לוס-אנג'לס, קליפורניה

בלוס-אנג'לס גוזרים את הסרט של ארגון סיינטולוגיה אידיאלי חדש

24 באפריל 2010

הארגון הראשון של סיינטולוגיה בעולם, שנוסד ב-1954 הצטרף לרשימה העולמית של ארגונים אידיאליים ב-24 באפריל 2010. ששת אלפים חברי קהילה, אורחים ופקידים רשמיים מלוס-אנג'לס נוכחו כאשר מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, ניהל את טקס הפתיחה של הארגון החדש.

מר דיוויד מסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, חנך את ארגון הסיינטולוגיה החדש של לוס אנג'לס ב-24 באפריל, 2010, בהשתתפותם של נציגים רשמיים של העיר, המחוז והמדינה ו-6,000 סיינטולוגים ואורחיהם.

הטקס ציין את הסיום של התכנון מחדש והשיפוצים של 6,000 המטרים הרבועים של המבנה, שניצב בפינת שדרות סאנסט ודרך ל. רון האברד. הבניין עבר עיצוב מחדש מלא בתור ארגון אידיאלי של סיינטולוגיה, והוא לא רק משמש את כל הקהילה אלא גם משמש בתור מרכז הכשרה למנהלים ולחברי צוות מארגונים מכל העולם.

מר מיסקביג', שתיאר את חשיבות המאורע, אמר: "היום הזה הוא אבן דרך במלחמת הקודש הכלל-עולמית שלנו לספק את העזרה שלנו בקנה מידה עולמי באמת – כדי שיום אחד לא יהיה פשע, לא יהיו מלחמות, לא תהיה אי-שפיות ויהיה עולם שבו האדם חופשי לנסוק לגבהים חדשים".

כשהוא מסביר את החשיבות של העיר לוס-אנג'לס לסיינטולוגים, מר מיסקביג' אמר: "זאת העיר שבה ארגון הסיינטולוגיה התאגד לראשונה ב-1954. ואפילו יותר מזה, זאת העיר שיש בה את ריכוז הסיינטולוגים הגדול ביותר בעולם".

בנוסף, גב' קרן בס, דוברת בדימוס של בית הנבחרים של קליפורניה נשאה דברים לכבוד האירוע: "בתור עובדת ציבור, אני מנסה לעשות כל שביכולתי כדי לתת קול לחסרי הקול, ולדאוג לכך שאין אדם שלא נשמע. ובעזרת לימוד של זכויות האדם, אנחנו נותנים לכל אחד את היכולת להרים את קולו ולהישמע. ארגון הסיינטולוגיה שאני מכירה הביא לשינוי, מפני שאמונתכם הינה אמונה בינלאומית וכזאת שמדברת אל בני אדם בכל מקום".

חבר המועצה של העיר לוס-אנג'לס ותומך שימור המבנים פול קורטז דיבר על תפקידה של הדת בלידתה המחודשת של הוליווד: "לאלה מאיתנו שנמצאים בעיר זמן רב היה חלום עבור הוליווד. רצינו שעוף החול יעלה מהאפר לאחר עשרות שנים של התדרדרות. היינו צריכים לשנות את הוליווד עם התחדשות תרבותית שתתפשט לאחר מכן לכל לוס-אנג'לס. מה שאנחנו עדים לו כאן הוא המהות של השינוי הזה של הוליווד. כי אם יש היום דוגמה של איך להפוך את העיר הזאת לעיר החלומות שלנו, זה ארגון הסיינטולוגיה... בשיפוץ של הבניין ההיסטורי הזה, עליתם על כל הציפיות שלנו של מה יכולה להיות הוליווד החדשה".

השיפוצים בבניין שכבר היה בשימוש, שעומד בצמוד לבנייני הארט דקו של בית-החולים 'ארזי הלבנון' ועוצב על-ידי קלאוד בילמן, החלו בנובמבר 2009 וכללו קירות חדשים, תקרות וגימורים חדשים, וגם רהיטים שנבנו in-house במפעל החדיש של ארגון הסיינטולוגיה מעץ ושיש שיובאו מאיטליה.

בנוסף לאולם האירועים רחב הידיים ישנם הרבה אלמנטים יחודיים לרבות מרכז מידע נרחב שיש בו 20 תצוגות מולטימדיה כדי לענות על השאלה "מהי סיינטולוגיה?". בארגון החדש יש גם ספרייה, חדרי סמינרים, חדרי סרטים, מרחבי עבודה למתנדבים עבור התוכניות והפרוייקטים החברתיים והקהילתיים הרבים שלו, חדרי קורסים שיכולים להכיל יותר מ-480 איש במקביל, ו-35 חדרים שנבנו במיוחד עבור יעוץ רוחני אחד על אחד.

במחוז לוס-אנג'לס נמצא ארגון הגג של הדת, כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית, ו-Bridge Publications שמוציא לאור ומפיץ את הספרים וההרצאות המוקלטות של מר האברד בכל צפון אמריקה. יש יותר מ-8,500 ארגונים, מרכזים וקבוצות של סיינטולוגיה ברחבי העולם ב-165 מדינות.