קוויבק-סיטי, קנדה

ארגון סיינטולוגיה חדש בלב ההיסטורי
של קנדה הצרפתית

30 בינואר 2010

1,500 סיינטולוגים ואורחיהם מרחבי קנדה וארצות הברית מילאו את הרחובות מול רחוב סיינט ג'וזף 665 שבלב מחוז נובו סיינט רוצ' (Nouvo Saint-Roch) שבקוויבק התחתונה, כדי להשתתף בפתיחת ארגון הסיינטולוגיה של קוויבק (Eglise de Scientologie de Québec) ב-30 בינואר 2010.

מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, חנך את ארגון הסיינטולוגיה החדש של קוויבק.

הפתיחה של הארגון ששטחו 4,366 מטר רבוע, שישרת את חברי הקהילה מכל רחבי הפרובינציה, מייצגת אבן דרך משמעותית עבור הקהילה שלו שהחלה בקוויבק לפני 35 שנים.

מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה ניהל את טקס הפתיחה, וקיבל את פני הסיינטולוגים והאורחים לארגון החדש. הנאום שלו קיבל מחיאות כפיים סוערות בתור הוקרה לתפקיד שהוא מילא בהפיכת הארגון הזה למציאות ועבור כל מה שהארגון הזה מייצג עבור העתיד של סיינטולוגים בקנדה.

מר מיסקביג' אמר "זן חדש זה של ארגון קיים כהכנה לדברים רבים ונוספים שעתידים לבוא. ובכן, אותו עתיד כבר כאן".

הארגון של קוויבק מסמל פרק חדש מבחינת ההתרחבות של סיינטולוגיה בקנדה, עם ארגונים חדשים שעתידים להיפתח במונטריאול, קוויבק; קיצ'נר, אונטריו; וויניפג, מניטובה; והשיפוץ המקיף של ארגון הסיינטולוגיה בטורונטו. בנוסף, בעתיד עומד להיות מוקם ארגון מתקדם של סיינטולוגיה ומשרד קישור יבשתי של קנדה על שטח של 770 דונם ליד טורונטו, כדי לתאם את ההתרחבות של סיינטולוגיה ושל התוכניות לשיפור חברתי ברחבי המדינה.

בין האורחים הנכבדים שהשתתפו בטקס הפתיחה של הארגון החדש היה אלווין קורלינג הנכבד, הדובר לשעבר של המועצה המחוקקת של אונטריו וכיום חבר ב-Center for International Governance for Innovation; פמלה אפלט המכובדת, שופטת בבית המשפט לאזרחות קנדית והפטרונית של המרכז הבינלאומי לזכויות האדם והתפתחות דמוקרטית; ומר אלאן סטיין, עורך-דין ידוע בתחום חופש הדת וזכויות האדם ופרופסור למשפטים.

בנאומו מר קורלינג אמר "הלוואי והבית החדש הזה של ארגון הסיינטולוגיה בקוויבק יאיר את הדרך לכל הגברים והנשים בעלי רצון טוב – מקום שבו הם תמיד יתקבלו בברכה כדי לעבוד יחדיו בעזרה לעולם הזה. האיחוד של אנשים בעלי רצון טוב הוא סימן ההיכר של סיינטולוגיה, וזאת הסיבה שאני חוגג איתכם היום את הארגון החדש הזה".

מבנה הזכוכית והאבן בן שלוש הקומות, שמשתרע על פני גוש בניינים, עבר שיפוצים נרחבים כדי להכיל את כל מתקני השירות הדתי של סיינטולוגיה ולספק מקום לכל התוכניות ההומניטריות והתוכניות לשיפור חברתי הרבות שיש בסיינטולוגיה.

בתחילת הנאום, מר מיסקביג' ציין שהיום נותן משמעות חדשה למוטו של קוויבק "Je me souviens – אני זוכר".

לאחר מכן, מר מיסקביג' דיבר על התוכניות ההומניטריות העולמיות של ארגון הסיינטולוגיה ואיך הארגון החדש של קוויבק ישמש בתור "הצגה של כל הטכנולוגיה של ל. רון האברד – שזמינה לכל אחד שרוצה בה.

"הטכנולוגיה שלנו לרכישת ידע ואוריינות – שעד היום הוצגה בפני 31 מיליון תלמידים ברחבי 67 מדינות.

"התוכניות שלנו לגמילה מסמים ומניעת השימוש בהם – שעד היום סייעו ל-800 מיליון ילדים בסיכון.

"הקמפיין שלנו להגברת המודעוּת לזכויות האדם – הוא הציג את הההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם לקרוב למיליארד איש.

"ספר 'הדרך אל האושר' שלנו – שעכשיו מגיע גם כסרט כדי להתגבר על מחסומי קריאה ושמוכן לשידור בינלאומי בחלקים שלמים של הפלנטה הזאת.

"והצבא העולמי שלנו של יועצים רוחניים מתנדבים שכיום מצילים אלפי חיים פשוטו כמשמעו, אפילו בזמן הרגע.

"כל הדברים האלה, ורבים נוספים נמצאים בארגון האידיאלי החדש שלכם, כדי שתוכלו להביא כל אחד ואחד מהם לקוויבק".

ולסיום, הוא חזר ואמר "אני רוצה שארגון חדש זה יסמל את העובדה שאנחנו לא רק זוכרים את קוויבק, אלא שלעולם לא נשכח את ההתחייבות שלנו לאנשיה – ברוח הדבר הבאים מאת ל. רון האברד:

"'כאשר אתם עוזבים כאן היום ויוצאים אל העולם, תזכרו את הכלים לחיים שיש ברשותכם ואת תפקידכם להשתמש בהם כדי לעזור לחבריכם.'"

ביחד עם הסיינטולוגים מקוויבק שהובילו מבצע הבנייה של הארגון החדש, מר מיסקביג' גזר את הסרט והזמין את כולם פנימה.