קלירווטר, פלורידה 11 ביולי 2015

'ועדת האזרחים לזכויות האדם'
מרחיבה את פעילויותיה לחשיפת
ההתעללות הפסיכיאטרית והטיפול בה בקלירווטר,
מפרץ טמפה, באמצעות מרכז חדש

תנועה מובילה בחשיפת הזוועות בתחום בריאות הנפש מגדילה את הנוכחות שלה בפלורידה עם מבנה שכולל את המוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות', ומתכוונת להתמקד בהתעללות פסיכיאטרית באופן מקומי וברחבי העולם.

לתשואותיהם הנלהבות של אלפי סיינטולוגים ואורחיהם, ארגון הסיינטולוגיה גזר את הסרט על מרכז חדש של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR), במרכז העיר קלירווטר, ב-11 ביולי. המרכז מוקדש לקידום העבודה של הקבוצה בתמיכת ארגון הסיינטולוגיה שזכתה לשבחים בעולם, ושמשמשת בתור כלב השמירה על תחום בריאות הנפש ונלחמת ללא ליאות למען קורבנות של התעללות בתחום בריאות הנפש מאז הקמתה ב-1969.

המטרה של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' היא הגנה על הציבור מפרקטיקות פסיכיאטריות מזיקות: חשיפת הסימום של אנשי צבא פעילים ומשוחררים; התיוג והסימום של ילדים בעלי "הפרעות" לכאורה; והתרבות ההרסנית של שיווק חומרים פסיכוטרופיים שמבוססת על מדע כביכול של פסיכיאטריה מודרנית ומשתמשים בה על חשבון חיי אדם.

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' פועלת עם 'ועדת האו"ם לזכויות הילד' ועם 'ועדת האו"ם נגד עינויים', כשהיא חוקרת התעללות פסיכיאטרית בילדים ב-10 מדינות.

המאמצים הבלתי פוסקים של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' הובילו להעברת 181 חוקים בעולם, החל ממניעת בדיקות לגילוי מוקדם בתחום בריאות הנפש של ילדים וסימום פסיכיאטרי של ילדים ועד ללחימה למען זכויות מטופלים בבתי-חולים פסיכיאטריים ואילוץ רשויות רגולטוריות להגן על הציבור מפני תרופות פסיכיאטריות.

לוועדה יש יותר מ-250 סניפים ב-30 ארצות, שפועלים בחריצות עם קבוצות בעלות דעה דומה, אנשים החושפים פשעים בתחום ומתנדבים כדי לחסל את ההתעללות הפסיכיאטרית אחת ולתמיד.

  • באוסטרליה 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' השיגה איסור על הפרקטיקה הברברית של "שינה עמוקה", שבה נתנו למטופלים קוקטייל של סמים ושוקים חשמליים ללא ידיעתם. באיטליה, פעולות 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' הובילו לפשיטות של הממשלה על בתי-חולים פסיכיאטריים וסגירתם, ועם הפניית המטופלים לטיפול נאות.
  • ובכל הנוגע לרווחים כספיים שבאים על חשבון המטופלים, 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' חשפה הונאה של מיליארד דולר ברשת בריאות הנפש הפרטית הגדולה ביותר בארה"ב. 600 סוכנים פדראליים פשטו על מתקנים ב-20 מדינות והביאו לעשרות גזרי-דין, לקנסות של מיליונים ולסגירה של הרשת כולה.
  • 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' גם פעלה עם רשויות רגולטוריות כדי לוודא שאזהרות "קופסה שחורה" (אזהרות בנוגע לתופעות לוואי חמורות) של 'סוכנות התרופות והמזון הפדראלית' (FDA) יופיעו על תרופות פסיכיאטריות מסוכנות. זהו צעד משמעותי שמוביל לכך שתרופות מסוכנות יוסרו מהמדפים.

מרכז 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' החדש לידבניין פלאג של סיינטולוגיה במרכז העיר קלירווטר הוא מרכיב חיוני בקומפלקס של שישה בניינים שמוקדשים לתוכניות שנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה שמשרתות את איזור קלירווטר – סמל מלא חיים של שיתוף פעולה קהילתי.

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' של פלורידה כבר הוכיחה שהיא דמות מרכזית במאבק של המדינה נגד התעללות פסיכיאטרית. לאחר שהוועדה גילתה של-55 אחוזים מהילדים בבתי אומנה בפלורידה נרשמו תרופות פסיכוטרופיות משנות תודעה, היא תיעדה את ההתעללות עבור משרד הבריאות – מה שהוביל לירידה של 75 אחוזים במרשמים לילדים מתחת לגיל שש.

בנוסף, 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' שעבדה עם המחוקקים של פלורידה, עזרה בהעברת חוק שאוסר על מעורבות של בתי-ספר ציבוריים בסימום פסיכיאטרי של ילדים.

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' גם הובילה את המתקפה שהביאה לאיסור על "בדיקות לגילוי מוקדם בתחום בריאות הנפש של בני נוער" בבתי-הספר של מחוז פינלאס בשנת 2005.

בנוסף, למרכז 'ועדת האזרחים לזכויות האדם', קלירווטר יש עכשיו מוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' משל עצמו. המוזיאון מציג את האמת העירומה על ההיסטוריה של פסיכיאטריה בעזרת ארבעה-עשר תצוגות אור-קוליות, כל אחת מהן חושפת היבט אחר של התעללות פסיכיאטרית והפרות של זכויות האדם.

התערוכה שהיא הרבה יותר מאשר סדרת תצוגות בלבד מבוססת על סרט תיעודי באורך מלא שמציג את ההיסטוריה המלאה של פסיכיאטריה, כשהוא חושף את נקודות המוצא המדעיות לכאורה שלה ואת ההפרות המזעזעות של זכויות האדם שהובילו לייסוד 'ועדת האזרחים לזכויות האדם'.

קרוב ל-200,000 מבקרים ביקרו במוזיאון המקורי של 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' במטה הבינלאומי הראשי של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' בלוס-אנג'לס, שהפך להיות מרכיב חיוני בתוכניות הלימודים של כמה מוסדות חינוך מקומיים. יותר מ-700,000 מבקרים ביקרו בתערוכות הנודדות של 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות' בערים ברחבי העולם.

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' הפיקה שבעה סרטים דוקומנטריים שזכו בפרסים עם 7 מיליון DVDs ב-18 שפות שמגיעים ל-120 מיליון אנשים ושכוללים דיווחים חושפניים על סימום יתר בצבא, על הנזק שלא ניתן לתיקון של שוקים חשמליים ועל הסיווג של ילדים וסימומם.

במטה ראשי בקלירווטר, פעילי זכויות האדם יעבדו בשיתוף פעולה כדי לעזור לאזרחים מקומיים ולמבקרים לדווח על פרקטיקות פסיכיאטריות של התעללות וכפייה, יתאמו פעולות כדי לשים קץ להתעללות פסיכיאטרית וכדי להביא את הפסיכיאטריה לעבוד במסגרת החוק.

למטרה זו, מרחבים נוספים עומדים לרשות מתנדבים שחוקרים מקרי התעללות וגם לצורך העברת סמינרים וסדנאות חינוכיים, להסברה לרבים נוספים ולהפעלתם.

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' נוסדה ב-1969 על-ידי ארגון הסיינטולוגיה ופרופסור אמריטוס הידוע לפסיכיאטריה ד"ר תומאס סאז המנוח, מבקר מוביל של הנושא שלו עצמו, בתקופה שמטופלים הוחזקו במוסדות ונשללו מהם זכויות חוקתיות, זכויות אזרחיות וזכויות אדם כדבר שבשגרה.

'ועדת האזרחים לזכויות האדם' בפלורידה פועלת באיזור קלירווטר רבתי במשך יותר מ-30 שנה.


גלה עוד על 'ועדת האזרחים למען זכויות האדם' (CCHR) ועל התמיכה של ארגון הסיינטולוגיה להשבת זכויות האדם וכבוד לתחום בריאות הנפש.

צפה בסרט הווידיאו

המרכז החדש הזה של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' הוא אחד משישה מרכזים חדשים, שכל אחד מהם מוקדש לעזרה בנושאים דחופים שמשפיעים על קלירווטר ועל האיזור של מפרץ טמפה רבתי. הם כוללים:

  • הבית החדש במרכז העיר של היועצים הרוחניים המתנדבים של ארגון הסיינטולוגיה הוא חלק מתנועה עולמית שפעילה ב-120 מדינות – כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם. סיינטולוגים מתנדבים יותר מ-200,000 שעות בשנה במפרץ טמפה לבדו. הם חיים בהתאם לסיסמה של היועצים הרוחניים המתנדבים, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".
  • הבית החדש של 'מאוחדים למען זכויות האדם', יוזמה חינוכית עולמית שפועלת לזיהוי הזכויות של כל אזרח בעולם ולהגנה עליהן, ועכשיו גם של כל אזרח במחוז פינלאס – מקום שבו זכויות האדם נרמסות ושסחר בבני אדם מדורג בין החמורים ביותר בארצות-הברית. המטה המרכזי הזה מבטיח להוביל את המאבק נגד המקרים הקיצוניים האלה של רמיסת זכויות האדם.
  • המרכז המקומי החדש של 'המוסד לעולם נקי מסמים', שהתוכנית הבינלאומית שלו 'האמת על סמים' הגיעה ל-260 מיליון איש ברחבי העולם. המחויבות של התוכנית היא לחיסול השימוש בסמים ולמתן חינוך נרחב בנושא סמים לאנשים צעירים.
  • הבניין של 'הדרך אל האושר', התקנון המוסרי שנכתב על-ידי ל. רון האברד. הספר יצא לאור ב-112 שפות, ויש בו 21 אמיתות שהביאו רוגע לקהילות שסועות בשל אלימות, שלום לאיזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים, וכבוד עצמי למיליוני אנשים. המשרד החדש בקלירווטר יספק את המצפן המוסרי הנדרש באופן מקומי.
  • המטה הראשי של קרימינון בפלורידה ניצב כנקודת התחלה בביצוע השליחות של טיפול בגורמים לפשיעה והשבת ההערכה העצמית לעבריינים באמצעות תוכניות אפקטיביות לבניית האופי.