רומא, איטליה

ארגון סיינטולוגיה חדש בעיר הנצחית

24 באוקטובר 2009

ב-24 באוקטובר 2009, נפתח ארגון הסיינטולוגיה החדש של רומא במחוז קסלוטי די בוצ'יאה בעיר הנצחית. יותר מ-6,000 סיינטולוגים ואורחיהם הגיעו מרחבי איטליה ומחוצה לה כדי לחגוג את טקס הפתיחת של הארגון המרהיב והחדש הזה השוכן בבניין ששטחו 6,500 מטר רבוע בתוך פארק בשטח של 113 דונם.

הארגון החדש מציין את ההתרחבות הגדולה ביותר של סיינטולוגיה ב-30 שנות ההיסטוריה שלה באיטליה, והוא יספק שירותים לחברי קהילה ממרכז איטליה ומאיזורים אחרים של הים התיכון.

מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center ומנהיג דת הסיינטולוגיה, עמד בראש אירוע החניכה והפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש של רומא.

מר דיוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, הזמין את חברי הקהילה לביתם החדש שנמצא על הצומת ההיסטורית של תרבות המערב. מר מיסקביג', שהנוכחות שלו מציינת את החשיבות והמשמעות של הארגון הזה, דיבר על מה ששימש בתור השראה לכל סיינטולוג להפוך את הארגון החדש למציאות:

"איך בכלל אפשר לדבר על היסטוריה בלי להזכיר את רומא? עיר האלוהים, העיר הזאת של בני האדם, המרכז הזה של העולם המערבי במשך לפחות אלף השנים האחרונות – אם אי פעם היה מקום שנועד לארגון אידיאלי של סיינטולוגיה, זה המקום הזה. כי איזה מקום מתאים יותר להראות מה סיינטולוגיה יכולה לעשות, מאשר האימפריה הדתית הוותיקה הזאת?"

בין האנשים אשר השתתפו בטקס הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש היה מר דינו דה פסקואל, המנהל במקרי אסון של 'הסוכנות להגנה אזרחית'; פרופסור סילביו קלזולרי מהפקולטה לתיאולוגיה באוניברסיטת הוותיקן בפירנצה; פרופסור לואיג'י ברזנו, פרופסור לסוציולוגיה ודתות מאוניברסיטת טורינו; וגב' לאורה גוארסיו, נשיאת 'סיוע משפטי כלל-עולמי'.

ביתו החדש של הארגון הוא בניין מודרני שעבר שיפוץ מקיף כדי לשמש כבית להעברת כל השירות הדתי של סיינטולוגיה, לפעילויות הקהילתיות הרבות של חברי הארגון, ולשירותי מבוא למבקרים.

מרכז מידע גדול מכיל תערוכה אור-קולית קבועה שיש בה יותר מ-230 סרטים שמתארים את האמונות, העיסוק המעשי והפעילויות של הדת. ביחד עם תיאורים ברורים של עיקרי הדת ומידע לגבי חייו והישגיו של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, יש בו הצגה מקיפה של התוכניות לשיפור חברתי שבחסות ארגון הסיינטולוגיה שנאבקות בשימוש בסמים, בבערות, בפשיעה, באי-מוסריות ובהפרות של זכויות האדם.

במרכז הבניין ישנו אודיטוריום שיש בו 300 מושבים לאירועים דתיים וקהילתיים.

ארגון הסיינטולוגיה של רומא יתאם בין התוכניות לשיפור חברתי במרכז איטליה. אחרי שני עשורים של ניסיון במניעת שימוש בסמים, התוכנית של ארגון הסיינטולוגיה "אמור לא לסמים, כן לחיים" מספקת פתרון מוכח ויעיל לאחת הבעיות הדחופות ביותר בחברה האיטלקית.

בסיום טקס הפתיחה, מר דיוויד מיסקביג'הדגיש את החשיבות של השליחות החברתית של ארגון הסיינטולוגיה וגם הדגיש את הצורך החיוני שסיינטולוגים יקחו אחריות על הקהילה שבה הם חיים:

"אתם חייבים [לרומא] את הקמפיינים שלנו שמצילים אנשים כדי לחסל את השימוש בסמים, להחדיר כבוד לזכויות האדם ולספק טכנולוגיה בסיסית לחיים באמצעות הדרך אל האושר.

"אתם חייבים לה את התוכניות שלנו של לשיפור יכולת למידה ואוריינות.

"אתם חייבים לה שיטה של שיקום אסירים שלא מבוססת על ענישה, אלא על השיקום של כבוד עצמי.

"אתם חייבים לכל מכור חיים נקיים מסמים ולכל נפש אבודה וחסרת תקווה את ההזדמנות לגלות ש-'ניתן לעשות משהו בקשר לזה'.

"אבל בעיקר, אתם חייבים לכל תושב רומא את ההזדמנות לגלות את דיאנטיקה וסיינטולוגיה".