פסדינה, קליפורניה

ארגון אידיאלי חדש של סיינטולוגיה מתקבל בברכה לבניין היסטורי בעיר הוורדים

18 ביולי 2010

ב-18 ביולי 2010, יותר מארבעת אלפים סיינטולוגים ואורחיהם מילאו את הרחוב מול בניין מס' 35 בדרום שדרת ריימונד בלב לבה של העיר העתיקה של פסדינה, והשתתפו בטקס הפתיחה החגיגי של הארגון הסיינטולוגיה החדש בעיר הוורדים. מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, נאם בפני הקהל וחנך את הבניין ההיסטורי ששטחו 5,400 מטר רבוע כשהוא קורא לו "זן חדש לגמרי של ארגון סיינטולוגיה – שלפני כן רק חלמו עליו עבור העיר הזאת".

מר דיוויד מיסקביג׳, המנהיג של דת הסיינטולוגיה ויושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, ניהל את גזירת הסרט של ארגון הסיינטולוגיה החדש של פסדינה.

הבניין, שנבנה בתחילת המאה ונמצא באחד האיזורים שיש בהם הכי הרבה הולכי רגל במחוז לוס-אנג'לס, עבר שימור מקיף והוא תערובת ייחודית של ישן וחדש. המורשת שלו מתבטאת במראה האומנותי של החזית, בחצר הפנימית המוארת בגובה ארבע קומות, וגם בריהוט ובחלונות הוויטראז' שלו בסגנון האומנויות היפות.

בהתאם למודעות לשימור אנרגיה, הבניין תוכנן ונבנה בהתאם לסטנדרטים של LEED (מנהיגות לעיצוב סביבתי ולשימור אנרגיה) עם חומרי בנייה, ציוד חשמלי ומערכות תאורה ידידותיים לסביבה, מערכות להפחתת צריכת מים ועוד.

כשהוא מדגיש את חשיבות הארגון הזה לפסדינה ולקהילות בעמק סן-גבריאל, מר מיסקביג' אמר "אתם עכשיו חלק מתנועה שלא דומה לשום דבר בהיסטוריה שלנו, והיא צוברת תאוצה בכל יום שעובר. כי, בכל הכנות, המטרה שלנו היא לעזור לכל האנושות. ולכן – ולא משנה עד כמה סיינטולוגיה כיום היא גדולה וכלל-עולמית – אסור לנו לשכוח שהאנושות מורכבת מאינדיבידואלים. וכל אחד מהם הוא ייחודי בדרכו הוא, ולכל אחד מהם יש סיפור שישבור את ליבכם – אם לא תעשו משהו בקשר לזה. אז קחו את הארגון האידיאלי הזה ותפיקו ממנו את המקסימום. כי, כן, אכן יש הרבה עזרה שאנחנו צריכים להושיט. וזאת ההתחייבות שאנחנו נותנים היום לעיר של פסדינה".

בנוסף, פקידים ציבוריים מקומיים ואנשים נכבדים מהעיר ההיסטורית הזאת כיבדו את האירוע בנוכחותם.

בוגרד, ראש העיר של פסדינה, קידם בברכה את הארגון החדש ואמר: "עם המבנה היפה והמשוחזר הזה בפסדינה העתיקה, ארגון הסיינטולוגיה לא רק מייצג דת גדלה, אלא גם פקטור חשוב בעתידה של העיר הזאת. ... ולכן, זה עונג גדול בשבילי לקדם בברכה לבבית אתכם ואת הארגון המדהים הזה של פסדינה עם ההיסטוריה הארוכה שלו של שירות לקהילה".

ההיסטוריונית בתחום האדריכלות, תומכת שימור המבנים וחברת המועצה של מורשת פסדינה, תרזה גרימס, גם נאמה בפני הנוכחים. "ארגון הסיינטולוגיה קנה, שיקם ושימר בניינים היסטוריים ברחבי העולם", היא אמרה "ובעשותה כך הןא עזר להחיות מחדש את הקהילות שבניינים אלה נמצאים בהן. ... כי לא רק שימרתם את העבר הפיזי, אלא גם עשיתם כל שביכולתיכם כדי לדאוג למחר הן מבחינה תרבותית והן מבחינה רוחנית. המסירות שלכם לקהילה שלנו היא מדהימה, ואני מקווה שאחרים יקבלו דוגמה מארגון הסיינטולוגיה".

לאחר גזירת הסרט, אלפי סיינטולוגים ואורחים סיירו בגלריה הפתוחה והמרהיבה של הארגון, שמתנשאת לגובה של ארבע קומות.
לאחר טקס הפתיחה, אלפים סיירו במרכז המידע לציבור של ארגון הסיינטולוגיה החדש בפסדינה.

הנשיא והמנכ"ל של לשכת המסחר של פסדינה פול ליטל דיבר גם על התפקיד שארגון הסיינטולוגיה ממלא בקהילה המקומית. "הארגון שלכם הוא חלק חיוני מלשכת המסחר, והחברים בו פעילים ברחבי העיר. אתם תמיד שם, עוזרים לטורניר השנתי של אירועי הוורדים, החסות שאתם נותנים לאומנים מפסדינה מהווה שירות לציבור, או הקמפיינים החברתיים שלכם שהם עצמם דוגמה מבריקה של ביטוי אומנותי – וגם של דאגה הומניטרית. המסירות שלכם לאנשי העיר הזאת, היכולת שלכם לשפר את איכות החיים שלנו בכל מקום שבו אתם עובדים – אלה הם הדברים שלמדתי לזהות בתור המאפיינים המזהים של דת הסיינטולוגיה".

ד"ר ניקולס בנסון, נשיא האיחוד הדתי של פסדינה, דיבר בשמה של הקהילה הרב-דתית. "עבור כל פסדינה, היום הזה מייצג יותר מאשר הזדמנות לקבל חבר לביתו החדש. זהו ארגון דתי, חוף מבטחים שבו יש לנו את ההזדמנות לעזור לעצמנו, לאנשים שאנו אוהבים ולקהילה. אני מעודד כל אחד ואחד להפיק את המקסימום מהארגון הזה, וכמוני, לקחת את מה שיש לו להציע".

מעבר לשירותים שהוא מספק לחברי הקהילה, יש בארגון החדש מרכז מידע נרחב לציבור בקומה הראשונה, בצמוד לחצר המקורה. מצגות המולטימדיה שבו מציגות את אמונות הסיינטולוגיה, את חייו של מייסדה, ל. רון האברד, ואת המערך המלא של התוכניות לשיפור חברתי וסיוע לקהילה.

ארגון הסיינטולוגיה של פסדינה הוא הארגון השישי של סיינטולוגיה (והשני במחוז לוס-אנג'לס) שנפתח ב-2010. עוד שישה ארגונים של סיינטולוגיה אמורים להיפתח עד סוף השנה.