קלירווטר, פלורידה 11 ביולי 2015

מרכז חדש של 'מאוחדים למען זכויות האדם'
מביא לנוכחות דחופה של היוזמה העולמית
הזו באיזור קלירווטר, מפרץ טמפה

התוכנית שנתמכת על-ידי ארגון הסיינטולוגיה – שכבר עכשיו היא היוזמה האזרחית הגדולה בעולם לזכויות האדם – מרחיבה את התנועה הבינלאומית לאיזור פלורידה שמותקפת מכל עבר על-ידי המשבר של סחר בבני אדם.

בשבת, 11 ביולי, קהל נלהב של אלפים נכח במקום כדי לערוך את הסיור הראשון, כאשר ארגון הסיינטולוגיה פתח את שערי המרכז החדש שלו של 'מאוחדים למען זכויות האדם' במרכז העיר קלירווטר. המרכז נפתח כדי לפעול ביוזמה שהיא כבר עכשיו המקיפה והנרחבת ביותר בתחום זכויות האדם על כדור הארץ, ולהקים בסיס פעולה במדינה שניצבת מול משבר של סחר בבני אדם.

מספר הטרגדיות בתחום זכויות האדם בפלורידה מגיע לפי הערכה ל-40,000 אנשים שמועברים דרך פלורידה בכל שנה, רובם למטרות זנות בכפייה. פלורידה היא המוקד השלישי לסחר בבני אדם למטרות סקס בארצות-הברית, כשאיזור מפרץ טמפה הוא בין הפעילים ביותר.

מר דייוויד מיסקביג', יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, אמר בחנוכת המרכז החדש בשבת "זה נכון שקלירווטר היא עיר ים ושאיזור דרום פלורידה הוא אתר נופש לעשרות אלפים. אבל זו גם אמת קודרת שהאיזור איננו חסין מפני הפרות של זכויות האדם – אותן הפרות שפוגעות בקהילות ברחבי העולם. בעוד אנחנו מסבירים לאוכלוסיות ברחבי העולם את הזכויות שכולנו זכאים להן, זה הזמן לעשות זאת גם פה – להגדיל את המודעות וכך להפוך את זכויות האדם לעובדה עבור כל אחד. התשובה היא 'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם', ולכן המטה הראשי החדש שלהם נפתח בקלירווטר כדי להוביל את הפעילות הזאת".

בהתחשב בהיקף העצום של הבעיה, 'מאוחדים למען זכויות האדם' שנתמך על-ידי ארגון הסיינטולוגיה הוא חיל החלוץ של חינוך בתחום זכויות האדם ומידע עליהן. זהו הקמפיין האזרחי הגדול ביותר בעולם לחינוך לזכויות האדם שפעיל ב-192 מדינות ומשתף פעולה עם 1,500 קבוצות וארגונים. המטרה שלו: להגביר את המודעוּת ואת היישום של 'ההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם' ושל 30 הסעיפים שלה.

  • הצגת זכויות האדם ל-59,000 תלמידים ב-435 בתי-ספר בטייוואן הביאה לשינוי ניכר בקרב התלמידים, מה שהביא לכך שמשרד החינוך מינה באופן רשמי את מנהיג התוכנית למועצה הלאומית לחינוך לזכויות האדם.
  • עקרונות 'ההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם' חקוקים עכשיו בחוקה הלאומית של מקסיקו, כאשר 'נוער למען זכויות האדם' היה הפעיל העיקרי בקמפיין הלאומי שהוביל להעברת החוק.
  • ועידות שנתיות של 'נוער למען זכויות האדם' באומות המאוחדות בניו-יורק ובג'נבה יצרו תומכים צעירים שמובילים עכשיו מאות סניפים ב-60 מדינות.

מרכז 'מאוחדים למען זכויות האדם' החדש בקלירווטר, שממוקם ברחוב הראשי שדרות פורט הריסון, ניצב כמטה ראשי שנותן כבוד למושג של זכויות האדם וכמחויבות לא מתפשרת לחינוך רחב היקף לזכויות האדם בכל רחבי איזור מפרץ טמפה רבתי.

במרכז 'מאוחדים למען זכויות האדם' החדש ישנו איזור מידע שמוקדש ל-'הכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם' ולחומרים האור-קוליים של הארגון שמעוררים לחיים את 30 הסעיפים של ההצהרה באמצעות תשדירי שירות לציבור וסרטי מידע תיעודיים.

בנוסף, יש במרכז חדר סמינרים לסדנאות והרצאות ומשרדים אדמיניסטרטיביים למתנדבים ולקבוצות עירוניות שפועלים יחד ביוזמות מקומיות של זכויות האדם.

אנשי חינוך יכולים להשיג עותקים של ערכת החינוך 'מעוררים את זכויות האדם לחיים' לרמה של בתי-ספר תיכוניים ולמכללות, וערכת החינוך של 'נוער למען זכויות האדם' לתלמידי בתי-הספר היסודיים וחטיבות הביניים.

'מאוחדים למען זכויות האדם' הוא מרכיב חיוני בקומפלקס של שישה בניינים נפרדים שמוקדשים לתוכניות שנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה שמשרתות את איזור קלירווטר – סמל מלא חיים של שיתוף פעולה קהילתי.

'מאוחדים למען זכויות האדם' והתוכניות שלו מבוססים על עקרונות שהביע מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, שב-1969 ציין "חיוני שכל האנשים החושבים יפצירו בממשלותיהם לבצע רפורמות גורפות בתחום זכויות האדם".

במשך קרוב לחמישה עשורים סיינטולוגים פעלו כדי להתגבר על כל המכשולים בהגנה על הזכויות האלה שלא ניתן לשלול אותן. ארגון הסיינטולוגיה נותן חסות לאחד ממסעי החינוך וההסברה הציבוריים הנרחבים ביותר למען זכויות האדם, תחת הדגל של 'מאוחדים למען זכויות האדם'.

למעשה, ארגון הסיינטולוגיה עזר לחנך יותר מ-50,000 אנשים בנושא זכויות האדם באיזורי קלירווטר וטמפה, במהלך השנה האחרונה בלבד. 'מאוחדים למען זכויות האדם' פועל בהתמדה עם כ-60 קבוצות אזרחיות וקבוצות של זכויות האדם להשגת מטרה זו.


גלה עוד על 'מאוחדים למען זכויות האדם' ומה עושה ארגון הסיינטולוגיה כדי לתמוך במודעות לזכויות האדם.

צפה בסרט הווידיאו 

המרכז החדש הזה של 'מאוחדים למען זכויות האדם' הוא אחד משישה מרכזים חדשים, שכל אחד מהם מוקדש לעזרה בנושאים דחופים שמשפיעים על קלירווטר ועל איזור מפרץ טמפה רבתי:

  • הבית החדש במרכז העיר של היועצים הרוחניים המתנדבים של ארגון הסיינטולוגיה הוא חלק מתנועה עולמית שפעילה ב-120 מדינות – כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם. סיינטולוגים מתנדבים יותר מ-200,000 שעות בשנה במפרץ טמפה לבדו. הם חיים בהתאם לסיסמה של היועצים הרוחניים המתנדבים, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".
  • מוזיאון ומרכז פעילות של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR), הקבוצה הגדולה ביותר בעולם המשמשת בתור כלב השמירה על תחום בריאות הנפש מאז 1969, ושהיתה אחראית לחקיקת כ-181 חוקים להגנה על אנשים מפני התעללות או כפייה פסיכיאטריות. במרכז המידע של CCHR בקלירווטר נמצא המוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'.
  • המרכז המקומי החדש של 'המוסד לעולם נקי מסמים', שהתוכנית הבינלאומית שלו 'האמת על סמים' הגיעה ל-260 מיליון איש ברחבי העולם. המחויבות של התוכנית היא לחיסול השימוש בסמים ולמתן חינוך נרחב בנושא סמים לאנשים צעירים.
  • הבניין של 'הדרך אל האושר', התקנון המוסרי שנכתב על-ידי ל. רון האברד. הספר יצא לאור ב-112 שפות, ויש בו 21 אמיתות שהביאו רוגע לקהילות שסועות בשל אלימות, שלום לאיזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים, וכבוד עצמי למיליוני אנשים. המשרד החדש בקלירווטר יספק את המצפן המוסרי הנדרש באופן מקומי.
  • המטה הראשי של קרימינון בפלורידה ניצב כנקודת התחלה בביצוע השליחות של טיפול בגורמים לפשיעה והשבת ההערכה העצמית לעבריינים באמצעות תוכניות אפקטיביות לבניית האופי.