קלירווטר, פלורידה 11 ביולי 2015

מרכז קרימינון חדש בקלירווטר נפתח כפתרון לבעיה הנרחבת של חזרה לפשע, באמצעות שיקום פושעים

תוכנית שיקום עולמית שמכוונת ישר לגורם הפשיעה באמצעות שיקום הכבוד העצמי, פותחת מטה חדש בפלורידה, במרכז העיר קלירווטר, ומספקת הזדמנות חדשה לעבריינים להפוך להיות חברים שתורמים לחברה.

אלפי סיינטולוגים ואורחיהם ניצבו בשדרת פורט הריסון ההיסטורית בקלירווטר, פלורידה לפתיחה החגיגית המרגשת של מרכז קרימינון החדש בפלורידה, בשבת, 11 ביולי. קרימינון, שפירושו "ללא פשע" מבוסס על התגלית של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד שהדרך לשיקום עבריין היא "גלה מתי הוא איבד את כבודו העצמי. שקם את הנקודה הזו, ולא יהיה לך יותר פושע״.

יותר מ-10.1 מיליון איש כלואים בבתי-סוהר ברחבי העולם, 2.2 מיליון מהם בארצות-הברית לבדה. מתוך 100,000 האסירים במערכת בתי-הסוהר של פלורידה, בסביבות אחד מתוך כל שלושה שישוחררו יחזור להיות מאחורי הסורגים תוך שלוש שנים. ומחוז פינלאס מדורג כשני במדינה במספר המאסרים של בני נוער.

"בתור קהילה, אין לנו כל ברירה אלא לסייע בשיקום פושעים", אמר דייוויד מיסקביג', יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center . "אף אזרח לא יכול לומר 'זה לא קשור אליי'. כי ביום שבו כל אחד מאיתנו יהיה קורבן לפשע, זה כן יהיה קשור אלינו מאוד. אף אחד מאיתנו לא רוצה לחכות ליום שזה יקרה. חזרה בלתי פוסקת לפשע תהיה מחזור אינסופי בהיעדר שיקום אמיתי של הפושע. זו העמדה של מטה קרימינון החדש שלנו בפלורידה: התמסרות לשיקום פושעים כך שהם יחזרו לקהילה שלנו כאזרחים פרודוקטיביים. אנחנו כאן כדי לעזור. ובסיוע לפושע להשיב לקדמותו את כבודו העצמי, אנחנו יכולים לגרום לשינוי".

שיעור החזרה לפשע הוא לעתים קרובות יותר מ-75 אחוזים, אבל תוכנית קרימינון הופכת את המגמה באמצעות שיקום עבריינים והחזרתם לחברה עם כישורי חיים שמאפשרים להם לנהל חיים פרודוקטיביים במקום לבזבז את חייהם מאחורי סורגים.

כיום קרימינון פעיל בכ-1,000 בתי-כלא ומתקני ענישה ברחבי העולם, ועם כ-13,000 אסירים רשומים לתוכנית.

במדינה אחרי מדינה, בכל מקום בו הוקמה תוכנית קרימינון, הממשלה ושלטונות הכלא צפו בירידה דרמטית בשיעורי החזרה לפשע – אפילו בקרב הפושעים הקשים ביותר.

  • בבית-הסוהר באבטחה מקסימלית בליהוקופ, דרום-אפריקה, אחרי שהאסירים השתתפו בתוכנית קרימינון, מספר האירועים האלימים צנח מ-1,000 בשנה לאחד בלבד.
  • בקרצ'י, פקיסטאן, שיעורי החזרה לפשע בקרב האסירים של בית-הסוהר המרכזי של העיר שסיימו את תוכנית קרימינון צנחו בצורה מדהימה לפחות מאחוז אחד.
  • שנה וחצי לאחר שהקורסים של קרימינון אומצו על-ידי מערכת הענישה של מקסיקו סיטי, שיעורי החזרה לפשע צנחו לאחוז אחד. התוכנית הגיעה עכשיו ל-14,000 עבריינים ברחבי אותה מדינה.

קרימינון פלורידה מסור לתוכנית השיקום לפושעים שהוקמה לפני כחמישה עשורים. הוא ייסד תוכניות בתוך שמונה בתי-כלא ומעביר קורסים בהתכתבות לאסירים ב-100 מתקנים ברחבי המדינה. קרימינון פלורידה, המכיר בשליחותו, הנחה כ-20,000 אסירים דרך קורסים שתוכננו כדי לסייע להם בהתחלה חדשה בחיים כחברים פרודוקטיביים בחברה. עם המטה הראשי החדש שלו, קרימינון פלורידה מחויב להגיע לאיזורים רבים נוספים, לשקם אף יותר עבריינים ולעצור את המחזור האינסופי של חזרה לפשע.

תצוגות מידע במטה הראשי החדש מספקות למבקרים נתוני מפתח על התוכנית ועל היישום שלה. המבנה כולל גם חדר רב-תכליתי לסמינרים ולסדנאות על מתן השירות של קרימינון, בעוד שאגף שלם מאכלס את מרכז הקורסים בהתכתבות.


גלה עוד על קרימינון ועל מה עושה ארגון הסיינטולוגיה כדי לבנות עולם ללא פשע.

צפה בסרט הווידיאו

מרכז קרימינון החדש הזה הוא אחד משישה מרכזים חדשים, שכל אחד מהם מוקדש לעזרה בנושאים דחופים שמשפיעים על קלירווטר ועל האיזור של מפרץ טמפה רבתי. הם כוללים:

  • הבית החדש במרכז העיר של היועצים הרוחניים המתנדבים של ארגון הסיינטולוגיה הוא חלק מתנועה עולמית שפעילה ב-120 מדינות – כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם. סיינטולוגים מתנדבים יותר מ-200,000 שעות בשנה במפרץ טמפה לבדו. הם חיים בהתאם לסיסמה של היועצים הרוחניים המתנדבים, "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".
  • מוזיאון ומרכז פעילות של 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR), הקבוצה הגדולה ביותר בעולם המשמשת בתור כלב השמירה על תחום בריאות הנפש מאז 1969, ושהיתה אחראית לחקיקת כ-181 חוקים להגנה על אנשים מפני התעללות או כפייה פסיכיאטריות. במרכז המידע של CCHR בקלירווטר נמצא המוזיאון 'פסיכיאטריה: תעשיית המוות'.
  • הבית החדש של 'מאוחדים למען זכויות האדם', יוזמה חינוכית עולמית שפועלת לזיהוי הזכויות של כל אזרח בעולם ולהגנה עליהן, ועכשיו גם של כל אזרח במחוז פינלאס – מקום שבו זכויות האדם נרמסות ושסחר בבני אדם מדורג בין החמורים ביותר בארצות-הברית. המטה המרכזי הזה מבטיח להוביל את המאבק נגד המקרים הקיצוניים האלה של רמיסת זכויות האדם.
  • המרכז המקומי החדש של 'המוסד לעולם נקי מסמים', שהתוכנית הבינלאומית שלו 'האמת על סמים' הגיעה ל-260 מיליון איש ברחבי העולם. המחויבות של התוכנית היא לחיסול השימוש בסמים ולמתן חינוך נרחב בנושא סמים לאנשים צעירים.
  • הבניין של 'הדרך אל האושר', התקנון המוסרי שנכתב על-ידי ל. רון האברד. הספר יצא לאור ב-112 שפות, ויש בו 21 אמיתות שהביאו רוגע לקהילות שסועות בשל אלימות, שלום לאיזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים, וכבוד עצמי למיליוני אנשים. המשרד החדש בקלירווטר יספק את המצפן המוסרי הנדרש באופן מקומי.