מילאנו, איטליה

ארגון אידיאלי ענק במילאנו אומר שלום לעולם

31 באוקטובר 2015

אלפים נאספו כדי לחגוג בבירת התרבות והאופנה של איטליה, שהיא עכשיו ביתו של הארגון האידיאלי הגדול ביותר של סיינטולוגיה על הפלנטה.

בתור עוד הישג היסטורי במהלך שנה של התקדמות שאין שנייה לה לדת הסיינטולוגיה, הארגון האידיאלי החדש ביותר פתח את שעריו למילאנו באיטליה, בשבת 31 באוקטובר, עם קהל נלהב של כ-8,000 סיינטולוגים איטלקים, אורחים ומכובדים שנאספו כדי להשתתף בפתיחה החגיגית של הארגון האידיאלי הגדול והמרשים בבירה האירופית של סגנון ותחכום.

כאשר מר דיוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, עלה על הבמה כדי לחנוך את הארגון האידיאלי החדש של מילאנו הוא התקבל בהתלהבות על-ידי אלפי סיינטולוגים ואורחים שנכחו במקום.

מר דייוויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center – שטס ישירות למילאנו מבריטניה לאחר שהנחה את הפתיחה של סיינט-היל האידיאלי ב-18 באוקטובר ואת חגיגת יום השנה ה-31 של איגוד הסיינטולוגים הבינלאומי (IAS) ב-23 באוקטובר – חנך את הארגון האידיאלי של מילאנו.

"זהו כבוד גדול עבורי להצטרף אליכם ביום הזה שמתעלה על כל הימים שלפניו. אם אי פעם היתה עיר שנועדה להיות מושבו של ארגון אידיאלי, הרי זו מילאנו שלכם. זוהי עיר בעלת פאר עתיק וחזון של העידן החדש. עיר של אצילים ועיר של תהילה. העיר הזאת, שבה אנרגיה מתפרצת מהרחובות ויצירתיות נובעת מנשמתה. זוהי 'העיר האידיאלית' המקורית. אכן, היום אנחנו חוגגים לכבוד ארגון שהוא הכי אידיאלי שיכול להיות. ולפיכך ארגון שהוא ההתגשמות של אמירתו של ל.ר.ה: 'השמש לא שוקעת לעולם על סיינטולוגיה'. ולכן, אני מקדיש את הבניין הזה לעתיד שמעוטר ברנסנס של סיינטולוגיה – רנסנס של חיי נצח".

הארגון האידיאלי המודרני והמטופח של מילאנו, הוא הארגון האידיאלי הגדול ביותר בסיינטולוגיה; הוא משתרע על 9,360 מ"ר של שטח בנוי, נמצא על שטח אדמה בגודל 6 דונם ומוקף חצר בשטח 1,980 מ"ר. הארגון החדש בולט מאוד וניצב בשדרות פולביו טסטי, כשהוא משקיף על הפארק הצפוני האהוב של מילאנו. הבניין תופס גוש בניינים עירוני שלם ברובע ביקוקה המתפתח במהירות.

כמה מנהיגים איטלקיים שמחויבים לעבודה עם ארגון הסיינטולוגיה כדי ליצור עולם טוב יותר, הצטרפו לחברי הקהילה הסיינטולוגית לאירוע החשוב. האנשים שעלו לדוכן הנואמים כדי לחלוק את התלהבותם היו מר ג'יאנפרנקו טוצ'י, חבר מועצת העיר מילאנו; מר מרסלו ארנה, דירקטור פעילויות הספורט במשטרה העירונית של מילאנו; מר קרלו פרוספריו, נשיא לשכת המסחר – צפון מילאנו; מר גלק יקר, נשיא מרכז מנדאלה לשימור התרבות הטיבטית; ומר פביו ברגומי, מהמועצה המנהלית של פעילויות ההתנדבות בעיר מילאנו.

מר טוצ'י קידם בברכה את הארגון למשכנו החדש: "ארגון סיינטולוגיה בממדים גדולים כל-כך שנמצא ברובע שלנו לא רק משלב את הממשויות החברתיות והתרבותיות הרבות שלנו, אלא גם משמש כנקודת ציון רוחנית ומקום מפגש לכל מי שרוצה לשפר את איכות החיים של האנשים שחיים ברובע. ועל כך התמיכה והתודות שלי שמורות לכם לעד".

מר ארנה דיבר על השותפות שלו עם ארגון הסיינטולוגיה בהפצת חינוך חיוני בנושא סמים ברחבי העיר: "הקמפיין 'האמת על סמים' של ארגון הסיינטולוגיה הביא אותי להעריך מאוד סיינטולוגים. מה שאתם עושים ראוי לציון. והשילוב בין כוחות ממוסדים לבין כוחות התנדבותיים הוא זה שיביא לשיפור אמיתי בחברה. ברוח זו, הייתי רוצה מאוד שתהיה לי אפשרות להשתמש באודיטוריום שלכם לכנסים ולאירועים העתידיים של כוחות המשטרה המקומיים. אני מקווה שלא אכפת לכם אם נבוא לפה כל הזמן!"

אחריו עלה על הבמה מר יקר, שהדגיש את ההשפעה של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד על סובלנות עולמית וכבוד הדדי: "מיליונים ברחבי הפלנטה מנציחים את עבודותיו של ל. רון האברד, קוראים אותן ומקשיבים להן. עלינו להודות לו על מה שעשה – על חוכמתו. מילותיו השאירו חותם בנשמתם של כל-כך הרבה אנשים שבאו איתו במגע. באשר לי, אני יכול רק להודות לו על שעורר השראה אצל סיינטולוגים ובכך הצית תנועה עולמית שנותנת כבוד לכל יצור חי, לא רק ברחבי איטליה אלא גם ברחבי העולם".

בחברי הארגון של מילאנו, מר פרוספריו מצא אנשים עם אופי שחולקים את חזונו עבור הקהילה ושמחויבים להשקיע את העבודה הנחוצה כדי להשיג זאת: "בארגון החדש הזה, יש אנשים שרוצים לשנות את החברה לטובה. אנשים שעושים דברים אפקטיביים כדי לנצח את השימוש בסמים וכדי לשקם ערכי מוסר שכל אחד מאיתנו מכיר באמיתותם ובחשיבותם. ולכן, אני מקווה שתמשיכו לעזור לי להפוך את האיזור הזה של מילאנו לאיזור אידיאלי – איזור שבו אנשים יכולים לחיות ולכבד זה את זה, לעזור זה לזה ולשגשג. אז תודה לכם על מה שעשיתם ועל מה שאתם עומדים לעשות".

לבסוף, מר ברגומי דיבר על העבודה של מתנדבי ההגנה האזרחית של קהילת הסיינטולוגים – היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה שמושיטים עזרה בקו החזית של מקרי אסון בקהילות שלהם: "כאשר הנהר סבסו עלה על גדותיו בנובמבר האחרון, אתם נעניתם מיד לקריאה הראשונה והגעתם למקום באמצע הלילה. ועשיתם את זה בהתלהבות הזוהרת של לעשות כל מה שביכולתכם כדי לעזור לאחרים. וזו הסיבה שאני כל-כל אסיר תודה על כך שהתמסרתם לתנועת ההתנדבות בעיר שלנו מילאנו!"

הארגון האידיאלי של מילאנו ניצב כסמל מוביל שמשקף במדויק את הגדולה של העיר האגדית – דוגמה עוצרת נשימה של סגנון ומטרה עבור ארגוני סיינטולוגיה באיטליה וברחבי העולם. שיש אלגנטי, עבודות עץ כהות ופלדת אל-חלד מלוטשת שמודגשים באדום ומזכירים את מכוניות הדוקאטי והפרארי המפורסמות מהאיזור.

בארגון יש מסעדה בשירות מלא ובית-קפה. הקפלה של ארגון מילאנו היא הגדולה ביותר מכל הארגונים האידיאליים האחרים ומשמשת לשירותי סוף שבוע ולחתונות, וגם לאירוח אירועים קהילתיים גדולים הפתוחים לבני כל הדתות והאמונות.

במרכז המידע לציבור רחב הידיים שלו יש מצגות שמכילות יותר מ-500 סרטים שמציגים את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת של התוכניות ההומניטריות הרבות שבחסות ארגון הסיינטולוגיה. ביניהן מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך בנושא סמים וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזים ללימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה כיום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

הארגון האידיאלי החדש של מילאנו כולל גם הרבה חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמיועדת לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.


ארגון הסיינטולוגיה נהנה מהתרחבות גדולה יותר בעשור האחרון מאשר ב-50 השנים שקדמו לו ביחד, כאשר רק ב-10 החודשים הראשונים של 2015 הוא ציין הישגים היסטוריים לדת הסיינטולוגיה ולתוכניות ההומניטריות שלה, לרבות:

בשנה הבאה מתוכננות פתיחות נוספות באוסטרליה, אפריקה, אסיה, אירופה וצפון אמריקה.