וילה ויקטוריה, מקסיקו

נרקונון אמריקה הלטינית מטפל בצורך הדחוף בגמילה ב-21 מדינות

12 בספטמבר 2015

אחוזה כפרית המשתרעת על שטח של 16 דונם שממוקמת בווילה ויקטוריה, מקסיקו, נפתחה בתור ביתו של נרקונון היבשתי החדש של אמריקה הלטינית – המקבל בברכה את האתגר שמציב בפניו איזור שזקוק נואשות לגמילה יעילה מסמים. הפתיחה התאפשרה בזכות התרומות הנדיבות של חברים ב-'התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית'.

נרקונון היבשתי של אמריקה הלטינית נפתח ביום שבת ב-12 בספטמבר, בחגיגה מלאת שמחה בלב ליבה של מקסיקו בהשתתפות מאות תומכי נרקונון, אנשים מכובדים ואורחים, לרבות 150 החברים של כוח העזר המיוחד של משטרת מקסיקו.

המתקן החדש הזה בעיר וילה ויקטוריה, שנבנה ב-1880 ובעבר היה ביתו של מטדור בעל שם עולמי, עוצב כדי לספק את שיטות הגמילה המפורסמות של נרקונון בסביבה נטולת הפרעות, ומותאם במיוחד לצרכים של האנשים שרוצים להתגבר על ההתמכרות שלהם ולחיות חיים נקיים מסמים. נרקונון אמריקה הלטינית, שבנוי סביב חצר פנימית המוקפת בשבילים קלאסיים מפותלים, מלא יופי ושלווה באיזור מבודד, מספק לתלמידים סביבה רגועה ואישית באופן מיוחד.

מאות תומכי נרקונון, מכובדים ואורחים התאספו בווילה ויקטוריה במקסיקו, ב-12 בספטמבר, כדי לחגוג את הפתיחה של המרכז היבשתי החדש של נרקונון שייתן שירות לכל 21 המדינות של אמריקה הלטינית.

 

נרקונון אמריקה הלטינית נפתח בתקופת שגשוג של צמיחת הרשת הבינלאומית של נרקונון שתספק באופן אפקטיבי את התוכנית החלוצית המבוססת על התגליות והכתבים של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. המרכז יספק הכשרה למומחים שרוצים להקים מרכזי נרקונון חדשים בערים ועיירות ברחבי 21 המדינות של אמריקה הלטינית.

נשיאת 'ההתאחדות לשיפור החיים והחינוך הבינ"ל' (ABLE) הנחתה את אירוע הפתיחה. היא אמרה בדבריה: "הנרקונון החדש הזה הוא סוג חדש של מרכז – מרכז איזורי שלא רק מספק שירותי גמילה אלא גם מכשיר אנשי מקצוע מהקצה הדרומי של צ'ילה וארגנטינה, דרך ברזיל, ונצואלה וקולומביה וכמובן כל מרכז אמריקה ומקסיקו. שימוש בסמים ובאלכוהול גורם לתוצאות הרסניות בחברה, שמגיעות הרבה מעבר לאדם היחיד המשועבד להתמכרות. המשימה של נרקונון היא לספק דרך אפקטיבית לגמילה משימוש בסמים ולסייע לחברה במניעת נגע הסמים באיזור הזה וברחבי העולם. אני מאמינה שכולכם שותפים למשימה הזאת איתנו".

גב' זוולדיה ליזרגה, מנכ"לית נרקונון אמריקה הלטינית, קידמה בברכה את האורחים."אנחנו מאוד גאים להציג בפניכם את המרכז המרשים הזה", היא אמרה. "עם נרקונון יש לנו את הכלים לעזור גם למקסיקו וגם לכל אמריקה הלטינית. לתוכנית נרקונון שפותחה על-ידי מר ל. רון האברד יש שיעור הצלחה שאין שני לו. גישה ייחודית זו של גמילה ללא תחליפי סם עזרה לעשרות אלפי אנשים שסבלו מהתמכרות ולמשפחותיהם. כל השטחים של המרכז החדש עוצבו מתוך מחשבה על התלמידים והאנשים שנמצאים בהכשרה. הוא נמצא כאן כדי לתת שירות לקהילה ולכל היבשת".

חברת הקונגרס גב' אנה לואיזה ולדס דיברה על ההתחייבות העמוקה שלה לנרקונון "הצלחתי להקים מרכז נרקונון בתמיכה ממשלתית כדי לעזור לפתור את בעיית הסמים שמטרידה את החברה שלנו. במשך יותר מ-10 שנים, מרכז הנרקונון שלי הציג הצלחה אחרי הצלחה בשיקום מכורים. באמצעות נרקונון, אנחנו מספקים תשובה לבעיית הסמים לחברה שלא יודעת מה לעשות לגבי העניין. נרקונון חייב להיות מקודם בכל אמצעי התקשורת, בכל תחנת טלוויזיה, בכל ערוץ אפשרי. אני מקווה שיהיו לנו מרכזי נרקונון בכל עיר באמריקה הלטינית".

מפקד המשטרה של מחוז XIX בנג'מין סלוודור חימנז, שהוא תומך נלהב בחיים ללא סמים הוסיף על הנאום הנלהב של חברת הקונגרס. הוא עלה על הבמה כדי להסביר מדוע הוא חש כבוד גדול לקבל בברכה את נרקונון למדינה שלו באופן אישי.

"סמים ופשע הם שילוב נוראי" אמר המפקד חימנז. הוא ראה באופן אישי איך תוכנית נרקונון יכולה לעשות שינוי."בגלל שאדם שמכור לסמים בדרך כלל יחפש דרך לא חוקית כדי לקנות מנת סם, התמכרות לסמים מהווה נגע בחברה שלנו. למרבה המזל, ישנם אותם אנשים שיעשו את כל מה שביכולתם כדי לעצור את המגיפה הזאת. והמוביל שבהם הוא נרקונון. כאשר גיליתי את נרקונון, מהר מאוד ראיתי איך מר האברד פיתח תוכנית גאונית להצלת חיים. אני גאה מאוד שבחרתם את מקסיקו בתור המקום למרכז הזה. אני מקווה מאוד שהמרכז הזה יהיה הזרע שממנו תנועת נרקונון תצמח ותתפשט לכל הערים של מקסיקו ולכל מדינה באמריקה הלטינית".

נציג העיר וילה ויקטוריה, מר נפוליאון יאנז היה שותף לתקוות אלה "זה לא סוד שצריכת סמים היא אחד האתגרים הגדולים ביותר שכל ממשלה ניצבת בפניו. הסמים משפיעים על נוער, מבוגרים ואנשים מכל שכבות החברה. מסיבה זאת, ובזכות כל מה שנרקונון מייצג, אני שמח מאוד לקבל אתכם בברכה למרכז הזה בווילה ויקטוריה. זאת באמת סיבה לגאווה שארגון גמילה בינלאומי כמו נרקונון, בעל ניסיון של עשרות שנים, בחר באיזור שלנו כדי להקים את המפקדה הראשית של אמריקה הלטינית".

ולסיכום, גב' רוזי אורוזקו, חברת קונגרס לשעבר ונשיאת הוועדה הלא ממשלתית להתאחדות למלחמה בסחר בבני אדם סיפרה על ההתלהבות שלה מתוכנית נרקונון ומה משמעות הדבר במדינה המושפעת קשות מנגע הסמים בכל שכבות החברה.

"הקרטלים יותר ויותר פונים לסחר בבני אדם בתור דרך להגדיל את הרווחים הפליליים שלהם, ואפשר לראות בקלות שזה הולך יד ביד עם התמכרות לסמים", מדגישה גב' אורוזקו. "אחד התסכולים הגדולים ביותר שיש לי בעבודה שלי זאת העובדה שאין לי את האפשרות לעזור לבנות שהן קורבנות של סחר בבני אדם וגם מכורות לסמים. סמים הם האמצעים שבהם משתמשים ארגוני פשע כדי ללכוד את הקורבנות שלהם. אנחנו מתכוונים להקים את מעון המחסה הראשון לקורבנות של סחר בבני אדם שיתפקד גם בתור מרכז גמילה של נרקונון. אני יודעת בלב ליבי שתמיכה בנרקונון היא הסיכוי הטוב ביותר שלנו לשבור את מעגל הקסמים האכזרי של התמכרות לסמים וסחר בבני אדם. בקיצור, אני יודעת שנרקונון הוא הפתרון".

גב' אורוזקו היא לא היחידה שמאמינה בזה. במשך כמעט 50 שנה, תוכנית נרקונון הצילה את חייהם של אינספור אנשים שנחשבו לאבודים לתמיד בגלל השימוש בסמים. המשימה של נרקונון היא לספק דרך אפקטיבית לגמילה משימוש בסמים ולסייע לחברה במניעת נגע הסמים ברחבי העולם.

_________________

נרקונון מתייחס לאלה שבתוכנית כ-"תלמידים" ולא כ-"מכורים" או כ-"קורבנות", והמטרה היחידה שלו היא לתת לאנשים את הכלים כדי לנהל חיים מוצלחים וללא סמים. כל פרט נלקח בחשבון כדי להעניק לתלמידים את היציבות והנוחות שהם זקוקים להן כדי לעזור להם להשתחרר מהתמכרות לסמים וכדי לבנות מחדש את חייהם ללא סמים.

תוכנית נרקונון מתחילה בתהליך גמילה לא רפואי ללא תחליפי סם המיועד לעזור לאדם להשתחרר במהירות ובנוחות המרבית מהתלות שלו בסמים. לאחר מכן מגיעה שיטה ייחודית של ניקוי רעלים, שבנויה במיוחד כדי לעזור למכורים לסמים להיפטר ממשקעי הסמים בגוף שגורמים לתשוקה לסם, ובמקביל תומכת בגוף עם תוספי תזונה. המרכיב האחרון של התוכנית הוא סדרה של 'קורסי מיומנויות לחיים' שמספקים לתלמידים את הכלים הנדרשים כדי להישאר נקיים מסמים למשך כל ימי חייהם.

על מנת לרתום את כוחם של כלים אור-קוליים כדי להגביר את ההבנה וכדי לעקוף את מחסומי האוריינות (ידיעת קרוא וכתוב), הופקו 23 סרטי הדרכה ב-29 שפות ודיאלקטים עבור החלקים השונים של תוכנית נרקונון.

פתיחתו של מרכז נרקונון חדשני זה באמריקה הלטינית במקסיקו התאפשרה בזכות התרומות הנדיבות של החברים ב-'התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית'. זהו המרכז השלישי מסוגו שנפתח בשבוע האחרון, והוא ממשיך את הצמיחה העצומה של רשת נרקונון. לפניו נפתחו נרקונון היבשתי של אירופה ונרקונון בריטניה ב-5 בספטמבר. הבא שייפתח הוא נרקונון בפסגת הרי אוחאי, קליפורניה, שנועד במיוחד לספק שירותי גמילה מסמים לאומנים ולמנהיגים בחברה.

מרכזי נרקונון פועלים כיום ב-23 מדינות ושש יבשות. למידע נוסף, בקר ב-: narconon.org.