קלירווטר, פלורידה 11 ביולי 2015

מרכז חדש של יועצים רוחניים
מתנדבים של סיינטולוגיה מושיט יד לעזרה
לקלירווטר כשהוא מצהיר
"ניתן לעשות משהו בקשר לזה".

התוכנית העולמית שמסונפת לארגון הסיינטולוגיה מציעה עזרה ללא תנאי למחוז פינלאס בכללותו באמצעות מרכז חדש שנפתח ב-11 ביולי בלב קלירווטר.

ארגון הסיינטולוגיה חנך מרכז חדש של יועצים רוחניים מתנדבים בלב קלירווטר ב-11 ביולי, מתוך מחויבות עמוקה לאנשי העיר שהיתה בית למטה הרוחני שלו במשך 40 השנים האחרונות. המרכז מספק סוג ייחודי של עזרה, שתוארה כ-"עזרה ראשונה רוחנית", לכל אדם באיזור מפרץ טמפה רבתי, כדי שכל אחד יוכל להפיק תועלת מהעזרה שאפיינה מזה זמן רב את היועצים הרוחניים המתנדבים ברחבי העולם.

תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים נוצרה באמצע שנות ה-70 על-ידי מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד, במטרה לעזור "על בסיס התנדבותי, על-ידי החזרת המטרה, האמת והערכים הרוחניים לחייהם של אחרים". מר האברד הוסיף לתאר את היועץ הרוחני המתנדב כאדם ש-"אינו עוצם את עיניו לכאב, רשע וחוסר צדק של הקיום". יועצים רוחניים מתנדבים מקבלים הכשרה כדי לעזור לאחרים להשיג הקלה ממצוקות החיים ולזכות בעוצמה אישית חדשה.

מר דייוויד מיסקביג', יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, הכריז כשחנך את המרכז החדש בשבת "בזמני אסון, בין אם הוא פוגע באוכלוסיות שלמות או במשק בית יחיד, היועצים הרוחניים המתנדבים שלנו מוכיחים על בסיס יום-יומי ש-'ניתן לעשות משהו בקשר לזה'. אנחנו לא מפלים. אנחנו לא שופטים. הדבר היחיד שמעניין אותנו הוא להושיט עזרה. וכפי שהוכח שוב ושוב, אנחנו מגישים את העזרה הזאת בכל מקום. אז כן, זה המטה החדש שלנו של היועצים הרוחניים המתנדבים ממש פה בלב קלירווטר, כדי שכל אחד יוכל להפיק ממנו תועלת".

עם הנוכחות של סיינטולוגיה בקלירווטר – ועם יותר מ-10,000 סיינטולוגים שקוראים לעיר הזאת בית – המבנה החדש של היועצים הרוחניים המתנדבים מגלם את המחויבות העמוקה של ארגון הסיינטולוגיה לתפקידו לספק פתרונות לכולם בקהילה.

יועצים רוחניים מתנדבים יהיו זמינים בכל יום כדי לספק הקלה של אחד-על-אחד בעזרת "סיועים" של סיינטולוגיה – טכניקות שפותחו על-ידי מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, אשר מטפלות בגורמים הרגשיים והרוחניים הקשורים לפציעות ולמחלות.

אנשים מהציבור יכולים ליצור קשר בכל זמן כדי לקבל עזרה בכל נושא – אימא שלילד שלה יש קשיים בלמידה, משפחה שמתאבלת על אובדן אדם אהוב, אפילו אלימות במשפחה. המרכז פתוח עכשיו כדי לעזור לכל אחד ללא קשר לדתו או לאמונתו.

בנוסף, המרכז מספק הכשרה ב-19 הנושאים של 'ספר-העזר של סיינטולוגיה' כדי לעזור לאנשים ללמוד את הכישורים שדרושים להתגברות על בעיות ואתגרים בחיי היום-יום. זה כולל את הנושאים של גידול ילדים, פתרון לקונפליקטים, שיפור מערכות יחסים והתגברות על ירידות ועליות בחיים באופן כללי.

כחלק מהמשימה שלו, הכוח העולמי של היועצים הרוחניים המתנדבים הגיב לכל אסון עיקרי בעולם החל משנת 2001. היועצים הרוחניים המתנדבים של קלירווטר ומפרץ טמפה מילאו תפקיד מפתח במאמצי הסיוע בעקבות הטרגדיה במרכז הסחר העולמי בניו-יורק, בצונאמי של 2004 בדרום אסיה, בהוריקן קטרינה ובמאות אתרי אסון אחרים.

  • בעקבות מאמצי השיקום מהוריקן צ'רלי באוגוסט 2004, מי שהיה אז מושל פלורידה ג'ב בוש העניק ליועצים הרוחניים המתנדבים של מפרץ טמפה את 'פרס נקודות האור' בתור "גיבורי ההוריקן".
  • כאשר רעידת האדמה הכתה בהאיטי בשנת 2010, 350 יועצים רוחניים מתנדבים – כולל רבים מקלירווטר וממפרץ טמפה – היו בין הראשונים שהגיעו לאיזור, בסופו של דבר הם סיפקו 130 טון של ציוד רפואי וציוד למקרי חירום, הסיעו יותר מ-450 אנשי מקצוע בתחום הרפואה והושיטו עזרה גופנית ורוחנית ל-600,000 ניצולים.
  • ברחבי העולם, היועצים הרוחניים המתנדבים תרמו יותר מ-27 מיליון שעות בהתנדבות. הם סיפקו סיוע במקרי חירום ליותר מ-29 מיליון אנשים באלפי קהילות, כמעט בכל יבשת.

בהתאם ל-'אני מאמין' של היועצים הרוחניים המתנדבים, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה", המרכז החדש בקלירווטר מייצג התחייבות להושיט עזרה לקהילת קלירווטר בכללותה.


גלה עוד על היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה: יוזמה מקיפה שמספקת סיוע פיזי ורוחני אפקטיבי – ושמביאה עזרה אפקטיבית בכל מקום ובכל זמן בו היא נחוצה. היועצים הרוחניים המתנדבים מהווים את אחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם.

צפה בסרט הווידיאו

המרכז החדש הזה של היועצים הרוחניים המתנדבים הוא אחד משישה מרכזים חדשים, שכל אחד מהם מוקדש לעזרה בנושאים דחופים שמשפיעים על קלירווטר ועל האיזור של מפרץ טמפה רבתי.

  • מוזיאון ומרכז פעילות של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR), הקבוצה הגדולה ביותר בעולם המשמשת בתור כלב השמירה על תחום בריאות הנפש מאז 1969, ושהיתה אחראית לחקיקת כ-181 חוקים להגנה על אנשים מפני התעללות או כפייה פסיכיאטריות. במרכז המידע של CCHR בקלירווטר נמצא המוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'.
  • הבית החדש של 'מאוחדים למען זכויות האדם', יוזמה חינוכית עולמית שפועלת לזיהוי הזכויות של כל אזרח בעולם ולהגנה עליהן, ועכשיו גם של כל אזרח במחוז פינלאס – מקום שבו זכויות האדם נרמסות ושסחר בבני אדם מדורג בין החמורים ביותר בארצות-הברית. המטה המרכזי הזה מבטיח להוביל את המאבק נגד המקרים הקיצוניים האלה של רמיסת זכויות האדם.
  • המרכז המקומי החדש של 'המוסד לעולם נקי מסמים', שהתוכנית הבינלאומית שלו 'האמת על סמים' הגיעה ל-260 מיליון איש ברחבי העולם. המחויבות של התוכנית היא לחיסול השימוש בסמים ולמתן חינוך נרחב בנושא סמים לאנשים צעירים.
  • הבניין של 'הדרך אל האושר', התקנון המוסרי שנכתב על-ידי ל. רון האברד. הספר יצא לאור ב-112 שפות, ויש בו 21 אמיתות שהביאו רוגע לקהילות שסועות בשל אלימות, שלום לאיזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים, וכבוד עצמי למיליוני אנשים. המשרד החדש בקלירווטר יספק את המצפן המוסרי הנדרש באופן מקומי.
  • המטה הראשי של קרימינון בפלורידה ניצב כנקודת התחלה בביצוע השליחות של טיפול בגורמים לפשיעה והשבת ההערכה העצמית לעבריינים באמצעות תוכניות אפקטיביות לבניית האופי.