מקסיקו-סיטי, מקסיקו

ארגון לאומי חדש עבור מקסיקו נפתח בעיר הארמונות

10 ביולי 2010

עיר בירה ברמה עולמית וסמל של תרבות וסובלנות מקבלת בברכה את ארגון הסיינטולוגיה בביתו החדש.

שבעת אלפים סיינטולוגים והאורחים שלהם התאספו ב-10 ביולי 2010 כדי לחגוג את הפתיחה החגיגית של הארגון האידיאלי הראשון של סיינטולוגיה באמריקה הלטינית, שממוקם בלב מקסיקו סיטי. המנהיג של דת הסיינטולוגיה ויושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, מר דיוויד מיסקביג', ניהל את הטקס ההיסטורי וקיבל את פני הנוכחים אל הארגון הלאומי החדש שלהם בעיר הארמונות.

מר דיוויד מיסקביג׳, המנהיג של דת הסיינטולוגיה ויושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, ניהל את טקס הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי הלאומי החדש של מקסיקו.

הטקס ציין את הסיום של הבנייה מחדש והעיצוב של בניין Juarez. בניין בן שש קומות זה הוא ציון דרך תרבותי מודרני שממוקם סמוך לארמון האומנויות היפות ובשכנות לבית המשפט העליון, הבנק הלאומי והארמון הלאומי. הבניין שעוצב מחדש כדי להתאים לשירותים הדתיים של סיינטולוגיה מכיל גם מרכז מידע נרחב לציבור עם תצוגות מולטימדיה שמציגות וממחישות את אמונות הסיינטולוגיה, את חיי המייסד שלה, ל. רון האברד, ואת התוכניות הרבות שלה לשיפור חברתי וסיוע.

מר דיוויד מיסקביג' תיאר בפני הקהל שהתאסף את ההשפעה החיובית של ארגוני סיינטולוגיה על הקהילות שהם משרתים:

"קחו את הארגון האידאלי הזה והשתמשו בו לכל מטרה שלה הוא מיועד.

"אתם אומרים שיש באיזור שימוש בסמים? ובכן, יש לכם כעת את האמצעים להצית 'תנועה לאי-שימוש בסמים' שהיא חזקה הרבה יותר מכל דבר אחר שנזרק לאורך נתיבי הסחר בסמים.

"אתם אומרים שיש באיזור פשיעה ואכזריות? ובכן, יש לכם כעת את 'הדרך אל האושר' כדי לבנות מחדש את הכבוד העצמי ולהחיות את הטוב שנמצא בכל אדם.

"אתם אומרים שיש עוני וסבל מעוררי צער ברחבי העיר? ובכן, יש לכם כעת טכנולוגיות ללמידה ואוריינות – שמהן נובעים שגשוג ושפע".

בנוסף, מנהיגים מתחומי פעילות מגוונים במדינה זאת שבמרכז אמריקה נשאו דברים לכבוד האירוע וציינו את החשיבות שלו למדינה שלהם.

מר אלחנדרו רוחס דיאס דורן, שר התיירות עבור מקסיקו סיטי, ייצג את העיר ואמר: "אנחנו בטוחים שארגון הסיינטולוגיה של מקסיקו יתרום באופן חיובי ויזרע את הזרע של ערכי היסוד של האנושות כך שאנשים מכל גיל, גזע ואמונה יוכלו ליצור עתיד חדש לעבר השגת ציוויליזציה חדשה של שלום ושגשוג בלי פשיעה, אלימות וסמים".

ריקרדו גוזמן וולפר המכובד, שופט בית המשפט הפדרלי לערעורים וסופר מפורסם, , ציין את החשיבות של סיינטולוגיה עבור העתיד של מקסיקו ושל העולם: "היום אנחנו פותחים את הדלתות של ארגון הסיינטולוגיה החדש והיפה הזה, דבר שמסמל עבורי התחייבות להביא את המסר של ל. רון האברד לכל אחד. אני חושב שבאמצעות שינוי היחיד ניתן לשנות את העולם. הארגון האידאלי הזה נותן לכל אחד את ההזדמנות ללמוד את האמת הפנימית. זאת ההתחלה של עתיד חדש ובהיר".

במרכז המידע לציבור של הארגון האידיאלי החדש, אלפים לומדים על האמונות והעיסוק המעשי של דת הסיינטולוגיה, על חייו של המייסד ל. רון האברד, ועל התוכניות ההומניטריות והתוכניות לשיפור חברתי שסיינטולוגיה מממנת.
הקאפלה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של מקסיקו משמשת חברי קהילה ואורחים עבור שירות סוף שבוע, חתונות, טקסי הענקת שם ואסיפות אחרות של הקהילה.

ד"ר חסוס קורונה אוסורניו, ד"ר לפילוסופיה דתית וסופר, גם נאם בפני אלה שמילאו את הרחובות והמדרכות לפני שדרת Juarez מס' 85. הוא אמר, "ארגון הסיינטולוגיה החדש הזה מייצג את מקסיקו העכשווית בעלת התרבויות הרבות שמתחילה להתגלות. מר האברד השתמש בגישה חדשנית ומהפכנית בנוגע לרוחניות. בתור מהנדס, הוא השתמש בכלים טכנולוגיים מאוד מדויקים כדי להסביר תופעות רוחניות. התוצאה של זה היא הסכמה ברורה בין המדע לדת. ובכך שהוא עשה זאת, הוא הציל את הדת. הרוחניות קיימת במאה ה-21, ובמובן זה, מר האברד נתן את אחת התרומות הגדולות ביותר בהיסטוריה למין האנושי".

גברת לורה צ'פה, יועצת ראשית לחינוך מיוחד עבור משרד החינוך הפדרלי של מקסיקו, המשיכה וסיפרה על הפתרונות שסיינטולוגיה מציעה: "אני מאמינה שעם הפתיחה של הארגון החדש הזה, למנהיגים מכול המגזרים של החברה יהיו את אותן ההבנות שהיו לי: שיש לכם את הפתרון בהא הידיעה. ולכן אני גם מאמינה שמה שיגיע מהארגון החדש הזה הוא נקודת מפנה עבור האומה שלנו".

לסיום טקס הפתיחה, מר דיוויד מיסקביג' אמר לקהל הרב: "אני מזמין אתכם לעבור דרך הכניסה ולבחון את מה שממתין לכם שם. כי שם לא רק נמצאים כל הדברים שהתייחסתי אליהם, מקסיקו ללא סמים, ללא פשיעה, משכילה ומשגשגת, אלא כל שאר הדברים שיציתו את המהפכה של הנפש שמקסיקו חיכתה לה במשך זמן כה רב".

עם מילים אלה, כשיחד איתו נמצאים סיינטולוגים שהובילו את מבצע הבנייה של הארגון הלאומי חדש, מר מיסקביג' גזר את הסרט והתחיל עידן חדש של שינוי תרבותי וחופש באמריקה הלטינית.