וושינגטון, די-סי

ארגון הסיינטולוגיה החדש של וושינגטון, די-סי

31 באוקטובר 2009

מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, חנך את הבית החדש של הכנסייה המייסדת של סיינטולוגיה בוושינגטון, די-סי, ב-31 באוקטובר, 2009, וקרא ליום הזה "יום היסטורי בכל המובנים".

ב-31 באוקטובר 2009, שלושת אלפים סיינטולוגים ואורחים השתתפו בחניכה ובפתיחה של הכנסייה המייסדת החדשה. המבנה שוקם לגמרי בתור אחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים ביותר בוושינגטון די-סי.
מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, נכח באופן רשמי ביום הזה וחנך את הארגון החדש של הבירה.

הבניין בשטח 4,500 מטר רבוע שעבר שיחזור מלא נמצא במרחק שישה גושי בניינים מהבית הלבן, ומהווה את הנוכחות הגדולה ביותר של סיינטולוגיה בבירת האומה, נוכחות שהחלה ב-1955 עם הקמת הארגון של די-סי על-ידי המייסד ל. רון האברד.

בין האנשים שהשתתפו באירוע לציון היום המדהים הזה ושנאמו בפני יותר מ-3,000 איש שנאספו, היו האדון המכובד בראד שרמן, חבר הקונגרס האמריקאי ממחוז 27 בקליפורניה; גב' אדי ריכבורג, הנשיאה ויושבת ראש מועצת המנהלים של האיחוד הלאומי של אמונה וצדק; גב' דיאנה רות'-סמית', המנכ"לית של אירגוני המתנדבים הלאומיים במקרי אסון (NVOAD); ומר מייק סילברסטיין, נשיא הוועדה המייעצת השכונתית של דופון סירקל, שייצג את ראש העיר של מחוז קולומביה אדריאן מ. פנטי.

חבר הקונגרס האמריקאי שרמן שיבח את המאמצים של הדת להעלות את המודעות לההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות. הוא ציין שהמאבק כולל העלאת המודעות של כל האנשים ואמר "זאת הסיבה שהמאמצים של כנסיות וארגונים דתיים רבים לשים דגש על הנושא של זכויות האדם הם כל-כך חשובים".

אבל הדבר שהפך את היום הזה לבאמת בלתי נשכח היה הנוכחות של מר מיסקביג' והנאום שלו שבו הוא דיבר על ההיסטוריה הארוכה של ל. רון האברד והדת בבירת האומה. ובמיוחד, מתוך התייחסות להיסטוריה ולתרבות האמריקאית, הוא דיבר על "הצהרת העצמאות, שבה כתוב שלכל בני האדם יש זכויות מסוימות שאין לשלול אותן – לרבות הזכות לחיים, לחופש ולחיפוש אחר האושר.

"ולדברים אלו, אנחנו המשתייכים לדת זאת נוסיף:

"שכל בני האדם ללא הבדל גזע, צבע או אמונה, נבראו עם זכויות שוות.

"שלנשמות בני האדם יש את הזכויות של בני האדם.

"ושלאף נציגות למעט הבורא אין את הכוח להשהוֹת או לבטל את הזכויות האלה.

"כי אלה הם הדברים שהמייסד שלנו הכריז עליהם בתור עיקרי האמונה של הדת שלנו.

"אז כן, אתם מסתכלים על ההתגלמות בפועל של החופש והשוויוניות שבמקור היוו את ההשראה של האומה הזאת. כי, כן, הדת הזאת דוגלת בחיים, בחופש ובחיפוש אחר האושר. וכן, היא ניצבת כאן כיום בזכות החופש שהאומה הזאת נבנתה עליו – חופש הדת.

"כי כאן, בבירת האומה הזאת, נלחמנו וזכינו בהכרה שלנו. ובכל הדברים אשר איפשרו לנו להגיע לעולם עם התוכניות שלנו, כדי להביא את החלום האמריקאי של חופש לכל אדם בכל אומה.

"ועם פתיחת הארגון החדש הזה, העזרה הבלתי מוגבלת שלנו תגיע אפילו רחוק יותר".

במילים אלה, וביחד עם האורחים המכובדים, מר מיסקביג' גזר את הסרט, ובישר על עידן חדש של חופש לכל.