סיאטל, וושינגטון

גזירת הסרט של ארגון הסיינטולוגיה החדש של איזור צפון-מערב האוקיינוס השקט

24 ביולי 2010

ב-24 ביולי 2010, מעל אלף ושש מאות סיינטולוגים ואורחיהם מילאו את רחוב West Harrison מול בניין מס' 300 בסיאטל לכבוד הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה של מדינת וושינגטון, ציון דרך עבור הקהילה שנוצרה לפני 54 שנים.

יושבת ראש שבט הדואמיש, ססיל האנסן, צאצאית של צ'יף סיאטל שעל שמו נקראת העיר, פתחה את האירוע עם טקס בן מאות שנים כשהיא מקבלת בברכה את הארגון למיקומו החדש.

מר דיוויד מיסקביג׳, המנהיג של דת הסיינטולוגיה ויושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, חנך את ארגון הסיינטולוגיה החדש של מדינת וושינגטון.

מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה השתתף בטקס ונתן וידוע לסיינטולוגים שהובילו את המבצע של בניית הארגון החדש.

כשהוא מדגיש את החשיבות של המאורע, מר מיסקביג' אמר: "רק בשנה הזאת לבדה, פתחנו שישה ארגונים אידיאליים בשלוש יבשות. בעוד שבחודשים הבאים אתם תראו גזירת סרטים במקומות מרוחקים כמו תל אביב, מלבורן ומוסקבה, ובמקומות קרובים לבית כמו טווין-סיטיס, סקרמנטו ופורטלנד – אם נציין רק כמה מתוך 60 ויותר ארגונים חדשים שצצים באופק הקרוב.

"אז כן, אתם חלק מתנועה שניתן לתארה כ-'היסטוריה בהתהוות'. מעבר לכך, זוהי תנועה שהיא חובקת-כל, כוללת הכול והיא דואגת לכך שאף אחד לא ייפול בין הכיסאות. מכיוון שכשיש בבעלותכם טכנולוגיה המסוגלת לשקם את הטוב האינסופי בכל בן אדם, אז כל נפש הופכת להיות יקרה לאין ערוך".

בין אלה שהודו לארגון הסיינטולוגיה על תרומותיו הרבות לקהילה היו ריצ'רד סנדרס, שופט בית המשפט העליון של מדינת וושינגטון, מרילין צ'ייס, חברת בית המחוקקים של מדינת וושינגטון, דייב פיטרסון, נשיא לשכת המסחר של רובע קווין-אן (Queen Anne), כריסטה דומפיס, המתאמת המחוזית של השכונות בסיאטל, וג'ו אן אורם, נציגת הסוכנות הפדראלית לטיפול במצבי חירום (FEMA).

השופט סנדרס נאם על העבודה המשותפת עם ארגון הסיינטולוגיה בתחום של זכויות האדם, שותפות שנמשכת כמעט 35 שנים. "אין שום דבר חשוב יותר בחיים מלהיות נאמן לעצמך", הוא אמר, "ולהגן על מה שאתה מאמין בו. זהו חופש, וזה מה שהופך את החיים לבעלי ערך. וזה, לדעתי, מה שאתם מייצגים. ... ארגון הסיינטולוגיה הוא באמת מנהיג כשמדובר במאבק למען זכויות האזרח של אותם קורבנות ההתעללות של חוקי בריאות הנפש כביכול ושל אלו אשר אוכפים אותם. ואני מכבד את המאבק שלכם לביטול פרקטיקות כפייתיות בתחום בריאות הנפש והשבת כבוד האדם וחירות לכל בני האדם. אני גאה בהישגים שלנו במהלך השנים, ואני גאה במיוחד בהישג המשמעותי שלכם של פתיחת הארגון החדש והיפהפה הזה".

דייב פיטרסון, נשיא לשכת המסחר של רובע קווין אן (Queen Anne) רבתי, אמר דברים אלה כהוקרת תודה לארגון הסיינטולוגיה על היסטוריה של מתן השירות לקהילה שלו: "ארגון הסיינטולוגיה שלכם לעולם לא נכשל לנקוט פעולה... . יחד, יש לנו מסורת נפלאה בסיאטל, מסורת בה ארגון הסיינטולוגיה יכול לדרוש בצדק את הגמול המגיע לו... אני גם גאה לומר שהלשכה וארגון הסיינטולוגיה נתנו חסות משותפת לפרוייקטים רבים למען הקהילה בכללותה. ובכל מקרה, אתם לעולם לא רק עומדים מהצד וחושבים על דרכים לשפר. אתם מבצעים אותם. אנחנו בלשכה יודעים שאנחנו תמיד יכולים לפנות לארגון הסיינטולוגיה – ושלעולם לא תאכזבו אותנו".

אחרי גזירת הסרט, סיינטולוגים ואורחים נהרו לתוך מבנה הלבנים והזכוכית ששטחו 3,200 מ"ר, ברחוב ווסט האריסון 300, כדי לסייר בארגון הסיינטולוגיה החדש של וושינגטון בקווין אן.
סיינטולוגים ואורחים סיירו במרכז המידע לציבור של הארגון החדש, שכולל תצוגות מולטימדיה שמציגות את האמונות של סיינטולוגיה ואת חייו של מייסדה, ל. רון האברד.

סיינטולוגים מקומיים, שהיו פעילים זמן רב בתור מתנדבים במיזמים לשיפור הקהילה, זכו בפרס שירות הקהילה של לשכת המסחר של רובע קווין אן (Queen Anne) באפריל 2010. סיינטולוגים מאיזור סיאטל משרתים ב-'ארגוני המתנדבים של מדינת וושינגטון שפועלים בזמן אסון' (VOAD), וכקציני דת נספחים ב-'תוכנית קציני הדת הקהילתית של משטרת סיאטל'. כוח המשימה הסיינטולוגי לשימור הסביבה, שפועל יחד עם מחלקת הפארקים ומקומות הבילוי של סיאטל, מחלקת השכונות ומחלקת השירות הציבורי של סיאטל כדי "לשמור את סיאטל יפה", נותן חסות לתוכנית 'אמץ רחוב' הוותיקה ביותר בעיר. סיינטולוגים מתנדבים גם בארגון Food Lifeline מאז 2002, ומאז 1993 תוכנית החינוך על סמים בקהילה של ארגון הסיינטולוגיה סייעה לאלפי צעירים בסיאטל להימנע משימוש בחומרים ממכרים.

למדינת וושינגטון יש משמעות רבה בחייו של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. ב-1923, הוא הצטרף לגדוד טאקומה 31, 'סיור נשר שחור' ואחרי שנה, בגיל 13, היה לצופה הנשר הצעיר ביותר באמריקה. ב-1926, הוא העביר את שנתו הראשונה בתיכון קווין אן בסיאטל, ברחוב גלר, לפני שפצח באחד מרבים ממסעותיו לאסיה שאז לא הרבו לבקר בה.

במהלך שנות ה-30, במקום ההתבודדות שלו כסופר בפורט אורצ'רד שמשקיף על פיוג'ט סאונד, מר האברד כתב מספר סיפורים ורומנים מפורסמים עבור מה שזכור היום כ-'תנועה האמריקאית הגדולה לספרות זולה'. בפורט אורצ'רד הוא גם כתב את התסריט לקלאסיקה של האחים וורנר Dive Bomber.

מר האברד גם הפליג מסיאטל כחלק מה-'משלחת לאלסקה לניסויים בגלי רדיו' הידועה, כדי לבדוק בשטח מערכת חדישה שעליה יתבסס כל ניווט עתידי באמצעות גלי רדיו.

והחשוב ביותר, ליד פורט אורצ'רד, ב-1938, מר האברד כתב את הבסיס הפילוסופי של דיאנטיקה וסיינטולוגיה. עבודה שכיום נחשבת לאגדית שנקראה "אקסקליבר", היתה הבחינה הראשונה של עקרונות ראשיים בנוגע ליקום שמשותפים לכל צורות החיים ונמצאים בבסיס כל התנהגות.

ארגון הסיינטולוגיה של מדינת וושינגטון ממוקם רק מספר רחובות מהמרכז של סיאטל וממגדל Space Needle. בקומת הקרקע נמצא מרכז המידע הנרחב לציבור עם תצוגות מולטימדיה שמציגות ומדגימות את האמונות של סיינטולוגיה, את החיים והמורשת של ל. רון האברד ואת המערך השלם של תוכניות לשיפור חברתי וסיוע לקהילה. תצוגות אינטראקטיביות אלה מספקות מבט מקיף אך תמציתי על הדת למבקרים, לתלמידים ולאנשים אחרים שרוצים ללמוד יותר על סיינטולוגיה.

כדי לשרת אפילו טוב יותר את הקהילה, ארגון הסיינטולוגיה הקים בנוסף מרכז סיינטולוגיה לשיפור החיים שנמצא בסמוך לרובע ההיסטורי בן מאה השנים של סיאטל שנקרא Pike Place Market, ומכונה "הנשמה של סיאטל". המרכז מספק קורסי מבוא של סיינטולוגיה.

ארגון הסיינטולוגיה של מדינת וושינגטון הוא ארגון הסיינטולוגיה השביעי שנפתח בשנת 2010, בעוד שחמישה ארגונים חדשים מתוכננים להיפתח עד סוף השנה.