קלירווטר, פלורידה 11 ביולי 2015

מציאות ללא סמים הופכת לאפשרית יותר
עם הפתיחה של מרכז
'המוסד לעולם נקי מסמים' בקלירווטר

ארגון הסיינטולוגיה פותח מטה ראשי כדי לשרת את אזרחי מחוז פינלאס עם 'האמת על סמים', אחת מהיוזמות האזרחיות הגדולות ביותר בעולם לחינוך בנושא סמים.

אלפי סיינטולוגים ואורחים מהקהילה התאספו כדי לחנוך את המטה הראשי של 'המוסד לעולם נקי מסמים' במרכז העיר קלירווטר, פלורידה, ביום שבת, 11 ביולי. באמצעות 'האמת על סמים', המוסד מחויב לחיסול השימוש בסמים ולמתן חינוך נרחב בנושא סמים לאנשים צעירים ברחבי איזור קלירווטר ומפרץ טמפה.

המבנה של 'עולם נקי מסמים' לא יכול היה להגיע בזמן טוב יותר או נחוץ יותר, לא כשהשימוש בסמים לא חוקיים נמצא בפלורידה בנקודה קריטית.

כמה סטטיסטיקות מספרות את הסיפור הקודר. כל 32 שעות, מישהו במחוז פינלאס מת ממנת יתר של סמים. כ-63 אחוזים מתלמידי בתי-הספר התיכוניים במחוז השתמשו באלכוהול או בסמים לא חוקיים אחרים. סמים סינתטיים כולל 2K (מריחואנה סינתטית) וסמים אחרים צצים בחנויות מכולת ברחבי האיזור. מחלקת השריף אוכפת איסורים על סמים כאלה, אבל הם מיוצרים בקלות ומוחזרים לשוק.

"סמים הורסים את הפלנטה, ואם לא יעצרו אותם, הם יהרסו את הקהילה הזאת", הצהיר דייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, כאשר חנך את המרכז החדש בשבת. "עד היום, הפצנו כחצי מיליון חוברות 'האמת על סמים' ברחבי קלירווטר ומפרץ טמפה. אבל עכשיו הוא הזמן להגדיל את המספרים האלה הרבה יותר ברחבי כל הקהילה. זה הזמן לשותפות עם כל מחלקה במשטרה. זה הזמן לשותפות עם כל כוחות השריף. זה הזמן לעשות כל דבר שביכולתנו לעשות. זו הסיבה שהמטה המרכזי החדש שלנו של 'האמת על סמים' מסור למטרה של לשים קץ למגפה הזאת אחת ולתמיד, החל מהעיר קלירווטר וכלה בכל איזור מפרץ טמפה. אבל אנחנו צריכים את העזרה של כולם".

'המוסד לעולם נקי מסמים' והתוכנית שלו 'האמת על סמים', שנתמכים על-ידי ארגון הסיינטולוגיה וסיינטולוגים, מהווים את אחת היוזמות האזרחיות הגדולות ביותר בעולם לחינוך בנושא סמים ולמניעת השימוש בהם.

המוסד מפיץ חומרי לימוד חינוכיים שמלאים בעובדות אמיתיות ויוצרים השפעה נרחבת בבתי-ספר, קהילות ומוסדות ממשלתיים ברחבי העולם. DrugFreeWorld.org הוא אתר האינטרנט המוביל בחינוך בנושא סמים, ויותר אנשים מבקרים בו מאשר בחמשת האתרים הבאים של חינוך בנושא סמים ביחד.

המרכז החדש של 'המוסד לעולם נקי מסמים' בשדרות פורט הריסון מוכן להעביר חינוך בנושא סמים ולמניעת השימוש בהם לקהילות של קלירווטר ומפרץ טמפה.

יש בו מרכז מידע לציבור שמוצגים בו תשדירי שירות שזכו בפרסים וסרטי מידע תיעודיים על כל אחד מהסמים שנמצאים בשימוש נפוץ. יש בו גם חדרי סמינרים להעברת הרצאות וסדנאות לחינוך בנושא סמים. ערכות החינוך 'האמת על סמים' זמינות במרכז ללא תשלום לאנשי חינוך לשימוש בבתי-הספר ובקהילה.

ומפני ששיתוף פעולה של האוכלוסייה הוא בליבה של כל תנועה חזקה, המרכז מספק משרדים אדמיניסטרטיביים למתנדבי 'עולם נקי מסמים' כדי שיוכלו ליצור שותפויות עם פעילויות מקומיות בנושא סמים.

התוכנית העולמית 'האמת על סמים' הפיצה יותר מ-68 מיליון חוברות מידע שבאפקטיביות נתנו כוח לאנשים צעירים להגיע להחלטה אישית לא לקחת סמים.

  • בצרפת, הקמפיין הממושך בן 20 השנים של 'האמת על סמים', שכלל חלוקה של מיליוני חוברות בערים ברחבי המדינה, תרם לצניחה משמעותית בצריכת מריחואנה בקרב צעירים לאחר שני עשורים של עלייה בשימוש.
  • מתנדבי 'האמת על סמים' באיטליה הגיעו ליותר מחצי מיליון איש באמצעות אירועי חינוך בנושא סמים, תשדירי שירות לציבור והפצת חוברות חינוך בנושא סמים – מה שתרם לירידה של 25 אחוזים בשימוש בסמים במדינה.
  • בישראל, בה 'המוסד לעולם נקי מסמים' הפיץ אלפי חוברות חינוכיות והעביר הרצאות חינוכיות לאלפי תלמידים בעיר אחת, השימוש בסמים ירד ב-70%.

גלה עוד על הקמפיין החינוכי 'האמת על סמים' ומה עושה ארגון הסיינטולוגיה כדי לתמוך בחינוך אפקטיבי בנושא סמים ולמניעת השימוש בהם.

צפה בסרט הווידיאו

המרכז החדש הזה של 'המוסד לעולם נקי מסמים' הוא אחד משישה מרכזים חדשים, שכל אחד מהם מוקדש לעזרה בנושאים דחופים שמשפיעים על קלירווטר ועל איזור מפרץ טמפה רבתי:

  • הבית החדש במרכז העיר של היועצים הרוחניים המתנדבים של ארגון הסיינטולוגיה הוא חלק מתנועה עולמית שפעילה ב-120 מדינות – כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם. סיינטולוגים מתנדבים יותר מ-200,000 שעות בשנה במפרץ טמפה לבדו. הם חיים בהתאם לסיסמה של היועצים הרוחניים המתנדבים, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".
  • המוזיאון ומרכז הפעילות של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR), הקבוצה הגדולה ביותר בעולם המשמשת בתור כלב השמירה על תחום בריאות הנפש מאז 1969, ושהיתה אחראית לחקיקת כ-181 חוקים להגנה על אנשים מפני התעללות או כפייה פסיכיאטריות. במרכז המידע של CCHR בקלירווטר נמצא המוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'.
  • הבית החדש של 'מאוחדים למען זכויות האדם', יוזמה חינוכית עולמית שפועלת לזיהוי הזכויות של כל אזרח בעולם ולהגנה עליהן, ועכשיו גם של כל אזרח במחוז פינלאס – מקום שבו זכויות האדם נרמסות ושסחר בבני אדם מדורג בין החמורים ביותר בארצות-הברית. המטה המרכזי הזה מבטיח להוביל את המאבק נגד המקרים הקיצוניים האלה של רמיסת זכויות האדם.
  • הבניין של 'הדרך אל האושר', התקנון המוסרי שנכתב על-ידי ל. רון האברד. הספר יצא לאור ב-112 שפות, ויש בו 21 אמיתות שהביאו רוגע לקהילות שסועות בשל אלימות, שלום לאיזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים, וכבוד עצמי למיליוני אנשים. המשרד החדש בקלירווטר יספק את המצפן המוסרי הנדרש באופן מקומי.
  • המטה הראשי של קרימינון בפלורידה ניצב כנקודת התחלה בביצוע השליחות של טיפול בגורמים לפשיעה והשבת ההערכה העצמית לעבריינים באמצעות תוכניות אפקטיביות לבניית האופי.