קלירווטר, פלורידה 11 ביולי 2015

ארגון הסיינטולוגיה גזר את הסרט
על מרכז המידע הדינמי החדש במרכז העיר
שמשרת את קלירווטר ואת מפרץ טמפה

שש היוזמות ההומניטריות העולמיות של ארגון הסיינטולוגיה קובצו יחדיו במיקום אחד בפלורידה לתועלת כל האזרחים. הן מעניקות בית מקומי נחוץ במיוחד לתוכניות הבינלאומיות שנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה במקום בו עזרה ותקווה מצטלבות.

ארבעת אלפים סיינטולוגים ואורחיהם התכנסו במרכז העיר קלירווטר לטקס גזירת הסרט בשבת, 11 ביולי, לכבוד טקס הפתיחה של מרכז המידע החדש של ארגון הסיינטולוגיה, שמגיע עם התוכניות ההומניטריות המפורסמות של סיינטולוגיה לתוך לב הפעילות הרוחנית של הדת, הבסיס היבשתי של פלאג.

בניין קלירווטר ומרכז המידע מייצגים את ההשלמה של השלב הבא בפעילות של ארגון הסיינטולוגיה, והוא כולל שישה מרכזים נפרדים המוקדשים לקידום מקומי של יוזמות הומניטריות עולמיות שמסונפות לסיינטולוגיה. הוא הגיע אחרי חנוכת בניין פלאג, המטה הרוחני הבינלאומי של ארגון הסיינטולוגיה בנובמבר 2013; הפתיחה ההיסטורית של בניין קואצ'מן ב-2014, עם התצוגה הקבועה של ההיסטוריה של קלירווטר; השיקום המלא והחנוכה מחדש של הבניין ההיסטורי פורט הריסון, שמחובר לבניין פלאג באמצעות גשר מעל שדרות פורט הריסון, והפתיחה של המלון אוק קוב.

בניין קלירווטר ההיסטורי, שהוא נקודת ציון בולטת, ניצב במרכז העיר בקרן הרחובות קליבלנד ושדרות פורט הריסון. הבניין נבנה במקור ב-1918, ושוחזר להפליא כשהמבואה שלו הפכה להיות מרכז מידע של ארגון הסיינטולוגיה. קלירווטר ידועה בתור המטה הרוחני של ארגון הסיינטולוגיה, והארגון פתח את השערים של מרכז המידע כדי לענות על שאלות של אזרחים ומבקרים בעיר בקשר לדת הסיינטולוגיה.

"היום הזה מסמן רגע של מפנה עבור העיר קלירווטר, הבית של המטה הרוחני שלנו. ייסדנו מוקדי תמיכה בינלאומיים לטיפול בשימוש בסמים, בבערות, באי-מוסריות ובזכויות האדם. פעלנו במקומות ה-'חמים' בעולם – הערים העיקריות על כדור הארץ. והאנשים שנוסעים בעולם ומנדבים את זמנם כדי להיות ראש החץ של תוכניות הומניטריות אלה, הם חברי הקהילה של המטה הרוחני שלנו בפלאג. ולכן, כשאנחנו זוכרים את מה שיוצא מכאן, אנחנו מביאים כעת את מלוא ההיקף של התוכניות שלנו לעיר זאת, העיר שבה אנחנו חיים, העיר שהיא הבית שלנו – קלירווטר, פלורידה".– מר דייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center

"היום הזה מסמן רגע של מפנה עבור העיר קלירווטר, הבית של המטה הרוחני שלנו", הודיע מר דייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, בנאומו לקהל הרב שנאסף.

"ככל שארגון הסיינטולוגיה מתרחב ברחבי העולם, כך אנחנו מביאים איתנו פתרונות לאלה שזקוקים להם ביותר. ייסדנו מקומות תמיכה בינלאומיים לטיפול בשימוש בסמים, בבערות, באי-מוסריות ובזכויות האדם. פעלנו במקומות ה-'חמים' בעולם – הערים העיקריות על כדור הארץ".

"והאנשים שנוסעים בעולם", הוא אמר, "ומנדבים את זמנם כדי להיות ראש החץ של תוכניות הומניטריות אלה, הם חברי הקהילה של המטה הרוחני שלנו בפלאג. ולכן, כשאנחנו זוכרים את מה שיוצא מכאן, אנחנו מביאים כעת את מלוא ההיקף של התוכניות שלנו לעיר זאת, העיר שבה אנחנו חיים, העיר שהיא הבית שלנו – קלירווטר, פלורידה".

מרכז המידע שמעוצב כמקום מפגש למתן מידע פתוח לכולם, מציג תצוגה ביוגרפית מלאה שממחישה את החיים הלא רגילים ואת המורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד – החל מילדותו ועד לקריירה שלו כסופר לפני הופעתן של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, כמו גם את העבודה המהפכנית שלו בייסוד והגדרת הדת עצמה.

במרכז, תושבים ומבקרים במרכז העיר יגלו תצוגות מידע שכוללות כ-300 סרטי וידיאו תיעודיים שמתארים:

  • את היסודות של דיאנטיקה וסיינטולוגיה, לרבות העקרונות והאמונות בבסיס הדת.
  • את הרשת המתרחבת בהתמדה של ארגוני וקבוצות סיינטולוגיה ואת ההיקף העולמי של סיינטולוגיה כתנועה דתית.
  • את המערך המלא של התוכניות ההומניטריות שכעת הן הסימן המאפיין של ארגון הסיינטולוגיה בכל העולם.

בנוסף, לכל אחת מהתוכניות ההומניטריות האלה יש עכשיו מבנה משלה, רק מספר צעדים ממרכז המידע. מעולם לפני כן לא הוקמו כל-כך הרבה בניינים נפרדים באותו מיקום שמשרתים את היוזמות ההומניטריות בתמיכת ארגון הסיינטולוגיה כדי להסביר לאלה שמבקשים עזרה והנחיה. והם מהווים יד מושטת לעזרה לקהילות קלירווטר וטמפה רבתי. למטרה זו, ארגון הסיינטולוגיה מאמץ את תפקידו לפעול יד ביד עם כוחות אכיפת חוק מקומיים ופקידי ממשל כמו גם עם קבוצות דתיות ועירוניות וכל קהילת הארגונים ללא מטרות רווח, כדי למלא את חלקו בסיוע לבניית עיר תוססת יותר.

ארגון הסיינטולוגיה, שהוא עכשיו תנועה עולמית שפרושה ב-184 מדינות, היה שחקן מפתח ותושב נאמן של קלירווטר במשך קרוב ל-40 שנה. קלירווטר היא הבית הקבוע של יותר מ-10,000 חברי הקהילה הסיינטולוגית. בנוסף לכך, עשרות אלפי סיינטולוגים מגיעים לעיר מכל רחבי העולם כדי להשתתף בשירותים דתיים בבית הרוחני של ארגון הסיינטולוגיה. ארגון הסיינטולוגיה מתייחס ברצינות לאחריות ולמעורבות שלו בעתיד האיזור.

טקס הפתיחה של המרכז היה חלק מהפתיחה הסימולטנית של שישה מרכזים לאורך גוש בניינים שלם בשדרות פורט הריסון, כל אחד מהם מחויב ליוזמה הומניטרית עולמית יחידה ומוקדש לשיפור קלירווטר ואיזור מפרץ טמפה.

השישה האלה הם:

  • הבית החדש במרכז העיר של היועצים הרוחניים המתנדבים של ארגון הסיינטולוגיה הוא חלק מתנועה עולמית שפעילה ב-120 מדינות – כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם. סיינטולוגים מתנדבים ליותר מ-200,000 שעות בשנה במפרץ טמפה לבדו. הם חיים בהתאם לסיסמה של היועצים הרוחניים המתנדבים, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".
  • מוזיאון ומרכז פעילות של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR), הקבוצה הגדולה ביותר בעולם המשמשת בתור כלב השמירה על תחום בריאות הנפש מאז 1969, ושהיתה אחראית לחקיקת כ-181 חוקים להגנה על אנשים מפני התעללות או כפייה פסיכיאטריות. במרכז המידע של CCHR בקלירווטר נמצא המוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'.
  • בית חדש ל-'מאוחדים למען זכויות האדם', יוזמה חינוכית עולמית שפועלת לזיהוי הזכויות של כל אזרח בעולם ולהגנה עליהן, ועכשיו גם של כל אזרח במחוז פינלאס – מקום שבו זכויות האדם נרמסות ושסחר בבני אדם מדורג בין החמורים ביותר בארצות-הברית. המטה המרכזי הזה מבטיח להוביל את המאבק נגד המקרים הקיצוניים האלה של רמיסת זכויות האדם.
  • המרכז המקומי החדש של 'המוסד לעולם נקי מסמים', שהתוכנית הבינלאומית שלו 'האמת על סמים' הגיעה ל-260 מיליון איש ברחבי העולם. המחויבות של התוכנית היא חיסול השימוש בסמים ומתן חינוך נרחב בנושא סמים לאנשים צעירים.
  • בניין של 'הדרך אל האושר', התקנון המוסרי שנכתב על-ידי ל. רון האברד. הספר יצא לאור ב-112 שפות, ויש בו 21 אמיתות שהביאו רוגע לקהילות שסועות בשל אלימות, שלום לאיזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים, וכבוד עצמי למיליוני אנשים. המשרד החדש בקלירווטר יספק את המצפן המוסרי הנדרש באופן מקומי.
  • המטה הראשי של קרימינון בפלורידה ניצב כנקודת התחלה בביצוע השליחות של טיפול בגורמים לפשיעה והשבת ההערכה העצמית לעבריינים באמצעות תוכניות אפקטיביות לבניית האופי.

השאיפה של ארגון הסיינטולוגיה, בעזרת המרכזים האלה הפתוחים לכולם, היא לספק עזרה לכל מי שמבקש אותה בקלירווטר ואיזור מפרץ טמפה רבתי.

גזירת הסרט בשבת היתה גם חגיגה לכבוד הפתיחה של גינת אוסיאולה, נווה מדבר ירוק שמהווה עוגן לקהילה, שמקשט את העיר בשדרות פורט הריסון פינת רחוב דרו. במהלך אירועים חגיגיים יוקמו בה ביתנים ססגוניים שיהפכו כל אחת מהתוכניות ההומניטריות בתמיכת ארגון הסיינטולוגיה לזמינות. בפארק גם תתקיים 'ארץ הפלאות החורפית', מסורת משפחתית פופולארית שסיינטולוגים מספקים לקהילה ב-25 השנים האחרונות.

_________________

סיינטולוגיה נהנתה מהתרחבות גדולה יותר במהלך עשר השנים האחרונות מאשר בכל 50 השנים שקדמו להן. ואמנם, החצי הראשון של 2015 הצטיין בהישגים היסטוריים עבור סיינטולוגיה. הם כוללים את הפתיחה החגיגית, בסוף השבוע הזה, של מרכז המידע של סיינטולוגיה בבניין קלירווטר המשופץ, ביחד עם שישה בניינים של המטות המרכזיים החדשים שהופכים את התוכניות ההומניטריות שנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה לזמינות לקהילה; הפתיחה החגיגית שלהארגון האידיאלי המרהיב של סיינטולוגיה בבוגוטה, קולומביה, ב-5 ביולי, והפתיחה של ארגון אידיאלי נוסף לפני חודשיים במקום בו נפגשות צרפת, שוויץ וגרמניה: בזל, שוויץ. מתוכננות פתיחות נוספות באסיה, אירופה וצפון אמריקה בחודשים הבאים.