקט שדרש מיליון שעות עבודה כדי לשחזר את 25 אלף המטרים הרבועים של המלון פורט האריסון;
  • הפתיחה החגיגית של פארק פורט האריסון על שטח של 3,530 מ"ר – פארק ציבורי לטיולים ברגל סמוך לפורט האריסון;
  • הפתיחה החגיגית של אוק-קוב, מלון בן 13 קומות על שטח של 16,000 מ"ר, לחברי קהילה שמבקרים בפלאג;
  • השיפוץ הכללי של סנדקאסל, מלון בשטח של 12,260 מ"ר;
  • השיפוץ של אוסיאולה, פארק בשטח של 4,130 מ"ר;
  • הבנייה של חניון בן 3 מפלסים על שטח של 12,900 מ"ר שישרת את בניין פלאג ואת מרכז הכנסים ל. רון האברד העתידי;
  • פתיחת מתחם מגורים המונה שמונה בניינים בתור דיור לצוות הארגון;
  • והשיפוץ של מתחם נוסף המונה 15 בניינים, גם הוא עבור הצוות.


סיינטולוגיה חוותה התרחבות גדולה יותר במהלך עשר השנים האחרונות מאשר בכל 50 השנים שקדמו להן. מספר ארגוני הסיינטולוגיה האידיאליים החדשים עומד עכשיו על 51, עם הארגון האידיאלי של אטלנטה, ג'ורג'יה, שנפתח באפריל, 2016. ארגונים חדשים נוספים מתוכננים להיפתח בשבועות ובחודשים הקרבים בבודפשט, הונגריה; הארלם, ניו-יורק; סידני, אוסטרליה; אוקלנד, ניו-זילנד; וסאן-דייגו, קליפורניה בנוסף לארגונים אחרים ברחבי ארה"ב.